Dolunay Koç’ta: Bombayı Etkisiz Hale Getirmek – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Öfke. Değişimi dışarıdan içeriye doğru yaratma arzusundaki çoğunluk öfkeli. Derdini anlatmaya çalışıyor ama genel olarak evde, işte, toplumsal hayatta başarısız oluyor. Anlatamadığı ve istediği değişimi yaratamadığı için de hayal kırıklığı, değersizlik, yetersizlik hissediyor. İkincil his olan öfke içten içe kaynamaya başlıyor. Basınç artıyor, artıyor. Patlamaya hazır bomba gibi. Peki, değişimin içten dışa olduğunu bilenler ne yapıyor? Dışarıyı seyrediyor! Ve o da öfkeleniyor. Diyor ki, “Söylüyorum ama dinlemiyor, böyle olmaz, önce içindeki neşe-keyif-coşkuyu bulacaksın.” Böylece aynı tuzağa düşmüş oluyor. Uyanmayanları uyandırma görevini üstlenmiş ve uyandıramadığı için de bezgin, küskün ve kızgın. “Bu ne saçmalık, bu ne zor görev, neden ben bu bildiklerimi biliyorum!” diyerek onun da hafiften kaynamaya başladığını görüyoruz.

Arkadaşlar, bu dolunay öfkeyi çok iyi tanıyan Koç’ta gerçekleşiyor. Koç’un yöneticisi Mars, kutsal kozmik savaşçımızdır. Amacı içimizdeki ufak kıvılcımı ateşlemek, bizi heyecanlandırmak, heveslendirmek, isteklendirmek ve tutkumuzu bulmaya yardımcı olmaktır. Onun etkisiyle istediğimiz şeyler için yanarız, bu bir ilişki ya da farklı bir hedef olabilir. Mars der ki, “Ben buradayım, güçlüyüm ve seni koruyorum.”

3D Mars, korumak için de elinden gelenin en aşırısını yapmaya hazırdır, çünkü aşırı onun öteki adı olabilir. Mars çabuk öğrenen bir öğrencidir, bizi büyütenlerin, ebeveynlerimizin istedikleri için nasıl savaş verdiklerini görür. Amaca ulaşmak için hangi silahları kullandıklarını ezberler, ister sağduyu, ister ikna yolu, acındırma, yalvarma olsun, ister pasif agresif davranışlar, ister doğrudan şiddet. Sorun şudur ki, bu silahların büyük çoğunluğu defoludur. En sonunda yaptığımız şey o silahları kendimize doğrultmaktır veya birbirimize.

5D Mars, cesaretimizdir. Bize der ki, “sen bunu yapabilirsin”. Bizi sabah kaldırıp yeni bir günü fethetmeye hazırlayandır. Mars’a ihtiyacımız var çünkü o bizim kudretimiz, kaslarımız, kahramanlığımızdır. Bize bu dünyada sadece hayatta kalma değil, arzularımızı yaratma iradesi de verir.

Dolunay Koç’tayken bu ateş özellikleri odak noktalarımız haline gelir. Duygular (Ay), ateşlenir (Koç).

Güneş tam karşıdaki Terazi’deyken bu dolunay “sen ve ben”, “biz ve onlar” hakkındadır. Ay, “ben”in evindedir, “Önce ben” der. “Bırak ben bunu bildiğim gibi yapayım”. Koç bağımsızdır ama güneş Terazi’deyken diğerlerinin hayatlarımızda oynadığı rolleri görmezden gelemeyiz.

Uzlaşırken hakkımızı korumayı, bütünün hayrına davranırken kendi ihtiyaçlarımızı da hatırlamayı öğreneceğimiz bir enerjinin tam ortasındayız. Bu enerji içimizden akarken öfkeyi iyice tanıyoruz. İstemediğimiz her şeyi simgeleyen öfkeyi. Kaçmayın, hissedin. Dinleyin. Dolunayın tam karşısında Merkür var, belki de konuşuyoruz ama dinlemiyoruz. Cevap vermek yerine tepki verebiliriz. Dinlemediğimiz zaman başkalarının ne düşündüğüne kendi başımıza karar veririz. Genelde yanılırız. Bu dolunay dinlemeyi de öğreneceğiz.

