Haftanın Enerjisi – Olumlu Sonuçlar Olumlu Düşünceleri Takip Eder

 Baş Melek Michael (Mikail) diyor ki;

“Göreviniz – eğer siz kabul ederseniz – sadece ve sadece olumlu düşünmek ve konuşmak”

mother and child enjoying the rainSevgili Dostlar, bugün artık oldukça ender yaptığım bir şeye yönlendirildim ve bu haftanın enerjisi için bir kart çektim. Çok iyi bildiğimiz bir hatırlatma geldi. Ve ben “ama hep aynı şeyleri yazıyorum!” diye düşünsem de, etrafta bitmek bilmeyen bir virüs gibi dolanan olumsuz düşünme alışkanlığını bütün bu işlere oldukça fazla zaman ve emek harcamış kişilerde bile gördüğümüzü biliyorum.

Sonra Satürn’ün Yay’daki son günlerinde Galaktik Merkezle tam hizada geçirdiği dönemi yaşadığımızı düşündüm. Ardından dün gerçekleşen  ve etkileri bütün bir haftaya yayılan Venüs-Jüpiter birleşmesinin bizlere armağanları geldi aklıma. Anladım ki, Blog Hamileri bu hatırlatmada çok haklı!

Satürn ve Galaktik Merkez:

Bu senenin başında bu çok önemli konum için şunları söylemiştik:

“Galaktik Merkez, bizim yuvaya dönüş sinyalimizi ileten kaynak gibi çalışır. Ruhumuzu, evrensel bağlantılarımızı temsil eder. Bize Galaktik İlahi bilgileri indiren merkezdir. Yay’ın sonderecelerinde, yani özgürlük ve gerçekler burcunda bulunması bir tesadüf değildir. Ruhumuzun özü temel gerçekleri taşır ve gerçekler her zaman özgürleştirir. Satürn, bu sene bu alanda Şubat’tan Mayıs’a kadar vakit geçirecek. Sonra Kasım’da yine burayı ziyaret edip, Plüton ve Jüpiter’le 2020’deki büyük buluşması için Oğlak’a geçecek. O buluşmadan önce yapılması gerekenler var.

Satürn, sadece bizi inançlarımız konusunda arınmaya, harekete çağırmıyor aynı zamanda gerçeği günlük hayatımıza uygulamak üzere yeryüzüne indiriyor. Bu arada (Ha, ha! Satürn hakkında bu kelimeleri yazdığım bir gün olacağını düşünemezdim!)  Yani Satürn şunu söylüyor: “Harekete geçişiniz, gelecek vizyonunuz için çalışmanız, inanç temizliğiniz boşa çıkmayacak.” Çok çabuk davranışlarımızın meyvelerini almaya başlayacağız. Satürn değişimi bloke eden her şeyi ama her şeyi eritmekten geri durmayacak.”

Venüs ve Jüpiter Bir Araya Gelince:

Bu birleşme Akrep’te oluşuyor, Zodyak’ın en derin köşesinde… Derin bilgiler, transformasyon ve hayatın büyük döngülerinin olduğu yerde… Venüs ve Jüpiter burada bize Gerçeğin (Jüpiter) Güzelliğini (Venüs) gösteriyor. Perde kalkıyor (11-11 enerjisinin Sabian sembolü gibi). Bu ikisi yolumuzu aydınlatıyor ki biz de görme ihtiyacımız olanı görebilelim.

Stewart Edmondson - August MoonGerçek nedir? Büyük ihtimalle siz gerçeği zaten biliyorsunuz. Dokunulamayacak kadar uzakta, gözlerinizi kör edecek kadar süslü değildir gerçek. Beklemediğiniz bir şey de değildir. Sadece şimdiye dek fark etmediğiniz ya da hemfikir olmadığınız bir şeydir. İşte o zaman şöyle şeyler söyleriz, “Onca zaman bu kadar kör olduğuma inanamıyorum!”, “Bir ömür bir türlü buna uyanamadığıma inanamıyorum!”. Özel bir şey yapmanıza gerek yok. Akrep sadece kendi ruhunuza sadık kalmanızı, özgün ve içten olmanızı ister. Neden korkuyorsunuz? İçinizde ne olmasından korkuyorsunuz? Bir başkası hakkında ne bilmekten korkuyorsunuz? Neyi söylemekten, neyi duymaktan, neyi bilmekten korkuyorsunuz?

Gerçekten, ama gerçekten ne istiyorsunuz? Sabahımızı hemen gün doğmadan aydınlatan kudretli Jüpiter varken, sadece istemeniz yeterli. Bir de o titreşimde kalmanız tabii.

Bu birleşme hayatınızın daha derin anlamını bulmanıza yardımcı olabilir. Daha farklı bir ışıkta, daha gerçek, daha güzel bir şey gösterilecek. Neptün’ün bu birleşmeye üçgen açı yapması ise bu birleşmeyi bir seviye daha yükseğe çıkarıyor, sevgi ve güzelliğin yüksek ifadesine.

Sadece ve sadece gerçeğin muzaffer olduğu Akrep’in kalbinde güzellik neredeyse mistik bir deneyim, gerçek ise ruhani şifa haline gelir. Varoluşun yüksek seviyelerindeyken nasıl her şeyin birbirine bağlı, düzenli, mantıklı ve anlamlı olduğunu anlarız.

