10-11 ve 11-11

Golden Polish autumn by Piotr KrolSevgili Dostlar, çizgisel zamanın olmadığını biliyoruz ama yine de belli tarihlere bağlı kalıyoruz. Oysa istersek, belli bir tarihin enerjisine ondan önce ya da sonra bağlanabiliriz. Zamanda istediğimiz noktaya sıçrayabiliriz. Tıpkı bir hatıramızı düşündüğümüzde o enerjiyi ve hisleri bulunduğumuz ana getirebildiğimiz gibi…

Fakat ben bu tarihleri seviyorum, bayramlar, yıllık enerji kapıları, yeni yılların başlangıçları, doğum günleri… Böyle günler bizi bir araya getiriyor, kısa bir süreliğine de olsa aynı şeye odaklanıyoruz. Hep birlikte odaklandığımızda ise zihnimizdeki resme, niyetlerimize tarif edilemez bir güç veriyoruz. “Birlikten güç doğar” diye öğrendik, o zaman birliğe doğru gidelim.

10 Kasım, bu günün tarihi önemini zaten biliyorsunuz. Bu sene “1”ler üzerine oldukça fazla yazmış olduğumdan bugünün aynı zamanda büyük bir enerji kapısı olduğunu da biliyorsunuz. Birlerin bir araya gelmesi, büyük uyanış, büyük yaratım gücü ve birliktelik bilincini temsil ediyor ve içimizde zaten var olan bu nitelikleri muazzam güçlü bir şekilde uyandırıyor, destekliyor. Bu haftanın yoğun “1” enerji girişi bugün ve yarın zirve yapıyor.

Bu sene içimden günün astrolojisi ve Sabian sembollerine bakmak geldi. Ve elbette, boşuna bakmamışım! Bu yılın “11-11” kapılarının uyanışımıza, birlikteliğimize ve yaratımımıza nasıl yardımcı olacağına dair ipuçları Zodyak ve özellikle de Sabian sembollerinde yatıyor.

Zodyak’ın söyledikleri:

Bugün ve yarın ay neşe-keyif-coşku enerjisiyle Aslan’da. Bu sene sıklıkla aktive olan ateşteki büyük üçgeni yeniden yakıyor. Venüs, Akrep’teki Jüpiter’e yaklaşmakta ve Lilith ise şu anda Oğlak’ın ilk derecesinde.

Çok çeşitli seviyelerde o kadar çok olasılıklara sahibiz ki! Venüs Jüpiter’le birlikte mutluluk, sevgi, bolluk ve bol şans enerjisi getiriyor. Bu ikisi derin gerçekler ve yeniden doğuş burcundalar. Yeniden doğuş bildiğiniz gibi 11-11’in temalarından biri, büyük uyanışla el ele gelişen bir durum. Benliklerimizin en derin parçalarında aydınlanma yaşanırken gelişip genişleyebiliriz. Bir şeyler hayatımızdan çıkıyor. Ve yeni bir şeyler onun yerini alıyor. O yeni şey bizimle ve en derin gerçeğimizle çok daha fazla uyumlu.

Lilith, kararlı, planlı, katı ve hedeflerine kilitlenmiş Oğlak’ta.  Ve bu konum dikkate değer. Oğlak, o sarp tepelere tırmanırken kendi kendinin otoritesi, hedefi ise kendine özgüdür. Lilith Oğlak’tayken, odaklanmamızı devam ettirmek ve sorunlar ya da engeller ortaya çıktığında etrafından dönüp yine de yolumuzu bulmak, hedefe ulaşmak konusunda yardım alırız. Bu dönemde benliğimizin dişi yönü özellikle güçlenecektir. Lilith, palavraya pabuç bırakmaz, “artık yeter” diyorsa bunu gerçekten söylüyordur ve korkusuzdur. Korkudan ve çekincelerden dolayı otoriteye, kurallara ve saçmalıklara boyun eğmez. Etrafındakilerin çocukluğu bırakıp birer yetişkin olmalarını ister. Böyle yapmazlarsa o kişiler arkada bırakılırlar, Lilith ilerler. (Sevgili Dostlar, Lilith’in Oğlak’taki halini anlatırken, aynı zamanda bu ülkenin kuruluşu sırasındaki ruh halini de anlatır gibi oldum. Bir ara o yıllardaki Lilith geçişine bakmalıyım.)

Bugün ve bundan sonraki aylarda Lilith Oğlak’taki yolculuğunu tamamlayana dek, yalanlar ve zamanımızı çalan, enerjiyi boşa harcayan dramlar hoş görülmeyecektir. Oyun oynama zamanı bitmiştir, dürüst ve gerçek sonuçlar elde etmeye odaklanılacaktır.

Satürn ve Lilith Yay’dayken eski zihinsel inançlarımız, kurban bakış açımızı, şartlandırılmış anlamsızlıklarımızı ve yanılsamalarla dolu kodlamalarımızı arındırdık. Şimdi enerji tamamen değişiyor çünkü yeni iç-bilgeliğimizle, sezgisel ve İlahi zekâmız ve yaratıcılığımızla harekete geçme zamanındayız.

