Haftanın Enerjisi – İşaretler ve Köklerimizdeki Güç

71c00a0f1268487ea73d7c3686658f6bSevgili Dostlar,

Dün (9 Mayıs) bu yazıyı hazırlarken henüz Merkür’ün Güneş önündeki geçişi başlamamıştı. Umarım hava durumu elverir de bu güzel geçişi astronomi meraklısı olanlarınız gözlemlemiş olur. 2012 Haziran ayında Venüs Güneşin önünde harika bir geçiş yapmıştı, hatırlıyor musunuz? O sırada öyle büyük bir uyanış ve toplu olarak gerçeklere dönüş yaşanmıştı ki, dün yaşanan bu çok güçlü Merkür-Güneş birleşmesinin Sabian sembolüne bakmamak olmazdı. Venüs geçişinin etkileri neredeyse bir yıl kadar sürmüştü, bu enerjinin etkileri de uzun bir süre geçerli kalacak.

Güneş ve Merkür 20⁰ Boğa’da: “Kanat benzeri ince bulutlar gökyüzünde yayılıyor.”

Bu harika bir derece, ama potansiyelini yaşamak için durup dinlememiz gerekiyor. Günde kaç defa durup da gökyüzüne bakıyorsunuz? Sadece doğal çevrenin farkına varmak için kaç saniye ayırıyorsunuz? Durun. Gözlerinizi yerden, bilgisayardan, telefondan, televizyondan, elinizdeki işten kaldırın ve sadece gökyüzüne bakın. Bulunduğunuz yerde masmavi de olsa, kapalı ve gri de olsa, sadece gökyüzüne bakın… Derhal ana geri döneceksiniz. Elbette, gökyüzü burada bir metafor ama önemli bir metafor. Kaç defa sadece bakmadığımız için harika fırsatları kaçırıyoruz? Günün en güzel anlarını yaşamadan geçiştiriyoruz? Dinlemediğimiz için önemli tavsiyeleri atlıyoruz? Eğer yaşadığımız her anda görmek için gözlerimizi, duymak için kulaklarımızı açarsak, Yaratan’ı her yerde bulabiliriz.

Bu sembol, ruhani evrimleşmesinde yeni adımlar atana gelen ilahi işareti temsil ediyor. “Kanat benzeri bulutlar” melekler, elementaller gibi varlıkları da akla getiriyor. Rüzgarla ilerleyen kanat benzeri tüy bulutlar, “kader rüzgarının” yönünü de gösterebilir.

Her halükarda, bu tam olarak iletişim gezegeni Merkür’e layık bir sembol. Kişi kendini bulma yolunda ilerlerken, doğa-üstü güçler doğru yolda olduğuna dair işaretleri, tüm kutsamaları ve armağanları ona getiriyor. Dikkat ettiğimiz zaman işbaşındaki ruhani güçleri tanıyoruz, mesajlarını alıyoruz.

Dün, 8 Ocak’tan beri geri giden Jüpiter de durma noktasına geldi ve yavaşça ilerlemeye hazırlandı. Bu her zaman bir gezegenin en güçlü olduğu zamandır. Yukarıdakini çok güzel tamamlayan bir sembol görüyoruz burada:

Jüpiter 14⁰ Başak’ta: “İnce harflerle yazılmış isimler ve esrarengiz çizgiler görülüyor; bu bir aile ağacı”

Bu noktada Dane Rudhyar’a dönüyoruz, diyor ki; “Burada üzerinde durulan gerçek şudur ki, kriz ve/veya karar verme zamanında insanoğluna ait güç geçmişten gelen köklerinde yatar. Bu güç fiziksel ataları ya da bir dizi geçmiş yaşam deneyimleri tarafından şekillendirilmiştir.”

Gerçek başarı, kritik zamanlarda sadece kendimiz değil, bütünün hayrına atılan adımlar ve bu adımları atarken köklerimizde bulduğumuz güçle gelir. Kişiliğimizin çiçeklerinin açabilmesi için, köklerimize dönmeliyiz. Gelişim tohumlarının büyümesi için kök-güç vazgeçilmezdir. (Özellikle kök çakranızla çalışmanızı öneririm.)

Arkadaşlar, aradığınız güç dışınızda değil, sizde. Geçmişinizde, deneyimlerinizde, ailenizde ve binlerce yıl biriktirdiğiniz olumlu karmanızda. Bize miras kalan değerler ve ailenin önemi de öne çıkıyor bu zamanda.

Bu hafta gerçekleşen bu iki önemli enerjiye bakarsak, işaretleri her yerde göreceğiz, yolumuzu aydınlatacaklar. Jüpiter de uzun geri yolculuğunu bitirirken bizlere içimizdeki gücü anımsatıyor. Venüs ise hafta sonunda sihrini gösterecek.

Topraktaki muhteşem üçgen açılar da devam ederken, sizce bu ayın sembolü olan “Meşaleler ve Kılıçlar arasındaki sembolik savaşı” kim kazanıyor? Bence,” kanat benzeri ince bulutlardaki mesajları” okuyanlar ve” köklerinde yatan gücü tanıyanlar” kılıçlarını bırakıyor, onun yerine uçan halılarına binip yeni dünyanın yeni manzarasını özümsüyorlar!

