Hafta Sonu Enerjisi – Elektrik! Sürpriz! Ve denge çalışmasına çağrı

UnicornSevgili Okuyucularım, elektrikli bir hafta sonuna girdik. Geçen seneden “Boksör” derecesini hatırlıyor musunuz? Bu hafta sonu o derece yeniden aktive oluyor.

Kısaca hatırlatırsam, 21⁰ Koç, Eris noktası olarak bilinir. Eris, 2005 yılında bulunduğunda bu derecedeydi. Sabian sembolü ise “Boksör ringe giriyor”. Eris, yapay değil, gerçek sevgiyi temsil eder, son derece güçlü dişi enerji taşır ve asidir. Ortalığı karıştırır gibi görünürken aslında gerçekleri saklandıkları yerden çıkarır, bizi özgürleştirir. (Ah, evet, yine gerçekler konusuna dönüyoruz.)

Geçen yıl bu derece aylarca aktif kaldı. Bu sene de yeniden aktive oluyor. Uranüs-Eris birleşmesine hazırlanırken, ilk aşamada Uranüs bugün Güneşle Eris noktasında bir araya geliyor. Bu ne demek?

Güneş Eris noktasına ulaştığında içimizdeki isyankar harekete geçer. Bizi sıkıştıran sınırlamaları, kısıtlamaları, adaletsizlik olarak gördüklerimizi, bizleri kontrol etmeye çalışan her şeyi kırmak, yıkmak isteriz. Kelimeler, ani davranışlar, durumlar havada uçuşur. Uranüs ise elektriklidir. Yıldırım gibi. Bu derecede güneşle buluştuğunda kesinlikle beklenmediği bekleyin!

Kova’yı yöneten Uranüs farklıdır, ona eksantrik diyebiliriz, teknolojik buluşlar, çok ilginç çözümler getirir, yenilikçidir, sayesinde akla hayale gelemeyecek dediğiniz kavramlar gerçekliğimize girer. Hızlıdır. Şaşkına çevirebilir. Bazen, ilk bakışta olumsuz olarak nitelediğimiz sürprizlerin aslında bizlerin hayrına olduğunu anlamamız zaman alabilir. Ani değişiklikler önce dengemizi bozuyormuş gibi gelebilir, ama bizleri daha da tutarlı ve farklı bir denge kurmaya teşvik ediyordur. Uranüs, hiç eksiksiz, her zaman ama her zaman, bizi bulunmamız gereken yola yerleştirir. O yol, bizim hayat amaçlarımızı içerir ve mutluluğa gider. Eğer bu hafta sonu sürpriz yaşarsanız, bilin ki bu sizin ve bütünün hayrınadır.

Benim önerim, her zaman olduğu gibi, aceleyle tepki vermemeniz, birkaç nefesle kendinizi dinlemeniz ve sonra ne yapacağınıza karar vermenizdir.

Ama bu hepsi değil, dün akşama doğru Ay, Merkür’le Chiron noktasında buluştu. (Chiron’un 1977’de keşfedildiği nokta) Bu da yaralandığımız, onu sardığımız, ve derslerimizi aldığımız derecedir. Unuttuğumuz derin acıların öne çıkması mümkündür. İçimizde bir boşluk hissedebiliriz (özellikle dün geceden beri), hatta anlamlandıramadığımız bir yas hissi bile olabilir. Bu enerji aslında bizi engelleyen şeyleri ortadan kaldırmayı ister. Yani, moda terimiyle, blokajları eler.

Çok güçlü enerjiler bunlar. Gözlerinizi dört açın, duygularınızı tanıyın, onları teşekkürlerle salıverin. Uçan halınıza binin ve büyük resmi görmeyi niyet edin.

Boksör derecesi yeniden ortaya çıktığına göre hepinize eski denge çalışmamızı yapmak üzere bir çağrıda bulunuyorum. Bu çalışmayı önümüzdeki bir ay boyunca her gün yapalım diyorum.

Michael’ın Nefesi, Mor Alev Enerjisi ve Denge Çalışması bir arada:

Energy flow and groundingArkadaşlar, bu çalışmada dört ayrı enerjiyi birleştiriyoruz: Kalbinizden geçen sevginiz, Gaia’nın dengesi, değişim ve dönüşüm için Mor Alev ve barış ve huzur için Michael’ın nefesi. İlk etapta karışık gelebilir. Bunu dert etmeyin. İkinci veya üçüncüde kendi sıralamanızı, kendi yönteminizi bile yaratmış şekilde bütün bu enerjileri bir araya getirip harikalar yaratacaksınız.

