“Bir var, bir yok!” Bölüm 2 – Konsey (Mesaj 139)

ZANDRAART Artist from DetroitArkadaşlar, bugün Konsey kuantum derslerine ve bunun bizler için ne anlama geldiği konusuyla devam ediyor. Eğer daha önce okumadıysanız bir önceki yazıyı okumanızı öneririm. (Bağlantısı burada)

***

Kısa bir zaman önce sizden bizimle kuantum ufaklığında küçük bir yere gelmenizi rica ettik. Sizi, bir elektronun üzerinde ayakta durup teleskobunuzu kullanarak astronomik şekilde uzak duran diğer elektronlara bakabileceğiniz bir yere götürdük. Ve, elbette, şu anda yaptığımız da aynı resmi zihinlerinizde yeniden yaratmaktır.

Hatırlayacaksınız, çıkardığımız sonuç gerçekliğin gerçekten de gerçek olduğuydu. Ve bir defa daha söylüyoruz, gerçeklik gerçekten de gerçektir. Öyleyse, nedir bu “hepsinin illüzyon (yanılsama) olduğuna” dair konuşmalar? Ayak parmağınızı sandalyenin bacağına çarptığınızda, kesinlikle yeterince gerçek görünüyor!

Şimdi, izninizle bir defa daha biliminizin keşfettiklerine bakalım. Bunların yeni keşifler olmadığını da eklemeliyiz. Bu çalışmanın büyük çoğunluğu yüzyıldan daha önce yapılmıştı. Ancak okul kitaplarınızda hala daha elmalar düşüyor ve insanların başlarına çarpıyor. Bu arada ekleyelim, bu gerçekten çok zayıf bir şekilde açıklanan bir durumdur, şimdi bile.

Sonsuz küçüklükteki seyahatimizde, adına zerrecik/parçacık dediklerinizin en küçüklerinin varoluşta birden var olup sonra yok olduğunu gördük. Biz buna o zaman değindik fakat değinmediğimiz bunun öyle yüksek hızda olduğuydu ki, size anlamlı gelemeyecekti. Yani o zaman mesajımıza verdiğimiz ve kanalımızın kullanmadığı “şimdi görüyorsunuz, şimdi görmüyorsunuz” başlığı çok gerçekti. (Mor Alev: Ron sonradan bu başlığı kullandı ve ben de “bir var, bir yok” şeklinde çevirisini yapmıştım.)

Bu ne anlama geliyor? Bu demek oluyor ki, etrafınızda madde olarak algıladığınız gerçeklik, gerçekten madde olduğu halde, asla değişim halini terk edemez. Asla. Hiçbir şey, hiçbir yerde değişimin dışında değildir. O dev granit dağ değişiyor. Yeryüzünüz değişiyor.

Şimdi, bu gerçek ama aynı zamanda rahatsız edici. Neden? Rahatsız edici çünkü bunu düşünmek sonunda sizin gördüklerinize de erişiyor, o gördüğünüz belli bir noktada artık burada olmayacak. Ve çoğunuz bu düşüncelerin asla gün yüzüne çıkmasına izin vermiyorsunuz.

Yine soruyoruz, neden? Ve bu apaçık ortada bir gerçek. Sebebi, sizin kim olduğunuzu ve bunun ne anlama geldiğini anlamamanız veya inanmamanızdır. Ve bu yüzden, bu korkutucu bir şeydir. Ve size söylüyoruz, Gerçek asla korkunç değildir.

Şimdi, bundan korkması gerektiğini düşünen zihin, beden ve egonun zihnidir. Ve o zihin, o zihinler baş döndürücü hızlarla varoluşta bir görünüp bir kayboluyor… kozmik bakış açısından. Bu bir farkındalıktır ve o zihin için korkutucudur. Ve bunun ona hatırlatılmasından da hoşlanmaz.

Peki, ne yapar? Umutsuzca kalıcılığa tutunur. Mobilya ayakları kalıcıdır. Binalar kalıcıdır. Ve “ben” kalıcıdır. Bütün bu şeylerin hiçbirinin kalıcı olmadığı gerçeğine hiç aldırmaz. Ve şimdi en sade haliyle illüzyonun nerede yattığını görüyorsunuz. İllüzyon yalanlarda yatar. Varolmayan bir varoluş durumuna sıkıca sarılmıştır.

Dedik ki, Gerçekte korkulacak hiçbir şey yoktur. “Eh, ama bana şimdi söylediniz ki, varoluşum sona erecekmiş!” Hayır, söylemedik. Biz size bedenlerinizin süresinin dolacağını söyledik ve öyle de olacak. Biliminiz yaşamlarınızı size neredeyse imkânsız görünen şekillerde uzatmak üzere ama buna rağmen bir gün bedenlerinizin süresi dolacak. Şu zamandaki yaşamınız son tüketim tarihine ulaşacak.

