Yeni Ay ve Yeni Astrolojik Yıl: Sihirli Halıyla Uçmaya Ne Dersiniz? – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Magic Carpet Ride by DawnCollinsArtSevgili Dostlar, neden uçma ihtiyacı duyarız, neden bir sihirli halımız olsun isteriz?

 1. Hedefe diğer yöntemlerle çok uzun sürede ve büyük engellerle karşılaşarak ulaşacağımızı biliriz. Yol, bazen otobandan da olsa, dağlardan ve vadilerden, uçurumlardan ve nehirlerden geçer. Uzun, çok uzun sürebilir, bu zaman zaman çok keyifli de olsa, yorucudur, hatta arada sırada tehlikelidir. Hedefi gözden kaybedebiliriz ya da istediğimiz yere ulaşamayabiliriz. Bazen amaç o kadar önemlidir ki, bir macerayı diğer macerayla değiş tokuş edip uçmak isteriz.
 2. Yükseklerden aşağıdaki manzarayı görmek isteriz. Büyük resim o zaman bütün netliği ile ortaya çıkar. Aradığımızı çok daha kolay bulabiliriz. Uydu fotoğraflarını düşünün, hep içinde yaşadığınız şehri bambaşka bir açıdan görmenizi sağlar. Arkeolojide, haritacılıkta, ormancılıkta artık bu çok kullanılan bir yöntemdir. Biz aslında neredeyiz? İçinde bulunduğumuz dört duvar, binalarla çevrelenmiş sokaklar, bulvarların da ötesinde nerede yaşıyoruz? Bulunduğumuz yer neye benziyor? Kendimize nasıl bir ortam yarattık?

Şimdi bu soru ve altındaki iki olası cevabı zihninizde bir tarafa yerleştirmenizi rica ediyorum. Sihirli uçan halıya tekrar döneceğiz.

Bu Koç yeni ayı, yeni astrolojik senenin de ilk yeni ayı, yani bu 1 Ocak’tan çok daha güçlü enerji potansiyeli olan bir başlangıç. Enerjisi önümüzdeki bir yıla damga vuracak. Bu enerji sadece birkaç günlük değil, sadece bir aylık değil, önümüzdeki 12 ayın şarkısının temel tonlarını içeriyor. Diğer her enerji bunun üzerinde yükseliyor. Üstüne üstlük, bu yeni ay bir süper ay, yani ay dünyaya normalden çok daha yakın ve hislerimiz, bedenlerimiz ve ruhlarımız üzerindeki etkisi katlanmış durumda.

Koç, ilk burçtur, o yüzden bu ayın etkilerinde öncü olmak öne çıkıyor. Yeni bir yolculuğa başlıyoruz, henüz keşfedilmemiş yerlere adım atacağız. “Kürelerin Müziğine” (geçen yılın Sabian sembolü) veda ederken, yolculuğun bu aşamasında bize “Doğu desenleriyle süslü sihirli halı” hediye ediliyor. Kullanıp kullanmamak bize kalmış, ama ben kullanın derim! En iyisi cesaretle adım atmak ve bizleri esir kılan şartlandırılmalardan, bizi gerçekten, kalpten istediğimiz, arzuladığımız şeylerden uzak tutan korkulardan sıyrılmak. Bu, gerçekten yaşam dolu, heyecanlı bir yeni ay, bu zamanda kendimize yepyeni kurallar yaratabilir, niyetlerimizi harekete geçirebiliriz. Sonunda gerçek benliğimizle uyumlu bir yaşam yaratabiliriz.

Koç, öncü burçtur, değişimi ve yeniyi başlatır. Tutkulu, hevesli ve atılgandır, önce harekete geçer, sonra düşünür. Bu onu zaman zaman sıkıntıya soksa da, çoğunlukla hayatı büyük bir maceradır ve asla sıkıcı değildir. Bu yeni ayda, Koç’u örnek almak yerinde olacaktır. Risk alalım ve yeni şeyler deneyelim. Koç aynı zamanda çok sezgiseldir, biz de aşırı analizle fikirlerimizi öldürene kadar parçalara ayırmak yerine sezgilerimize güvenelim. İlk bakışta saçma ya da komik de gelse, taptaze denenmemiş çözümlere şans vermek için ideal bir zamandayız. Koç, kendini sevme konusunda doğal bir yeteneğe sahiptir, ona kimse kendini sevmeyi öğretmez. Bu enerji, gelişip istediğimiz gibi verimli olmamız için neye ihtiyacımız olduğunu bize bildirecektir. Koç’un bir özelliği de dürüstlüktür, düşündüğünü hissettiğini bütün açıklığıyla söyler. Kendimize ve diğerlerine karşı dürüst olmamız için de ideal bir aya giriyoruz. Ama sadece kendimize karşı dürüst ve net olmamız yetmez, cesaretle buna ses vermeli ve ayağa kalkıp gerçeğimizi ifade etmeliyiz.

