Dolunay Akrep’te: Bir bütün olarak ışığa çıkmak – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

MOON CLIMBING by Los TomatosAkrep’in yoğunluğu, derinlere, gölgelere olan merakı ve tam, keskin, asla sapmayan dürüstlüğü, her taşın altını kaldırmasıyla bir de dolunay enerjisi birleşince kalplere korku salar. Bütün kartlarımızı açmak istemeyiz. Maskelerimize sıkı sıkıya tutunmak isteriz. Hatta hissetmemeye çalışırız. Gerçek benliğimize güvenmeyiz.

Oysa bu yoğun duygularla dolu dolunay, yılda bir defa tam olarak dönüşüm fırsatını getirir. Kendimizi her şeyimizle – tekrarlıyorum, her şeyimizle – sevmemizin yolunu açar. Sadece özlemlerimiz, sırlarımız, yumuşak karnımız açığa çıktığında eksiksiz kendimiz olabiliriz. İşte o zaman bir bütün olarak hissederiz, bir bütün olarak sevilmemizin önündeki engelleri kaldırırız. Gizleyecek hiçbir şeyimiz olmadığında, hala sevildiğimizi gördüğümüzde, gerçek güven hissinin yolunu açmışızdır. Pırıl pırıl, tertemiz, gün yüzü görmemiş benliğimiz ilk defa güneşe çıkabilir. Bir bütün olarak ışıktayızdır! Bu kayıtsız, şartsız, koşulsuz sevgidir. Evren’de var olan her şeyin ardındaki güç!

Dolunayı aydınlatan Güneş ise tam karşıda Boğa’da. Boğa’yı yöneten Venüs, bu dolunayda ön planda. Sevgi, ilişkiler ve bolluk gezegeni Venüs, sürprizli, elektrikli Uranüs’le bir arada, evet yanılmadınız, ünlü “Boksör” derecesinde. Bu ikisi, Eris noktasında bir arada olunca aklıma gelen ilk şey, ilişkilerde ve bereket konusunda “kökten değişimi getiren dürüstlük” oluyor. Böyle olunca, ilişkilerde ve bolluğumuzu yaratma konusunda büyük bir saflaştırma yaşanıyor mu? Evet. Bazı inanışlar, alışkanlıklar, yalanlar, kalıplar gidiyor mu? Evet. Onlara nasılsa artık ihtiyacımız yok. Artık olduğumuz gibi seviliyoruz ve herkesi de oldukları gibi seviyoruz. Ön plandaki enerji nedir? Özgürleşme ve kendini ifade etme.

Plüton ve Mars, geri yolculuklarına yeni başladılar. Biri Akrep’in yeni, diğeri eski yöneticisi. Bu dolunay enerjisinin ne kadar güçlü olduğunu söylememe gerek var mı bilmiyorum, hissediyorsunuz zaten. Plüton’un özelliklerinden biri “güç” konusunu incelemesidir. Gücümüzü nelere ve kimlere veriyoruz? Nerede gücümüzü isabetli kullanıyoruz? Akrep’in yardımıyla derinlere bakıp bu bulmacayı çözmenin tam zamanı. Plüton her zaman gücümüzü geri almamıza yardım eder. Bazen bunu bizi itip, zorlayarak yapsa bile. Mars ise, bu gücü doğru yöne kanalize etmemize yardımcı olacaktır. Arzularımızı Mars yönetir. Gerçekten ne istiyoruz? Kalbimizden ne geçiyor? Biz ne yapıyoruz?

Arkadaşlar, bu dolunay kendini otomatiğe takmış, her günü aynı yaşayan, yaşadığını hissedemeyen kişilerde bir devrim (veya deprem) yaratabilir. Sarsılıp hayatı yepyeni gözlerle görebiliriz, ona sımsıkı bağlanıp, her bir parçamızla onu deneyimlemeyi seçebiliriz. Evet, açılar pek kolay değil, enerjiler değiştirip dönüştüren cinsinden. Çok sevdiğimiz Sabian sembolleri olmasa belki karamsarlığa kapılabilirdik. Ama hayır! Bu dolunayın her bir sembolü birbirinden muhteşem. Bu dolunayın enerjilerini yerinde kullandığımızda harika bir yaşam yaratmak ya da zaten harika olan yaşamımızı birkaç oktav daha geliştirmek ve bunu sağlam temeller üzerine kurmak elimizde.