Ruhunuzun gizli saklı parçalarını ışığa çıkarma ihtiyacınız olabilir bu hafta. Belki de olmaz. Bazen arınma kendiliğinden ve yumuşakça gelir. Bir çiçeğin kokusunda, bir sokak köpeğinin uyuyuşunda, bir yabancının gülümsemesinde ya da bugünlerde güneş doğmadan hemen önce gökyüzünde güzelliği görebilirsiniz.

Bu birleşmenin Sabian sembolü de çok anlamlı. “Ay ışığıyla yıkanan dingin göl”. Bize diyor ki, tüm emeklerin ve çalışmaların da ötesinde, huzur ve aydınlanma ihtiyacımız bulunur. Bazen çalışmaktan, yapmaktan öyle kör oluruz ki tam önümüzdeki güzelliği göremeyiz.

İşin içinde Jüpiter varken hep sonunda iyi olan kazanır! Bu iki varlık birlikte harika bir iksir hazırlıyorlar. Yıllardır çözemediğiniz bir sorunun çözümü en sonunda karşınıza çıkabilir, en sonunda geçmişte başkalarına ya da başka şeylere vermiş olduğunuz gücünüzü geri alabilirsiniz.

Michael’ın Mesajı

Arkadaşlar, bu hafta Cumartesi günkü Yeni Ay makalesine kadar astroloji yazmayı düşünmüyordum ama Michael istedi, yeniden Zodyak’ın işaretlerine döndük. İyi de yaptık! Enerjiler gerçekten görkemli, devasa, inanılmaz, süper (sıfatlara devam edebilirim…) yaratım potansiyeli taşıyor. Ve şimdi de Michael bize bu enerjiyi nasıl en olumlu şekilde kullanabileceğimizi yeniden anlatıyor:

“Siz içinde bulunduğunuz durumu/durumları çözebilmek için reçeteye sihirli bir madde koymak istiyorsunuz ve o sihirli malzeme sizin canlandırıcı ve neşe dolu düşünceleriniz. Bu teklife itiraz edip zaten olumlu bir düşünce yapınız olduğunu söyleyebilirsiniz ama ben ısrar ediyorum, düşüncelerinizden, kullandığınız kelimelerden ve hatta yaptığınız esprilerin tamamından endişe ya da negatif olabilecek her şeyi eleyin ve atın. Çünkü endişe ve negatif frekans gerçekleştirmek istediğiniz şeylerin gelişini yavaşlatır ve hatta iptal eder. Düşüncelerinizin ne kadar yapıcı olduğunu hayatınızın son dönemlerini gözden geçirerek anlayabilirsiniz. Çünkü olumlu düşünceler ile olumlu sonuçlar arasında doğrudan bir ilişki vardır. Eğer bütün çabalarınıza rağmen engeller ve hayal kırıklıkları yaşıyorsanız düşünme sisteminizi değiştirmeniz gerekir. Bu konuda size yardım etmeye söz veriyorum. Siz sadece olumlu düşünüp, konuşup yaşamaya niyet edin ve bunu uygulamaya çalışın yeter.”

Ve böylece Bilge Baykuşlar, bu harika haftada bu harika enerjilerle harika bir dünya yaratmak için öneriler şunlar:

 • Kendinizi ve başkalarını eleştirmeyi bırakın. Kendiniz de dahil olmak üzere kimseyi suçlamayın.
 • “Beni ne mutsuz ediyor?” sorusunu değil “beni ne mutlu ediyor?” sorusunu sorun ve cevabı uygulayın.
 • Soruna değil, çözümüne odaklanın. Şikayet sadece durumu daha da olumsuz hale getirir.
 • Olası hatalar, terslikler aramak yerine, olan güzellikleri görmeye niyet edin.
 • Bir cevap göreceksiniz, daha önce fark etmediğiniz bir şey tam da yerine oturacak. Ona saygı gösterin, onurlandırın. Onu yaşamınızda değerlendirin ve harekete geçin.

©Mor Alev 2017

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

5 comments

 1. Mor alev ,tam beklediğim bir yazı olmuş.
  Teşekkürler

  Satürn ;harekete geçişiniz ve gelecek vizyonunuz için çalışmanız boşa gitmeyecek bu yazı iyi geldi

  Harekete geçtim..
  2017 bana ne istediğimi öğretti..isteklerim için çok fazla girişim ve hamleler yaptım , bir türlü sonuçlanmaması demek ki,
  hiç bir şey boşa gitmeyecek..
  Bence 2017 aslında herkeze nelere tutunmak neleri bırakmamız gerektiğini öğretti..

  Bugün sabaha karşı uyandığımda yazıda tamda dediğiniz gibi yarı uyanık halimle dua ediyordum..

  Mor alev beklediğim bir yazıydı
  Teşekkürler

  Liked by 2 people

  1. Teşekkür ederim Michael, beni duyduğun için. Çok teşekkür ederim Mor alev, mesajı ilettiğin bana cevap olduğun için. Bütti sandığım konuda şifalandım. Sevgi ve ışıkla. Sizi seviyorum meleklerim.

   Liked by 1 kişi

 2. Iyi ki varsın Mor Alev ; sonsuz minnet saygı ve sevgi Size… Çok Sevgili Baş Melek Michael; sadece olumlu düşünüp, konuşup yaşamaya niyet ediyorum ve bunu her alanda uygulamaya açıyorum kendimi … Verdiğin söze karşışılk ben de Sana, kendime, Evrene ve Galaktik Aileme söz veriyorum…Işığın, gücün, sevgin aksın içimize …. Ve öyle oldu … Sukurler olsun …

  Liked by 2 people

Yorumlar kapatıldı.