Uranüs-Plüton, Satürn ve Mars

Uranüs, Koç’ta güneşle ayın hemen yanında duruyor, büyük bir heyecan, titreme ve sarsıntı yaratıyor. Uranüs, Büyük Uyandırıcı, kendine özgü olmanın öncüsü, elektrikli, hızlı, yenilikçi! Bu özellikler Koç’ta çok daha fazla güç kazanıyor. Yosun tutmuş, hareketsiz olanı sarsıyor, kökünden söküyor, canlılık getiriyor. Köhnemişi dağıtırken yerine yepyeni olanı inşa etmeye başlıyor. Sarsıntılı, yıldırım ve şimşeklerin çaktığı, çok güçlü bir Uranüs’le karşı karşıyayız. Fakat Uranüs aynı zamanda “Dahi” olandır, inanılmaz pratik çözümler, hiç düşünülmemiş fikirler getirir. Yapmanız gereken tek şey, rahatlık alanınızdan çıkmaya gönüllü olmak. Büyük ihtimalle, Uranüs eğer rahatlık alanınız eski modaysa, size hizmet etmiyorsa, gelişiminizi engelliyorsa, onu darmadağın edecektir de! Havada inkâr edilemez bir değişim kokusu var.

The Balance by Christian SchloeSatürn bütün bu olanlara bilgeliği ile destek veriyor, güneş ve ayla uyumlu açıda, fazlasıyla deli şeyler yapmamızı engelliyor. Mantık ve sağduyu karşıtı işlere girişmeden heyecanımızı sadece birazcık söndürse de, öğretmenimiz bize neyin işe yarayıp neyin yaramayacağı konusunda bilgi veriyor, sorumluluklarımızı hatırlatıyor. Şu anda Satürn Yay’da geri giderken, aynı Uranüs gibi ama çok daha yavaşça, bizi eski şablonlarda, döngülerde tutan inançları yeniden düşünmeye yönlendiriyor. Bu ay hayatımızın ilk yıllarında oluşturduğumuz bazı inançlarımızın bizi hala daha nasıl sabote ettiğini görmek ve onları salıvermek için ideal bir zaman.

Ah, şimdi bir başka önemli oyuncuya geçiyoruz: Plüton bu resmin çok önemli bir parçası, güneş, ay ve Uranüs’le kare açıda. Evet, Uranüs-Plüton karesi yeniden geldi! Ruh, güç, dönüşüm, ölüm ve yeniden doğuş! İşte uçan halı ihtiyacımızın bir nedeni de bu. Aradığımız emniyetse, bunu dışarıda aramanın bir anlamı yok. Sadece duygusal ya da maddi emniyet için bile bile ruhumuza, kişiliğimize ve prensiplerimize ters gelen şeyleri yapıyorsak, iyi bir ders almaya hazırız. Birden bire gerçekler ortaya çıkacak. Saklayamayacaksınız, saklanamayacaksınız.

Cesur ve dürüst olmaya karar verenler yeniden doğacak. Belki en başta biraz çıplak hissetseniz de, dürüstlüğünüz size öyle bir güç katacak ki, özgüven, öz-değer ve özsaygınız sarsılmaz bir hale gelecek. Aslında gerçek emniyetin dışarıda değil, içinizde olduğunu, evrenin berrak enerjileri aynı berraklıkla desteklediğini bire bir yaşayacaksınız. Ve en basit haliyle söylersem, Yükseleceksiniz! Enerjiniz öyle yükselecek ki, bütün safralar tek tek aşağıya düşerken gözleriniz sadece zirvelerde, gökyüzünde olacak.

Nisan 17 de geri gitmeye başlayacak Mars ve onu takip edecek olan Plüton, çok hafif bir yavaşlamaya ve böylece de daha da derin çalışmanıza sebep olabilir. Ama Nisan’ın ilk iki haftasındaki hız zaten bizleri biraz serseme çevireceği için bu yavaşlama da iyi gelecektir. Derin çalışmak her zaman sağlam temele işaret eder.

