Yakıt deposu boş mu?

Featured Image -- 25601Önümüzdeki haftalarda yakıt deponuz neredeyse boşalmış gibi hissettiğiniz zamanlar olabilir. Motorunuz öksürebilir, zıplayabilir ve bazen de yola sadece yakıt kokusuyla devam edebiliyormuşsunuz gibi gelebilir. İşte sevdiğim, o zaman durmanızın, kendinizi topraklayıp merkeze çekmenizin ve kesinlikle nefes almanın vaktidir! Dinlenirken kendinize şu soruları sorun:
Ben kendime fiziksel, duygusal ve zihinsel olarak bakıyor muyum?
Zehirli durum ve kişilerin olduğum kişiyi etkilemelerine izin veriyor muyum?
Şu anda ne yapıyorum ki, yakıt depom dolacağına, enerjim azalıyor?
Kendimi nasıl eş-yaratım haline getiririm ve ilerlememe yardımcı olabilirim?
Bu soruların cevaplarını dinlemek, bulunduğunuz yeri değerlendirmek ve ilerlemek için neleri değiştirme ihtiyacında olduğunuz konusunda sizi çok daha iyi bir yere getirir. Hatırlayın…. bir depo gerçekte hiçbir zaman tamamen boş değildir, her zaman biraz kenara yedeklenmiş yakıt vardır. – Yaratan

The Creator Writings

In the coming weeks, there may be times when you feel as if your tank is nearly empty.  You will sputter, jump and

View original post 124 kelime daha

5 comments

 1. Tam zamanında çok güzel bir hatırlatma! Evet, tüm deneyimler o kadar yoğunlaştı ve yaratım o kadar hızlandı ki, ben şahsen kendimi son hızla otobanda diğer arabalarla slalom yaparken buluyorum, tabii yüksek sürat hızla yakıtı tüketiyor! Böyle zamanlarda, tükenmiş hissettiğimde kendimi sola çekerek (!) sakin bir ortama geçiyorum, tüm düşüncelerimi serbest bırakıyorum, içime dönüyorum ve yaklaşık 5-10 dakikalık bu süreç enerjimi normale döndürüyor. Eğer bunu yapamazsam -ki zaman zaman bu kaçış bile mümkün olamıyor- enerjinin düşmesi devam ediyor, yaşadığım deneyimler tam da bu doğrultuda oluyor, hatta zincirleme gidiyor. Ayrıca bu dönemde uyku çok önemli gibi geliyor bana, yakıt deposu uyku ile doluyor bir anlamda, eğer uyku yeterli değilse, gün içerisinde yaptığım enerji çalışmalarını sürekli tekrarlamam gerekiyor, yine de yeterli olmayabiliyor.
  Bir de şunu paylaşmak isiiyorum, yine zihnimi toparlamakta zorlandğım bir döenmde karşıma çıktı, John Harricharan’ın “Güç Duruşu (Power Pose) adlı kitabı çok basit ve sizin yazınız ile çok paralel bir yöntem içeriyor. Korktuğumuzda, veya negatif duygular, düşünceler bizi zorlamay başladığında sadece üç dakikalığına kendimize vakit ayırarak,
  1. Odağımızı değiştirmek (korktuğumuz şeyi düşünmemeye çalışmak değil, fakat tamamiyle başka birşey veya şeyler düşünmek)
  2. Bunu yaparken, kendi dünyamızda herşey yolunda olduğunda nasıl hissediyorsak öyle hissetmek (hatta daha da güçlendirmek için olumlama cümleleri kullanmak)
  3. Tüm adımlarımıza rehberlik eden Evren’e, Tanrı’ya, Yüce Güce gönülden teşekkürlerimiz sunmak.
  Bu basit adımları çok işe yarıyor, fakat bilmek yetmiyor, hergün fırsatı geldiğinde, uygulamamız gerekiyor.
  Bu küçük kitap çok basit, analtımı çok güzel (roman tarzında), yöntem ise son derece basit ama bir o kadar dönüştürücü gücü var, bu yüzden paylaşmak istedim, herkese tavsiye ederim.
  Önceki yazılarınız için de -muhteşemlerdi- çok teşekkür ederim, elinize yüreğinize sağlık!
  Sevgiyle Kalın…

  Liked by 1 kişi

 2. Sevgili Mor Alev,
  Zamanlama süper herzamanki gibi.Son günlerde yaşadığım duyguları o kadar güzel anlatmış ki.Rahatlık bölgesinden(3D yaşam , kurban sendromu,drama bağımlılığı) yepyeni bir dünyaya (5D çok boyutlu yaşama )geçerken gel gitlerde çok fazla oluyor ve gerçekten yakıt deposu boşalıyor.Bugünlerde gelen enerjiler de çok yoğun bunu hissedebiliyorum.Ama farkettiğim bir şey daha var eşzamanlılıklar da çok arttı.Aklımdan geçen bir şey daha çabuk gerçeğe dönüyor.
  Korkular üstüme üstüme geldiğinde onları yok saymıyorum sizin verdiğiniz teknikle kara tahtada hemen silip yerine hayalimi koyuyorum.İşe yarıyor.Daha sakin ve dingin oluyorum bu teknikle.Panik ve endişe hali kendini teslimiyete ve evrensel olana güvene bırakıyor.
  Merkezde kalmamız sonderece önemli öyle hissediyorum.
  Birde benim deneyimlediğim son günlerde çakra dengelemeye yönlendiriliyorum.Kundalini enerjisi uyanıyor ve yaşam enerjim 6 ana çakradan geçerek taç çakrama ulaşıyor oradan da evrensel enerjiye bağlanıyorum.Gelen enerjiler çok güçlü
  bu süreçde tüm korkular,umutsuzluklar,illüzyonlar kişisel hayatımda da açığa çıkıyor.Bunları salıvermek ve umutsuzluğa yer vermeden yola devam etmek gerekiyor bunu anlıyorum.
  aynı zamanda 2 gündür içimdeki tanrısallığım ile bütünleştiğimi hissediyorum.Yaradan ile aramdaki ayrılık bilincini bitirmişim ilk kez bugün farkettim.:)
  Yeni dünya gümbür gümbür geliyor 🙂
  Herşey için herkese sonsuz teşekkürler
  Birin ve bütünün tüm kainatın en yüksek hayrı için insan ırkının gerçek renginde parlamasını diliyorum
  Ve de öyle oldu
  Sevgiler

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.