Yaşadığımız Dönem Üzerine Düşünceler (Ocak 2016) – Katkılarınız ve Merkür

SnowdropsSevgili Okuyucularım, bu mesaja “2015 den 2016’ya geçerken… – Yorumlarınızı bekliyorum!” yazısına verdiğiniz tepkiler ve bıraktığınız elliyi aşkın yoruma teşekkür ederek başlamak istiyorum. Kendini böyle geniş bir okuyucu kitlesine açmak cesaret, açık kalplilik ve özgüven ister. Bu nitelikler sizlerde bol bol var. Her birinize tek tek teşekkür etmek yerine buradan seslenmeyi uygun buldum, çünkü yorumlar bölümündeki güzel anlatımlarınızın bütünlüğü benim teşekkürlerimle bozulacaktı. Bu arada, sizlerle benzer olayları yaşayıp da yazmamış olan çok kişi olduğuna da inanıyorum. Belki yazanların onlarca, yüzlerce katı olabilir bu kişilerin sayısı. Yani gitgide genişleyen bir uyanış selinin içinde olduğumuza dair inancım daha da güçlendi. Bu yorumları takip etmemiş olan arkadaşlar için ilgili yazıyı baş sayfada birkaç gün daha tutacağım, çünkü umut etkisinin çok çok büyük olduğuna inanıyorum. Ayrıca, bu yazı yorumlara bir ay daha açık kalacak, yani sizler de kendi sesinizi eklemek isterseniz bu şansınız hala daha var. Hepinize kalpten teşekkürler!

Merkür’ün geri yolculuğu

Arkadaşlar, aşağıda Merkür’ün geri gidişiyle ilgili olarak geçen yıl yayınladığım yazıyı yeniden kopyalıyorum. Merkür 5-25 Ocak arasında geri gidiyor ama bu hareketin gölgesine zaten 10 gün kadar önce girdik bile. Bu konuyla ilgili düşüncelerim değişmedi. Ben her zaman iletişim konusunda dikkatli olmamız gerektiğini düşünüyorum, sadece bu dönemde değil. Ayrıca Satürn-Neptün kare açısı da gerçekleri yanılsamalarda ayıklamamız için bütün bir yıl bizimle. Yani, bütün bir sene “Gerçek olan nedir? Bu gördüğüm, duyduğum, okuduğum, söylediğim, hatta düşündüğüm gerçek ve doğru mu?” sorularını soracağız. Geçen sene şunları yazmıştım:

Yarın Merkür “ünlü” geri yolculuğuna başlıyor. Olağan uyarıları bekliyorsanız, yani kayıp anahtarlar, telefonlar, bozulan bilgisayarlar, data kayıpları, rötarlar ve yanlış anlamalar… Bu yazı onlardan pek bahsetmeyecek! Çünkü ben iki haftadır zaman zaman bugünü düşündüğümde, “Neden Merkür’ün geri gidişi bu kadar önemli? Neden bu konuyu bıkmadan usanmadan işliyoruz? Bu transitin tek istediği bize çelme takıp, canımızı sıkmak mı?” soruları aklıma geliyor. Ben hep beraber bir “geri giden Merkür” saplantısı oluşturduğumuzu düşünmeye başladım. Oysa, enerji, enerjidir… Onu kullanmak bize kalmış. Bunu günün enerjisi yazılarımda sıklıkla dile getiriyorum. Enerjiyi olumlu sonuçlar almak için bir fırsat olarak görebilirsiniz, ya da madalyonun karanlık yüzü size daha çekici gelebilir.

Öncelikle bütün gezegenlerin geri gittiğini hatırlayalım. Aslında geri gitmiyorlar tabii, yörüngeleri, döngü ve hızları birbirinden farklı olduğundan, dünyadan bakıldığında ve yıldızları arka plan olarak alırsak, zaman zaman geri gidiyormuş gibi görünüyorlar. Herhangi bir zamanda mutlaka geri giden bir gezegen vardır. Örneğin, kendi döngüsünde Plüton 44 defa geri giderken, Venüs sadece 7 defa geri gider. Merkür, her sene üç sefer geri gider, bu da kendi döngüsünde 20 geri gidiş demektir. Yani Merkür’de bir gariplik yok.

Ama bizim Merkür’ün yönettiği konularla ilgili tuhaf bir ilişkimiz olmaya başladı. Bundan beş yıl önce bu konuya böyle önem verildiğini hatırlamıyorum. Merkür binlerce yıldır geri gittiğine göre, neden şimdi bunun üzerinde bu kadar çok duruluyor? Merkür’ün iletişimi yönettiğini hatırlarsak, ve sokakta yürürken, araba kullanırken, yemek yerken etrafınızdaki kaç kişinin telefonlarıyla konuştuklarını, selfieler çekip Instagramda yayınladığını, emaillerini kontrol ettiğini, Facebook durum güncellemelerini okuduğunu ve “anı yaşamadığını” düşünürsek, belki bir yerlere varmaya başlarız. Galiba teknoloji bağımlısı olduk! Bilgisayarımız bozulunca dünyamız yıkılıyor! İşte bu sonuncusundan ben de suçluyum arkadaşlar. Korku propagandasını çok seven medya da bütün bunları hemen benimsiyor.

