Yeni Ay Balık’ta: Hasat Dolunayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Wild About Birds Nature Center in LaytonSevgili Dostlar,

Bu yeni ay, içinden geçmekte olduğumuz büyük enerji dalgasının önemli bir parçası olarak yerini buluyor, ilkbahar ekinoksundan sadece üç gün önce önümüzdeki dört haftanın ana temalarını iletiyor. Bu bir yeni ay ama ilginçtir ki Sabian sembolü “Hasat Dolunayı”. Yine dolunay gibi hissettiren bir yeni ay mı yaşayacağız? Yoğun, dolu, şifalı, yaratıcı gerginlik ve yaratıcı kaosu getiren çok ilginç bir yeni ay, özellikle de inziva ve iç cennetini yaratmakla ilgili Balık’ta olduğu düşünülürse!

Bugün burada çok beğendiğim, bilgisayar ve cep telefonumda astroloji programlarını kullandığım Henry Seltzer’in analizine yer vermeye karar verdim, okuyunca bu ustayı neden seçtiğimi anlayacaksınız! Açılarla ilgilenmeyen arkadaşlar, Seltzer’in analizinde koyu renkle vurguladığım cümlelere odaklanabilirler.

İçinde Liderliği Eline Almaya Dair Bir Yeni Ay

Cumartesinin yeni ayı, çok ilginç astrolojik özellikler taşıyor ve hepsi de ciddi ciddi iç-işlerine başlamanın vaktinin geldiğine işaret ediyor. Öncelikle, bu yeni ay içe dönük Balık’ta ve Yay’ın son derecesindeki Mars’la kare açıda. Mars aynı gün, yeni aydan birkaç saat sonra Oğlak’a geçiş yapacak. Bu da ruhani hedefler için araştırılıp incelenmiş aksiyona işaret ediyor. Ay ve güneş, irkilten, açığa çıkaran Uranüs’le de yakın bir açı yaratıyor ve bu sırada Chiron’la birleşiyor. Yaralı Şifacı, eski travmaları gömülü oldukları yerden kazıp gün ışığına çıkarmak ve böylece onların ötesine geçmek amacını taşır. Ve son olarak da, ruh niyetlerimizi destekleyen Dişi Savaşçı enerjiyi temsil eden Eris’i görüyoruz, bu zamanda aşırı derecede aktive olmuş durumda, Akrep’teki geri giden Jüpiter’le sadece bir dakika farkla açı yapıyor. Bu da ruhunuzun derinliklerinden gelen hedef ve amaçlarınız için somut bir şeyler yapma arzunuzu ve o arzunun ısrarlı aceleciliğini öne çıkarıyor. Bütüne baktığımızda, bu yeni ayda Evren sizin safınıza katılıyor, amacı ise içten ve dıştan tam olarak kim ve ne olduğunuzu çok daha iyi anlayarak kendiniz için ayağa kalkmanızı, siz gereğini yapana kadar gelişim eğrinizi sekteye uğratan ve sizi adeta felç eden inatçı eski (antik) yaraların inatçı varlığını çok daha iyi yönetmenizi sağlamak.

Kuvvetli Mars varlığı aynı zamanda ilişkilerinizde öfkenin öne çıkma olasılığını da gösteriyor. Mars, Yay’daki “son fırsat” derecesinde olması ve zamanlamanın özelliği iç öfkemizin nerede yattığını anlamamız için son bir çabayı gösteriyor. Çözümlenmemiş çocukluk travmalarının diğer yaratımları gibi, öfke genellikle en derinlerden bir yerden, eksiklik hislerinden yükselir, çileden çıkaran bazı durumlar tarafından tetiklenen tepkiler ortaya çıkar. Fakat tepkiler, o durumlar tarafından yaratılmamışlardır. Kendimizi tamamen tanımayı ve kişiliklerimizin derin katmanlarında yatan yetersizlik hislerini bilmeyi önceliğimiz haline getirdiğimizde, kendine hâkim olabilme becerisi ve daha sağduyulu tepkiler gelir. Bu mücadele, verilen çabaya değerdir çünkü getirisi büyük bir iç huzur olabilir.