Satürn de Lilith’i takip ederek 19 Aralık’ta Oğlak’a girecek, bu konuda uzun uzun konuşacağız çünkü bu hareketle tün dünyada yeni bir düzen ve yapılanma başlayacak. Ama şimdilik Satürn Yay’da ve bir 30 yıl daha Yay’a dönmeyeceğine göre bu son haftalarda inanç temizliğinde çok önemli son döneme girmiş bulunuyoruz.

Sabian Sembolleri:

10 Kasım sabahı güneş “Zengin sonbahar renkleriyle görkemli bir orman” sembolünde. Burada herhangi bir gelişim döngüsünde zirveye ve en güzel görüntüye ulaşıldığını görüyoruz, nasıl bu noktaya ulaşıldığını ve nasıl bir sonraki döngüye dönüşeceğini de biliyoruz. Bu, büyük bir dönüşüm aşamasıdır. Adına ölüm dediğimiz hal yakındır, yapraklar dökülecek, orman çıplak kalacaktır ancak ölüm aslında ölüm değil, yeniden doğuşa hazırlıktır. Ve tüm canlılık geri gelecektir! İlginç bir sembol seçimi, değil mi?

10 Kasım öğlen güneş bir sonraki sembole geçiyor “Duyduğunu tekrarlayan papağan” sembolünde. Bu sembol bize kanallığı anlatıyor. Dane Rudhyar bu sembol için şunları söylemiş: “İnancı güçlü birey normal zihinsel anlayışını aşan bilgi ya da bilgeliği aktarmak üzere bir kanal olabilir. Zihin sessiz olmayı öğrenmiştir ve insanüstü bilgi akışının ritmine uyumlanır. Burada inancın aşırı hevesiyle olmayan şeyleri duyduğunu sanmaktan çekinilmelidir. Dikkatli, prensipli ve kararlı bir şekilde kendini yüksek bilince uyumlayan birey kanallık yapabilir. Her çeşit kuş sembolizmine baktığımızda ruhani güçleri temsil ettiklerini görüyoruz.”

Bu sembolde üstünde durulan şey, iç sesinizi bulmanız ve onu dinlemenizdir. Ondan, özünüzden aldığınız bilgileri günlük hayatınıza kanalize edebilirsiniz. Bu sembol, aynı zamanda negatif ego temelli iç sesimize karşı bizi uyarıyor.  Ego hep kendini tekrarlar. “Ben yapamam. Ben yapamam.” İlham vermez, negatif kodlama yapar. O sesi de susturmak yararımıza olacaktır.

Böylece sezgilerimizin yükselmekte olduğu bir gün yaşayacağız. Bu enerjiler bizi bir sonraki güne hazırlayacak.

11 Kasım öğlenden hemen önce güneş, “Bir kadın, kutsal bir yolun girişini gizleyen kalın perdeyi açıyor” sembolüne geçiyor. Bu sembol, bulunduğunuz yer, ya da gitmek istediğiniz yön hakkındaki zihin karışıklığınızın ya da engellerin ortadan kalktığını, ya da bunları aşma yeteneğinin sizde olduğunu gösterir. Burada, birden bire netlik ve berraklık hissedebilir ve korkunun da ötesine geçersiniz. Çünkü artık gizli kalan bir şey yoktur ve kutsal yol önünüze açılmıştır. İnanç öne çıkar ve cesaret geri gelir. Yeni bir perspektiften dünyaya bakınca hayatınız da genişler. Yeni meşguliyetler, yeni iş, yeni hobiler, yeni ilişkiler ve yeni deneyimlerin hepsi bu sembole dâhil.

Böylece dostlar, 10 Kasım sabahı zirvede bir yaşamı kutluyoruz ve biliyoruz ki ölüm yok, döngüler var, yeniden doğuş var. Sonra sezgilerimize dönüyoruz, daha sonra da önümüzde açılan yeni yolu görüyoruz. İşte böyle bir hafta sonu!

11-11 Meditasyonu

Bana 11-11 de meditasyon yapmanız gerekip gerekmediğini soruyorsunuz. “Gerekli” kelimesini elimden geldiğince sözlüğümden çıkarmaya çalışıyorum. Ama cevabım şu: Elbette meditasyon yapın! Bu enerji yükselişini hep beraber kutlayalım, birliktelik bilincini deneyimleyelim. Huzur, sevgi ve yükseliş niyetlerimize odaklanalım. Bütünün hayrına çalışalım. Bunun için de belli bir yöntem önermiyorum, içinizden ne geliyorsa o doğrudur.

Hepinize harika bir 10-11, 11-11 diliyorum.

