İsyankâr SİZ, dışarıya başını uzatıyor

Sevgililer,

Pek çoğunuz 3D sorunlara zıtlık/düaliteye devam etmeden nasıl yaklaşacağınız konusunda düşünüyorsunuz. Yeni Dünya topluluklarında bile, çeşitli şekillerde doğru ve yanlış mesajları bulunuyor. “Bunu yap ama şunu yapma.” “Eğer 3D zıtlığına dokunuyorsa, o sorunları görmezden gel” “Hatırla, artık 3D’ye ait değilsiniz, bazı 3D sohbetlere katılmak size neşe, keyif, coşku veriyor olsa bile, kendinize bu konuşmalar için izin vermemelisiniz, çünkü onlar sadece istemediklerinize daha fazla ortaya çıkarıyorlar.”

Yukarıdakiler, öğütleyen kişi için geçerli birer tavsiye olsalar da, bu öğütlerin sizinle hiçbir ilgisi yoktur.

Yeni sizin birinci kuralı “-meli, malı, lazım, gerekli” lere aldırmamaktır. İkinci kuralı ise neşe, keyif, coşkunuzu takip etme yoluyla kendinizi sevmenizdir. Kimse sizin için doğru yolu çizemez. Kendi yolunuzu sadece siz bilebilirsiniz.

Belki, 3D âlemlerdeki konuşmalar/tartışmalar için sebepleriniz vardır. Bu ne doğrudur, ne de yanlış, sadece size anda keyif veren şeydir.

Neşe, keyif, coşkunuzu takip etmeniz konusunda oldukça fazla bilgi verdik sizlere, çünkü neşe-keyif-coşkuya giden yol, her ne kadar mantığa aykırı gibi görünse de, sizi olmak istediğiniz yere götürecektir.

Pek çoğunuzdaki o son düşüncenin içinde şu var; “ama…?” Yani, 3D hayatınızla hiçbir bağ olmadan kendinizi 5D ve ötesi olarak ilan etmeniz için kalbinizi ya da “zorunda olduğunuzu” düşündüğünüz bilgileri mi takip ediyorsunuz?

Bu sizin kararınızdır. Sizin için alamayacağımız ve asla buna kalkışmayacağımız bir karardır. Bu yaşam sürenizde yeryüzünde bulunanlar da bunu sizin için yapamazlar.

Defalarca, defalarca okudunuz, günde şu kadar dakika veya saat meditasyon yapmalısınız. Belli yiyecekleri yemelisiniz. 3D konuşmaların ve küçük hesapların, dar kafalılıkların ötesinde olduğunuzu ilan etmelisiniz.

Bu tavsiyeler büyük ihtimalle onu veren kişiye yardımcı olacaktır ama sizinle çok az alakası vardır. Çünkü artık herhangi bir kaynaktan gelen “-meli, malı, lazım, gerekli” bulunmamaktadır.

Buna uygun bir benzetme, sizi yeni işinizde eğitmiş olan bir kişi olacaktır. Büyük ihtimalle, size işin nasıl yapılacağını anlatırken kendisinin nasıl yaptığını anlatmıştır. İlk birkaç gün, büyük olasılıkla siz de onun önerilerini uyguladınız – kendinize özgü kişiliğiniz oraya buraya istekler ve hedefler ekleyip onları değiştirene dek. En sonunda bu değişim öyle olur ki işinizin tamamını değiştirmek istersiniz. Ve siz eski işiniz için gelen yeni kişiyi eğitirken, bu size nasıl yapıldıysa aynını yaparsınız. Size verilen eğitim önerileri ve odaklanma sizin için başarılıydı. İşte şimdi de aynen bu oluyor.

Diğerleri, size verdikleri bilgiler doğrultusunda yönlerini bulmakta başarılı oldular. Ama siz kendi rolünüze kendi özgün imzanızı atmalısınız, çünkü sizin rolünüzün size öğütlerde bulunanla hiç alakası yok. Hepinizin kendi rolü kendine özgü.