Fakat izninizle neden korkuya sebep olmadığını anlatalım. Haydi, yeniden o imkânsızca ufak yere bir daha gidelim. Hepsi kırpışıyor. Bir var, bir yok. Şu noktaya kadar neyi size işaret etmedik?

Burada bir şey bir ışıldayıp, bir KAYBOLMUYOR. Bu geçicilik evreninde tek bir şey geçici değil. O nedir? Görüyor musunuz? Hayır. Görmüyorsunuz. O görünür değil. Şekli yok. Rengi yok. Kendi geçiciliğinde varolan her şeyi gözlemleyen bir bilinç var burada. Ve kalıcı olan tek şeyin ne olduğunu biliyor. Kimdir bu? Kim?

Şimdi, bu soruyu biz cevaplarsak, sizlerin cevaplama yeteneğini elemiş oluruz. Ve bunu yapmayacağız. Bu içinizde bulmanız gereken şeydir. Bunu bulmak için buradasınız. Biz “siz” dediğimizde insanlığı kastediyoruz. Siz, kimsiniz? Ve neden buradasınız? Neden bunu görmeye direniyorsunuz?

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com)

Bu dönemde salıverme, arınma, kendinizi tanıma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, potansiyelinizin bütününü gerçekleştirmek üzere Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2017 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2017 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

12 comments

 1. Sevgili Mor Alev,
  Seninle ozel seans almakla ilgili gorusme talep ediyorum. 6 hafta Turkiye’de fakat Istanbul disinda olacagim. Emaillesip tarih belirleyebilirsek istanbul biletimi ona gore alacagim. Direk e-mail gondermedim cunku e-maillerimin iletildiginden emin degilim. Cevabini beklerim. Sevgiyle.

  Beğen

  1. Sevgili Tuğçe, neden emailleriniz iletilmesin? 2016 yılında yazışmışız, ben size cevap vermişim, siz de cevabıma cevap vermişsiniz. Sevgilerimle

   Beğen

 2. kimim ben ve neden buradayım ?? hep soruyorum kendime ve her gün büyüyorum sevgiyle :)Teşekkürler

  Liked by 1 kişi

 3. Neden bedenlenip dünyaya gelmeyi sectik?öyleyse hepimizin yaşam amaci var,bu gerceği idrak ederek yaşamak lazım..Alemlerin Rabbi olan Allahimiza hamd ve şükürler olsun..SEVGİ BİRLIK BİLİNCİYLE YAŞAYIP ÖLMEMİZ DİLEĞIMLE.SONSUZ TEŞEKKÜRLER SEVGILI MOR ALEV.CANSIN.IYIKI VARSIN.ALLAH SENDEN RAZI OLSUN.SENI VE HEPIMIZI COK SEVIYORUM…YARADAN DAN ÖTÜRÜ…

  MUTLU GÜNLER.

  Liked by 1 kişi

 4. Sorduğum sorulardan ve aldığım cevaplardan şimdilik”her şeyde var olan tek gerçek RUH-BİLİNÇ”Sonsuzluğun kadim olduğu gerçeğini anladım,ve halen anlamam bilmem gereken çok bilginin olduğu,mesela amacım nedir?sorusuna halen cevap almadım!vallah artık yeter diyorum herseye 🙂
  Buarada MOR ALEV sen,siz,biz bir harikayıs.iyiki…. iyiki…iyi..kii.. sonsuz teşekkürler herkese,sevgiyle kalın

  Liked by 2 people

 5. hem herşey hem hiçim demek geldi içimden…amacım ”O” lmak…demek geldi….mor alev mesajları almak..sorgulamak…hissetmek… kendimizi teyid etmek bi lütuf…vesile olmanız bi lütuf…bu mesajlara çekilmek gelen tesirler bi lütuf….şükür….sevgimi yolladım kalpten…

  Liked by 2 people

 6. Biraz acıma-sızca😘😜 Konseyin bu son mesajları.

  (Acıma-sızlık korku-suzluk zaman-sızlık yer-sizlik mekan-sızlık bağ-sızlık bağım-sızlık gerçeklik-sizlik cinsiyet-sizlik… Cennetin hatıraları birer birer iniyor yeryüzüne. Çok şükür.)

