Yaşadığımız Dönem Üzerine Düşünceler (Ağustos 2017 – 2) – Yaşama Bağlanmak…

the sun by ramona szcerbaSevgili Dostlar, Zodyak’ın hareketliliği, tutulma dönemi, Galaktik Yeni Yıl, Aslan Kapısı derken bu enerjik hareketliliğin içinde çılgınlar gibi eşik üzerine eşik atlıyoruz, ışıklı kapılardan geçip koridorlarda kendimize sorular soruyoruz. Blog son günlerde defalarca kendi tıklanma rekorunu yeniledi… Çünkü düşünüyoruz, bilmek istiyoruz…

Fakat bu sabah meditasyonumda aklıma takılan şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum: Bu arada yaşamayı unutuyor muyuz? Bütün bu enerjiyi, ilerlemeyi içselleştirebiliyor muyuz? Davranışlarımızda, bakış açılarımızda değişime gidiyor muyuz? En sade halimizle kendimiz olup hayatı hayat gibi değerlendiriyor muyuz? Yoksa hepsi hala daha sadece zihnimizde mi? Uyurgezer gibi işe gidip, eve dönüp, görevleri yerine getirirken, en basit günlük işlerimizi yaparken ruhumuz ve zihnimiz bambaşka bir yerde uzaklarda gibi mi?

2017! BİR senesi! Sadece yeni başlangıçların senesi değil. Gerçekten BİR olma senesi! Ruh, beden ve zihin… Bu parçalarımızı bir araya getirmeliyiz. Bedenle başka şeyler yaparken zihnimiz gidip farklı âlemlerde gezinmemeli. Yaşamak bu olmamalı!

Ruh gezintileri için uyku var, zihin ve ruh gezintileri için günlük meditasyonlarımız var – umarım hepiniz için her sabah en az on dakika… Sadece zihin için okuma ve düşünme anlarımız var.

Ama her şeyin ötesinde biz yaşıyoruz. Buradayız. Bedendeyiz. Kendimizi her anımızda yeniden bedene getirmemiz, o anda yaptığımız şeye odaklanmamız şifanın ta kendisi. İşte o zaman farkındalığımız yükseliyor. O anda davranışlarımızın ne anlama geldiğini idrak ediyoruz, gerekli düzenlemeleri yapıyoruz ve o anda hayatın keyfini tekrar hissediyoruz.

“Ben bu yaptığımı seviyor muyum? Eğer ondan hoşlanmıyorsam, nasıl daha zevkli ve yaratıcı hale getirebilirim? Eğer hoşlanıyorsam nasıl bunu hayatımın diğer köşelerine aktarabilirim?” Ya da en basit haliyle “Neden her gün aynı salatayı yapıyorum? Bugün buna bir farklılık katabilir miyim?”  Böylece otomatiklik, bilinçli ve anda olmakla yer değiştiriyor.

Arkadaşlar, bizler robot değiliz. Düşünüp de uygulamamak, hissedip de harekete geçmemek bizleri sıkıştırıyor. O zaman anda ve akışta kalamıyoruz. Gelişimimizin bedenlenmesine izin vermeliyiz. Ve böylece adım adım neşe-keyif-coşkumuza daha da yaklaşırız.

Bu Aslan sezonu, sadece tutulmalar, devasa değişiklikler ve enerjilerle yoğrulma dönemi değil. Aynı zamanda çocuksu saflığın sezonu, eğlenmenin, keyfini çıkarmanın, oyuncu olmanın ve kendimizi hayatımızın kralı-kraliçesi yapmanın sezonu.  Akışta kaldığımızda, spontane olduğumuzda belli bir kolaylık hissi geliyor. Bariyerler yok oluyor. Zihnimizde koşturup bir geleceğe gitmek, bir geçmişe dönmek, kendi içimizde sürekli yorumlar yapmak çok yorucu ve çoğunlukla verimsiz, eğer tarih kitabı yazmıyorsanız ya da on yıllık bütçe planlaması göreviniz yoksa!

O yüzden, bu sabah hepimizi yaşama yeniden bağlanmaya davet ediyorum. Sevgiyi bedenimize indirelim, yaptığımız her şeye yansıtalım. Ve biraz da eğlenelim, çocuklar gibi… Fiziksel hayat ve sahip olduğumuz ruh-beden-zihin üçlüsü bir armağan!

©Mor Alev 2017

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

5 comments

 1. uzuunn bi aradan sonra bu sabah meditasyon yaptım 🌝ikiz kalpler meditasyonu 💫💕sessizliğin bana fısıldadığı şeyler bunlardı bunlardı Mor Alev 🐦🐤🐑🐾🌄💖
  ne yapıyorum bunların farkında olmak okumak anlamaya çalışmak yetmiyor içselleştiremedikten sonra 😐🤔
  zihnimi susturup sadece olanı olduğu gibi kabul etme hissi benimleydi bitirdiğimde 🤗ve birden neşelendi kalbim 💓💐😇🎉😍
  okuduklarım uyguladıklarım yaptıklarım ve yapamadıklarımın farkında olmaya çalışayım kendimi ölçeyim derken anı ve bana getirdiklerini kaçırıyorum galiba 😒

  yazının sonundaki şarkıda pek iyi geldi 🎶🎵🎊🎉🎈teşekkürler 😘

  bir kraliçeyim bugün 👑💐😇🌹🍀☕🌈🎀
  ve harika değişimler yaşıyorum 🌟☄

  tüm yaşam bana kolaylık neşe ve ihtişamla gelir 🤗😇🍯Ağrı Dağı’ nın ihtişamı ile 🏔🗻🌄🌬🎯

  Liked by 1 kişi

 2. Söyledikleriniz birebir örtüşüyor. Sadece bizim? Diğer insanlar ne durumda, bunları bilmeyen yüzde 99 kesim ne olacak ? Tüm bunlar onlara masal gibi geliyordur! Bir zamanlar bize olduğu gibi.

  Beğen

  1. Sevgili Adnan, biz ne kadar çok ilerlersek, ne kadar çok gelişirsek onlar da o kadar olumlu şekilde değişimi yaşayacaklardır. 100 maymun etkisi gibi… Sevgilerimle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.