İletişim – Konsey (Mesaj 91)

banksy-street-art-in-san-francisco-peaceful-heartBugün sizlerle konuşmak istediğimiz konu iletişim. Ancak bu mesaj, genel bir okuyucu kitlesi için genel iletişim konusunda değil. Bu siz, şu anda bu yazıyı okuyanlar ve bizim sizinle olan iletişimimizle ilgili.

Bu yazıyı okurken birçoğunuz Konseyin sizlerle konuşmadığını düşünüyorsunuz. Konseyin, bu gezegende kısıtlı sayıdaki kişileri aracılığıyla, kısıtlı sayıdaki kişilere konuştuğunu düşünüyorsunuz. Fakat bizler, sizlere uzun uzun bizim rehberler, öğretmenler, ustalar ve ışık varlıklarından oluşan ve dünyanızı gerçekte olduğunuz daha geniş farkındalığa getirmek üzere her birinizle ve hepinizle çalışan bir topluluk olduğumuzu defalarca anlattık.

Bununla birlikte, bir birey olarak siz, hala daha bizim bir şekilde sizden kopuk, ayrı olduğumuzu, bizimle bağlantıda olmadığınızı ya da mesajlarımızı alamadığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Bunlar yanlış anlamalardır.

Şimdi, sizlerin birden bire okuduğunuz, dinlediğiniz, mesajlarımızı bütün dünyaya yayan kanallar gibi birer kanal haline gelmenizden bahsetmiyoruz. Bunu yapabileceğinizi bildiğimiz halde, aynı zamanda biliyoruz ki istemeyebilirsiniz de. Bilmenizi istediğimiz şey şudur; bu zamanda size kişisel olarak sunulan rehberlik ve bilgeliğe ulaşmanız gitgide daha da kolay hale gelmiştir. İzin verirseniz, biraz bunun sebeplerini anlatalım.

Size, rehberleriniz, öğretmenleriniz ve yüksek benlikleriniz olarak her zaman sizlerle olduğumuz söylendi. Defalarca ve defalarca asla yalnız olmadığınızı duydunuz. Ve siz, meditasyon yapıyorsunuz, dua ediyorsunuz, sürekli yönlendirme istiyorsunuz. Ve hiçbir şey olmadığını düşünüyorsunuz. Bakın, sorun burada yatıyor. Hiçbir şey olmadığını düşünüyorsunuz. Biz sizi cevaplıyoruz. “Ama ben hiçbir şey duymuyorum!” Evet, duymuyorsunuz. Peki, bazılarınız duyuyor. Ama çoğunuz duru işitmeyi geliştirmedi – henüz.

Aranızda bizimle iletişime geçmeye başlayanlar, bizimle olan bağlantısını tanımaya başlayanlar için olanlar şöyledir:  Bilin ki, sizi bizden ayıran perde bu zamanda o kadar incelmiştir ki, neredeyse paramparçadır. Bu durumu bir başka şekilde anlatırsak, dünyanız artık o kadar yüksek frekansta varlığını sürdürmektedir ki, kolaylıkla antenlerinizi bize ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda, pek çokları bizim size cevap verme yolumuz olan iç hatırlatmalarımızı ve dürtmelerimizi daha da fazla farkına varıyorlar. Bu içinizdeki “sakin, küçük ses”tir. Neredeyse asla kulağınıza bağırmaz. Sadece kendi hayal gücünüz olarak onu görmezden gelmek çok kolaydır. Eksik olan tek bir şey vardır. Güven. Öncelikle şunu bilmelisiniz, biz içerideyiz. Dinlendiğinize ve cevaplandırıldığınıza güvenmelisiniz. Ve cevapları bilebileceğinize güvenmelisiniz.

Yarın sabah kalkıp, elinizdeki bu bilgiyle birden bire güven duygusunun bir parçanız olmasını beklemeyin. Elbette, olabilir de. Fakat her biriniz bulunduğunuz yerden başlamalısınız. Beklentiniz, niyet ederek bahsettiğimiz iletişimin kurulması için sizinle çalıştığımız konusunda anlayış kazanmak olsun. Büyük ihtimalle, ufak “tesadüfler” ve eşzamanlılıklarla başlayacaktır. Bunları görmeyi, aramayı ve kendinize bu konuda yorumlar yapmayı bir alışkanlık haline getirin.