Eğer hatırlarsanız, bu geçiş büyük bir bulmaca gibi ve siz de yapbozun bir parçasısınız. Bir başkası gibi olmaya çalışırsanız, bulmacanın size ait olan parçası tamamlanmayacak. İşte bu yüzden, iç-direktiflerinizin sizi yönlendirdiği hedefi onurlandırmalısınız, bu şu anda, ya da asla, size mantıklı gelmese bile.

Diğerleri tarafından “doğru” görülenlerin ya da Evrenler için “doğru” algılananların ötesine dönüştünüz. Şu anda bir anlamda dürtüsel olarak yola devam ediyorsunuz ve sizin yolculuğunuzun bir başkasınınkiyle hiçbir alakası yoktur.

Yani, kendinizi kendisininkinden başka hiçbir kurala uymayan güçlü bir varlık olarak ilan etmelisiniz.

Elbette, şu anda biz size neler olduğunu açıklarken, pek çoğunuz bize kahkahalarla gülüyorsunuz; çünkü size nasıl tepki vermeniz gerektiğini söylüyormuş gibi görünüyoruz. Aslında hiç de öyle değil – işlevlerinizi yerine getirmek üzere, iç-direktiflerinize güvenmeyi keşfettikçe bunu siz de keşfedeceksiniz. Çünkü bizler o direktiflerin neler olduğunu ve ne hale geleceğini sizden fazla bilmiyoruz.

Bir şekilde birazcık daha hayvani oluyorsunuz, yani iç-varlığınızın sizden istediğini yapıyorsunuz. Aynı bir bebeğin siz onu cesaretlendirseniz de, cesaretlendirmeseniz de emeklemeye ya da yürümeye karar vermesi gibi.

Yeryüzündeki bu zamanda, grup düşüncesinden bireysel düşünceye geçiyorsunuz. (Mor Alev: Çok ilginç, Ayın düğümleri Mayıs başında Balık-Başak ekseninden Kova-Aslan eksenine geçtiğinde kesinlikle bu enerjiyi destekleyecek, bu konuda güneş tutulması yazısında bir giriş yapmıştık. Brenda bir astrolog değil ama kanallığını yaptığı Işık Varlıkları bu enerjiyi bize şimdiden anlatıyor.) İçinde bulunduğunuz çelişki aslında kendine özgü düşünce konusunda rahat hissetmemenizdir, çünkü dünyada binlerce yıldır kurallar ve yönetmelikleri takip ettiniz.

İşte böylece, şu anda isyankâr görünen doğanızı sorguluyorsunuz. O isyankâr doğanızdan korktuğunuz için değil, ama biraz rahatsız hissettirdiği için – aynı yeni bir çift ayakkabının ayaklarınız onu kendinin olarak ilan edene kadar biraz rahatsız hissettirdiği gibi. Öyle de oldu. Âmin.

Bu mesajı ileten Brenda Hoffman ve aracılık ettiği Işık Varlıklarına çok teşekkürler. (www.LifeTapestryCreations.com). 

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak, böylece potansiyelinizin tamamını gerçekleştirmek üzere Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2017 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2017  by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

8 comments

 1. Merhaba Sevgili Mor Alev ☺ Son gelen mesajlarla, puzzle tamamlanıyor, şifre çözülüyor… Kalbim, öyle söylüyor… 😍🍀💐
  Her şey için, sonsuz şükranlarımı iletiyorum.
  Namaste 🍥

  Liked by 2 people

 2. Teşekkürler sevgili Mor Alev, Brenda Hoffman ve Işık Varlıkları. Ben de tamamlandığımı hissediyorum, güçlü ve özgür olduğumu… Neşe, keyif ve coşku veren ne varsa yapmaya, kendi mutluluğumu kendim yaratmaya ve diğer yol arkadaşlarımı bulmaya niyet ediyorum. Sevgilerimle…

