İçsel Rehberlik Merkeziniz, Bağımsızlık ve Özgür İrade – Baş Melek Zadkiel ve Lady Amethyst

Path to claritySelamlar Değerli Sevgililer,

Ben Başmelek Zadkiel, Kutsal Lady Amethyst ve Melekler Âleminden çok sayıda Işık varlığı ile huzurlarınızdayız. Bugün sizlerle, “içsel rehberlik merkeziniz” hakkında konuşmak istiyoruz. (Mor Alev: Bu benim iç bilgeliğiniz ya da kalbinizin sesi dediğim kavramdır)

Yüce bir Işık Varlığı olarak hepiniz, içsel bir rehberlik merkezine sahipsiniz. Sizler, fiziksel olmayan âlemlerdeki diğer Işık Varlıklarının sahip oldukları özelliklerin aynısıyla donatıldınız.

Ancak, bir sürü enerji değişikliği ve ortaya çıkan bir sürü küresel olaylar nedeniyle böyle bir varlık olduğunuzu unutmak, çoğu zaman kolaydır. Belki kendinizi günlük olaylarla kuşatılmış bir halde buluyor ve büyük resmin tamamını gözden kaçırıyorsunuz. Bu durumunuz, “ağaçlardan dolayı ormanı göremiyorsunuz” deyimi ile örtüşmektedir.

Eğer kendinizi bir şekilde böyle bir durumun içinde bulduysanız, sakın umutsuzluğa kapılmayın. Çünkü sadece bakış açınızı değiştirmek bile, bu durumdan çıkabilmenizi mümkün kılar. Dünyevi ayrıntılara odaklandığınızı ve büyük resmi gözden kaçırdığınızı fark ettiğiniz an, zaten bakış açınız değişmiştir. Bu andan itibaren yüce bir varlık olduğunuzu, tekrar hatırlamaya hazırsınız demektir.

İçsel rehberlik merkeziniz, yüceliğinizin ve bağımsızlığınızın (Mor Alev: özgür iradenizin) önemli bir parçasıdır. Bu rehberlik merkezine sahip olmanız,  dünyevi olayların kargaşa düzeyinden yükselmenizi sağlar. Kendinizi olaylara kaptırmadan, olup bitenin farkında olursunuz. Sadece bir gözlemci gibi, hadiseleri şefkatle izlersiniz. Olayları, aynen herhangi bir şeye farklı bir düzeyden bakıyormuş gibi seyredersiniz. Bu demek değildir ki, yeryüzünde olup bitenler umurunuzda olmaz. Tam aksine bu gibi durumların kendi enerji alanınıza karışmasına ve en yüksek hayrınıza olacak şekilde yolunuzda ilerleme yeteneğinizin felce uğramasına, bilinçli bir şekilde izin vermeme kararı aldığınız anlamına gelir.

Şefkatli bir gözlemci pozisyonunda kaldığınız zaman, hem olaylara karışanlara, hem de tüm gezegene ve insanlığa Sevgi gönderebilirsiniz. Bunu yaptığınızda, Sevgi ve Işık paylaşımı adına önemli bir rol sergilemiş olursunuz. Etrafınızdaki kişilere, “umut ve sakinlik” meşalesi yakarsınız.

İçsel rehberlik merkezine odaklanmanız, başkalarına Işık tutmanın yanı sıra, yükseliş yolunda kendi kişisel gelişiminize de çok büyük yarar sağlayacaktır.

Sık sık başkalarının görüşlerinden, özellikle de sizin için önemli olan kişilerin görüşlerinden kolayca etkilenerek, tereddüt yaşarsınız. Belki (fikirlerini kabul etmeyerek) onları rencide etmek istemiyor ya da onlar tarafından kabul görmeyi arzuluyor ve bu nedenle görüşlerini benimsiyorsunuzdur. Belki de kendi gerçek yüceliğinizi sergilediğinizde, çevrenizin bundan, sizin arzu etmediğiniz bir şekilde etkileneceğinden korkuyorsunuzdur. Bu tür duygular, sizin için gerçekten önemli olan şeyin ne olduğunu ayırt edememe durumunu doğurur.

Oysa içsel rehberlik merkezinize döndüğünüzde, sizin için neyin önemli olduğu ve karşınızdaki kişiyi kırmadan bunu nazik bir şekilde nasıl ifade edeceğinizi çok daha net bir şekilde bilirsiniz.

İçsel rehberlik merkezinizin açık ve berrak kalabilmesi, ona sürekli özen gösterilmesini gerektirir. Zira başkalarının görüşlerinden, geçmişte programlanmış olduğunuz şeylerden, ya da güncel olaylardan dolayı kolayca etkilenerek, “bulutlanabilir”.

Belki geçmişte, (toplum kurallarına göre) şöyle veya böyle bir kişi olmanız ya da belli bir şekilde hareket etmeniz gerektiği hissine kapıldınız. Bu şekilde hissettiğinizin her defasında, ya da bir başkasının size belli bir şekilde hareket etmeniz, davranmanız gerektiğini söylediği her seferde bir bulut parçasını, içsel rehberlik merkezinizin etrafına yerleştirmiş oldunuz. Böylece yıllar süren zaman içerisinde, bu merkezinizin etrafında birçok bulut birikmiş oldu. Ve bu bulutlardan dolayı, içsel merkezinizin ışığı sönük bir şekilde büyüdü.

