Baş Melek Jophiel’den Çağrı

Arkadaşlar, geçen hafta Baş Melek Jophiel ile oldukça güçlü bir seans yaşadık. O günden sonra Jophiel’in enerjisini sürekli olarak yanımda hissettim. Dün öğlene doğru bugün bu çağrısını yayınlayacağımı biliyordum ki, bir başka seansta daha yeniden öne çıktı. Ve sonunda bu çağrının detayları da yazılmış oldu.

 Bu devasa güçlü Baş Melek bize her anlamda yardımcı olmak istiyor ve onun enerjisiyle çalışmamız için bize bir çağrıda bulunuyor. Jophiel, bilgelik, ılımlılık, sabır, denge ve şefkatle davranmak istediğimiz günlerin geldiğini biliyor. 2016’nın hem en hareketli hem de en yoğun enerjili günleri kapımızda. O yüzden enerjisini bizlerle paylaşmak, bizlerle birlikte düşlediğimiz geleceği bugüne getirmek istiyor. Yaratıcı çözümlerimize katkıda bulunmanın kendini çok mutlu edeceğini, bu çözümleri uygulamak için cesaretle ileriye atılma gücümüze destek olacağını bildiriyor.

Jophiel’in enerjisi o kadar görkemli, o kadar güzel ve şefkatli ki (yine!) kelimeler yetmiyor. Aşağıda 2013 yılında yayınlamış olduğum Jophiel ve enerjisini tanıtan yazıyı onun arzusuyla yeniden yayınlıyorum.

Jophiel, her şekilde bize yardımcı olmak istediğini söylerken mutlaka Kozmik Tozunu en az bir defa denemenizi rica ediyor ve sonra da ondan vaz geçemeyeceğinizi söylüyor! (gülerek..)

Şefkat, Bilgelik ve Gelecek Bilgisi için Baş Melek Jophiel’in Sarı Altın- Ametist-Lal Alevi

432355_492918927418846_461192465_n - CopyJophiel çok yönlü bir melektir. O yüzden onun hakkında pek çok farklı bilgi dolaşır. Doreen Virtue onu kadınsı sanat, güzellik ve feng shui den mesul bir melek olarak görürken, diğerleri onu Bilgelik, Aydınlanma ve Geleceği getiren erkeksi bir melek olarak görüyor. Biliyorsunuz, meleklerin cinsiyeti yoktur. Bence ihtiyacımız olan konuya göre hepsi daha yumuşak kadınsı ve fiziksel olarak daha güçlü erkeksi görüntülere bürünebiliyor. Benim zihnimde o çok çok büyük, devasa bir enerji yoğunluğu ve renk karışımı olarak görünüyor. Gülümsemesini zihin gözümde hissedebiliyorum.

Jophiel‘in ismi ‘Tanrı’nın Güzelliği’ anlamına geldiğinden çevremizdeki güzelliklerde ve sanatta onun izlerini görebiliriz. Jophiel en iyi tanınan 7 güçlü baş melekten biridir. Michael, Uriel, Gabriel, Metatron ve Rafael’le çok yakın çalışmaktadır.

Jophiel’i tanıtmak için en iyisi kendi sözlerini kullanmak. Jophiel kendini Kozmosun, Ilımlılık, Sabır, Bilgelik, Hareket, Denge, Cesaret, Birliktelik, Yaratıcılık, Aydınlanma ve Geleceğin meleği olarak tanımlıyor. Onun için de birkaç renkte birden onu bulabiliriz: Sarı Altın, Ametist (eflatun) ve Lal (çok koyu kırmızı bordo).

Garnet (name)
Lal (Photo credit: Wikipedia)

Onun enerjisini Lal (bordo)  üzeri ametist ve altın çizgili olarak gözünüzde canlandırabilirsiniz.

