Mars ve Venüs Buluşması: Söz Verilmiş Topraklara Doğru

Sevgili Dostlar, Bu sabah gün doğmadan hemen önce doğuya dönüp baktığınızda müthiş güzellikte parlayan kocaman bir yıldız görmüş olabilirsiniz. O aslında tek bir yıldız değildi, bir araya gelen Mars ve Venüs’ün ortak ışıklarıydı. Cep telefonumla hemen fotoğraflarını çektim, pek profesyonel bir çekim olmasa da sizlerle paylaşıyorum… Elbette, çıplak gözle çok daha güzel görünüyorlar. (İlk fotoğraf sky chart, ikincisi sky view uygulamalarıyla çekildi.) Bu harika görüntü birkaç sabah daha gözlerimize ziyafet çekecek.

Ve böylece bugünün yazısının da ne olacağı belli olmuş oldu. İki yıl aradan sonra yepyeni bir döngüyü başlatmak üzere Venüs ve Mars bir araya geliyor. Tam birleşme yarın akşam saatlerinde gerçekleşecek. Bu dönemde başlayan enerji dalgası, Ağustos 2019’daki birleşmeye kadar iki yıl boyunca her türlü ilişkimizi etkisi altına alacak.

Kozmik âşıklar Mars ve Venüs, Kutsal Kadın ve Erkeğin temsilcileridir. Yarınki dolunay da bu ikisinin yönettiği Terazi ve Koç burçlarında oluştuğuna göre bu zamanda her şey bize ilişkilerimizi yansıtıyor. Dolunay enerjisi hakkında yarın daha fazla konuşacağız, bugün bu buluşmaya odaklanalım.

Bu iki varlık kozmik âşıklar olsa da bu buluşma sadece romantik aşka odaklanmak için çok büyük ve önemli. Gerçekte, Başak’ta gördüğümüz bu buluşma diğer insanlar, diğer varlıklar ve gezegenimiz için büyük bir sevgi mesajı ve umut getiriyor. Buluşma noktası Başak dişi özellikleriyle, bizleri içimizdeki dişi enerjiyle daha uyumlu olmaya çağırıyor, düşünebileceğiniz tüm seviyelerde, yani kendinize olan davranışlarınızdan, ilişkilerin her çeşidine, işyerinize, ülkenize ve tüm dünyaya kadar…

Bu iki enerjinin dengesi konusunda geçen ay konuşmuştuk. (Bağlantısı burada) O yazının aynısını bugün bir daha yazabilirim, çünkü bu iki gökyüzü varlığının üzerinde durduğu konu aynı ve biz bu ikiliyi kendi içimizde barıştırana kadar da ana tema değişmeyecek. Ekinoksta dengeye, özellikle de dişi-erkek dengesine odaklanmıştık ve hala daha dengeleme devam ediyor. Bu hafta bilhassa dolunay sırasında “Tanrıça enerjileri ile denge ve enerji uyumlaması” çalışmasını kesinlikle öneriyorum. Ben bu çalışmayı ekinokstan beri iki günde bir tekrarlıyorum ve çok faydalanıyorum. (Bağlantısı burada)

Şimdi geçmiş döngüye bir göz atalım isterseniz; Kasım 2015’de bu ikili “Yarıya çekilmiş bayrak” sembolünde bir araya geldi. Bu sembol tamamlanmayı ve bitişleri anlatıyordu. Aynı zamanda yaşanmış olan zorluklar sonucunda kazanılan iyi isme ve deneyimlere de işaret ediliyordu. Evet, ortada bitmekte olan bir şeyler vardı ama bununla birlikte bu şeye, kişiye ya da duruma büyük bir saygı da söz konusuydu, çok şeyler öğrenilmiş, çok şeyler değiştirilmişti. Geçmiş iki yılınıza şöyle bir göz atın, defalarca yeniden doğdunuz, ilişkiler de ölüp yeniden doğdu. Bu da ilginç oldu, çünkü bazen ilişkilerin şekli tamamen değişip bambaşka bir hale büründü, yani ölüm ve doğum ilişkinin kendi içinde gerçekleşti. Bazense tamamen sona erdi, yollar ayrıldı. Her alanda saygı ve değer peşinde koştuk ve saygı gösterilmesini istedik, saygı göstermeyi de umarım öğrendik.