Önemli olan niyetiniz. Ancak niyetiniz olumlu olmalı, örnek verirsem, “kendinize ya da bir bölgeye huzur, sağlık, denge getirmek” iyi bir niyettir. Ama “savaş ya da açlık olmasın” demek aksi etki yaratır, çünkü bu kelimelerde savaş ya da açlık korkusunun enerjisi hala bulunmaktadır.

 • Öncelikle kendi dengenizden başlayın. Bunu her gün yapabilirsiniz. Ayağa kalkın ve hafif ayaklarınız açıkken dikkatinizi kendinize verin. Bedeninizi tarayın, dengesizlikleri fark edin. Dengesizlikler her zaman yeterince sevilmemekten kaynaklanır. O noktalara derin nefesler eşliğinde sevginizi gönderin, gerekiyorsa kendinizden bu konuda özür dileyin ve dengesizliklerin sebebini şükranla salıverdiğinizi ilan edin. (Sebepler üzerinde çok düşünmenize gerek yok, hatta sebepleri bilmenize bile gerek yok.) Mor Alev enerjisinin ışığı ile kendinizi yıkayın. Enerjinin, yani koşulsuz Mor Alev sevgisinin baştan aşağıya ve aşağıdan yukarıya sürekli geçerek sizi her an daha da dengeli kıldığını hissedin.
 • Şimdi topraklanın. Yani, ayak tabanlarınızdan yerin altına doğru kocaman kökler saldığınızı ve kendinizi sıkı sıkı bu dünyaya bağladığınızı gözünüzde canlandırın. Dünyaya ve onun ruhu Gaia’ya teşekkür edin. O da size tüm gücüyle cevap verecek, o köklerden doğru sizi besleyecek ve sizi daha da dengeli kılacaktır. (Bu özellikle şu anda vertigo rahatsızlığı geçiren arkadaşlara da öneriliyor.) Bu işlem toplam beş dakika gibi bir sürede tamamlanabilir.
 • triflame zoomMichael’ı çağırın. Tam önünüzde duracaktır. Nefesiyle içinizdeki çatışmaları, huzursuzluğu, anlaşmazlıkları silip süpürmesini rica edin. Size önden doğru üflemeye başlayacak. Onun mavi nefesinin kalbinizdeki üçlü alevinizi iyice canlandırdığını görün. (Üçlü alev temsili resmini ekliyorum, bu hepimizde var olan Yaratan Kıvılcımıdır.) Önden doğru gelen bu ılık ve yumuşak esinti bütün bir enerji alanınızdaki savaşları, ego çatışmalarını temizleyecek. Önden girip ve sırtınızdan çıkacak, ve bütün dünyada esmeye devam edecek. Birden fazla nefes isteyebilirsiniz. Michael’ın sevgi ve bu çalışmaya katıldığınız için şükranlarını hissedin.
 • Sonra, aklınıza hemen bir yer, bir bölge, bir durum gelecektir. Sizin dengeyi getirmeniz gereken yer orasıdır. Bu yer kocaman bir bölge olabileceği gibi, belki de sadece bir bina ya da ailedir. Büyüklük ya da küçüklüğün önemi yok. Bunlar sadece bizim kullandığımız etiketler. Şimdi, bir nefeste, Gaia’nın size verdiği dengeyi, Mor Alev enerjisini ve Michael’ın içinizden geçen nefesini o yer, durum ya da şeyle paylaşın. Niyetiniz sadece denge, barış ve huzur sağlamak olsun, araya başka niyetler katmayın.
 • Unutmayın, bu tarz enerji çalışmalarında sürekli olarak Yaratan’dan gelen enerjileri paylaşıyorsunuz, bu enerjiler sizden geçiyor ama hepimize ait. O yüzden verirken alın, yani size gönderilen sevgiyi kabul edin. Böyle çalışmalarda mutlaka, ama mutlaka, bütün bir evrenin ışık varlıkları sizlerle ve size yardımcı oluyor. Yaratan, melekler, Galaktikler ve tüm ustalar arkanızda ve sonunda büyük bir şükran duygusunun size geldiğini fark edeceksiniz. Tüm varlıklar size teşekkür ediyor olacak.
 • Kendinizi kocaman bir çapa ya da kanca gibi düşünün. Kaygan zemini sabitlediniz, dengesizliği denge ile değiştirdiniz ve ışığınız odaklandığınız şeyi aydınlattı. Bunun yanında Michael’ın nefesini kolektifle paylaştınız, huzur yola çıktı. Şimdi zihin gözünüzle yeniden bakın o yere ve denge, sevgi, huzur geldiğinde nasıl netleştiğini ve umutla dolduğunu görün. Kendinize kocaman sarılın, kendinizi tebrik edin ve gününüze devam edin.
 • Bu çalışma sırasında istediğiniz usta, melek ya da yüksek benliğinizden yardım isteyebilirsiniz. Birkaç arkadaş bir arada bu çalışmayı yapabilirsiniz.
 • Gün boyu aklınıza geldikçe bir nefeste Michael’ı çağırıp onun nefesinin içinizden geçirerek tüm insanlıkla paylaşabilirsiniz.

