Dolunay Boğa’da: İnanıyorum, değişebilirim! – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Frida full moonBazen dolunaylar şöyle çalışır: Işıkları bir süredir bildiğiniz ya da şüphelendiğiniz fakat görmeyi istemediğiniz şeye çevirir ve artık ona bakmamak imkânsızdır. Bu dolunay Boğa’da ve Akrep’in güneşini yansıtıyor. Akrep ise Jüpiter’le işbirliğinde derhal çalışmaya başladı ve kirli çamaşırlar tek tek değil, düzinelerle ortaya saçılıyor!

Ama işin hem iyi hem de şaşırtıcı yönü o çamaşırların orada olduklarını biliyorduk fakat ya üşengeçlikten ya da inatçılıktan gerekeni yapmıyorduk. İnatçılık bizi pek çok fırsattan ve mutluluktan alıkoyabilir veya Boğa burcunun inatçılığını olumlu şekilde kullanabiliriz. Örneğin, kararlılığımızı güçlendirmesi, irademizi desteklemesi gibi. Çok şükür, ortaya saçılan kirli çamaşırlarla ne yapacağımız konusunda Boğa’nın önerileri son derece pratik ve mantıklı olacaktır, “git bu konuda x kişiye danış”,  “diyetinden y besinini kes”, “enerjisi sana uymayan z kişilerle bu kadar çok vakit geçirme” ya da “bu şeyleri zaten biliyordun, şimdi git gereğini yap” gibi. Sıklıkla hayatı olması gerekenden daha zor ve karmaşık hale getiririz çünkü yapmamız son derece faydalı olacak o değişikliği yapmak istemeyiz! Bu sefer Boğa mantığını dinlemeliyiz Sevgili Dostlar.

Boğa’daki ay ve Akrep’teki güneş, gücün ve dönüşümün gezegeni Plüton’la olumlu açıdayken ve bir başka dev Jüpiter de Akrep’teyken sloganımız “İnanıyorum, değişebilirim!” olabilir. Hatta olmalı da. Destek arkamızda. Bütün bunları gerçekleştirmek için bize yine olumlu açıdaki Neptün yardımcı olabilir, çünkü Neptün yeni bir gerçekliği zihnimizde yaratmamızı sağlar ve bu gerçekliğin bizi nasıl hissettireceğine dair ipuçları verir. Yani sizin kirli çamaşırınız belki aşırı yediğinizi bildiğiniz halde bunu görmezden gelmek, belki eşinize, en yakınınıza bile söyleyemeyeceğinizi düşündüğünüz bir şey, ya da işyerinizde sizden saklanan bir durum olabilir, önemli değil. Bu sefer Zodyak bütün bu yardımcı açılarla hazır bekliyor. Bu güce sahipsiniz! Sadece açığa çıkarın, kabul edin ve değişmeye karar verin.

Üstelik dolunayın gerçekleştiği anlarda Boğa’nın yöneticisi Venüs tam olarak “çalar saat” Uranüs’ün karşısında olacak. Uranüs sizi uykudan uyandırmak için sarsacaktır, uyumakta ne kadar inat ediyorsanız ona uygun halde, zarifçe ya da sertçe. Gerçekten hayatınızın hangi alanında uyanmaya ihtiyacınız var? Hangi alanda gerçekçi olmaya ve çözüm getirmeye ihtiyacınız var? Belki sürüncemede olan ve bir türlü mutlu etmeyen bir ilişki, belki bereket sorunları, belki de servise ihtiyacı olan ama uğraşmış olmadığınız arabanız, belki sürekli ertelediğiniz kitap yazma niyetiniz… Değişim ihtiyacını tanımak, hatta değişimi nasıl getireceğini bilmek onu yapmak demek değildir. Gerçekten işe koyulmalıyız.

İşte Boğa enerjisi burada devreye girer. Toprak Boğa işe koyulmaktan çekinmez. Çiftçilerin en çok çalıştığı dönemlerden birini simgeleyen Boğa çapalar, tırmıklar, eler, eker, diker, sular, bakım yapar, sonra da bir güzel ayaklarını uzatıp dinlenir ve bu sırada en rahatlatıcı müziği çalar, en kaliteli şarabı içer! İyi ki bu dünyada pratik, odaklanmış ve hem işini hem de rahatını seven Boğalarımız var!

Sabianlar ne diyor?

Apple Tree - Jacek YerkaSabian sembollerine baktığımızda yukarıdakilerin bir başka yansımasını görüyoruz. Dolunay enerjisinin etkileri çok ilginç (!) olacak fikrimce.