Oturup hatırlayabildiğim kadarıyla, son bir kaç senede yaşadığım teknoloji, seyahat, toplantı ve genelde iletişim konusundaki sürpriz ve zorlukları Merkür’ün geri gidişiyle kıyasladım ve büyük çoğunluğu çakışmıyordu bile! Size bu bir hurafedir, asla iletişim sorunu yaşamayacaksınız demiyorum, ama demek istediğim; Belirli bir zamanda gökyüzünde pek çok açının olduğu, bu açıların bizlerin kişisel yıldız haritasındaki transitleri oluşturduğu ve olacakları sadece gökyüzünde geri giden Merkür’ün belirlemediği. Özellikle de enerjinin bize ne demek istediğini anlarsak ve onu olumlu bir şekilde kullanırsak! Yani, Jüpiter’in her geri gidişinde 7 milyar insan kilo almıyor, Venüs’ün geri gittiği dönemlerde birden bire sosyal yaşamımız sona ermiyor, Mars geri giderken herkes libidosunu kaybetmiyor. Yeter artık, korkmayalım!

Her zaman bilgisayarımızdaki veriler yedeklenmeli, tabii ki telefon numaralarımızı sadece bir yerde değil, birkaç yerde tutmalıyız, seyahat edeceksek evden çıkarken elbette pasaport, bilet ve diğer belgeleri iki kere kontrol edeceğiz ve bir mesajı göndermeden onu iyi anlaşılıp anlaşılmayacağına bakmak için tekrar okuyacağız, toplantılara hazırlıklı gireceğiz, elimizde belgeler ve notlarımız olacak, karşı tarafı dinleyeceğiz ve anlamadıklarımız hakkında soru soracağız, kendimizi anlatırken açık ve net olacağız, arabamızın servisi geldiyse götüreceğiz…. Bunlar insanoğlunun 21. yüzyıl yaşantısında her zaman yapması gereken şeyler, sadece yılda üç defa Merkür geri giderken değil.

Peki, Merkür geri giderken ne diyor?

PLANETARY ENERGIESMerkür, bilgi almayı, bilgi vermeyi, gelen bilgiyi analiz etmeyi, özümsemeyi temsil eder. Dünyamızı bize anlamlı gelecek bir şekilde algılayıp, etrafımızla bilgi değiş-tokuşu yaparken mantıklı olmamızı sağlar. Merkür’ü her türlü iletişim ilgilendirir, sadece kelimeler değil. Bazıları yarattıkları eserlerle ya da yaptığı yemekle konuşur, bazıları vücut diliyle… Bundan dolayı Merkür aynı zamanda öğrenmek konusuyla da ilgilidir. Merkür’ün doğum haritanızdaki yeri, sizin yükseldiğiniz iletişim tarzını işaret eder ve o alan en büyük iletişim uzmanlığınızın olduğu yerdir. Nasıl düşündüğünüzü, bilgiye nasıl ulaştığınızı, değerlendirdiğinizi, öğrendiğinizi, konuştuğunuzu, yazdığınızı ve hangi konularda öğrenim gördüğünüzü belirler. Merkür’ün sizin “ilginç” bulduğunuz konuların üzerinde büyük etkisi vardır.

Herhangi bir gezegen geriye giderken, onunla ilgili konularda içimize döneriz ve bir iç değerlendirme, özümseme, gerekiyorsa arınma ve yeniden düzenleme yaşarız.

Merkür geri gittiğinde bizi olayları, projeleri, kararları yeniden gözden geçirmeye davet eder. Böylece onları mükemmelleştirebiliriz. Bu kısaca bir yeniden değerlendirme, ek bilgi toplama, yenileme, yeniden bağlantı kurma, yeniden düşünme zamanıdır. Bu zaman, dışarıdan bilgi toplamak, öğrenmek, öğrendiğimizi özümsemek ve herhangi bir şey için hazırlanmak için idealdir. Geçmiş tanıdıklarınızla yeniden karşılaşabilir, eğer bitmemiş işleriniz varsa onlara geri dönebilirsiniz.

Merkür bizleri içe dönmeye davet ettiğine göre, bu dönemde meditasyon yapmak, iç sesini dinlemek, hatta kanallık denemesi yapmak, son derece olumlu seçimler olacaktır. Ayrıca, bence evren bizi teknolojiyi değil, anı yaşamaya çağırıyor. Dış ve iç yaşamımızı bu geri yolculuk sayesinde dengeleyebiliriz. Elinizdeki telefonlara fazla yapışır da ruhunuza yeterli zamanı ayırmazsanız, Merkür onu elinizden alabilir.

Arkadaşlar, hayat devam ediyor. Seyahat etmek de öğrenmektir, eğer gözlerinizi açarsanız. Bundan çekinmeyin. Belki bir rötar olma olasılığına karşı yanınıza bir kitap alın, bakarsınız ki aslında size hizmet eden şey hava alanında beklediğiniz zaman olacak. Bu günlerde yeni işe başlıyorsanız, daha ne istiyorsunuz? İşinizin ilk günlerinde ne yaparsınız? Bilgi toplarsınız, yeni ortamınızı öğrenirsiniz, gördüklerinizi özümsersiniz. Merkür size bütün bilgileri sindirmeniz için yardımcı oluyor.

©Mor Alev 2016

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

2 comments

  1. “Genel” i Şimdi’ye uyarlayan bakış açınız harika! Astroloji bilgimin zayıf olmasına ve sadece sizin yorumlarınızı okumama rağmen birkaç gündür hissettiğim şu oldu: “hiçbirşey yapmak zorunda değiliz, zorunluluk dediğin şeyleri bırak, sen zorunluluklardan ibaret değilsin, gereksinim duyduğun herşey içinde/özünde mevcut, sadece burada varolmak fazlasıyla yeterli, Cennet zorunlulukların olmadığı yerdir”.
    Teşekkürler, sevgiler…

    Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.