  Biliyor ve anlıyorum Konseyin sözlerini. Şefkat ve nezaket talebim ise, anlatabilecek miyim bilmem ama şundan:

  Dün mr çekimi normalinden uzun sürdü gibi geldi. Meditasyonda olabilirdim o dakikalarda ama sanırım göründüğü gibi yaşamayı tercih ettim. Bedenim kıpırtısız ve sakin dururken, zihnim ve egom da kıpırtısız sakinken, korku da yokken, kalbimin kıpırtısını, kıpırtı hızını tarif edemem. Ben Michael Rafael Cebrail Zadkiel hepimiz sakinleştirdik onu. Ama üç sefer tekrar etti aynı şey. Ben tekrar aşık oldum kalbime o an. Kalbimi sevdim. Çok sevdim. Kendi geçiciliğinde varolan her şeyi gözlemleyen bilinç de benimleydi o an ve kahkahalarla gülüyordu. Ben de ona gülümsedim. Sonra makineden çıkarken tekrar gördüm onu, gülümseyen nazik yeryüzü tıp ekiplerinin gözlerinde, ışıl ışıl.

  Kalbimi sevdim ben Konseyim, kalbimi, illüzyonumu, illüzyonu, illüzyonumuzu, illüzyonlarımızı. Sandalyeye çarpınca ne kadar gerçekse, geçiciliğe çarpınca da, bir yanımız öyle sert ve gerçek hissediyor.

  Görmeden aşık olduğumuza hediye resimlerimiz gibi illüzyonlarımız. Her nasıl görünüyorsa da yürekten yapıyoruz.

  Bir varmış bir yokmuş masalı olsa da seviyorum. Beden zihin ego ve tüm illüzyon ve tüm geçici olan buradayız. Işıl ışıl. Zaten her daim burada olana, Kalıcı olana, Sonsuza; hiç ihtiyacı olmasa da şükür için şükran için sevgi için birer havaalanı, iniş limanı gibi ışıl ışıl ışığımızı gönderiyoruz.

  Yazmayı ve sizlerle paylaşmayı seviyorum ama paylaşamamıştım. Ardı ardına gelen gerçeklikle ilgili kanallıklara, Konseye, Brenda’ya, Ron’a, meleklere tüm kanallara Teşekkürlerimle. Hemfikirim. Hemfikir olmadığımda da birim. Yine de ısrarlıyım😆. Hepimizin illüzyonları farklı olsa da, hepimizin gerçekliği aynı tek ve gerçek: Çok boyutlu ve sonsuzuz. Sevgiyiz. Eşit ve daimi seviliyoruz, korunuyoruz. 😀❤

  Biliyor musunuz Tüm Sevgili Dostlarım. Yeni taşındığım evin karşısındaki binanın ismi Terra. Blogda da hayatımda da görüyorum ki eşzamanlılığı paslanmadan süper işliyoruz. Bu ayrıntılar beni memnun ediyor. Her fırsatta ona bakıyorum. Ben de Terradanım demek beni onurlandırıyor. Çünkü biliyorum ki kalmak ya da gitmek yok. Beden zihin ego gibi 3D de benim bütünlüğümün içinde. Hep birlikte dönüşüyoruz. Hiçbir yerden gelmedim. Hiçbir yere gitmiyorum. Hep buradayım. Şimdi ve Burada.

  Ve evim kentsel dönüşümün tam ortasında. Konseyin bir yerde dediği gibi, mutfaktan iş makinalarını, gürültüyü, molozları, karışıklığı görmemek mümkün değil. Ama yeni inşaları yükselenleri de görüyorum.

  Blog bizim rüyamıza gelmiş. Hoşgelmiş. Bence Sevgili Neli’ye gösterdikleri bebek yeni dünyamız ve o restore değil temelden yeni inşa. İnşallah.

  Seviyorum. Hepimizi Seviyorum. Öpücükler Gülücükler Sevgicikler Baloncuklar. Hepimize.

  Şu sıralar ışıl ışıl sağlığıma sağlığınıza odaklıyım. Rafael le Zümrüt yeşil şifayı her nefesle alıyor ve yayıyorum. Bu vesileyle tüm Gökyüzü ve Yeryüzü Tıp Ekiplerine de Sevgi ve Teşekkürlerimle.

  Beğen

  1. biz kentsel dönüşümün tam ortasında oturanlar olarak da bir sebepten buradayız diye düşünüyorum…biz mi dönüştürüyoruz? ya da ışığımızla bu dönüşümün en zararsız/hasarsız vs olması için mi tam da bu zamanda buradayız? ya da bütün bunlar bizim yansımamız ve içimiz de tıpkı bulunduğumuz bu ortam gibi, gürültülü, karışık, tozlu, zehirli ama yeniliyor mu?
   size çok geçmiş olsun. sevgiyle kalın

   Liked by 1 kişi

   1. İlk zamanlar ne “kentsel” ne “dönüşüm” ne “beklediğim” gibi gelmemişti:) Aynı içerim gibi:)) Bütün cümlelerinize katılıyorum. Ek olarak hiçbir şeye tutunma deniyor galiba, 5D hareket kolaylığı için. Çok teşekkür ederim. Siz de sevgiyle kalın.

    Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.