Önümüzdeki iki yıl ise geçmiş iki yılın tam tersine umut dolu. Sabian sembolü ise, “Söz verilmiş topraklara doğru ilerleyen arabalar konvoyu”.

Bu sembol neredeyse bize eski vahşi batı filmlerini hatırlatıyor. Yolumuz uzun olabilir, hiç tanımadığımız topraklardan geçiyor olabiliriz ama ne olursa olsun gittiğimiz yeri geldiğimiz yere tercih ediyoruz.

Eskiyi tamamen bıraktık, yeninin neye benzediğini bilmiyoruz ve yoldayız. Yeni düşünceler, yeni buluşlar, yeni ortamlar, yeni insanlar… Çok şey yaşanıyor, yaşanacak, bu bir macera! Ve bu sırada yol arkadaşlarımızla büyük bir kader birliği söz konusu. Bunu BİRlikte yapıyoruz, tek başına değiliz, işbölümü ve ortak çalışma olmadan gittiğimiz yere ulaşamayız.

Her türlü ilişkide ise denge, (tekrar) saygı ve değer nitelikleri öne çıkıyor. Tek taraflı almak ya da tek taraflı vermek tarihe karışmak zorunda. Çünkü dengesiz olan bu yeni enerjide barınamayacak. Bu dönemde çok sayıda yeni ilişkiler, yeni ortaklıklar, yeni şirketler ve hatta dünya çapında yeni uluslararası birlikler görebiliriz.

Buradaki “söz verilmiş topraklar” ın bir diğer anlamı da cennettir. Kişisel görüşüme göre bu cennet yaratmakta olduğumuz Yeni Dünyayı ifade ediyor. Arkadaşlar, fikrimce çok yaklaştık! Neredeyse kokusunu alabiliyoruz. Ama Yeni Dünyayı hep beraber dengede ve sevgide kalarak kuracağız. Her gün yeni şeyler öğrenerek ve bazen de “hala gelmedik mi?!” diyerek devam edeceğiz. Geri dönüş yok. Hep ileri, hep ileri…

©Mor Alev 2017

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

6 comments

 1. Sevgide karar. Karşılıklı Saygıda karar. Dengede karar. Karar verdik.

  Yeniden başlıyoruz. Yeniye. Yeni olarak.

  Şimdi bildik. İnsan nedir? Can nedir?

  Gündelik bireysel çizgimde de pratikte de paralel gidiyor paylaştıklarınız Mor Alev. Çok teşekkür ederim. Sevgiyle, Hepimize.

  Liked by 1 kişi

 2. Nasıl da umudu güneş gibi parlatan bir yazı olmuş sevgili Mor Alev..
  Uzun yollardan geldik ve o beklediğimiz cennet için sevgiye, merhamete, iyiliğe ve yürek gücümüze odaklanmadan bir yere varamayacağımızı anlatan ve belki de kırıcı dökücü deneyimler yaşadık..
  Ama tıpkı söz ettiğiniz gibi cennetin kokusunu duyuyorum ve peşimizden gelen eş titreşimlerimizin ayak ve yürek seslerini de..
  Teşekkürler güzel yürek..

  Liked by 2 people

 3. alışılmış olunan ilişki kendi içinde öldü ama yaralı doğdu. ancak sürekli almaya alışmış tarafa sevgiyi, saygıyı, saplantılı derecede dürüst olmayı öğretti. hayata bakışı, yaşam tarzını ve beslenme alışkanlıklarını bile 180 derece değiştirdi. bunların hepsi tam 2 yıl içerisinde oldu. teşekkürler bu çok isabetli yazınız için.

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.