Jüpiter ve Uranüs Üçlüyü Tamamlıyor: Hem Kalıp, Hem de Gidemezsiniz

Sevgili Dostlar, bugün bu senenin baskın enerjilerinden biri olan Jüpiter-Uranüs zıt açısının sonuncusunu yaşıyoruz. Bu enerjiyi senenin başında oldukça uzun yazmıştım ama kısaca hatırlamakta fayda var:

 • Bugün bu açı tam olsa da, bütün bir yıl boyunca etkisinde kaldık ve Jüpiter Ekim ayında Akrep burcuna geçene kadar kalmaya devam edeceğiz. Özellikle de son birkaç haftadır bu dalgayı hissediyoruz.
 • Jüpiter inanç, genişleme, gelişme, güven ve bollukla ilgilidir. Jüpiter olduğunuzdan daha da büyük olmanızı ister, eski sınırlarınızı ve kısıtlamalarınızı aşmanız için sizi cesaretlendirir.
 • Uranüs ise ani değişiklikler, gelecek, bireysellik, yenilikler, devrim ve evrimle ilgilidir. Olduğunuz kişi olmanızı ister, olmanız gerektiğini düşündüğünüz ya da başkalarının olmanız gerektiğini düşündüğü kişi değil. İsyankardır.
 • Bir zıt açı her zaman baskılıdır. Yaratım için gereklidir. Ve bir KARAR İSTER.

2017 kararlarla dolu bir yıl oluyor, değil mi? Jüpiter ve Uranüs, Satürn ve Venüs, Plüton ve Mars da dahil olmak üzere çok güçlü zıt açılar yaşadık ve her adımda kararlar verdik. Jüpiter dokunduğu her şeyi büyüttüğü ve Uranüs de elektrik kattığı için bu zıt açının ilk ikisi üzerinizde hemen hatırlayacağınız etkiler bırakmış olabilir. Bu açının birincisi 26 Aralık 2016’da gerçekleşti, sonra 2 Mart 2017 de tekrarladı. Özellikle bu tarihlerin birkaç hafta öncesi ve sonrasında neler yaşamış olduğunuza bir bakın. Çünkü şimdi son rötuşlar atılıyor.

Dünya çapında yaşadığımız tüm olaylar hem kelimenin tam anlamıyla hem de mecazi tektonik kaymalar yaratıyor. Yeryüzünde büyük (Jüpiter) değişiklikler (Uranüs) yankılanıyor, genişliyor, hepimizi içine alıyor. Bu baskılı bir açı ama bu sayede büyük açılımlar mümkün hale geliyor. Uyanışlar, birdenbire bir şeyler konusunda işin iç yüzünü anlama gibi durumlar mümkün. Hatta bazılarımız için geçen iki seferde başarılamayan ilerleme bu üçüncüde gerçekleşebilir.

Bu son zıt açıda Uranüs, “Hayal kırıklığına uğramış kitleler” derecesinde. Bütün güncel olaylara baktığımızda bu derece dünya nüfusunun %99’unu anlatıyor gibi. Jüpiter ise “Derin sıkıntı ve kederdeki adam, yardımcı ruhani güçlerle çevreleniyor.” sembolünde.

Bu iki sembole birlikte bakarsak; Belki moraliniz bozuk, belki dünyanın size iyi davranmadığını düşünüyorsunuz, belki genel gidişata bakıp hayal kırıklığına uğruyorsunuz fakat büyük ruhani yardım burada. İster buna iyi şans deyin, ister meleklerin yardımı ya da Yaratan’ın üzerinizden elini asla çekmemesi, destek sizinle, sevgi sizinle. Her zaman ışığa odaklanın. Bazen işler istediğimiz gibi gitmediğinde en büyük uyanışları yaşarız, o zaman içimizdeki fısıltıyı dinlemeye döneriz ve gerçek o yumuşak sestedir. Gelişim, ilerleme ve kudret de o sestedir. Perspektifimizi çok geniş tutmaya ve alışılmışın dışına çıkmaya ihtiyacımız var. Bu ihtiyaca cevap verir vermez ne hayal kırıklığı, ne keder, ne de sıkıntı kalacak.

