Melekler: Hayat Bahçesinde Hayallerinizi Yetiştirin

Travis Bedel CollageSevgili Dostlarımız, Sizleri çok seviyoruz.

Hayatınızı bir bahçe gibi düşünün. Hayallerinizin tohumunu ekmenin mevsimleri var, onlara bakım yapma ve ayıklama mevsimleri var, hasat mevsimleri var. Dinlenme ve hızla gelişme mevsimleri var.

Hayal kurmak için kendinize izin verdiğiniz mevsimler var. Hayallerinize bakım yaptığınız ve büyümelerine engel olan düşünce ve engelleri ayıkladığınız mevsimler var. Çalışmanızın ürünlerinin keyfini çıkardığınız, sonra da yeniden başlamadan önce dinlenmeye bıraktığınız mevsimler…

Yaşamınızda uzun mevsimler de var, örneğin, okula gitmek, bir evlilikte olmak, ciddi bir hastalıktan şifalanmak veya bir çocuk büyütmek. Ve çok çabuk geçen mevsimler de var, örneğin yemeğinizi düşünmek, onu hazırlamak ve yemek gibi.

Her düşünce hayatınızın bahçesinde ektiğiniz bir tohumdur. Onları sevgiyle düşündüğünüzde onları suluyorsunuz. Fakat onlardan suyu esirgiyorsunuz ve onlar hakkında korkuyla düşündüğünüzde yaban otlarının büyümesine izin veriyorsunuz. İlahi Sevginin güneşi büyümeleri ve tatlılıkla ikna olmaları için her zaman parlıyor, siz görseniz de görmeseniz de.

Şimdi bizimle bir oyun oynayın. Bir hayalinizi düşünün – bu sadece zihninde canlandırması bile büyük neşe-keyif-coşku veren bir düşünce. Belki gelecekte yapacağınız bir tatil, bir ilişki, bir ev, ideal kariyeriniz (onun ne olduğunu bilmeseniz bile) veya sadece huzurlu bir zihin.

Şimdi zihninizde canlandırın, elinizde ufacık bir tohum tutuyorsunuz. Bir dakikanızı ayırın ve bu hayalin hayatınızda şimdi, tam da bulunduğunuz noktada gerçek olmasının sizi nasıl hissettirirdi düşünün. Şimdi tüm o sevgi hislerini tohuma akıttığınızı görün.

Sonra, dışarıya çıktığınızı ve bu tohumu nemli, verimli, besleyici toprağa ektiğinizi gözünüzde canlandırın. Dikkatle tohumunuz için bir çukur kazın. Saygıyla onu yerleştirin ve üzerini yumuşakça toprakla kapayın. Avuçlarınızı toprağa koyun ve o tohumu kutsayın. Bütün o güzel hislerinizin enerji olarak yere aktığını düşünün. Ufak tohumunuzun çevresindeki toprağı sevgi dolu beklentiyle gübreleyin.

Bu ufak tohumun gelişmesini görebileceğinizi düşünün. Her gün dışarıya çıkıyorsunuz ve ilerlemesini kontrol ediyorsunuz. O küçük toprak parçasına bakarken, oturup hayal kuruyorsunuz. Bu hayal meyve verdiğinde hissedeceklerinizi hissedin. Dileğinizin hayalini kurarken ve onu sevgiyle düşünürken, sevginiz toprağı besleyen su haline gelir. Minicik bitki sevginin ışığına ulaşmak için kabuğunu kırar. Olgunlaşmak ve açmak ister. Siz onu ektiniz. Onu sevgiyle suluyorsunuz. İlahi sevginin gün ışığı ise onu büyümeye çağırıyor.

Her gün zihninizde etrafa bakın. Yaban otları var mı? Bunlar korkularınız ve şüphelerinizdir. Onları kökünden söküp attığınızı düşünün. Neyi temsil ettiklerini bile bilmenize gerek yok. Sadece ruhunuzun toprağından onları temizliyorsunuz.

Bu sürece zihninizde her gün devam ederseniz, minik bitkinizin büyümesine ve en sonunda çiçek açmasına veya meyve vermesine şahit olacaksınız. Onu sevgiyle sulayın. Her gün ayıklayın. Ufak bitkinizin olgunluğa ulaşmasını seyredin.