Bu çok yönlü meleğin bize yardım edebileceği pek çok alan var:

 • Yaratıcılık – Jophiel ‘in yaratıcılık konusundaki yardımı sadece sanat alanında değil, yaratıcı çözümler isteyen her alanda bize açıktır. Örneğin, sunum hazırlarken, yazarken, bir finans sorunu çözerken, teknolojik yaratıcılık (özellikle işiniz internet ve bilişim teknolojisi ile alakalıysa), evinizde herhangi bir anlaşmazlık ya da sorunu çözerken yaratıcı davranmak zorundaysanız ve pek çok alanda biraz ilhama ihtiyacınız varsa onu çağırın
 • Güzellik – Evinizi, kendinizi, çevrenizi, dünyanızı daha verimli, daha güzel kılacak fikirlere ihtiyacınız olduğunda
 • Bilgelik, Sabır ve Şefkat-  Bilgeliğin tanımı her şeyi bilmek değildir, bazen de ben bilmiyorum diyebilmektir, bilgelik hayata ve hayatın parçası olan her şeye derin bir saygı duymak, sahip olunan bilgiyi ise olumlu, yapıcı ve olgun bir şekilde kullanmaktır. Bilgeliğe ve sabra en çok bize akıl sorulduğunda, bir çatışmanın ortasında ya da, çetrefilli bir sorunu çözmek zorunda kaldığımızda ihtiyacımız olur. Bu sorunları çözerken de şefkatli davranmalıyız. Bu üçlü davranış biçimine ihtiyacımız olduğunda Jophiel bize yardım edecektir.
 • Ilımlılık ve Denge – Bilgeliğin özelliklerinden ikisi ılımlılık yani ölçülü olmak ve dengeyi sağlamaktır. Etrafımızda ne büyük fırtınalar koparsa kopsun, kendi ayaklarımız sağlam basarsa, kendimizi şüphe, korku ve üzüntü gibi duygulara kaptırmazsak çok daha isabetli kararlar alabiliriz. İşte kendinizi dengesi kaybolmuş, umutsuz ve ne yapacağınızı bilmez halde hissediyorsanız, aşırı tepkiler verip sonradan pişman olacağınız bir yola gireceğinize Jophiel’i çağırabilirsiniz.
 • Cesaret ve Hareket – Yaratıcı düşüncelerimizi, bilgece kararlarımızı, denge sağlamak arzumuzu hayata uygulamazsak sonuç alamayız. İşte bunlar cesaret ve doğru adımları atmayı gerektirir. Jophiel size yardım edecektir.
 • Geleceği yaratmak – Geleceğinizin nasıl olmasını istiyorsanız bunu hayal edin. Jophiel size fikir ve ilham verecektir. Ve yukarıdaki tüm özellikleriyle tam bir paket halinde bundan sonraki adımlarınızda yardımcı olacaktır.

Bu enerjiyi nasıl kullanacağınızı şu mesajda bulabilirsiniz.

Jophiel’in Kozmik Tozu

joy
joy (Photo credit: Ganesh K S)

Baş Melek Jophiel Nisan 2012 de oldukça değişik bir hediye getirdi.  Bu neredeyse her derde deva diyebileceğimiz bir kozmik toz.  Jophiel Kozmik Tozunu şöyle tarif ediyor:

“Benim enerjim çok heyecan verici ve elektrikli olabilir, işte size ilham verirken ve aklınıza fikirler, duygusal vücudunuza hisler yerleştirirken bundan yararlanıyorum. Tabii eğer bana izin verirseniz sizinle böyle çalışıyorum. Sizin benimle çalışmak istemeniz, bana izin vermeniz benim için kutsanmak demek. 