O zaman, bu zıt açının sizi teşvik ettiği KARARI vermeye çağrılıyoruz. Ne olacak? Nasıl ilerleyeceksiniz? Karar vermekten korkmayın. Ve sonra da bu kararı uygulayın! Çünkü hem kalıp, hem gidemezsiniz, hem değişip hem de değişmemiş gibi yapamazsınız, hem karar verip hem de o kararı  vermemiş gibi yaşayamazsınız.

Bir kısa not da Plüton’la ilgili: Bugün Plüton da geri yolculuğunu sona erdirip duruyor. Ve duran bir Plüton devasa güçtedir. Plüton tam dürüstlük içerir, hatta buna hiç işlenmemiş, kaba gerçek denilebilir. Çünkü Plüton süslemez, bir şey neyse odur. Beş ay boyunca Plüton geriye giderken ruhumuzda derin kazılar yaptık, bazen cevherler çıktı ortaya bazen de molozlar. Şimdi elemeye gidelim. Jüpiter ve Uranüs de yardımcı oluyor. Eğer gördüğümüzü kabul edersek, görmezden gelmezsek, çok olumlu bir yolda başarıyla ilerleyebiliriz.

©Mor Alev 2017

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

11 comments

 1. Günaydın Mor Alev artık birşeyler iyice netleşiyor zaten. Önce enerjiyi hissediyorum sonra burada ne olup bittiğini sizden okuyorum. Bu zamana dek hep içimize dönüp çalıştık şimdi artık eyleme geçmenin vaktinin geldiğini hissediyorum. Ve sizde onaylıyorsunuz. Işık yolunda rehberimiz olduğunuz için teşekkürler… Gerçekten büyük değişimler gerçekleşiyor. Bugüne dek duasını ettiğim şekilde güçlendi içimdeki sevgi, baskın hale geliyor gün geçtikçe adım adım. Ve yönümü değiştiriyor karar alırken,kalbim pusulam… Bu dönemde bizden desteğinizi hiç çekmediğiniz sürekli çalıştığınız hiç durmadan yazıları paylaşıp yorumlara cevap verdiğiniz için teşekkürler. Paha biçilemez birşey yaptınız hakkınızı nasıl ödeyeceğiz bilmiyorum.

  Liked by 3 people

 2. Sevgili Mor Alev Sevgili Gamzenin yazdıklarına katılıyorum… Eminim sizi takip eden herkesle aynı fikirdeyiz…İçimizin sorgularını teyit eden eşzamanlılıklarla gelen gönderilerinize bende çok teşekkür ederim…İyi ki varsınız hep bir arada yola devam

  Liked by 2 people

 3. sizi seviyorum iyi ki varsınız tüm sorularıma cevap veren tanrı nın sesi gibisiniz . binlerce kez teşekkürler yolumuz ışık ve sevgi olsun

  Liked by 2 people

 4. Buraya yorum yazmamış binlerce teşekkür dolu kalplerin olduğunu bilen mor alev herşey için sonsuz teşekkürler…

  Liked by 2 people

 5. Merhaba mor alev, son günlerde gelen mesajlardaki uygulamalar bana gerçekten çok iyi geldi ancak çok yakınımdaki insanlarla sorun yaşamaya başladım, ben kendimi daha iyi hissederken etrafımdakilerle ortaya çıkan sorunların yarattığı çelişkiyi nasıl aşabilirim? Tşk😊

  Beğen

  1. Sevgili Arife, İliişkiler bölümündeki yazıları bir göz atınmanız yardımcı olabilir. Sevgilerimle

   Beğen

 6. Birlik bilincine katkılarınızdan ötürü minnettarım..
  Kendimle olan,dostlarımla ,danışan ve öğrencilerimle olan çalışmalarımın dışında sizden gelenler çok iyi geliyor..
  Öğrencilerim daima bize bildiklerimizi hatırlatıyorsun ama tam da zamanında derler..
  Siz de tam da zamanında hatırlatıyorsunuz..
  Birbirimizin hatırlatıcaları,motivatörleri olalım..
  Eş rezonanslarımızla bir olduğumuzu görmek harika..
  Gün birlik zamanı,sevgiye kollarını açma zamanı ve şifanın kendisi olma zamanı..
  Teşekkürler sevgiler ❤

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.