Ben Kimim?

who-am-iSevgililer,

Bazen her şeyi yapabilecek yetenekte, bazense dünyanız sona eriyormuş gibi hissediyorsunuz. “Ben kimim?” yeni mantranız oldu.

Bir dakika ebeveynlerinizin size bakmasını, bir sonraki dakikada ise tam yetişkin özgürlüğü istediğiniz ergenlik günlerinizde de aynı şey geçerliydi. Şimdi duygularınız da çok benzer – birkaç dakika içinde öfkeliden üzgüne, sonra da neşeye geçiyor. Çünkü süratle 3D Yeryüzü yetişkininden, yeni frekanslar ve boyutlardaki yeni varlığınıza geçiş yapıyorsunuz. Bunu yapabilmek için azar azar geçmelisiniz – aynı ergenliğinizde geçerli olduğu gibi.

Ergenliğinizde de olduğu gibi, 5D’de ya da gerçek yuvanız olan bir başka boyutta bir yetişkin olabilmek için gerekli bilgeliğe henüz sahip değilsiniz. Bunun için fiziksel güç ve dayanıklılığa da sahip değilsiniz.

Belki biliyorsunuz, hemen hemen 25 yaşına yaklaşana dek insan beyni tam gelişimini tamamlamamış oluyor. O yüzden, 25 yaş civarından önce pek çok insan havai, gerçekçi olmayan ya da öfkeli hareketleri için erişkin ölçülerine tabi tutulmuyor. Onlu yaşlarındakiler ve yirmilerin başlarındakiler sıklıkla Yeryüzü yetişkinlerinin gerçekçi bulmadığı şekillerde davranıyorlar.

İşte sizin için de şu anda bu durum söz konusu. Boyutlar-arası, boyutlar-içi varlığınızın ergenlik aşamalarının başındasınız. Bundan dolayı, 3D yetişkinin hareketleri ve duyguları ile boyutlar-arası, boyutlar içi varlığınızın hareket ve duyguları arasında gidip geliyorsunuz.

Belki böyle bir düşünce sizi öfkelendiriyor, çünkü hâlihazırdaki boyutlar-arası, boyutlar-içi yeteneklerinizle kendinizi pek çoklarından üstün hissediyorsunuz. Belki de kanallık yapabildiğiniz, hisleri algılayabildiğiniz, şifa verebildiğiniz, vs. – yani diğerlerine nazaran nasıl da ilerlemiş olduğunuzu gösterebildiğiniz için, kesinlikle sürecin başlarındaymışsınız gibi hissetmiyorsunuz.

Gerçekte, bu yeryüzü yaşamında geçişini tamamlamayı arzulayanlardan sadece bir ya da iki aşama ötedesiniz.

Lise son sınıftayken, okula yeni başlayanları zar zor fark ediyordunuz, çünkü onların sizden çok daha çocukça olduğunu hissediyordunuz. Ama şimdi, büyüdüğünüze göre, dört yıllık bir fark, fark edilmiyor bile. İşte sizin ve en sonunda sizi takip edeceklerin durumu böyle.

Sadece iç varlığınızın tamamen anladığı çeşitli sebeplerden dolayı, hepiniz yeni benliğinizin olgunlaşmasında farklı aşamalardasınız. Buna rağmen, herkes şu anda içinde bulunduğunuz, 3D yetişkinlikten yeni siz ergenliğine zıplama aşamasını tamamlayacak.

Farklı aşamaların arkasındaki mantığı anlamadığınız halde, aşama üzerine aşama bitirmekteki gözü pekliğiniz yüzünden, sizi takip edenlerin yolu sizden daha kolay olacak. Sizin tamamladığınız herhangi bir aşamaya ulaşan takipçileriniz, o zamanda belirli bir aşamayı anlamasalar ya da o aşamadan hoşlanmasalar bile dünyalarında her şeyin yolunda olduğunu bilecekler.

Siz cesurların da cesurusunuz. Bütün tamamladıklarınıza rağmen, yine de mantıksız görünen bir başka aşama daha deneyimliyorsunuz. 3D ergenliğinizden önce ne kadar çok şey öğrenmiş olduğunuzu takdir ederseniz, bu aşamanın biraz daha farklı olduğunu anlayacaksınız.

Ufak bir çocukken, konuşmak ve yürümek etrafınızdaki yetişkinlerin yardımıyla ustalaştığınız zorlu bir işti. Anaokulundayken ya da birinci sınıftayken okumanın ve saymanın üstesinden geldiniz.

Bu yaşamınızda da işte böyle oldu. Her yeni öğrenme deneyimi ya da arınma siz onun ustası olana dek imkânsız göründü, sadece sonunda kabul ettiğiniz yeni bir başa çıkılması gereken meseleye daldınız, belki biraz mızmızlanmayla olsa da. Fakat asla geriye dönmediniz, durmadınız.

Ve şimdi, yeni yetişkin sizi, size anlamlı gelecek şekilde yapılandırmaya çalıştığınız boyutsal ergenliktesiniz. Ancak, olgunlaşma çizginizde ilerledikçe büyük ihtimalle tam da anlam/mantık bulamayabilirsiniz.

Bunun kabul edilebilir olmasına izin verin. Henüz boyutsal olgunluğa ulaşmadığınızı bilmenize izin verin. Olasılıklar denizini seçeneklerinizi azaltan hareketler olmadan test ediyorsunuz.