Sizin dini bir değişiniz vardır: ‘Toz toza, küller küllere’. Bu nereden geldiğinizi hatırlamak içindir ve genelde üzücü ortamlarda söylenir ama tam olarak anlaşılmaz da. İşte şimdi bahar, yeniden doğmanın mevsimi ve ben bu eksik söyleyişi sizin için tamamlamak istiyorum. ‘Toz toza, küller küllere, sevgi sevgiye’. Sevgi aslında basitçe zerrelerden ve enerji parçacıklarından oluşur ve siz bunu çoğu zaman ışık olarak görürsünüz. Hepiniz orbları seversiniz, auraları da seversiniz çünkü siz ışığı seversiniz. Tüm tozlar aslında ışık tanecikleridir, küller size küllerinizden tekrar doğacağınızı anımsatır, bu bir son değil, bir başlangıçtır. İşte size kullanmanız için kozmik tozumu getirdim. Tozumun içinde sevgi parçacıkları var. Açıp serpin, içinde gökkuşakları, altın, benim ametist ve lal tozum, Michael’ın laciverti, Uriel’in gümüşü, pembesi ve Tanrının mavisi ve dünyanızda görmediğiniz her güzel renk var.   Bunlar yaratıcı parçacıklar, bu tozla oynayın, denemeler yapın. İlham, parlak fikirler ve buluşlar mücadele ile gelmez gayretle gelir. Ve kolektif merhametle gelir ki bu üzerinde çalışıp yeni öğrenmeye başladığınız  kozmosun bir özelliği.

Sizin kozmik tozumu bol miktarda kullanmanızı istiyorum. Çimlerinize, sokaklarınıza, ailenize, güzel rüyalar görmek için yatağınıza, yaratıcılık için sabahları kahvaltınıza serpin. Tozumun içinde benim kuvvetim var. Yorgun hissettiğinizde kendi üzerinize serpin. Sağlık için serpin. İçinde sevgi var. Benim tozumla geleceğinizi gülerek, neşeyle ve kolaylıkla yaratın. Eğer ilham istiyorsanız bana sorun size fikirler veririm. Eğer ilk ve son adımı biliyor, orta adımın ne olacağını bilmiyorsanız, bana sorun. Size plan yapıp veririm. Eğer yere sağlam basmak isterseniz sizin kayanız olurum. Siz uyurken sizi savunur, arkanızı kollarım.

Dünyanın eski hali suç, utanç, suçlama, hata, kontrol eksiklik ve sınırlamalar gibi gerçek olmayan inanışların sürekli tekrarlanması ile oluştu. Şimdi gerçeğin, merhametin, bağışlamanın, adaletin, toleransın, ılımlılığın mavi alevi ile dünyanızı yeniden yaratmaya başladınız. Şimdi yiyeceğe ihtiyacınız olduğu gibi desteklenmeye ve güçlü temele ihtiyacınız var. Kendinizi iyi hissetmediğinizde diyeceksiniz ki bir tutam sevgi tozuna, kozmik toza ihtiyacım var. Geleceğiniz sizin hayal edebileceğinizden çok daha muhteşem ve neşeyi yeniden keşfedeceksiniz.

İnsanoğlu mutlu olmakla tatmin oluyor. Faturaları ödeyecek iyi bir işi varsa mutlu oluyor, iyi bir ilişkisi varsa mutlu oluyor. Dostlarım size mutluluk yeterli değil dersem ne dersiniz? Mutluluk bir reaksiyondur, yaratılan bir şey değil. Her birimiz, sizler ve biz, hepimiz birkaç basamak yükseliyoruz, değil mi? İşte o yükseldiğimiz yerde neşe kalbinizdeki ateş gibi sürekli yanıyor. O neşe her yere sizinle gelecek. Küçük hesaplara, küçük düşüncelere yer yok. Biliyorum çünkü ben de insan oldum. Bugün vücudum ağrıyor, kiramı ya da faturaları nasıl ödeyeceğimi bilmiyorum, sevildiğimi bilmiyorum diye düşündüğünüzde yaşamın ne kadar zor olduğunu biliyorum. Bunları kozmik tozumla neşeye dönüştürün. Bana güvenin, gelecek neşede yatıyor.”