Zihninizde, kalbinizde, ruhunuzun toprağında ve günlük hayatınızda neler olduğunu fark edin.

Bu küçük oyun, enerjinizle hayallerinizi beslemenin ve ayıklamanın harika bir yoludur. Sevgililer, hayatınızın er anında sevgi tohumları ekin. Aklınıza geldiklerinde onları sevgi dolu odaklanmanızla sulayın. Şüphe ve korkularınızı ayıklayın.

Sonra, en harika bahçıvanlar gibi, hayatınız, hayalleriniz ve kalbiniz, sevginin ihtişamlı bir ifadesi olarak çiçek açacaktır!

Sizleri çok seviyoruz.

Melekler

Ann Albers’a ve Meleklere  bu mesaj için çok teşekkürler.(www.VisionsofHeaven.com)

Enerjilerin çok yoğun olduğu bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, hayatınızı tam potansiyeliyle yaşamak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha yakın ilişki kurabilmek ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2018 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2018 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

10 comments

 1. Harika yazı için teşekkürler Moralev ❤️ Tohumumu sonsuz sevgiyle ektim… 😊🙏🏻❤️

  Liked by 1 kişi

 2. Çok güzel bir yazı, ancak bu kadar güzel ve açıklayıcı anlatılabilirdi. Çok teşekkürler Mor Alev büyümesine vesile olacağınız çiçekler için… ❤

  Liked by 1 kişi

 3. Yazının Hıdırelleze tesadüf etmesi ne güzel 🌹😊 muhteşem bir mesaj, kanallığınıza şükranlarımla , sevgilerimle ❤️

  Liked by 1 kişi

 4. Kitaplığın önünde durmuş ne okumam gerekli ki zihin imi biraz susturabileyim diyordum.(Basladığım son üç kitabı yarım bırakmıştım ) tamda benim için yazılmış.Muhteşem🙏🙏🙏. Teşekkür ederim.

  Liked by 1 kişi

 5. Yazi ve destekleriniz icin tesekkurler.Konuyla pek alakasi yok fakat bir bilginizden faydalanmak istiyorum.Kabalanin kullandigi semboller ezoterizmle alakali oldugu icin kullandiklari semboller dahil aslinda ozumuzu temsil eden seyleri kullandiklarini biliyorum.Platonik cisimler,merkaba,yasam agaci gibi..
  Fakat kafamda oturmayan bir figur var.Baphomet.. Kullandiklari bu figur sadece negatif bir seyimi temsil ediyor yoksa bu da kullanilan ozden gelen bir durummu.evet aslinda hersey ozden kaynaktan geliyor fakat bilmek istedigim bu figur neye hzmet ediyor?Bu konuda bir bilginiz varsa kisaca paylasirmisiniz?Tesekkur ederim

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Saadet, Kabbalah derinlemesine araştırmadığım bir alan, sadece çok temel bilgilerini okumuşluğum var. Oysa Kabbalah yıllarca çalışılabilecek bir öğreti. O yüzden bir fikir beyan etmem uygun olmaz. Ancak, biliyorsunuz, bana ve bloğa göre iyi ya da kötü yok. Sadece bakış açılarımız var, siz nasıl düşünüyorsanız o şeyi öyle yorumluyorsunuz. Ama neden temel bilgilere dönmüyorsunuz? Sorun, “Bu sevgi gibi mi?” Size iyi his vermiyorsa, bırakın. Veriyorsa devam edin. Sevgilerimle

   Liked by 1 kişi

   1. Aslinda sevgiyi temsil etmeyen durumlardan uzak durmayi tercih ediyorum.Tekamulumu sevgiyle tamamlamak istiyorum.Fakat ruyamda baphomet gormustum,yardim etmisti ve yesil renkti.Bugune kadar hakkinda ogrendigim bilgiler soylediginiz gibi bana cok da sevgiyi temsil eden bir his vermiyordu.Simdi ise yasadigim deneyim bunu sorgulamaya yonlendirdi.Solediginiz gibi yapicam,sevgi miydi deneyimimde ,evet.Tesekkur ederim bilginiz icin

    Liked by 1 kişi

 6. Sevgili Ann Albars Ve Sevgili meleklerim ve Sevgili Mor Alev Tesekkür ederim.sevgi tohumunu ekerken cok duygulandim💜😇🙏

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.