Eğer kendinizin böyle bir durum içerisinde olduğunu düşünüyorsanız, bilin ki bu şekilde kalmak zorunda değilsiniz. Neler olduğunun farkına vardığınız anda, bu bulutları da dağıtabilirsiniz.

Almanız gereken her kararda,  bu sizin gerçek duygunuz mu yoksa başkaları tarafından dayatılmış bir duygu mu olup olmadığını ayırt etmek için, kalp merkezinize dönmelisiniz. Bazı durumlarda, başkaları tarafından dayatılmış olsa bile, o duyguların sizin için de geçerli olduğunu görebilirsiniz. Ancak çoğu zaman kendi gerçek duygularınızın, içsel merkezinizi kaplayan bulutlardan (başkalarının görüşlerinden) çok farklı olduğunu fark edersiniz. İşte o zaman hangi bulutu ortadan kaldırıp, onun yerine içsel merkezinizin ışığından bir demet yerleştireceğinize karar verebilirsiniz. Bu “muhakeme ve sezgi“ işlemini ne kadar çok uygularsanız, içsel rehberlik merkeziniz de o kadar net ve parlak olacaktır.

Dolayısıyla sizin ve yükseliş yolculuğunuz için gerçekten neyin önemli olduğunu ayırt etmeye başlayacaksınız. Kalbinizi neyin coşturduğunu ve ne yapmak istediğinizi bilen bir duruma geleceksiniz.

Böylece yolunuzu (tarzınız veya hareketleriniz) hiç kimse yargılamayacaktır. Aksine, sizin için önemli olan şeyi algılayıp, kabul edeceklerdir. Bununla birlikte hem kendi yolunuzu onurlandırmış, hem de diğerlerinin kendi yollarını onurlandırmalarına imkân vermiş olacaksınız. Ayrıca sizin için gerçekten neyin önemli olduğunu nazik bir şekilde ifade edebilmeniz, daha kolaylaşacaktır.

Bunun yanı sıra içsel rehberlik merkeziniz, size birçok durumda da rehberlik edecektir. Kendiniz için neyin önemli olduğunu gayet net bildiğinizden dolayı, başkaları sakin olmasa bile, sizin sakin kalmanıza izin verecektir. Kararlarınızı, herkesin ve bütünün en yüksek hayrına olacak şekilde almanızı sağlayacaktır.

İçsel rehberlik merkezinizden tam anlamıyla yararlanmak için, bu merkezin düzenli bir şekilde temizlenmesi çok önemlidir. Bununla ilgili olarak, Değişim ve Dönüşümün Mor Alevi’ni çağırabilirsiniz. Mor Alev, arındırıcı ışını ile içsel merkezinizin etrafını saran bulutları “püskürterek” dağılmasına yardımcı olacaktır.

Sizin için gerçekten neyin önemli olduğuna odaklanabilmeniz için, kendinize biraz zaman ayırmalısınız. Bir şeyin önemli olup olmadığına karar vermek için ona odaklandığınızda, kalbinizde ne hissettiğinize dikkat edin. “Bu şey kalbimi coşturuyor mu?” diye kendi kendinize sorun.  Bu işlem periyodik olarak yapıldığı zaman, “şimdi” denilen anda kalabilmeniz de mümkün olacaktır. Bazen çok istediğiniz bir şey, zamanla değişebilir. Eğer önceliklerinizi tekrar gözden geçirirseniz ve bu doğrultuda gerekli ayarlamaları yaparsanız, içsel rehberlik merkeziniz de net ve berrak kalır ve böylece sizi her an, çok daha doğru bir şekilde yönlendirir.

Bu durumda, yüce bir Işık Varlığı olarak ışığınız daha da parlayacaktır. Böylece hem kendinizin, hem de bütünün en yüksek hayrına olacak kararlar alabilmeniz mümkün olacaktır.

Değerli Sevgililer, içsel rehberlik merkezinize odaklandığınız ve bütünün en yüksek hayrına kararlar aldığınızdan dolayı, sizleri takdir ediyoruz.

Bilin ki, çok seviliyorsunuz.

Bizler, Başmelek Zadkiel, Kutsal Lady Amethyst ve Melek Âlemlerinden çok sayıda Işık Varlığı olarak, hepinizi sevgi ile sarmalıyoruz.

Ve öyle oldu.

Bu mesajı çeviren Mor Alev Dostuna, kanallık yapan Linda Robinson’a  ve Zadkiel ile Lady Amethyst’e çok teşekkürler. (http://personalpathwaysoflight.com/)

Bu dönemde salıverme, arınma, kendinizi tanıma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, potansiyelinizin bütününü gerçekleştirmek üzere Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2016 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2016 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

2 comments

Yorumlar kapatıldı.