Cesur Yeni Dünyanız – Konsey (Mesaj 145)

Rob Gonsalves- The Phenomenon of Float

Her yıl bu dönemde yeni senenizin size ne getireceği konusunda spekülasyon yapmanız sizler için olağan bir durum. Biz olsak şunu söylerdik, “Yeni yılınızda neyi deneyimlemeyi seçiyorsunuz?” Anlayın ki, biz sizin deyişinizle “yaratımdan” bahsediyoruz. Ve bugün sizin birlikte ortaya çıkardığınız yaratımlardan konuşacağız.

Yaratım, sizin bir yol olarak zihninizde canlandırabileceğiniz alanda kavramları önce olasılıktan, olabilirliğe, daha sonra kaçınılmazlığa ve son olarak da (fiziksel)gerçekleşmeye götüren ilerleme sürecidir. Aranızdan birisi bir olasılık algıladığında, onu sıklıkla kelimelere döker ve daha sonra da ‘yanlış’ olduğu ortaya çıkar. Çünkü olasılıklar sonsuzdur ve kolaylıkla değiştirilebilir. Olabilirliklerin ise oluşması daha yüksektir. Ve kaçınılmazlık aşamasına ulaşıldığında, artık çizmeleri giyme vakti gelmiştir (oluşuma hazır olun).

Size yönelmiş bir sürü büyük olabilirlikler var. Siz – siz derken bugün hepinizi, topluca sizi kastediyoruz – bu olabilirlikler için onlarca, yüzlerce yıl, hatta çağlar boyu çalıştınız, çalışmaktasınız. Adına avatar, kutsal kişiler, vs. dedikleriniz de bir canlı türü olarak insanlığın uğrunda çalıştığı, duacısı olduğu ve yalvardığı haldeki dünyayı getirmek için yardımcılar olarak gönderildi. İnsanlığı bunun olasılık haline gelebileceği bilinç seviyesine yükseltmek uzun ve yavaş bir süreç oldu.

En nihayet, materyal ilerlemenizde olduğu gibi, iç ilerleyişiniz de keskin bir şekilde yukarıya döndü – maalesef ikisi birbirine ayak uyduramadı ama – sizi kritik bir sıçrama noktasına getirdi. Kendinizin çok daha yüksek bir versiyonuna sıçramaya hazırsınız.

Lafı ağzımızda gevelemeyeceğiz, siz geride tutuldunuz. Size yalan söylendi. Sizi yönetmenin ve kontrolü altında tutmanın bir gereklilik olduğunu düşünenler tarafından bunun için eldeki her yöntem kullanıldı. Bunun geçmişe dair olduğunu düşünebilirsiniz. Biz de diyoruz ki kesinlikle geçmişiniz böyledir.

Şimdi, buraya güncel olaylarınızı konuşmaya gelmedik. Tüm bu yaratımları gerçekliğinize getirmek ve onları kalıcı yapmak istiyorsanız ne olmalı, işte onu konuşmak istiyoruz.

Kontrolcüleriniz her defasında daha fazla güç kapmaya çalışırken, siz de her seferinde daha fazla sorumluluktan vazgeçiyordunuz. Bu rahatsız eden bir gerçek, ama gerçek. Sizin milyarlarınıza nazaran onlar her zaman çok az sayıdalardı. Sizin vermediğiniz, sizin razı olmadığınız şeyi alamazlardı. Artık şunu anlamanın zamanı geldi; haberdar ve katılımcı olmaktansa, gücünüzü vermek size daha kolay geldi. Size karşı kullanılan bir hile ise bir soruna işaret etmek, onun ne kadar tehlikeli olduğunu söylemek ve sizi o tehlikeden güvende tutmayı önermekti. Genellikle sorunu onlar yaratmışlardı. Ve korkunuzda, evet dediniz. Evet demeyenlere ise gülündü, görmezden gelindi, deli muamelesi yapıldı.

Bir yıl sonra yaşayacağınız dünya, bu sabah uyandığınız dünya ile çok az benzerlik taşıyacak. Bu mesajın amacı sizi şuna uyandırmaktır: Eğer başkalarının sizin için karar almalarına izin vermeye devam ederseniz, bir defa daha kontrolü kaybedebilirsiniz.

Şimdi, harika internetinizde bir hareket gelişmeye başladı. Pek çok kişi bilgiyi kazıp çıkarma ve paylaşma sorumluluğunu üzerine almaya başladı. Bu gerekli hale geldi çünkü medyanız her seferinde daha da fazla sadece kontrolcülerinizin bilmenizi ve inanmanızı istediği şeyleri anlattılar.

