Haftanın Enerjisi – Bebek Adımları

Long road by Jake Olson Studios, Blair NebraskaHer şey, ama her şey önce bebek adımlarıyla başlar. İçinizden geçen bir his, zihninizden geçen bir resim, belki henüz tam olarak anlamlandıramadığınız birkaç anahtar kelime… Ortak nokta kalbinizden gelmesidir, belki kalp atışınız o şeyin çok güzel olabileceği ihtimaliyle biraz hızlanır, belki “olamaz, nasıl olsun, yapamazsın…” gibi şartlandırılmalar araya girmeden önce beliren gülümsemenizi yakarlarsınız. Ve onu yakaladığınızda bırakmayın!

O düşünceyi, hissi büyütün. Önce sadece zihninizde ve kalbinizde kök salmasına izin verin. Bırakın gelişsin. Sonra, o konuyla ilgili mesajlar almaya başlayacaksınız. Bir arkadaşınız sohbet esnasında buna yakın bir şeyler söyleyecek belki, karşınıza bir kitap ya da makale çıkacak, belki radyoda bir şarkı ya da konuşma… Eşzamanlılıklara kalbinizi açın. Bunlar sizin işaretleriniz. Ve net bir niyet oluşmaya başlayacak. İçinizde niyetinizin verdiği güzel hisleri taşıyarak güne devam edin.

Niyet bir filiz gibi günden güne güçlenecek. Onu terk etmeyin! Niyet çiçek verir gibi fırsat kapılarını çağırır. O kapıları görmezden gelmeyin. Şimdi içten bir “Evet!” gelir. Biraz ürkebilirsiniz, daha önce yapmadığınız bir şeydir bu. Kapılardan içeriye adım atarken, çekingen davranabilirsiniz. Ufak ve dengesiz adımlar, “ya düşersem?” düşüncesi. Devam edin. Yardımcılarınız ortaya çıkacaktır. Tutunacak birilerini ya da bir şeyleri bulacaksınız, daha fazla bilgi, belki geçici bir yol arkadaşı, bir öğretmen…

Her bebek gibi sendelediğinizde, koşarken takıldığınızda kendinize “Ben bu konuda sağlam adımlar atmayı öğreniyorum” deyin. Sonra adımlarınızın biraz daha genişlediğini, büyüdüğünü fark edeceksiniz, özgüveniniz geri gelmiştir. Yolunuz açıktır. Devam edin.

Unutmayın, her şey bebek adımlarıyla başlar. Bir fikir, bir his, bir resim…

Blog Hamileri

***

Sevgili Dostlar, dün blogda bu hafta ne kadar çok şey paylaşmak istediğimi düşünüyordum. “Zamanı nasıl esnetsem, bu çok dolu bir hafta, önce hangi konuya eğilmeli, vs” gibi sorular aklımdan gelip geçiyordu. Bu düşünceler neredeyse bütün bir gün ara sıra zihnimde dolandı. Sabah uyandığımda ise daha gözlerim açılmadan “bebek adımları” kelimesi son derece güçlü ve berrak bir şekilde zihnimdeydi. Açıklama istediğimde, yukarıdaki kısa ve net mesaj geldi. Mesajın kimden geldiğini olduklarını sorduğumda doğrudan “Blog Hamileri” cevabını aldım. Bu hafta yeni başlangıçlara ve niyetlere odaklanmamızı istiyorlar. Her birimizin içinde çiçek açacak tohumlar var. İlk etapta belki de tohumları sadece içimizde büyüteceğiz, sonra da kapılar bir bir açılmaya başlayacak. Bende de, sizde de halihazırda çok fikir var ama içimden bir şey, “yepyeni fikirler, yepyeni niyetler gelecek” diyor. Onları umut ve cesaretle büyütelim. Minik adımlarla destekleyelim.

Hepinize muhteşem bir hafta dilerken, bu blogun ruhu, Blog Hamilerine çok teşekkür ediyorum.

©2016 Mor Alev

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

8 comments

 1. merhaba mor alev kardeşim. bana döneceğini umdum ve hala umuyorum.acaba Size yazdığım hiç bir mesajı almadınizmi. yoksa sıra bana gelince benim zalim bahtim mı devreye girdi.nedir bukadar yoran beni allah aşkına. .niye bukadar zulme ve ihanete umuyorum.acaba. inanın öyle değilim kendim.ve düşünmem bile.ama herkes zulmünu üstümde silkeliyo. bıktım artık biliyormusunuz.ve 15 gündür sizin de bana cevap vermemeniz beni dahada yıktı. işyeri açıyorum bana enerji yollayın lütfen. bir kelimeyle olsa bana el ver behey kurbanoldugum .