©2016 Mor Alev

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

10 comments

 1. Son zamanlarda yaşadıklarımı teslimiyetle karşılayıp sakin kalmayı başarabiliyorum. Düne kadar …
  Dün iyi dilekler, olumlu düşünme için onca bilgi ve uyarıya rağmen kendimi kaosa sürükledim. çok canım yandı, ağladım, ağladım … Neye uzansam elimde kalıyor …
  Bu durumun en kısa zamanda ışığa kavuşması dileğiyle …
  sevgiler ❤

  Beğen

  1. Sevgili Zeyno, bu söyledikleriniz bu ayın “meşaleler ve kılıçlar” sembolüne de, dünkü Hilarion mesajına da uyuyor. Hatta geçen hafta yayınladığım “hisler ve duygular” yazısı ve öncesindeki “Kontrol Dramları” ve “Drama Bağımlılığı” konulu yazılara da uyuyor.Bunlar tesadüf değil, bu zaman arınma ve saflaştırmanın zirve yaptığı bir zaman. O yazılara geri dönün lütfen, belli ki derin temizlik yaşıyorsunuz. Egoyla anlaşmaya varın, duygularınızı tanıyın ve çözüm odaklı olun. Sevgilerimle

   Beğen

   1. Yerime kabima sigamadigim anda baktim ki cevabiniz gelmis.
    Bikmadan usanmadan yine yine okuyacagim. Işığın için tekrar Teşekkürler.
    Canimsin Mor Alev ❤

    Liked by 1 kişi

 2. Kirmizi! aska yordum 2 gundur! Tak tak kim o? ASK 🙂 bu arada bana verdiginiz mesaji degerlendirip denedim ise yaradı ” ben iyiysem hersey iyi” tsk moralev.

  Beğen

 3. sevgili mor alev kardesim,bana ne zaman bir sözcükle de olsa Döneceksiniz? acaba çektiğim hiç bir mesaj size ulaşmadi mi yoksa..teşekkürler simdiden.

  Samsung Galaxy akıllı telefonumdan gönderildi.

  Beğen

  1. Sevgili Sabah, diğer yorumunuzun yayınlanmamasını istemişsiniz. Maalesef yayınlamadan size cevap vermem teknik olarak mümkün değil. Sevgilerimle

   Beğen

 4. herkese kocaman selamlar… son dönemlerde her geçen gün daha da şiddetlenerek artan gelişmelerle karşı karşıya kalıyorum ve sevgili zeyno’nun yorumunu okuyunca girdiğimiz yoldaki, aştığımız adımlardaki ‘bir’liğin ayrımını daha da net olarak kavradım çünkü dünden beri bu süreçteki -şu an zor, epey yorucu fakat mükemmel bir sürecin içinde olduğumuza inanıyorum- biriken ve sürekli ‘kusursuz sıfır noktasına’ çekmeyi başarabildiğim bazı olumsuz görünümlü birikimlerin elimden kayarak çok zorlayıcı (ağlama noktasına varabilen bir zorlayıcılık) bir şekilde toplu olarak önüme çıkmasını deneyimledim ve etkisi azalsa da devam ediyor. bu noktada yapmamız gereken şeyin, şu ana dek öğrendiklerimizi yine toplu bir biçimde uygulayabilmemiz için ortaya çıkmış olduğunu düşündüğüm bu zeminde, o ‘bir’ olan yola inancımızı kaybetmeden devam etmemiz gerektiğini düşünüyorum. çünkü zaten, bu öğrendiklerimizi uygulama zemininde tereddüte düşerek, üstelik hiç gereği yokken yolumuzu uzattığımız o geçmiş deneyimlerimiz yüzünden (ya da belki de ‘deneyimlerimiz sayesinde’ demeliyim) bu noktaya gelmedik mi? evet, geldik ve zamanın o eşsiz sarmal yapısını gün gibi gördük.

  çok sevgili dostlar, bu süreçte en büyük yanıltıcılardan birinin de yalnız olduğumuz hissine kapılmamız olduğunu düşünüyorum. bundan çok defa canım yandığı için bu meseleden çok eminim. lütfen ama lütfen yalnız olduğunuz hissine kapılmayın/kapılmayalım. gözlerinizi kapatın, işte orası bizim olduğumuz yer. hepimiz orada birlikteyiz. çok defa bazı hatalar yapıyorum/yapıyoruz eminim, ama unutmayalım ki o hatalar bizim burada olmamızın en büyük yardımcılarıdır. onları da sevelim ve kalbimizi dinleyerek yolumuza devam edelim. çok sevgili yaşamlarımızı hacıyatmaza benzetiyorum, her defasında yüzümüz yere çarpacakmış gibi oluyor ama yaşam yüzünün yere çarpmasına asla izin vermiyor. öyleyse bu oyundan keyif almaya ne dersiniz? ve işin en güzel kısmı bunu hep birlikte yapabilme olanağımız. çünkü artık yüzümüzün yere çarpmayacağından emin olmamız gereken an’a ulaştığımızı düşünüyorum.

  unutmayalım, tek bir yol var ve her şey olması gerektiği gibi. her birinize çok teşekkür ederim, var olmayı ve birlikte olmayı seçtiğiniz için. şimdi de hep birlikte ‘şu anda ve burada’ olmayı seçelim hadi…

  ışık, sevgi ve her türlü güzellik ile…

  Liked by 1 kişi

  1. Mor Alev in huzur sadece yazılarıyla değil, çevresinde toplananlarla da ışık veriyor 🙂
   teşekkür ederim ioakimin tilkisi ❤
   Sevgiyle

   Liked by 2 people

Yorumlar kapatıldı.