Gelecekte, bu gibi aktivitelere katılımcı olmanız, kendi kendinizi bilgilendirmeniz ve aktif olarak toplumlarınızla çalışmanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Sadece bu yolla, size armağan edilmiş cesur yeni dünyanızın kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Armağan diyoruz, çünkü yapmış oldukları hizmetlerin sizlere olan katkısını asla bilemeyeceğiniz pek çokları var.

Güvende kalın. İyi kalın. Lütuflarla kalın. Yeni yılınızı kutlayın.

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com)

Bu dönemde salıverme, arınma, kendinizi tanıma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, potansiyelinizin bütününü gerçekleştirmek üzere Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2018 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2018 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

6 comments

 1. Günaydın… Yeni güne merhaba. Bundan sadece birkaç yıl önce korkular içinde hapsolmuş biriyken bu günlere gelmemi sağlayan bugüne ve yaratıcıya sonsuz şükürler olsun. Geçen hafta işinden hiç memnun olmayan, yüzünde gülümsemesi kalmayan eşime işinden ayrılması için gerekli desteği verdim ve o da bu tutsaklıktan kurtuldu. Çünkü korkuyordu, bebeğimiz yolda ve işsiz olmak onu çok korkutuyor. Bu işsiz kalma korkusunun temeli sizce neye dayanıyor olabilir Mor Alev, parasız kalmaktan çok korkuyorum gibi cümleleri var?? Bunun için hangi çalışmaları önerirsiniz? Birileri bizi korkutmak için oradalar ama yüreğimizdeki iç ses çok cesur ve doğru yolu her zaman bize söylüyor. Onu dinleyin. Bilinmez ve ne getireceği belli olmayan sürpriz bir hayat tutsaklıktan çok çok daha umutlu ve mutluluk dolu. Cesaretiniz yoldaşınız olsun. Sevgiler ❤

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Everythingisenough, korkuları salıvermek üzere çok sayıda yöntem paylaştım. Onlara bir bakın. Bir de ana menüdeki yöntemler bölümünde bir bereket ve yaratım bölümü var. Oradaki yöntemleri uygulayın. İşsiz kalma korkusu aslında çoğumuzun içinde olan yokluk bilincine bağlı. Sanki evrende yeterince bolluk yokmuş gibi düşünüyoruz ve böylece yokluğu yaratıyoruz. Oysa evren sonsuz ve bolluk da sonsuz. Ama bu söylemekle ve zihinsel olarak hemfikir olmakla olmuyor. Bahsettiğim yöntemlerle çalışın. Farkı fark edeceksiniz. Sevgilerimle

   Liked by 2 people

 2. Sevgili MorAlev, mesajdaki “harika internetinizde bir hareket gelişmeye başladı. Pek çok kişi bilgiyi kazıp çıkarma ve paylaşma sorumluluğunu üzerine almaya başladı.” cumlesiyle kastedilen seyin ne olabilecegine dair bir yorumunuz var midir? Herhangi bir seyle baglanti kuramadim ama merakimi uyandirdi. Yeni bir seyler mi oluyor yoksa bir seylere uyanmaya baslayan insanlarin bu gibi platformlarda bir araya gelmesinden ve ruhsal bir cesit guc birligi olusturmasindan mi bahsediliyor? Tesekkur ederim simdiden😇

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Gülin, Konsey diyor ki medyanıza güvenemezsiniz, çünkü çoğunlukla verdikleri haberler manipülasyon amaçlı. Ama kendiniz bilgilere araştırarak ulaşabilirsiniz. Internette bir sürü gerçek bilgi arayıp paylaşan bağımsız gazeteci bulunuyor. Buna halk haberciliği de deniyor. Katılımcı olun. Her şeyi başkasından beklemeyin diyorlar ama bunu daha yumuşak söylüyorlar. Bizi sorumluluk almaya çağırıyorlar. Sevgilerimle

   Liked by 2 people

 3. Okurken coşkuyla, sevinç çığlığı atma hissi bir arada geldi 🙂 Yazıyla çok ilgili mi bilemiyorum ama çok güzel şeylere doğru gidiyoruz hissi var hep. Çok teşekkürler paylaşım için 🙂

  Sevgiler,

  Liked by 3 people

Yorumlar kapatıldı.