Haftanın Enerjisi – Ateş Dansçıları ve Ateş Yutanlar

heart-of-fireSevgili Dostlar, sirkte oldukça sıcak günlere giriyoruz. Ay tutulmasından beri sizin gösteriniz nasıl gidiyor? Sirke katıldınız mı? Bir seyirci olarak neler hissettiniz? (Sirkle ilgili bilgiler bu bağlantıdaki  ay tutulması yazısında)

Pazar günkü büyük güneş tutulmasına doğru nefesimizi tutarken, Mars sirkteki gösterilere bu hafta damgasını vuruyor. Çarşamba günü Plüton’la tam kare açı yapacak olan Mars, büyük güç mücadelelerine işaret ediyor. Hislerimiz, “tepesinin tasının atması” deyimiyle harika bir şekilde anlatılan hale gelebilir. Büyük ihtimalle bu enerjiyi şimdiden hissedebilirsiniz.

Aşırı tepki, önünüzde sorun olarak gördüğünüz şeye daha fazla sorun ekleyebilir. Durumlar kontrolden çıkmış gibi hissettirirse eğer, geri çekilip bir nefes almayı unutmayın. Öfkenin mesajı önemlidir. Ateş, diğer bütün elementler gibi yapıcı ya da yıkıcı kullanılabilir. Olumlu yönlendirilen öfke, direncimizi (ateşte dövülen demir) ve hızımızı (turbo motor) artırır, hatta bizi arındırır (ateşle sterilizasyon).

Seçimlerimize çok dikkat etmeliyiz. Mars ve Ateş, kutsal savaşçı enerjisi taşır, eğer düşük oktavdaysa bu kutsal ve devasa güç yıkıcılığa dönüşür. Her zaman ama her zaman seçme iradesinin bizde olduğunu hatırlamalıyız.

Hafta sonu Mars, Uranüs’le birleşip de Jüpiter’in hemen karşısına geçince ateşin gücünü bir daha göreceğiz. Bu, elementleri değiştiren bir dönüşüm olacak. Atom çekirdeğini parçalandığında o devasa güçle (dönüşümsel ateş) ne yapacağımıza biz karar veriyoruz, atom bombası mı, milyonlarca eve elektrik sağlayan enerji mi? Bu hafta devrim enerjisi yükselmeye devam ediyor, hafta sonuna doğru bu konuya yeniden döneceğiz.

Venüs bile ateş burcu Koç’ta ve geri yolculuğuna başlamadan önce iyice hızlanma arzusunda. Bu hafta sirkte yüreğimizi ağzımıza getiren, bütün duygularımızı harekete geçirmeyi amaçlayan pek çok gösteri olabilir. İdeolojiler, dinler, kimlikler, egolar çarpışabilir.

Peki, sirkin ortasında ne yapabiliriz? Lütfen sessiz bir yer bulun ve şunları sorun: “Ben kimim? Nasıl davranışlarla olduğum gerçek kişiyi yansıtabilirim?” Küçük benliğinizin değil, öz benliğinizin tatlı sesini dinleyin. Dediğim gibi, ateşte güç vardır, Michael’ın sözleriyle, yerinde ve sakin bir “kutsal hayır!” o turbo motoru rotaya yerleştirir, o molekülü dönüştürür, hepimizi değiştirir.

Geçen hafta Pazartesi günü önermiş olduğum deneyi hatırlıyor musunuz? Hani “kara tahta” çalışmasını? Deneyiniz nasıl geçti? Bu çalışmayı kolaylıkla bu hafta ortaya çıkması muhtemel öfke, alınganlık, bunalma, kaçma ya da savaşma hisleri için kullanabiliriz.

Ateşle dans edebiliriz dostlar. Ateşle çok şey yaratabiliriz. Ateşi yutmaya ihtiyacımız yok. Yeter ki dikkatli olalım. İşte o zaman şapkadan tavşan çıkarmak çok kolay!

Hepinize harika bir hafta diliyorum.

©Mor Alev 2017

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

One comment

  1. Teşekkürler Mor Alev,Ateşi körükleyenlerin neden körüklediklerini anladığımız zamanlar,hep biliyorduk ama daha çok insan uyanıyor,,felaketler ve evlere düşen ateş uyandırıyor onları.Kara tahta çalışmanız,ruhu temizleyen silginiz,belirsizlikten çıkıp,net görmek ve temiz bir nefes gibi geldi.Sizleri çok seviyorum,Tüm yol gösterimleriniz için tekrar çok teşekkürler.🙏

    Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.