©2016 Mor Alev

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

8 comments

 1. Gerçekten de 2 gündür tanımlaymadığım bir huzur hali var ve yine tanımlayamadığım özellikle dun gece cok yoğun hissettiğim bir boşluk hissi oldu.rüyamda ise ortaya son kalan sırlar çıkiyordu bir kişiyle ilgili.önce çok kızgın tepki verirken sonra sadece bekle bekle bekle diyerek kendime uyandim.üstüne şimdi yazınızı okudum.sevgiler…

  Liked by 2 people

 2. Denge calişmasina memnuniyetle katiliyorum, enerjiler gerçkten çok güçlü, dengede kalmak zor geliyor sanki, ama her şey mümkün, başarilar diliyorum hepimize :)))

  Liked by 2 people

 3. sevgil mor alev, özellikle şu günlerde geçirilen vertigo hastalığının özel sebebi olabilir mi:)

  Beğen

  1. Sevgili Tuana, benim teorim bunun bir çeşit yükseliş semptomu olduğu yolunda ama kanıtım yok elbet. Enerjiler son yıllarda inanılmaz yükseldi ve en hassas denge noktalarımız bundan etkileniyor. Bu arada dünyanın manyetik kutuplarının kaydığı da bilimsel olarak açıklandı. (Daha iki gün önce) Yani, denge bulmakta zorlanıyoruz, elektronik kirlilik de çok arttı, hepsi bir araya gelince sanırım kulak kristallerimiz de etkileniyor. Topraklanmak, tabiata çıkmak ve denge çalışması yardımcı olacaktır. Sevgilerimle

   Beğen

 4. Sevgili Mor Alev, birkaç gündür aklımın ucunda fakat yazamadım.. Yazının başında “elektrikli” bir hafta sonuna girdiğimizi yazmıştınız. Geçtiğimiz hafta sonundan bir gün önce yani Cuma günü başlamak ve Pazartesi de dahil olamak üzere, müşterilerime sattığım cihazlarda (bir çeşit bilişim cihazı denebilir, elektrik ile çalışıyorlar sonuçta) alışılmadık derecede yüksek bir arıza oranı yaşadım. Geçmiş yazılarınızdan birinde yanılmıyorsam -şu an hatırlayamadığım bir derecede- elektrikli cihaz arızalarında artış yaşanabileceğini yazmıştınız. Bu yazıda bahsetmiş olduğunuz yine aynı (boksör) Sabian sembolüne ait bir derece mi?

  Beğen

  1. Sevgili Behçet, Uranüs elektriktir aynı zamanda. Geçen yıl mıydı, ondan önceki mi tam hatırlayamıyorum, bir sürü yıldırım düşmesi ve çarpılma olayı olmuştu. Bizim evimize de yıldırım düştüğü için dikkat etmiştim. O zaman da Uranüs açısı çok güçlüydü. Yani, evet, olabilir. Ama bu elektrik olaylarının altında hep öğrenilmesi gereken bir şeyler yatar. Mesaj nedir? sorusunu sormalıyız. Ben bizim yıldırımın mesajını bir ay sonra anlamıştım (biraz geç oldu ama) çünkü ilk etapta küçük benliğimiz gerçekten anlamlandıramıyor olanı, sonra olayların gelişimine bakıyorsunuz ve bir resim ortaya çıkıyor. Geçmiş olsun. Sevgilerimle

   Beğen

 5. Anladım ki benim Uranüs ile iyi geçinmem gerekiyor:=) Belirttiğiniz gibi büyük perspektiften bakmaya çalışıyorum ama oradaki mesajın gelmesi biraz rötarlı olacak gibi.
  Cevabınız için çok çok teşekkürler!

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.