  Liked by 1 kişi

 3. Merhaba Sevgili Mor Alev, gelen son mesaj demişsiniz ki ‘Defalarca, defalarca okudunuz, günde şu kadar dakika veya saat meditasyon yapmalısınız. Belli yiyecekleri yemelisiniz. 3D konuşmaların ve küçük hesapların, dar kafalılıkların ötesinde olduğunuzu ilan etmelisiniz. Çünkü artık herhangi bir kaynaktan gelen -Meli, -Malı yok ve sizinle de alakası yok’
  Peki bu durum senelerce bu gerekli şeylerin yapılmasıyla geçen sürecin artık değiştiği anlamına mı geliyor ? Canımız nasıl istiyorsa öyle davranmak, geçmiş yazılarınızda herhangi bir eylemin özellikle yapılmaması belirtilmişse dahi artık bu kalıplara uymamak ve kendimizin izinde yürüyebilmek anlamına mı geliyor ? Fakat geçmişte iletilen gerekli ve yapılması gereken şeyleri yeni çizeceğimiz yollarda yanımıza almazsak, bu yeni yol geriye götürmez mi bizleri ?
  Teşekkürler,
  En güzel sevgiler…

  Beğen

  1. Sevgili Melissa, yazının ruhuna sadık kalarak, şunu söylüyorum: Siz eğer meditasyonlarınızdan memnunsanız neden bırakasınız? Ben kimseye özellikle “yapmayın” diye bir şey yazmam, sadece bazı şeyleri öneririm. Bu konuda kalbinizi dinleyin lütfen. Sevgilerimle

   Beğen

 4. Gerçekten de kendimizi nerede tuttuğumuz (enerji-frekans) ve nasıl merkezlendiğimiz ne kadar da önemli… Bu yazıyı okurken gergin ve sorgulayan bir zihindeydim, kısa bir mola olsun diye okumaya başladım. Okurken ilk sorum ‘ya kendimizi kandırırsak?’ oldu!!! Yani kuralları kendim koyarsam ya kendimi kandırırsam ve başkalarının hakkını yersem? Merkezden ne kadar uzaklaşırsam birilerinin hakkını yemek, adil olmamak konusunda şüphem oluşuyor. İşte tam da burada, YOLun milyonlarca ama YOLCULUĞUN tek olduğunu anımsadım.
  Bu korkularımın da sürekli maruz kaldığımız ‘algı yönetimi’ sebebi ile, kendi kendimizi inandırmada usta oluşumuzdan kaynaklandığını fark ettim. Evet, biz kendi kendimize fetva vererek bazı şeyleri meşrulaştırabiliyoruz. Bunu kabul ediyor ve serbest bırakmaya niyet ediyorum. Buna gücümüz varsa, gerçeği bulmaya da gücümüz var. Olmaması gerekeni meşrulaştırabilen kudret, gerçeğe odaklansa evrenleri yeniden yaratmaz mı?
  Bunun ötesindeki hikmeti gerçekliği ‘bil’meye niyet ederek, yolumuz açık olsun.
  Ve umuyorum ki her birimiz bir diğerimizin rengi ve katkısı için şükreder noktaya gelelim, yakında.. çok yakında..

  Liked by 1 kişi

 5. Sevgili mor alev ,
  Mor alev yazılarınız sürekli bir şeyler anımsatıyor..

  başkalarının ne dediği ,meli malı ,gerekli gibi cümlelerle çok uğraştım..
  Doğru,Baskılar çok oldu ..

  Hiç bir zaman onların dediklerini yapmadım..
  Başım dik olarak kararlarımı almaya çalıştım..
  En çok içsel sesime kulak verdim..
  Anne ve babamın dediklerinden bile daha çok içsel sesimi dinledim..

  Yazınızı okurken 3d yaşarken 3d’li gibi yaşamamışım..sanki 5dli gibi,
  3d yaşarken savaşmışım..

  İçsel sesim ve dürtülerime güvendim..

  Sizce ne yapmalıyız ?meditasyon yada ne bileyim

  Beğen

  1. Sevgili Astroloji, canınız ne yapmak istiyorsa onunla devam edin. Meditasyon bence harikadır. Blogda pek çok öneri var. Onlara bakın, size yakın gelenleri seçin. Sevgilerimle

   Beğen

 6. Sevgili Mor Alev tam hallettim derken neden hala tartışıyorum bilmiyorum karşımda ailem onlara kendimi anlatıyorum ,gerekirse kavga ederek ,orta yaşta ,tüm çabam boşa mı ,neden yine bunu yaşadım derken yazınız üstüne geldi.umarım kendi yolumda giderken artık kimseyle tartışmak zorunda kalmam.teşekkürler

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.