Günün Enerjisi – Çözülme, Çözünme, Ayrışma

Keep Calm And Surf OnSevgili Dostlar, dün akşamdan itibaren biraz sert bir enerji dalgasının etkisi altındayız. Dalga dün yükselmeye başladı, bu sabah çok erken saatlerde zirveye ulaştı, bugün bütün gün devam edecek ve Pazar günü ağır ağır yumuşayacak. Ama bizler, son üç yıldır bu dalgalarda sörf yapmayı öğrendik!

Bu, Konsey’in kemerlerinizi sıkı bağlayın dediği günlerden biri olabilir. Ay, Siyah Ay Lilith, Uranüs ve Plüton çok özel bir konumda. Enerji ise eskinin tamamen çözülmesi üzerine odaklanıyor. Yeni Ay yazısında bahsettiğimiz, Tom Lescher’ın anlattığı tüm gölgeler bugün ortaya çıkabilir. (O yazıya tekrar bakmanızı kesinlikle tavsiye ederim.) İşin içine bu sefer Uranüs de karışıyor. Uranüs ise şok elementidir, hiç beklemediğiniz anda kendinizin ya da bir başkasının gölgeleriyle yüz yüze gelebilirsiniz.

Şimdi, sizlere çok kötü geçecek bir günü anlatıyormuşum gibi gelebilir. Arkadaşlar, ne zaman böyle bir şey yaptım??? Aslında bu müthiş bir fırsat. Hep gerçeklerin peşinde değil miyiz? Kendi ruhumuzun ve diğerlerinin gerçeğini görmek, anlamak istemiyor muyuz? Peki, ya kısa yoldan salıvermek, gölgeleri aydınlatıp özgürlüğe kavuşmak? Kaçınız geçmişin yüklerine tamamen veda etmek istiyor?

Lilith’in Sabian sembolü “Fırtınadan sonra yeniden inşa edilmesi gereken iskele” derecesinde. Bu, kesinlikle yeniden yapılanma, yeniden doğuş ve hatta ikinci rönesansı işaret eden bir sembol. Bir şeyin yeniden ve çok daha geliştirilmiş halinin gelmesi için çoğu zaman önce eskinin yıkılması gereklidir. Bizi kısıtlayan bilinmezlerin, engellerin, gölgelerin, yalanların, yararsız ilişkilerin, bütünün hayrına olmayan işlerin çözülmesine şahit olabiliriz. Çözülmek, çözünmek, ayrışmak, dağılmak… Sadece yerine yeni ve çok daha uygun şeylerin gelmesi için…

Şimdi odaklanmamız gerekenleri iletmek istiyorum:

Bu enerji ilk etapta yüzünü şöyle gösterebilir: Duygusal patlamalar, trafikte aşırı öfke, özdeğerle ilgili sorunlar, sivri dil, kendimizi ve diğerlerini budala yerine koymak, korkaklık, kafa karışıklığı, hızlı ve iyi düşünülmemiş kararlar, huysuzluk

Ama, bütün bunlar aydınlanmak ve salıverilmek için öne çıkıyor. Eğer birisi size aksi ya da incitici davranırsa, bilin ki aslında onun canı yanıyor.

Bu enerjiyi yerinde kullandığınızda, gerçekten enerjiye uyum sağladığınızda şunlar olabilir: Cesaret, duyguların doğru ifadesi ile sanatsal yaratıcılık, baskıyı azaltıp rahatlama, diğerlerinin duygularına değer verme, hafiflik, anı yaşama, kendi gerçeğini arama ve keşfetme, kibarlık, yardımseverlik, dinlenme.

Duygularınızı başkalarına yansıtmak yerine inceleyin. Onları onurlandırın ve verdiği mesaja bakın. Neden böyle hissediyorsunuz? Zeki davranın, hislerinizin farkında olun. Bu çözülme enerjisi aynı zamanda aşırı yorgunluk olarak da kendini gösterebilir. Bugünü dinlenmeye de ayırabilirsiniz.

Unutmamanız gereken bir şey daha var: Her şey mümkün! Ve asla yalnız değilsiniz. Her zaman size yardıma hazır varlıklar yanınızda, melekleriniz ve rehberleriniz de buna dahil.

Eğer doğum haritanızda fazla öncü burç enerjisi yoksa, yani Koç, Yengeç, Terazi ya da Oğlak’ta fazla gezegeniniz yoksa, gününüz daha sakin geçebilir. İşte o kişilerden biriyseniz, diğerlerine yardım etmeye çalışabilirsiniz.

Özellikle Güneş, Ay, Siyah Ay Lilith ya da Chiron’u Terazi ya da Koç’ta olanlarınız ise, sörf tahtanızı yağlayın, devasa dalgayla rekor kırmaya hazır olun. Ben, benimkini hazırladım, dalgayı bekliyorum! (Bütün bu bahsedilen açılar bende hazır bulunmakta.)