Bu yeni ay konfigürasyonunda Venüs de ilginç duruyor, çünkü alışılmadık şekilde Koç’ta Merkür’ü geçiyor. Şimdi ilişkilerdeki tavırlarımız ve en derin değerlerimizi onaylamak konusunda düşünceliyiz. Merkür yavaş gidiyor, çünkü bu ayın geri kalanındaki normalden uzun geri yolculuğuna hazırlanıyor. Geri gidiş 23 Mart’ta başlayacak ve bir sonraki ayın tamamını geçirip kaybettiği Zodyak derecesine Mayıs’ın başında ancak ulaşabilecek. Geri giden Merkür, içe dönülen bir dönemi temsil eder, kendi derinliğinizle ilgili anlayışınızı geliştirmenizi teşvik eder.

***

Çok karmaşık bir yeni ay haritasını olabilecek en sade şekilde özetleyen Henry Seltzer’e teşekkürler. (astrograph.com)

Yani görüyoruz ki;

 1. Uranüs etkisiyle beklenmedik veya ansızın olabilecek şekilde çocukluk ve hatta atalarımızdan kalma travmalar öne çıkıyor.
 2. Chiron bütün bir ay, Koç’a geçmeden önce, Balık’taki yaralarımızı şifalandırmak için son bir gayretle çalışacak. (Chiron Nisan 2010’dan beri Balık’taydı.)
 3. Eris, dişi enerjisi ve isyanıyla bizim biz olmamızı, kendimiz gibi davranmamızı ve kendimiz olarak yaşamamızı teşvik ediyor. Harekete çağrılıyoruz.
 4. Mars’la öfkemizi tanıyabilir, derinlerdeki travmaya uzanabilir ve mesajını alabiliriz.
 5. Venüs ise “ben” olduğumuz alanda en derin değerlerimizi bize hatırlatıyor.

İşte bir de böyle baktığımızda, önümüzdeki dört haftanın Perşembe günü yayınlamış olduğum “Olay” enerjisiyle nasıl işbirliği yaptığını görebilirsiniz. (Bağlantısı burada) Bu yeni ay gerçekten Ron Head’in Yaratıcı Benliğinin önerdiği yolda ilerlememizi sağlayacak. Aşağıya bir önceki yazıdan alıntılıyorum:

“Gerçek mesaj şudur: İlahi varlıklar olduğunuzu anlayın ve kabul edin. Bu ise dünya görüşünüzü ve size öğretilenleri alaşağı ediyor.

Kim olduğunuzu kabul edin.

Ne olduğunuzu kabul edin.

Ve bunun ne anlama geldiğini öğrenin.

Olan her şey sizin kararınızla oluyor. Sorumluluk sizde. Bu size suç yüklemek değildir. Sorumluluk, değişme, değiştirme gücüdür ve sadece kendinizi değiştirebilirsiniz.”

Sabian Sembolü: Hasat Dolunayı

Bu sembol en kısa haliyle “ne ekerseniz, onu biçersiniz” diyor. Ama bunu kaba bir uyarı olarak almak yerine, derin anlamına odaklanmalıyız. Dolunay sembolizmi her zaman bilinçaltının azami aydınlığa kavuşmasını, duygusal meselelerin öne çıkmasını ifade eder.

Hasat dolunayı ise bunların en etkilisidir. Çünkü hasat dolunayı bizi sadece tabiatın bolluğu ve bereketini tanımaya çağırmaz, aynı zamanda verilen emek ve zamanlamanın da çok önemli olduğunu hatırlatır. Bu, yapmış olduğumuz ya da yapmayı ihmal etmiş olduğumuz davranışların tam ürününü aldığımız zamandır. Bakış açınıza göre iyi, kötü veya ikisinin arası, verdiğinizi geri alırsınız.