Bu aynı zamanda Plüton’un da işe karıştığı bir dolunay. Yönetme arzusu, kontrol isteği, büyük güç ve – elbette Plüton’un en iyi yaptığı iş – arınma öne çıkıyor. Bu dolunaydaki “ya hep ya da hiç” enerjisi için bir salıverme noktası yaratıyor. Bunu düdüklü tencerenin buhar salma fonksiyonu gibi düşünebilirsiniz. Böylece patlamayız. Öfke ve ateş vardır, basınç vardır ama olumlu kullanılmıştır. Ve biliyorsunuz, salıvermek cesaret ister, Mars cesareti!

Bilge Baykuşlar, bu dolunay hepimizden vicdani kararlar istiyor. Öfkeyi ince ince işlememiz çok önemli. Öfkenin mesajını alma konusunda geçmiş yazılarıma da bakabilirsiniz. Yukarıda değindiğim öfkenin sebeplerine şöyle bir göz attığımızda aslında hepsinin, dünya çapındaki bütün öfkenin dengesizlikten kaynaklandığını görüyoruz. Dün önermiş olduğum gibi, bugün de hatırlatmak istiyorum, bugün ve bu dönem “Tanrıça enerjileriyle denge” çalışması çok faydalı olacaktır. (Bağlantısı burada)

Peki, bu dolunay bize kavgalar, mücadeleler, felaketler mi getiriyor? Elbette hayır! Bu dolunay bize uzlaşmayı, çözüm bulmayı, yaratıcı olmayı öğretiyor. Düşünülmemiş öfkeli tepkilerin yerine özümüzden gelen, sağduyulu çözümleri öneriyor. Bu dersi boşuna mücadeleye dalarak da, korkarak da veya sakince yeni davranış kalıpları seçerek de öğrenebiliriz. Seçim her zaman olduğu gibi bize ait.

Aslında içimizde felaketten kıl payı kurtulmuşuz gibi bir his de olacak. Çünkü bu dolunayın Sabian sembolü “Patlamayan bomba”

Bu sembol diyor ki; Olumsuz niyetler, şiddet ya da adına kötü şans diyebileceğimiz durumlar bir şekilde ya geçersiz kalıyor, ya da olabildiğince az etkili oluyor. Olumlu olan yine kazanıyor. Korktuğunuz felaket savuşturulacak ya da çoktan savuşturuldu. Asıl felaket belki de panik duygunuz ya da öfkenizdi ama bütün bunlar bir anda bitti. Sizden başka kimsenin hiçbir şeyi halletmediği ya da halledemeyeceği korkusundan doğan durumu yönetme ve kontrol etme arzusu şu anda içinizde. Bunu salın. Çünkü bu dünyada size yardımcı olan ve olacak pek çok varlık var, belki bir dostunuz, belki bir aile üyeniz ya da işyerinizde bir kişi, ya da hiç tanımadığınız birisi, belki de Melekler, Galaktikler, Işık Varlıkları yanınızda, sizin için ve sizinle çalışıyor. Durumun böyle olaysız düzelmesi, böyle yoluna girmesi, felaketin atlatılması size büyük bir şans, bir tesadüf gibi gelebilir ama değil.  İşte bütün bunlardan dolayı gereksiz endişeye hayır demeyi öğrenin ama her şeyi de Yaratan’a ya da bir başkasına bırakmayın. Elinizden gelenin en iyisini yaptıktan sonra Evren’in de katkısını düşünün, kendinizi ve durumu aşırı zorlamayın.

Bu dolunayda bir diğer faktör dün değindiğimiz Mars ve Venüs buluşmasıdır. Mars ve Venüs bu öfkeli ve yakıcı enerjinin üzerimizdeki etkisini yumuşatıyor. Buna “öpeyim de geçsin” etkisi diyebiliriz! Sevgi hiç uzakta değil. Sadece öfkeden köpürmeyi bıraktığımızda bile yaralarımızın öpücüklerle, sevgiyle, ilgiyle iyileştirildiğini fark edebiliriz.

Dolunay, 5 Ekim saat 21.40 da gerçekleşiyor. (İstanbul)

©Mor Alev 2017

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

One comment

Yorumlar kapatıldı.