Bu yüzden, hangi boyutta ve kim olmaya karar verirken, dağınık, kararsız, öfkeli, sevecen, neşeli, korkulu hissetmeniz mümkündür.

Yuvanız olan bir boyutunuz var, aynı çocukken bir 3D evinizin olması gibi. Ancak o boyuttan ayrılmaya da karar verebilirsiniz, aynı tam olarak olgunlaşmadan doğduğunuz şehri terk etmeye karar verdiğiniz gibi. Bu her zaman sizin seçiminiz olmuştur ve sizin seçiminizdir.

Sadece bilin ki, şu anda hissettiğiniz karışıklık ve belirsizlik boyutsal yetişkinliğinizle çok az ilişkilidir. Asında siz, “yeni size” doğru olgunlaşırken yönünüzü seçmenize yardımcı olmaktadır. Öyle de oldu. Âmin.

Bu mesajı ileten Brenda Hoffman ve aracılık ettiği Işık Varlıklarına çok teşekkürler. (www.LifeTapestryCreations.com).

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak, böylece potansiyelinizin tamamını gerçekleştirmek üzere Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2017 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2017  by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

10 comments

 1. 24’üme yeni girmişken ve tam da doğduğum şehri terk etmeyi gece gündüz hayal ederken 😇
  Ama ben yine de nereye gidersek gidelim nerede olursak olalım yuvada hissetmemizin mümkün olduğunu düşünüyorum. Evren bizi yolumuzda her daim titreşimimize en uyumlu en hayırlı yere çekilmemizi sağlayacaktır bundan hiç şüphem yok.
  Teşekkür ederim ☺☺

  Liked by 2 people

  1. SEVGİLİ üLKÜ, GÜNLERDİR KAFAMIN İÇİNDE DÖNÜP DURAN AMA BİR TÜRLÜ KALBİMİ YATIŞTIRMAYAN SORULARIMA IŞIK TUTMASINI UMARAK SEVGİLİ MORALEVİN BU YAZISINI OKUDUM. GENELDE BAKMAMAMA RAĞMEN SENİN YORUMUNU DA OKUDUM. “Evren bizi yolumuzda her daim titreşimimize en uyumlu en hayırlı yere çekilmemizi sağlayacaktır bundan hiç şüphem yok.” CÜMLEN BENİ SARSTI VE KENDİME GETİRDİ. SANA TEŞEKKÜR EDERİM. mORALEVE TEŞEKKÜR EDERİM. bU PLATFORMA TEŞEKKÜR EDERİM.

   Liked by 2 people

   1. Sevgili Ülkü, yorumunu okumadan kaygı dolu bir yorum yaptım:) üzerine senin yorumunu okudum. Her şeyin yolunda olduğunu bilmeye ihtiyacım var demişken üstüne “evrenin hepimizin en yüksek hayrına” çalıştığını hatırlattığın için çok çok çok teşekkürler.

    Liked by 2 people

    1. Sevgili sehirdenindimkoye,
     Bazen sadece bunu unuttuğumuz için kaygılanıyoruz. Halbuki bir tarafta bizden habersiz bizim için(hepimiz için) çalışan bir sistem var :))

     Beğen

 2. Defalarca okudum eminim hala özümseyemedim. “resmen bana” yazışmış demekten de alıkoyamadım kendimi. 25 yaşımın sonunda, nasıl yaptığımı bilmediğim bir cesaretle yaşadığım şehre veda edip üretebilmek adına köy hayatını seçişim, benim seçimim. Boyutlar arası gidip gelişimde karışık hislerin gidip gelişi de çokça yaşadığım anlar. Yetişkinlerden bir an destek bekleyip ertesi dakikada özgür olma isteği de çokça. Bu kadar görünür olmak biran kaygılandırmadı değil. Her şey yolunda mı gerçekten?i düşündürdü nedense. Her şeyin yolunda olduğunu bilmeye ihtiyacım varmış sanırım, biraz buraya yönelicem. Bunu gösterdiğiniz için çok teşekkürler🙏🏻

  Liked by 3 people

 3. 25 yas yada ergenlik bilmiyorum ben bu yasam icinde kendimi sıkışmış hissediyorum…gel gitler yaşıyorum…umarim 5D ye uyum sağlıyorumdur…

  Beğen

 4. 25 yasimda bir valizle ulkeyi terkettim. 41 yasimda dunyanin her yeri memleket bana.
  Sinirlarinizi kendiniz yaratirsiniz. Butun dunya cok guzel💐

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili FS,
   Kesinlikle benim içine girmek istediğim fiziki hal bu 🙈. Bazen çoook uzaklara gitmek istersin ama baban izin vermez derler ya sadece baba izni olarak gördüğüm ama temelinde halen anlayamadığım bilincimdeki engel ne ise onu değiştirme dönüştürme sonrası o da olacak inanıyorum 🙃🙃🙃

   Beğen

 5. Sevgili Ulku,
  Yorumunu okudum ve evrenin gercekten bizim olamiz gereken yere dogru goturdugu cok dogru. Kullandigin bu cumle tam bir teslimiyet iceriyor “Evren bizi yolumuzda her daim titreşimimize en uyumlu en hayırlı yere çekilmemizi sağlayacaktır bundan hiç şüphem yok.” Harika bir bakis acisi ve tamamen katiliyorum. Size bu kitabi tavsiye ederim, “Ölmeden Önce En Çok Pişman Olduğumuz 5 Şey” kitapta yazar kişisel deneyimlerini, içsel yolculuklarını ve fiziksel yolculuklarini anlatmis.

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.