Hareketli bir yıl, hareketli bir Sabian Sembolü gerektirir: “Doğu desenleriyle süslü sihirli halı”

Dane Rudhyar bu sembolü “yaratıcı düşüncenin kullanılması” olarak özetlemiş. Bildiğimiz her şeyin üzerinde uçarsak, kendimizi gündelik hayatın gerçekliğinden kısa bir süre için ayırıp, onu dışarıdan incelersek ne olur? Endişe ve kaygıların yersiz olduğunu görebiliriz, bir sonraki adımımızı aynı harita da yol bulur gibi belirleyebiliriz. Bakış açımız değiştiğinde olayları, durumları, duyguları çok daha iyi anlayabiliriz. Hatta kaybolmuşluk duygusunu eleriz. Çünkü yükseklerde nerede olduğumuzu biliriz, sokaklar arasında kaybolmak yerine önümüzde bir rehber görüntü vardır.

Bu yeni yıl süresince sık sık uçan halımıza ihtiyacımız olacak. Çünkü asla ve asla insan benliğimizle, şu anda her şeyi bilmemiz mümkün değil! Bilmiyoruz!

“Neden işimi kaybettiğimi bilmiyorum. Neden bu evden taşınmak zorunda olduğumu bilmiyorum. Neden çocuğuma bir türlü söz dinletemediğimi bilmiyorum. Neden moralim bozuk bilmiyorum. Neden aldatıldığımı bilmiyorum. Neden savaş çıktığını bilmiyorum. Neden dost olamadığımızı bilmiyorum…” Ya da “nasıl” la başlayan sorular, ya da “ne zaman” la başlayan sorular. HER ŞEYİ BİLMİYORUZ.

Önce bilmediğimizi itiraf edersek, sonra durumu anlamaya ve akabinde yeni anlayıştan yola çıkarak çözüm getirmeye niyet edersek, yolun yarısından çoğunu almış oluruz. Bu astrolojik yılda, en iyi uçuş sizi bulunduğunuz yere zincirleyen bağları kesip, tarafsız alana geçmek üzere meditasyon yaptığınızda gerçekleşecektir. (Meditasyonu günlük alışkanlık haline getirmenizi kalpten öneriyorum, bunun sadece kendimize değil insanlığa hizmet olduğuna inanıyorum.) O zaman sezgileriniz size bir sonraki adımı, gerçekleri, yeni yöntemleri anlatacaktır. Böyle olunca da sarsıntılı kara yolculuğu yerine hedefinize uçarak ulaşacaksınız. Şu kelimeleri çok çabuk kısa bir cümleyle tamamlayın:

 • Hayat …….
 • Ben …..
 • İnsanlar…..
 • Para…..
 • Mutlulukla ilgili bilinmesi gereken en önemli şey….

Bir sene sonra, bir başka Astrolojik yıl başlangıcında bu anahtar kelimeleri yeniden yayınlayacağım ve yine çok çabuk tamamlamanızı isteyeceğim. Farka inanamayacaksınız.

Uçan Halı’da Seyahate hoş geldiniz! Düşük enerjili ve sarsıntılı kara yolculuğu yerine bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Değişime karar verdiniz. Cesaretiniz hayranlık uyandırıcı, kalbiniz çok güzel. Aşağıdaki manzaraya dikkat edin, sebepleri ve sonuçları tanıyabilir, çıkmaz sokakları, açık yolları görebilirsiniz. Şimdi kemerlerinizi bağlayın, dengenizi koruyun, sağlıklı merkezde kalın ve hayatınızın en ilginç anlarına hazır olun!

Yeni Ay 7 Nisan Perşembe, saat 14.23 de Koç burcunda gerçekleşiyor. (İstanbul). Bu arada “kürelerin müziği” senesine bize muhteşem enerjilerle katkıda bulunduğu , yeni beşinci boyut astrolojik düzene bizi hizaladığı için çok teşekkür ederiz.

©2016 Mor Alev

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek ve  ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

10 comments

 1. Dönüp dönüp okumak için desktop’uma kaydettim! Harika bir yazı, elnize, yüreğinize sağlık! Şimdiden halı’mı aramaya başladım:=)

  Liked by 1 kişi

 2. daha bir gün önce uçan halıya bindiğimi düşünmem ve içime dolan gülümseme boşa değilmiş demek, çocuk gibi mutlu olduğum anlar kalpten gelen anlar olabilir mi 🙂

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.