Güneş, “Elçilik balosu” sembolünde. Burada ilk aklımıza gelen protokol, etiket, şaşaa ve elbette balo sırasında arka planda yapılan pazarlık ve sohbetler. Yüzler gülebilir ama bu sırada fısıltılarla savaş olasılıkları bile konuşulabilir,  oturma düzeni bile kişilere verilen önem konusunda bizi aydınlatabilir, hatta bazen ülkeler arası gerginliğe yol açabilir.

Bu görüntüde içten ve gerçek olan nedir? Evet, zarafet, güzel sunumlar, yerinde davranmayı bilmek ve özellikle de görgü kurallarından haberdar olmak güzel şeylerdir. Bunları her gün hayatımızın her köşesinde yaşamalıyız. Ancak o balo bir şeylerin gerçek yüzünü ortaya çıkarmaya yeminli Akrep’te olunca, sahne arkasında yapılan pazarlıkların ortaya saçılacağından emin olabilirsiniz.

Arkadaşlar, hem küresel açıdan hem de kendi yaşamınızda yeni açıklamalara, bilgi sızıntılarına ve ağzınızın şaşkınlıktan kapanmamasına hazır olun – sanki bugünlerde bunu yeterince yaşamıyormuşuz gibi! Bir şeyler göründüğü gibi değil, bir şeyler size sunulandan çok farklı.

Bunlar sizi korkutmasın, derinlerde sadece gölgeler ve öcüler yaşamıyor, derinlerde muhteşem mücevherler, özgürleştirecek armağanlar da saklanmış olabilir.

Karşı köşeye bakalım: Ay, “Vitrinlere bakan genç çift” derecesinde. Burada belli bir yönteme, yola, amaca karar vermeden önce tüm seçeneklere bakmamız öneriliyor. Bu yola girmeli miyiz? Başka seçenekler var mı? Belki de o kadar çok çeşitli seçenekler var ki, aklınız karışmış ve kararsız kaldınız. Biraz bekleyin, bir iki nefes alın ve sakinlikte kalbinize sorun. “Bunların hangisi benim neşe-keyif-coşkumla eş-titreşimde?” Küçük benlik arkada konuşmaya ve fikir yürütmeye devam edecektir, oysa kalp bilir, kalp kararlıdır ve en güzeli kalp az ve öz söyler, berraktır, gevezelik yapmaz.

Bu sembol önemli bir şeye daha işaret ediyor: Yokluk bilinci. Belki sadece vitrinlere bakıyorsunuz çünkü o şeylere sahip olamayacağınızı düşünüyorsunuz. Başkalarının var ama siz sadece size özgü olduğuna inandığınız sebeplerden o şeylere ulaşamazsınız, ulaşamayacağınız şey belki bir aile, bir kariyer, bir seyahat ya da huzurlu bir akşamdır… O sebepler sizin salıvermeniz gereken inançlarınızdır ve öyle ya da böyle bunları bırakacaksınız. Dolunay ideal arınma zamanı olduğuna göre, bırakın şimdi akrebin sırtına binip gitsinler. O korkularım ve inançlarım olmadan ben kimim? Kimseye kendimi beğendirmek zorunda olmadığımda ben neleri seviyorum? Bunlar Akrep sezonunda düşünülmesi faydalı şeyler. Hatırlayın, Akrep küllerimizden yeniden doğuşumuz ve bir kartal gibi yükselmemiz için burada…

Bu dolunay Boğa’nın topraklayıcı etkisi hepimizi rahatlatabilir.  Boğa’nın kişisel bereketin temsilcisi olduğunu da unutmazsak, bolluğu, bereketi içten hissetme ve yaratıma sokma olasılığımız da çok yüksek. Özellikle topraklanma egzersizleri ve toprağa yeniden bağlanmanız arınmanıza ve dengelenmenize yardımcı olacaktır. Dışarıya çıkın. Yağmuru, rüzgârı, bulunduğunuz yerde tabiat nasılsa onu hissedin. Tüm algılarınızı açın, doğayı benliğinize davet edin.

Dolunay 4 Kasım, sabah 08.22’de (İstanbul) gerçekleşiyor.

Hepinize harika bir dolunay dönemi diliyorum.

©Mor Alev 2017

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

4 comments

  1. Sade. Net. Çok güzel yazdınız Mor Alev. Güzel çalışan dolunayın etkisiyle güzel güzel çalışalım biz de. Önerilerinizi uygulamaya devam günlük hayatımda. Sevgi ve Teşekkürlerimle. Boğaya Akrebe Dolunaya Neptüne Jüpitere Venüse Uranüse Güneşe Hepimize. Harika bir dönem olsun.

    Liked by 1 kişi

  2. Harika bir yazi hayatima oyle bir anda ulastiki anlatamam cok cok teşkkurederim 👼.

    Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.