  Samsung Galaxy akıllı telefonumdan gönderildi.

  Beğen

  1. Sevgili Sabah, ben size cevap yazdım. Mesajınızın yayınlanmasını istemediğiniz için üçüncü ve “neden bana cevap vermiyorsunuz” mesajınızı blogda yanıtladım. “Cevap veremem çünkü, blogda yayınlanmıyorsa, cevap da yazılamıyor, bu bir teknik durum” dedim. Ancak, rica ederim, şu gerçeği de anlayın. Enerji bana ait değil ki size yollayayım. Güç, bilgelik, umut, sevgi, yaratıcılık… Bunların hepsi sizde. Ben sadece bir aracı yazarım. Enerji ise hepimizin. Hepimiz kendi gerçeğimizi kendimiz yaratıyoruz. Hepimiz kendi kısmetimizi kendimiz yaratıyoruz. Yani “benim enerjim ve şimdi onu göndereyim” diye bir şey yok. Ama şu var: Bütün iyi niyetlerim ve şans dileklerim, dualarım sizlerle! İnanıyorum, en güzel şekilde kendi gerçeğinizi yaratacaksınız. Sadece siz değil, bütün blog okuyucuları ve insanlık için diliyorum bunu. Sevgilerimle

   Liked by 2 people

  2. Merhaba Sabah 🙂

   Mesajınızı okuduğumda yıllar önce yaşadığım çaresizliği hatırladım. Birisi gelse diyordum, bana sihirli değneğini dokundursa, her şey değişse. Ya da bu bir rüya ve hepsi geçecek.
   Geçmiyor arkadaşım siz gerçekten uyanmadığınız sürece geçmek bilmiyor.

   Öncelikle; size karşı zalim olan bahtınız değil; başınıza bunların gelmesine izin verdiğiniz, bedeninizi ve ruhunuzu yorduğunuz için sizsiniz. İnanın bana bu kadar zor olmak zorunda değil.
   Yıllar önce ölümden döndüğümde ve Allah bana ikinci bir şans verdiğinde ilk öğrendiğim neydi biliyor musunuz? “HAYIR” demek. İnsana ne kadar itici geliyor değil mi? Gelmesin, yemin ederim bu kelime hayatın anahtarı gibi oldu benim için. Her zaman olayları sırtlayan kişi olan ben ilk “Hayır” dediğimde vicdan azabından uyuyamadım. Sırf “acaba üzdüm mü?” düşüncesiyle. Sonra sırtlarını döndüler, sonra hak verdiler ve sonraaaa hayır diyeceğimi düşündükleri hiçbir konuda rahatsız etmediler, ya da nazikçe sordular.

   Burada asıl sorun hayatınızdan tüm bu olumsuzlukların yok olup olmamasını gerçekten isteyip istememeniz. Çünkü bazen farkında olmadan bu durum yaşam amacımız haline geliveriyor, yalnız kalmaktan, işe yaramamaktan, değersizleşmekten, dışlanmaktan korktuğumuz için bilinçaltımız bitmesini istemiyor.

   Lütfen uyanın artık, siz kendinize değer vermediğiniz sürece kimsenin vermesini bekleyemezsiniz. Aynı şekilde kimsenin sizi; şifalandırmasını, kurtarmasını, eğitmesini de. Bu dünyada sizden sadece bir tane var ve özelsiniz, değerlisiniz. Bence çevrenizle olan bu olumsuz alma verme bir son bulmalı ve bu bağımlılıktan -öğrendiğiniz derslere teşekkür ederek- kurtulmalısınız. Evet belki kolay olmayabilir, ama imkansız da değil 🙂

   Gününüz güzel geçsin.

   Not: Sevgili Mor Alev’in tavsiyeleri ve blog yazıları eminim rehber olacaktır. Bunlar naçizane benim tecrübelerimden ibarettir.

   Liked by 1 kişi

 2. Sevgili Mor Alev, Sevgili Blog Hamileri..
  Çok ama çok teşekkür ederim.
  Bebek adımları atmaya, içimizdeki umut dolu minik tohumları yeşertmeye devam.
  Kucak dolusu sevgiler ❤

  Liked by 1 kişi

 3. Işıltılı,pırıltılı, sevgi dolu,yeni başlangıçlara açık,bol fırsatlı, çok sanşlı , hayallerin gerçekleştigi bir hafta hepimize… Sevgiler

  Liked by 1 kişi

 4. Sevgili Mor Alev ve Blog hamileri, varlığınız için, muhteşem mesajlarınız için çok teşekkür ederim. Bebek adımlarımız yavaş yavaş büyüyor, umut ve cesaretle gelişiyor, artarak çoğalıyor. Sevgi ve ışıkla…

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.