Bu yazıdaki ‘Kozmik Toz’ mesajı Linda Dillon tarafından iletilmiştir. Kendisine teşekkür ederim. (counciloflove.com)

Telif Hakkı©2016 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2016 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/

15 comments

 1. Uzunca süredir devam eden bu yolculukta başta Arkturuslular olmak üzere Mikail ve Mor Alev, Kutsal Ana hep yanımdaydı onları hep hissettim beni öyle arındırdılar öyle dönüştürdüler ki.. Diğer bütün baş meleklerle de çalıştım hepsine teşekkür ederim ve şükürler olsun. Melek Jophiel ile ilk kez tanıştım ve bana ne yaptı böyle bilmiyorum içimde hissettiğim sevgi, sevinç, mutluluk duygularını tanımlayamıyorum öyle bir histi ki kalbimde sevginin bilişini yaşattı bana o bilişle gözlerimden dökülen yaşlar kurtuluş gibiydi. Jophiel benim dileğimi yerine getirdi ama ondan önce bana o hissedişi verdi öyle bi istemiştim ki ben o şeyi.. o istediğim şeyi bilişime getirip duygusunu yaşattı bana ve hep muzipçe ve sevgiyle gülümsedi. Burdan bi ayrıma vardığım ortaya çıkmasın çünkü bu yolculukta bana yardım eden bütün melekler ve yükselmişler, galaktikler hepsi benim için birbirinden önemli ve değerli şimdi burada hepsini tek tek anlatmak saçma olur sadece bana olan etkisini paylaşmaya çalışıyorum ve istiyorum ki herkes yaşasın bunu. Dilerim bütün bu yükseliş yolculuğumuz, farkında olan, olmayan herkesi sevgiyle dönüştürür ve ışığımız herkese sıçrar, herkese yardım eder. Sevgiyleve ışıkla..

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Nuran, katılıyorsunuz işte… Hepsi yazıda mevcut. Kalbinizi açın ve kabul edin. Sevgilerimle

   Beğen

    1. Sevgili Nuran, genel olarak meditasyonunuzu nasıl yapıyorsanız, nasıl içiniz rahat ediyorsa öyle yapın. Bazıları törensel dokunuşlar sever, mum yakar, sessizliğe çekilir, bazıları yolda yürürken içinden bu enerjiyi çağırır ya da özellikle doğaya çıkar. Önemli olan kalp merkezli olmanız ve odaklanmanız. Sevgilerimle

     Beğen

 2. Yorum yapmak yersiz aslında yaşadıklarım şaşırtıcı yıllar önce görsem okusam yok canım olur mu öyle şey diyeceğim şeyleri şimdi bizzat yaşayarak görüyorum aslında şaşırmamız lazım bebekleri güldüren melekler neden bize yardım etmesin onlar hep etrafımızdaydı ama ilahi yasalar gereği yardım istenmeden yardım edemezlerdi. İçimdeki huzur tarifsiz ve ulaştığım bilinç dünüme baktığımda doğru yolda olduğumu gösteriyor. Çok şey var paylaşmak istediğim şimdilik bu kadar. Moralev seni tesadüfen bulmuştum ama şimdi tesadüf olmadığını görüyorum sonsuz teşekkürler. Hepiniz sevgi ve ışıkla kalın.

  Beğen

  1. Güvenin. İnanın. Kullanamamanız söz konusu değil. Kalbinizi açın. Yardımı kabul edin. Olaylar aklımızda olandan çok daha farklı şekilde gelişebilir. “Nasıl” ve “ne zaman” soruları şüpheyi gösterir ve yaratımı geciktirir. Bunlara takılmayın. Niyetiniz bütünün hayrına olsun. Sevgilerimle

   Beğen

 3. ufacık mutfakta eşyaların arasında kaybolmuş olmak sinirimi bozuyordu ve bir gece önce yatarken hayal ederek mutfağa kozmik altın tozu serptim ve dedim ki jophiel lütfen bir çözüm bulalım. ertesi gün yarım saatlik düzenleme ile bütün karışıklık çözüldü, yer açıldı mutfakta. çok şaşkınım :))

  Liked by 1 kişi

 4. bende tum meleklerıme tesekkur edıyorum ne zaman ihtiyacım olsa yanımdalar.jophıelı yenı tanıdım bılıyorumkı oda hep cağrılarıma cevap verecek tesekkurler

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.