Hepinize harika bir Cumartesi, müthiş bir arınma, ardından da keyifli dinlenmeler diliyorum.

©Mor Alev 2016

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

11 comments

 1. Merhaba;
  Peki Terazi ve Koç olmamıza rağmen ilk etapta yüzünü göstermesi gereken tepkilerin hiç birisi yok, hatta muhteşem hissettiğin bir güne uyandıysan ve günün öyle geçmeye devam ediyorsa tüm gölgelerden arınmış olduğum anlamına gelir?

  Beğen

  1. Sevgili Özlem, benim hafta sonum da çok yumuşak geçti. Sadece Cumartesi günü aşırı bir yorgunluk vardı. Onu da atlattım. Belki de söylediğiniz doğrudur… Cevabı bilmiyorum. Çok da düşünmüyorum. Sadece hayata teşekkür ediyorum. Sevgilerimle

   Beğen

 2. Sevgili, Mor Alev, ben bu anlattiklarinizi birkac gun yashadim, yani duygusal patlamalar, sivri dil, sonra da sordum kendime neler oluyor bana? Ben gercekten ne istiyorum? Vee kendimi silkeledim, affettim, affdiledim, saliverdim, devam ediyorum bu calismalara , ama cok daha iyi ve hafif hisediyorum, hepimize basarilar diliyorum…:)))

  Liked by 1 kişi

 3. böyle çok kötü günleri ben nedense hep birkaç gün önce geçiriyorum nedense Sevgili Mor Alev TEŞEKKÜRLER…

  Liked by 1 kişi

 4. Çok güzel bir yazı yine! Bugün duygusal alanımda gözardı ettiğim birkaç “taş” dışarıdan yansıyarak öne çıkıp kendini gösterdi! (Koç burcuyum), ayrıca trafikte olağan dışı bir stres vardı. Yine tam isabet! Teşekkürler….

  Liked by 1 kişi

 5. merhaba moralev,
  tam da boyle gecti cumartesim. basimdan asagi akan bir enerji ve icinden cikamadigim bir yorgunlugun yani sira, ailemle vakit gecirdigim, etrafimda eski kirginliklarin cozuluverdigi ve anin icinde aktigim yogun bi gündü.

  Liked by 1 kişi

 6. Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com.
  ………………………………………………………………………………………………….
  Bu uyarı notunuz tüm bize önerdiklerinizin yanında 3. boyut haklarının korunmasına yönelik korku , bencillik içeren kabalitik yasalara sığınması, temelde kendinizle çelişmiyor mu. Ne farkınız kaldı diğerlerinden. Üstelik ihlal edilse ne yapacaksınız. Diyelim ki ben sığındığınız 71. maddeyi ihlal ettim. Beni hapse mi attıracaksınız. Daha önce de sormuştum ama es geçiyorsunuz.Eğer bu sorumu tatmin edici olarak tarafıma açıklamaz iseniz eleştiri dozumu ve niteliğini nezdinizde kişiselleştirerek sizin için başedemeyeceğiniz ciddi sıkıntı yaratma yolunu elimde olmayarak seçeceğim.Bu direkt fiziksel temasa kadar gider. Zira kitleleri etkiliyorsunuz. Sizi uyarmak zorundayım. Çünkü kendimi iyi tanıyorum.
  Kişisel bilgilerimi isterseniz rahatça size verebirim.Zaten tüm web eleştirilerimi makam vs. ayrımı yapmaksızın açık kimlikle yapmışımdır.

  Açıklamanızı merak ediyorum.

  Saygılarımla. O.H.A.

  Beğen

  1. Sevgili Oğuz, Aşağıdaki cevabı bundan iki yıl önce başka bir okuyucuya vermiştim. Aynısını size kopyalıyorum: Sizin bu yorumunuza değer verip onurlandırıyorum ve cevap yazıyorum. “Sizin telif hakları kanunu ile ilgili bir sorununuz olduğunu sanıyorum, yoksa bu mesajı yazmazdınız. Bizim gibi yoktan var eden müzisyen, ressam, yazar, muhabir gibi kişilerin emeğine saygı duyulmasına da karşısınız herhalde. Korsan kitap, CD, DVD hakkında ne düşünüyorsunuz? Kendi ürettiklerinizin ve emeğinizin karşılığı hakkında ne düşünüyorsunuz? Size duyulan saygı nasıl? Siz kendi emeğinize saygı duyuyor musunuz? Bana geri yazmayın kendiniz düşünün. Eğer bir yazarın yazıları kopyalanmadan kendisinden izin alınmasını istemesi sizi rahatsız ediyorsa bence hiç bir yazımı okumayın, meditasyon yapın ve bu bilgiler benim yazılarımı okumadan da size gelecektir. Saygılarımla” Şimdi, bir-iki kelime daha ekleyeceğim. Beşinci boyutta hırsızlık, kopyacılık, yalan olmayacağı için bu uyarıya da gerek kalmayacak. Yukarıdaki gibi tehdit de edilmeyecek. Fiziksel temas dediğiniz beni tartaklamak, bana karşı şiddet kullanmaksa bu da üçüncü boyuttur. Daha önce böyle bir soru almadım tarafınızdan. Eğer hakaret içeren kelimeler kullandıysanız, doğrudan spam dosyasına gitmiştir. O yüzden şimdi cevaplıyorum. Ayrıca, tam bu yazının tarif ettiği gibi davranıyorsunuz. Bence telif hakkı uyarısını okumak yerine, yazının kendini okusanız dışarıya saldırmak yerine kendinize daha şefkatli davranmayı seçerdiniz. Yine de bu yazışmanın bütünün hayrına olmasını umuyorum. Olumsuzluğun tek sebebinin derslerimizi almamız olduğuna içten inanıyorum. Şu andan itibaren sizden gelen bütün yorumlar spam dosyasına otomatikman atılacaktır. Çünkü oturup düşünmeye ve hayatta daha başka kimlere bu tarz davrandığınızı bulmaya ve önce kendinizden özür dilemeye ihtiyacınız var. Sevgilerimle

