Olumsuz duygular hissettiğinizde ne yapmalı – Melek Rehberler

AnchorBugün dikkatlerinizi bulunduğunuz anda varolan güce çekmek istiyoruz. Eminiz, pek çoklarınız bulunduğunuz anın var olan tek şey olduğunu duydunuz. Ancak niyetimiz neden böylesi büyük bir dönüşümsel güce sahip olduğu ancak neden böyle sıklıkla siz gelecek olaylar ve geçmiş pişmanlıklara odaklanırken elinizden kayıp gittiğidir.

İzin verin, hayallerinizi yaratıma sokmanızın anahtarını paylaşalım; bulunduğunuz anın, şimdinin ne kadar çok keyfini çıkarırsanız, hayal ve tutkularınız da o kadar çabuk bulunduğunuz ana akacaktır. Anda yaşamayı öğrendiğinizde, eş-zamanlılık her dakikada varlığınızla hizalanır ve nasıl başka türlü yaşamış olduğunuza hayret edersiniz.

Görüyorsunuz, değil mi, pek çoklarının inandıklarının aksine, yolunuzdaki engeller yolunuzda değildir; onlar yaratıma girmenizin yoludur. Eğer olmasalardı, orada bulunmazlardı. Bulunduğunuz yolu ne kadar keyifle yaşarsanız, hayal ve arzularınız o kadar hızlı bir şekilde gerçekliğinizde oluşur.

Bu, sizi rahatsız eden bir şey hakkında mutluymuş gibi yapın demek değildir. Hiç değildir. Fakat söylediğimiz şey şudur; eğer sizi mutlu, minnet dolu, iyimser, umutlu, ilham almış hissettirecek bir şey bulabilirseniz, bulunduğunuz anda o titreşimle hizalanmaya başlayın. Sadece neyle eş-titreşimdeyseniz onu deneyimleyebilirsiniz.

Tam da bulunduğunuz bu anda olmanızı rica ediyoruz (anı hissedin), şu anda ne hissediyorsunuz? Önünüzdeki bir saatte, günde ya da haftada neler yapılması gerektiğini değil, tam şu anı düşünün. Nasıl hissediyorsunuz?

Keşfedeceksiniz ki, bulunduğunuz şu anda huzurlu, neşe-keyif-coşkulu hissetme ve mutluluğu seçme yeteneğiniz vardır. Düzenli olarak hissettiğiniz gerilim, stres kaybolur, bulunduğunuz anın dışında düşünceler, kaygı ve telaş kalmaz. Sadece tekrar geleceğe odaklandığınızda, korku, bıkkınlık, kaygı, öfke, yargının tekrar düşüncelerinize giriş yaptığını bulursunuz.

“Bundan sonra ne olacak” geleceğinde yaşamak, pek çoklarınızın oluşturmuş olduğu bir alışkanlıktır, ancak çok daha fazla sıklıkla bulunduğunuz anı deneyimlemek için hepiniz zihninizi eğitebilirsiniz. (Mor Alev: Bunun için önerim günlük meditasyon alışkanlığıdır, özellikle de güne kısa bir meditasyonla başlamak andaki farkındalığınızı çok fazla yükselten bir alıştırmadır. Bağlantısı burada.)

Korku, endişe ve stresin zihninize akın ettiğini hissettiğinizde, odaklanmanızı tekrar bulunduğunuz şimdiye çekmenizi rica ediyoruz. Sıkı sıkıya tuttuğunuz kaygılar, “eğer” düşüncelerine ve yaklaşmakta olan olasılıklara dayanır, bunlar henüz olmamıştır. Bu yaratımlar sadece zihninizin “olacağından” korktuğu şeylerdir. Bu olasılıklı gelecek sorunlarını çözmenin ya da engellemenin tek yolu ise tam olarak bulunduğunuz anda olmaktan geçer. Yani kendinizi çözümlere, hayatın keyiflerine ve her zaman sizin için müsait olan mutluluğa uyumladığınızda gelecek sorunlar gerçekliğinize girmez.

Kendinize sadece bulunduğunuz anda hissedebileceğiniz huzuru armağan edin. Burası yaratıcı gücün de yattığı yerdir. Gelecek şimdi anlarınızı, şu anda tuttuğunuz düşünceler, hisler ve duygularla yönetirsiniz. Hatırlayın, korku da, mutluluk da seçeneklerdir, şu anda hangisini hissetmek istediğiniz size kalmıştır.

Yani size hatırlatırız, farkında olun, huzurda olun ve anın tadını çıkarın.

Sevgide ve Işıkta, bizler sizlerin Melek Rehberleri

Taryn Crimi ve Melek Rehberlere çok teşekkürler. (angelicguides.com)

Enerjilerin çok yoğun olduğu bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha yakın ilişki kurabilmek ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2018 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2018 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

7 comments

  1. Çok teşekkürler, öyle bir duygu içinde bu yazı gelmesi çok iyi oldu,
   Mucizelerle dolu günler diliyorum…

   Liked by 1 kişi

 1. Dün bloga yazmadinuz bugün benm dogum günüm bana güzel bir yazi gelicek biliorm dedim. Ve oldu 😊 en çok siz enerjimi titresimimi yukseltebiliyorsunz size, dusuncelerinize, enerjinize, bu bloga
  Minnettarm.. Sevgiyle kalin.

  Liked by 2 people

 2. Geçen sene ekim ayında melek olan anneannemin kokusunu unutmuştum o unuttuğum koku Ramazan bayramının ilk günü burnuma geldi, hala ara sıra geliyor. Sizin bu konuda düşünceniz nedir?

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Light, onu hissedebilmeniz boyutlararası perdenin ne kadar inceldiğini gösteriyor. Kimse ve hiçbir şey yok olmuyor. Sadece dönüşüyor. Sevgilerle

   Beğen

 3. Melek rehberlerimize , Yine en doğru zamanda en güzel sözlerle sözlerle yaptıkları hatırlatmalar için binlerce kez teşekkür ederim.
  Ülkemde yaşananlarla havada asılı kalankaranlığa/mutsuzluğa kapılmamak , nefes almak bazen çok zor:(
  Sanırım bizim dersimiz bu şartlara rağmen anı unutmamak.
  Gönülden sevgi ve selamlarımla..

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.