Mayıs 15-30: Gerçekçi İyimserlik ve Perdelerin İncelmesi

the sun, moon, and stars15-30 Mayıs arası, Merkür, Jüpiter ve Satürn arasında, dürüst, gerçekçi iyimserliğin getirdiği bilgilere dayalı hareketi destekleyen bir hizalanma ortaya çıkıyor. Bu on beş gün iç sohbetimizi gözlemlememiz ve onun zihinsel ve duygusal durumumuza olan etkilerini görmemiz için pek çok fırsat ortaya çıkacak. İşler ters gittiğinde kendimize cesaretlendiren kelimeler mi söylüyoruz? Yoksa ilk fırsatta kendimizi eleştiren ve hatta hakaret eden, kendimizin en büyük düşmanı mıyız? Hata ve yanlışlarımıza baktığımızdaki detaycılığı, kendi başarılarımızı tanıdığımızda da gösteriyor muyuz? Kendimizle ilgili beklentilerimizde gerçekçi miyiz, yoksa hiç olmayacak hedeflerle kendimize imkânsız görevler mi veriyoruz? Ve sonra kendimizden beklediklerimizin ağırlığı altında çöküyor muyuz? Yay’daki Satürn geri giderken bizleri dengeli iyimserliğe çağırıyor; başarma ve olayların üstesinden gelme becerimize tutarlı bir inançla, en değerli sonuçları olabilecek en iyi şekilde yaratmak için odaklanmış emeğe…

Derin düşünce (meditasyon) ve algıladıklarımızı kabul etmek Mayıs ayının nasıl gelişeceği konusunda kilit noktalar. Gerçeğe hizmet eden kararlar almak, en derin bilme hislerimizi yansıtmak ve bunun kısa dönemdeki pahası ne olursa olsun, gerçeği onurlandırmak üzere büyük bir motivasyon olacak. Bu bir anda gerçekleşen başarı değil, fakat çok daha özgün bir yaşamın içine dalmaya kararlı ve cesur olanlar için bir ilerleme olacak.

Ruhlarımız uzun sürecek yolculuk için güçlendiriliyor. Ruhumuza çelikten ağlar örülüyor. Hayatın ve onunla birlikte dünyanın nasıl olabileceği konusunda yoğun vizyonlar alabiliriz. Bu ay dünyalar ve âlemler arasındaki perde ince ve pek çoğumuz başka şartlarda bize uzak gibi gelen bilgi, deneyim ve titreşimleri algılayabilir. Böyle deneyimlere alışıksak, çok daha güçlü ve canlı olacaklar. Eğer yeniysek, berraklık ve doğrulukları biraz rahatsız edici de olabilir, onları anlamsız birer tesadüf olarak silme arzusu da gelebilir. Ama onlar sadece biz seçtiğimizde anlamsız olacaklar. Bununla beraber, eğer seyredip öğrenmeyi seçersek, ekmek kırıntısı gibi ipuçlarını takip edersek, gerçekten şaşırtıcı bağlantıları keşfedebilir, izin verirsek hayatımızı değiştirecek bilgileri gün yüzüne çıkartabiliriz.

Fazlasıyla hayalciliğe karşı da dikkat edin ama! Çok fazla gündüz rüyaları görebilirsiniz. Odağımız, ilhamla hareket etmekten, sadece kaçış yaşadığımız fantezilere kayabilir. Olabilecek en kısa zamanda kaçmak için doğmadık! Hayat her bir hücrede beden bulmalı ve yaşanmalı. Çok farklı seviyelerden varlıklar tek bir zarif ve mükemmel bütünü oluşturmak üzere hizalanırken, bu sonsuz evrenin sayısız yönlerini yansıtıyorlar. Görmezden gelmeyi seçtiğimizle yüzleşmeli, yansıttıklarımızın sorumluluğunu almalı ve bakış açımızın yedi milyar nüfuslu dünyada sayısız bakış açısından sadece biri olduğunu kabul etmeliyiz.

Şu anda saf gerçeklerden, başkalarının fikirlerine, iç bilmeye, yükselmiş algılara ve güçlü sezgilere kadar o kadar çok “veriye” erişimimiz var ki, bazen onları kullanamadan yoruluyoruz. Bizleri zihinsel ve duygusal olarak yoracak her şeyi hesaba almaya çalışıyoruz. Bütün bilgilerin ağırlığı aynı değildir ve aradaki çerçöpü ayıklamak zorundayız ki, gerçekten bulunduğumuz anda neyin önemli olduğunu ayırabilelim.

Şu anda en önemli olan şey, gündelik ve doğa üstü yaşamlarımızı dengede tutmaktır ki böylece biri diğerinin üzerine geçmesin, ama her ikisine de yeterli zaman ve yer ayıralım.

Denge, ilerleyebilmenin anahtarı. Çünkü hassaslıklar arttıkça ve perdeler inceldikçe, her türlü formda giderek artan bilgi akışı sunuluyor. Olağan hayatımızı olağandışı şekilde yaşamayı seçsek de, olağandışı hayatımızı olağan şekilde yaşamayı seçsek de, ilk beş duyumuzun dışındaki duyularımızı da en iyi şekilde kullanmak kalbimizin huzuru ve zihnimizin açıklığı için son derece önemli.

***

Sevgili Dostlar, Merkür-Jüpiter-Satürn’ün bu ayki dansının etkilerini anlatan bu mükemmel astrolojik analiz usta Sarah Varcas’a ait. Tam da Wesak Dolunayı hakkında bildiklerimizle uyum içinde ve o bilgileri biraz daha da açıyor. Belli bir enerjinin öne çıkması gerektiğinde bütün bir Evren ve Zodyak nasıl da işbirliği yapıyor, değil mi? Sarah’a bu bilgiler için çok teşekkür ederiz. (astro-awakenings.co.uk)

Mor Alev

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2016 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2016 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/