Sonra, ihtiyacınız olan şeyleri isteme alışkanlığı edinin. Bugün olmasını istediğiniz küçük şeylerle başlayın. Hedefiniz ufak başarılar elde ederek, ruhunuzun ve bizim açık olduğumuza ve sizinle çalıştığına dair güven inşa etmektir.  Biliyorsunuz, güven deneyimler üzerine kurulur. O yüzden küçük başlayın ve o güveni kurmak için çalışın. İşaretler isteyin. Yolunuzdaki paralar ya da kuş tüyleri çocukça, şapşalca gelebilir ama onların da bir amacı var. Park yerlerinin de bir amacı olabilir. 11:11, 777 gibi tekrarlayan rakamlara bakın.

Bu sürece başladığınızda ve işe yaradığını da görmeye başladığınızda, çok çabuk ışık varlıklarıyla konuşurken artık bir şeyler istemediğinizi göreceksiniz. Onlarla konuşurken niyetler etmeye başlayacaksınız. Bunun sadece etkili olduğunu değil, yaşamanın en etkili yolu olduğunu keşfedeceksiniz. Çünkü sizler kendi hayatlarınızın ustaları, hükümdarlarısınız. Varolan Her Şey’in bir yansıması ve yüzü olarak sevildiğinizi ve layık olduğunuzu bildiğinizde, ihtiyacınız olanlar için rica etmeye, yalvarmaya ihtiyacınız yoktur. O zaman bilmeye ihtiyacınız olan tek şey, kendiniz ve bütün için mümkün olan en iyi halinize gelmek niyetinizin, ilerlemenizin en iyi ve en kolay yolu olduğudur.

Bu zamanda, kendileri haline gelme sürecinde bahsettiğimiz konuların farkına varan binlerce, binlerce kişi bulunuyor. Ve siz de bunlardan biriyseniz, sizinle berber bunu kutluyoruz. Henüz o noktada değilseniz, etrafınıza bir bakın ve belki birilerinde bunun olduğuna dair ipuçları vardır. O kişilerle zaman geçirin. Böyle değişikliklerin bulaşıcı olduğunu göreceksiniz. Ve yakaladığınızda, yayılacaktır, sebebi siz olacaksınız. Kimseye öğretmek zorunda değilsiniz. Etrafınızdakilere geçecektir.

Sevgi dolu olun. Neşede, coşkuda kalın. Yumuşak olun. Ve asla yalnız olduğunuzu düşünmeyin. Biz kalplerinizdeyiz.

***

Sevgili Dostlar, bu mesajın önemini anlatamam. Bence herkes ama herkes, yüksek benliği, melekleri, rehberleri, ustalarıyla iletişime zaten geçiyor. Ama duyduğuna inanmıyor, kendine güvenmiyor ve bazen de bu iletişimi hak ettiğine inanmıyor. Bazen de önce aldığı rehberliğe güveniyor, sonra da vaz geçiyor, duyduklarını uygulamıyor, çünkü korkuyor. Neden korkuyor bilmiyorum. Benliğimiz, ekibimiz bizden asla bize ya da çevremize zarar verecek şeyler istemez. Belki de aptal gibi görünmekten mi korkuluyor? Başarısız olmaktan? Neyse… Bu korkuların kökeninde özdeğer yetersizliğinin yattığını biliyoruz, bunun üzerinde her gün çalışmaya devam ediyoruz. Ama Konseyin önerdiği gibi bebek adımları ve küçük şeylerle başlamak hep çok yardımcıdır. (Yine bebek adımları kavramına döndük!)

Ben bütünün hayrına edilen niyetlerin gerçekleşmediğini görmedim! Bunu her gün yaşıyorum, yaşayanları görüyorum ve olanlara baktıkça artık şaşırmaktan vazgeçtim denebilir! Bir deneyin. Göreceksiniz. Niyetten sonra dinlemeyi ve harekete geçmeyi unutmayın.

Bu arada, Pazartesi günü yayınlamış olduğum zaman çizelgeleri ve gerçekliğimizi değiştirmek yazısının ikinci bölümünü beklediğinizi biliyorum. Henüz yazılma aşamasında, bir şeyler çıkarılıyor, bir şeyler ekleniyor, hamiler üzerinde çalışıyor diyelim. Hazır olunca yayınlayacağım.

Konsey ve Ron Head’e her zamanki gibi kucak dolusu teşekkürlerimizi iletiyoruz. (ronahead.com) Mor Alev tarafından çevrilmiştir.