   Beğen

 7. Reblogged this on and commented:

  Yeni aydan önce son bir defa! Arkadaşlar bundan birkaç hafta önce yine bir hafta sonu yayınlamış olduğum yazıyı yeniden hatırlatıyorum. Çünkü, bu açılar bu hafta sonu yeniden tetikleniyor. Bu sefer işin içine Venüs de giriyor. Ha gayret! Bu sefer gölgelerin tamamından arınalım!
  Koşulsuz sevgi ve Mor Alev enerjisi sizlerle olsun!
  Mor Alev

  Beğen

 8. çoook sevindim kisa surmesine 1 gun bile yazilarinizi beklemek cok zor.size cok sık yazamiyorum ama inanilmaz ir rehberlik aliyorum yazilarinizdan.o gune ait anlamlandiramadigim sorulari zihnimi okumuscasina nokta atisla cevaplandiran yazilar yaziyrsunuz.Lütfen bir gun bile yazmayi birakmayin ..sevgiler…

  Liked by 1 kişi

 9. Yazınızı yaklaşık 2 saat önce okudum. Aşırı sakin sessiz çıt ses çıkmayan bir gün geçiriyordum ve içimden dedim ki bugünki yazılar belli ki bugünlük bana uygun değil belki başkaları için gün sert geçer dedim kendi kendime…

  2 saat sonra evde öyle bir kavga başladı ki kavgadan ziyade içimde uzun zamandır biriktirdiğim ve birikenleri serbest bıraka bıraka helak olduğum ama yine de serbest bırakmaktan vazgeçmediğim tüm acılar patladı yanardağın lavı gibi bir anda!
  Poffffff!
  Nasıl başladı hiç anlamadım çünkü aşırı aşırı aşırı sakin bir gündü, mümkünatı yoktu böyle bir patlamanın… Çok şaşkınım… İçimde birikinleri, yüzleşmesi gereken kişilere aktardım , bende acılarla yüzleşirken duygularımı ifade ederken sakindim ve kontrollü olduğumu farkettim, içimdeki başka bir ben’den kavga anında kendimi özgözlemledim, ilginç bir farkındalık yaşadım. bağımlı süptil enerjileri serbest bıraktım defalarca kereden sonra bir daha ve son kez… Toksik en yakınlarımızla ve toksik ortamlara olan fevkalade şaşırtıcı bağımlılığımızın verdiği konfor illüzyonu… Farkedildiğinde insanın gözlerini fal taşı gibi açan , buuuu nasıl da korkunç profesyonel sinsi mi sinsi bir zihin oyunudur.

  Eckhart Tolle der ki:
  ” Sorun, olumsuz düşünce trenini durduramamanız değildir; durdurmak
  istememenizdir. Acı beden için, acı zevktir. Bütün olumsuz düşünceleri
  iştahla yutar. Aslında, şimdi zihninizdeki ses, acı bedenin sesidir.

  Acı beden ve düşünce sisteminiz arasında kötücül bir döngü oluşur. Birkaç
  saat ya da birkaç gün sonra,kendini tazeleyip beslenmesini
  tamamlayarak uykusuna geri döner ve arkasında enerjisi tükenmiş
  bir organizma ve hastalıklara karşı daha açık bir fiziksel beden bırakır.
  Eğer bu size psişik bir asalak gibi göründüyse, haklısınız, çünkü gerçekten
  öyledir…”

  Not: Derin bir nefes 🙂 Damıtma makinesi içindeyim, daha da daha da çok özleşmemek mümkün mü… artık nerede olduğumu bildiğime göre karşıma aniden çıkacak yüksek volümlü sert yoğunluğa sahip damıtım boruları içindeki duruşum debelenerek ve direnerek değil damıtılıyor olduğumun farkındalığının vermiş olduğu bilişi ve hafifliği yaşayarak buranın tadını çıkartmaya niyetliyim 🙂

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.