©Mor Alev 2017

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

11 comments

 1. Merhaba, Sevgili Mor Alev ! Lutfen! Benim icin bir tahmin yaparmisin?!! Bu gun ,aslinda dunden beri her sey benim inancimi daha dogurusu en yakin insanlarimdan,emek harcadigim arkadaslarimdan,gonul verdigim insanlardan darbeler aliyorum.Agdeta beni zorlarda birakiyorlar ve bunu cok kirici bir yoksayarlan ve neseyle yapiyorlar!! Ben de yolumu goremiyorum,vallahi bu darbelere anlam veremiyorum,en buyuk aptal olarak madaliyayi aldim yani.Maddi,manevi v.s acidan gercekten cok yikici darbeler aldim… Ne var ortada?! Kendimi ayleme adadim,oysa cocuklarimi bile taniyamiyorum.. Orenim goruyorum,o da daha ortalarda.. Issiz,gucsuz,parasiz.. Esim de bir Yengec olarak-sagdece onun problemneri ve yaralari onemli,zagten hic bir zaman Biz demiyor ,Ben ve Siz diyo… Hmm!! Bu Lilith oyunu,cunku benim Lilitim Oglakta ! Ben Kova’yim,yukselenim Akrep,Ay Basakta 09.02.1974! Biliyorum ki guc bende,baskasi bir sey yapamaz,ama aklima gelen cevab su anda mumkun degil,cuku aklima Gercekten Cekip gitmek geliyor,ama buyuk bir AMA’M VAR O da Kucuk Nurselim-daha cook kucuk ve bana cok ihtiyaci var.. LUTFEN BENIM ICIN ,GELECEKLE ILGILI BIR KART CEK VE GOSTER ! LUTFEN !

  Beğen

  1. Sevgili Senem, haklı olarak çok bunalmışsınız. Ben kimse için kart çekmiyorum, bunu kendiniz de yapabilirsiniz fakat çektiğiniz karta güvenmiyorsunuz, doğru mu? Dışarıdan bir işaret istiyorsunuz. Lütfen kendi kartınıza ve iç sesinize güvenin, belki bütün bunlar siz iç sesinize güvenin diye oluyor. Fakat kısa dönemde zaten sizin ihtiyacınız bir kart değil, sizi rahatlatacak bir çözüm arayışı içindesiniz. Yukarıda yazdıklarınızın hepsi ego çığlıkları, iç ses değil. Tam anlamıyla kurban psikolojisine girmişsiniz. Ve bu olabilir, hepimiz zaman zaman böyle günler yaşıyoruz, hepimiz böyle çok üzülüp isyan edebiliyoruz. Nefes alın, enerjinizi değiştirmeye niyet edin. Kutsal Anne’yi çağırın ve çözümlere odaklanmayı niyet edin. Her gün koşulsuz sevgiyle birlikte mor alev enerjisini kullanın. İlk etapta ufak da olsa belli bir rahatlama gelecektir, daha sonra bu gelişecektir. Kendinize değer vermeye niyet edin. Geleceğimizi kendimiz yaratırız, binlerce seçenekten birini seçmek bizim sorumluluğumuzdur. Bizler geleceğe göz attığımızda bir sürü olasılıktan sadece birini görürüz. Sizi böylesi mutsuz eden kalıplarınız, davranışlarınız, alışkanlıklarınızı salıvermeye niyet edin. Bizim dualarımız sizinle. Sevgilerimle

   Beğen

 2. Çok teşekkür ederim . “ Bir kadın, kutsal bir yolun girişini gizleyen kalın perdeyi açıyor” sembolüne geçiyor. Kalbim çekildi bu sembole.. Kutlu Ol’sun

  Liked by 1 kişi

 3. Sizi 2 gün önce rüyamda gördüm. Beni ziyarete gelmişsiniz. Kucağınızda da küçük bir bebek vardı. Sevgiler:)

  Liked by 1 kişi

 4. Sevgili Mor Alev ,
  Yogun enerji girisleri , depremleri de tetikliyor mu
  Tesekkur ederim.

  Beğen

  1. Sevgili Bluesnice, deprem doğal bir oluşum. Bu yüksek enerjiler olmadan önce de vardı, sonra da olacak. Sadece insanlık tarihine bakmanız bile yeterlidir. Sevgilerimle

   Beğen

 5. Ben de bu sabaha karşı sizi rüyamda gördüm. İlk defa görüyorum. Çocukluğumun geçtiği baba evine gelmiştiniz. Sohbet muhabbet. Bizden başka iki kişi daha vardı. Giderken merdivenlerden inerken geri dönüp bana gülümsediniz. “Bana gel. Böyle olmaz. Restoranda ya da Restorasyonda (sözcüğü tam anımsamıyorum) çalışmaya devam edemezsin.” dediniz. Sonra el salladık birbirimize. Hayrolsun. Sevgiyle.

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Gülden ve Neli, rüyalarınızda beni görmüş olduğunuzu düşünmenizden onurlandım fakat siz benim blogla aynı varlık olduğumu düşünüyorsunuz. Oysa blog benden çok daha büyük, ben sadece bir aracıyım. Sanıyorum aslında rüyalarınıza giren bloğun ruhudur ve blog hamilerinin ortak enerjisi. Bu da harika bir şey! Paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Sevgilerimle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.