Dolunay Sabian Sembolü: “Küçük bir köyde komşular imeceyle ev inşa ediyorlar.”

amish barn raisingBu harika bir derece, insanların, toplulukların bir araya gelmesini, birlikte daha iyi bir yaşam yaratmasını ve yardımlaşmayı anlatıyor. Bazen o daha iyi yaşamı temel ihtiyaçlarımızı birlikte karşılayarak yaratırız, bazen yeni hareketler, yeni oluşumlar, yasalar (hatırlayacaksınız, güney düğümü ve Chiron “yeni yasalar” açısında duruyor aylardır) veya teknolojik gelişimleri birlikte kucaklayarak yaratırız. Burada önemli olan birlikte çok büyük işlerin altından kalkabileceğimizi bilmek ve bütünün hayrına çalıştığımızda yaşadığımız ortama esenlik ve tutarlılık getireceğimizi bilmektir. Burada işbirliği ve yardımlaşmaya çağrılıyoruz. Herkes her şeyi bilemez, hepimizin biraz daha iyi yaptığı, uzmanlaştığı konular vardır. Bunları masaya koyarsak, bütün bir toplum birbirinden faydalanabilir. Eğer yardıma ihtiyacımız varsa, çekinmeden bunu dile getirmemiz isteniyor. Böyle durumlarda sadece yardım edilen değil, yardım eden de gelişip büyüyor.

Yasmina RossiBiliyorsunuz, dolunay bir zıt açıdır. Ay ve güneş karşı karşıya durur ve yaratımın oluşması, hedeflerin gerçekleşmesi için gerekli gerilimi yaratır. Bazen bir noktadan diğerine giderken Zodyak’taki orta nokta bize yolu gösterir. Bu seferki orta noktanın büyük anlam taşıdığını düşünüyorum. 3⁰ Aslan: “Orta yaşlı bir kadın saçlarını omuzlarına bırakmış, hafif ve genç görünümlü bir giysi giymiş” Bu sembol, yukarıda konuştuğumuz Venüs ve Uranüs’ün birliğini, duygusal ve fiziksel özgürlüğü anlatıyor. Kendini koşulsuz seven ve yaşının önemi olmadığını düşünen bir kadını görüyoruz. Oldukça feminist bir sembol de denebilir buna. Saklayacak bir şeyi yok, utanacak bir şeyi yok, kendini tanıyor ve yaşamak istiyor. Hayatını toplumsal kalıplara uyarak erkenden bitirmek yerine, hissettiklerine odaklanıyor. Burada, Akrep etkisiyle kendimizi aydınlattığımızı, basmakalıp olmaya sırt çevirdiğimizi, salıvermemiz gereken, potansiyelimizi yaşamamızı engelleyen bütün sınırlamalara veda ettiğimizi görüyoruz. Bu sayede, deneyimlerimizi kullanıyoruz ve topluma daha büyük katkımız var. Kalbimizi hayatımıza uyguluyoruz.

Güneşin Sabian Sembolü: “Çiçek açmış yoncalarla dolu bir çayıra uzanan doğal basamaklar”

Bir başka harika sembol. Tam kıyısındayız, tam başarmak üzereyiz. Ektiğimizi biçmeye çok az kaldı. İyi şans, ödüller, tatmin gözlerimizin önünde. Birkaç adım daha attığımızda kendimizi bolluğun içinde bulacağız. Yolunuza devam edin. Sezgilerinizi dinleyin. Umudunuzu asla kaybetmeyin. Huzur ve güvende olma hissi, sandığınızdan çok daha yakın. Belki de ödülün kendisi, özgürce kendimiz olabilmektir, ne dersiniz?

Dolunay 22 Nisan Cuma, sabah saat 08.23’de. (İstanbul)

©2016 Mor Alev

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek ve  ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Not: Bu analizi yayınlar yayınlamaz Prince’in de bizden ayrıldığını öğrendim. Radarın altında uçmayı seven Prince’in çok az videosu var. Bu video sanırım onun dehasına sadece biraz dokunuyor. Mor yağmura ve müziğinle yaşattığın her güzel an için teşekkürler…

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

2 comments

 1. şu aralar büyük bir enerji hissediyorum ve bu enerjinin fiziksel ve ruhsal etkilerini kendimde başkalarında gözlemleyebiliyorum kendime her şey yolunda her şey kendi halinden hallice olacak deyip duruyorum var olanlara varlığımla sevgiyle karşılık veriyorum
  biliyorum artık herkes girdiği kalıplardan kurtulmanın çabasında ve güvenilir bir sistematik içerisinde birbirlerine saygı duyarak gidilmesi gereken yerlere özgürleşerek gidilmesi gerekliliğini biliyorlar. Bense en derin hissedilişle sayenizde düşüncelerime gönderdiğiniz pozitif enerjileri kabul ederek anlamaya çalışarak gerisini salıveriyorum bazen anlıyorum bazen yaşıyorum bazen de açıkçası anlamıyorum
  (kısa günün karı etrafımda gülümseyen insanlar çoğaldı)
  teşekkür ederim mor alev bana araladıklarınız ve benimle tanıştırdıklarınız için
  her şey yolunda olsun her şey kendi halinden hallice olsun
  teşekkür ediyorum yaradan
  teşekkür ediyorum hep bize gülümseyen melekler

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.