Bu dönemde salıverme, arınma, kendinizi tanıma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, potansiyelinizin bütününü gerçekleştirmek üzere Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2016 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2016 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

7 comments

 1. O muhteşem bebek adımları atıyorum bunun farkındayım, nasıl mutlu oluyorum, aklımda olmayan şeyler aklıma geliyor ve bazen tereddütle, bazen cesaretle o küçük adımları atıyorum ve hep minik minik ilerliyorum şükürler olsun. Bütünün en yüksek hayrına mümkün olan en iyi halime gelmeyi niyet ediyorum. Sevgili Mor Alev size, Konsey ve Ron Head’e sonsuz teşekkürler…

  Liked by 1 kişi

 2. Çok teşekkür ederim.. Sizlere, konseye, bütüne harika.. Sen bensen, ben sensem endişeye ne gerek var. Yürekte herşey. Niyet et. Onlar hep bizimle…

  “Aranızda bizimle iletişime geçmeye başlayanlar, bizimle olan bağlantısını tanımaya başlayanlar için olanlar şöyledir: Bilin ki, sizi bizden ayıran perde bu zamanda o kadar incelmiştir ki, neredeyse paramparçadır. Bu durumu bir başka şekilde anlatırsak, dünyanız artık o kadar yüksek frekansta varlığını sürdürmektedir ki, kolaylıkla antenlerinizi bize ayarlayabilirsiniz.”

  Liked by 1 kişi

 3. Evet bahsetmiş olduğunuz belli örnekler karşıma çıktı ufak bir serçe önüme düştü ölü sandım aldım elime ölmemiş düşmeden dolayı sersemlemiş biraz ilgi bakımdan sonra özgür bıraktım. Sabah işe gitmek için kurmuş olduğum telfonun alarmıyla uyanıyorum çok uykum vardı alarmı kapatmışım aradan beşdakikamı desem ondakikamı desem zamanı tam hatırlamıyorum pat diye ev kapısı çarptı ama o sadece bir sesti evde yalnız yaşıyorum bunu yapan yoktu aslında bunları görünce inancım yükseliyor bazende umutsuzluğa düşüyorum ya konuşamazsam ya irtibat kuramasam bazen o boşluk bende de oluyor umarım bu duygular tamamen ortadan kalkar ve bende sevgiyle irtibat kurmaya başlarım…

  Liked by 1 kişi

 4. saat 16. 00 civari.. elümde kavi bir plastik kap vardi temizlemeye calisiyordum ve offf be michael nerdesin hani cagirda gelelim dedin ya gel artik.. biraz enerji ver bana su isi bitmeme yarsim et dedim.. sonra oturdum oturmadim yigildim sinirim bozuldu aglamaya basladim. kedim zaten annesi buyudu dogdugu andan itibaren biberonla besledigim icin beni annesi saniyor cok yılısık.. kucagima zipladi delirdi opup duruyor beni kopegim napıyosuunnn sen ne aglamasi bu der gibi bakiyor..sessizlik sakinlik coktu bana hala devam bu ruh durumu.. michael biraz yardima ihtiyacim var. yardim edebilmem icin benimde yardima ihtiyacim var dedim diyorum .. biraz ittirin de devam edelim.tıkandık yorulduk enerjimiz bitti! her sekilde her mesaj aliniyor ama yadim lütfen bizi biraz kıpırdatın artık ki umudu canlandirabilelim

  Beğen

 5. Yine yakmış yar mektubun ucunu:)
  Bu birebir mesajlardan anlıyorum ki, konsey bana kafayı takmış. Ben de ona. Ve sevgilerle, sevinçlerle. Her an yeniden kavuşuyormuş gibi.

  Teşekkür ve Sevgiyle Mor Alev. Ve emeği geçen hepimize Sevgi ve Teşekkürlerimle.

  Liked by 1 kişi

 6. O küçük tesadüfen ve eşzamanlılıkları yaşıyor olmalıyım😊Bugünden bir örnek veriyim:Bugün sınavım vardı ve çalışamamıştım onun endişesi vardı sabah kalkarken derken okula giderken sabah yağmur yağmaya başladı ufaktan ve bundan sınavımın iyi geçiceği sonucunu aldım ve Rabbime şükrettim ve sınavım harika geçtiii😄 Adım adım güzel bir yolda ilerlediğimi hissediyor gibiyim.Sevgiler.

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.