Burada bize verilen söz hiçbir emeğin boşa gitmediği ve gitmeyeceğidir. Girişimler, yatırımlar, çalışmalar ister iç dünyanızda, ister günlük hayatınızda olsun eğer gerekli özen, değer ve emeği veriyorsanız asla sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Sevgili Dostlar, bu yeni ay, önümüzdeki 4 hafta bilinçaltımızı çok iyi tanıma ve şifalandırma şansını bize veriyor. Dolunay sembolizmiyle en derinlerimizdeki yanılsamaları ve yaraları aydınlatırken onları bastırmak yerine tam şifası için çalışmanız veya Chiron’a bu şifayı getirmesi için izin vermeniz dünyalar kadar fark yaratacaktır. Bu bazen acılı olabilir ama Sabian sembolü bizlere verdiğimizi fazlasıyla geri alacağımız bir hasat sözü veriyor. Aynı çiftçilerin ürünlerini alacaklarına dair tabiata güvenmeleri gibi, bizler de Evren’e güvenmeye çağrılıyoruz.

Bu yeni ayın bir başka özelliği de Zodyak’ın sonunda gerçekleşmesi. Tam bitiş. Bu astrolojik senenin de sonuna geldik. Hasat dolunayı da aynı şeyi simgelemiyor mu? İşin büyük kısmı bitmiştir, son ürünler toplanır ve bir sonraki döngüye hazırlanılır. Ekinoksu takip eden ilk yeni ayla birlikte yeni bir seneye başlayacağız.

Bu ay ortalığı toparlarken, yeni astrolojik yılın da hazırlıklarını yapıyoruz. Bu biraz dağınık ve düzensiz görünebilir, ama unutmayın nerede temizlik ve hazırlık yapılıyorsa ilk görüntü biraz karmaşadır. Dip köşe temizlik… Tek bir örümcek ağının, tek bir toz tanesinin bile kalmaması… Sonra belki ortamın yeniden başka şekillerde, yeni döngünün amacına daha uygun halde düzenlenmesi… Bütün bunlar bize bu ayın armağanları.

Yeni ay 17 Mart Cumartesi saat 16.11’de gerçekleşiyor. (İst.)

Hepinize harika aydınlanmalarla dolu, tam şifaya ulaştığınız bir yeni ay dilerim.

©Mor Alev 2018

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

9 comments

 1. Sevgili Moralev. Her bir cümle enerjisi ile birlikte oldukça etkileyici. Bu mesaj ve içindeki değerli kanalliklar için teşekkür ederim. Not: Yazının en sonunda yer alan yeni ay tarih ve saatine dikkatinizi çekmek isterim. Sevgiler.

  Liked by 1 kişi

  1. Toplamı 9.Açıklar mısınız tarihin önemini lütfen?Teşekkürler.

   Beğen

 2. Yeni ay yada dolunaylarda hep kötü bişi olcak mı korkum oluyor. Neden böyledir?

  Beğen

  1. Sevgili Guş, diğer tarihlere de bakmanızı öneririm… Örneğin bahar ya da kışın başlangıcı, bayramlar, yeni yıl, vs… Bunlarda da korku hissediyor musunuz? Büyük ihtimalle bazıları için evet diyebilir miyim? Bunun ayla ilgisi yok. Ayda iki sefer korku yaşıyorsunuz, dolunay ve yeni ay. Kaygılarınız ne üzerine yoğunlaşıyor? Bunlar salıverilmesi iyi olacak yanlış inançlardır. Sevgilerimle

   Beğen

 3. “tam şifası için çalışmanız veya Chiron’a bu şifayı getirmesi için izin vermeniz dünyalar kadar fark yaratacaktır.”

  Bu konuda nasıl bir çalışma yapmamızı önerebilirsin moralev? Teşekkürler

  Beğen

  1. Sevgili Berkant, bunun için blogdaki yöntemler bölümünde kendi şifa ihtiyacınıza göre herhangi bir yöntemi seçebilirsiniz. Bilinçli olarak salıvermek bence en rahat yollardan biridir. Sevgilerimle

   Beğen

 4. Bugun bu yazınız bana ışık oldu çok tesekkürler

  Samsung Galaxy akıllı telefonumdan gönderildi.

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.