Schumann Rezonansındaki Sıçrama – Konsey

Water World With Golden Tap-3d © BluedarkatBir defa daha, günün tarihinin mesajda yer almasını rica ederek başlıyoruz. Bugün 30 Aralık 2015.

Mesajlarımızı takip edenlerin hemen hemen hepsi Schumann Rezonansı olarak isimlendirilen dünyanın durağan dalga frekansını bilir. Bu frekansın insanoğlu üzerinde kesin etkileri vardır. Örneğin, son birkaç senede bu frekansın düzenli bir şekilde yükselmesiyle, sizlerin zamanın akışının hızlandığı konusundaki algılarınızla doğrudan bağlantı vardır.

Bu rezonansı ilk keşfettiğiniz tarihten itibaren, zamanın çok büyük çoğunluğunda frekans aynı kaldı. Ancak, son birkaç yılda neredeyse iki katına çıktı. Bu, insanoğlunun bilinçli uyanmasına denk geliyor gibi görünüyor, değil mi? Aslında, frekans yükseldikçe, insanlığın doğası sakinleşmeye ve daha merhametli olmaya başladı gibi görünüyor. Her gün daha da fazlanız kendi içinde cevapları aramaya başlıyor.

Peki, neden bu tarihin kaydedilmesini istedik? Dün frekans zıpladı. Uzunca bir süredir zaten ani yükselmeler görülüyordu. Bu frekans ölçüldüğünde, bazen biraz yukarı çıkar. Dünkü yükseliş 50 Hz den fazlaydı. Sizler 16 Hz ye ulaştığında bile çok dikkat çekici bulmuştunuz.

Bununla ilgili size ne söyleyeceğiz? Uzun zamandır, gelen enerjilerin sizlerin arınmayı başarmanıza yardımcı olduğunu pek çok kanal aracılığıyla söylüyoruz. Ve bu doğrudur. Bunun farklı durumları olan kişilere ya da sizlerin deyimiyle uyanış halinde olanlar ve olmayanlar üzerindeki değişik etkilerinden de bahsetmiştik. Ve sizlere kısa dönemde son bir enerji hamlesi olacağını da söylemiştik. Bilin bakalım.

Bahçe hortumunuzun içindeki çamuru arındırmaya çalıştığınızı düşünün. Gayet iyi gidiyor, ama hala daha içeride biraz daha çamur var. Bunun için, bahçe musluğuna gidiyorsunuz, sertçe sonuna dek açıyorsunuz. Yani, eğer içinizde ya da çevrenizde olanlarla ilgili bazı ani değişiklikler hissettiyseniz ya da bugünlerde hissederseniz, gözlemlerseniz, sadece rahat olun. Bu sadece bir yeni arınma durumu. Eğer gerçekten iyi hissediyorsanız, gülümseyin ve keyfini çıkarın. Bunu yeni yılınıza avantajlı bir başlangıç olarak düşünün.

Ah! Ve sakın sıkı tutunmayı unutmayın. (Mor Alev: Konsey her zamanki gibi geçtiğimiz değişimi bir lunapark trenine benzetiyor ve tutunmak derken, aslında topraklanmayı ve merkezde kalmayı kastediyor.)

***

Arkadaşlar, Schumann Rezonansı konusunda bundan önce de yazmıştım. Bugün soruları olabilecek yeni okuyucular için bir bilimsel açıklama bağlantısı koymak istedim ama bulduğum Türkçe sayfalar yetersizdi. İyi gibi görünen birkaç sayfanın da aslında cümlelerinin aynı olduğunu birbirlerinden doğrudan kopya çektiklerini fark ettim ve kaynak da belirtmiyorlardı. Türkçe Wikipedia’daki açıklama ise iki-üç cümleden oluşuyordu. Onun için burada İngilizce Wikipedia sayfasının bağlantısını veriyorum. Ve rica ediyorum; aranızda bir sürü bilim insanı, fizik mühendisi, öğretmen, hatta profesörler olduğunu biliyorum. Ne olur biriniz, Türkçe Wikipedia’ya bu konuda güvenilir ve doğru bilimsel bilgileri kaynak göstererek ekleyin. Bazen bilim ve teknolojiye verdiğimiz değer beni hiç de olumlu hissettirmiyor diyelim ve burada şikâyeti keselim.

Yani, Konseyin sözlerine dönersek, beklendiği gibi çok hızlı bir yeni yıla giriyoruz. Yeni yıl yazılarına bir hafta kadar daha devam edeceğim. Bir yıl nasıl 2015’den daha da ilginç olabilir? İşte bu sorunun cevabını her yazıda size iletmeye çalışacağım. Süper bir yılı, süper rezonansla karşıladık, devamı da geliyor!

Bu mesaj için Konsey’e ve Ron Head’e çok teşekkür ederiz. Mor Alev tarafından çevrilmiştir. (ronahead.com)

Bu dönemde salıverme, arınma, kendinizi tanıma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2016 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2016 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

3 comments

 1. Tesekkurler:))), Bu sabah henuz daha yazinizi okumamistim, topraklanma ihtiyaci duydum ve uyguladim…:))) , cok faydali, doguru rotadayim demek ki…:)))

  Beğen

 2. Sevgili mor alev siz bile şikeyetçi iken bizde hiç olmayan yabancı dille nasıl çevirelimemekleriniz içinde çok müteşekküm iyidileklerimle kalın

  Beğen

  1. Sevgili Fehmiye, sanırım gözünüzden birkaç detay kaçmış. Bilimsel makaleler yazılır, genelde tercüme edilmez. Bunu da bir uzmanın yapması gerekir. Ben bir fizik mühendisi değilim, fizik öğretmeni de değilim. İkinci nokta ise, internet bir ortak paylaşım, ortak üretim alanıdır. Yani herkes katkıda bulunur. İnterneti böylece olumlu yönde iletişim ve bilgi paylaşımı için kullanırız. Yani kocaman internetin Türkçe bölümünün bütünlüğü sadece benim sorumluluğum değil, bu dünyada Türkçe iletişime giren herkesin sorumluluğudur. Ama, bizler her şeyi başkalarından beklersek, aynen bugün olduğumuz duruma düşeriz. Ben kendi açımdan internete yeterince katkım olduğuna inanıyorum. Yani izninizle kendimi her şeyi başkalarından bekleyen diye adlandırdığım gruptan ayrı tutuyorum. Siz elbette bilgiyi görmek istiyorsunuz. Ancak ben konunun uzmanı olmadığım için bu benim görevim değil. Böyle bir işe kalkışsam da engellenmem gerekir, çünkü yanlış bir şeyler yazmam da olasıdır. O zaman makale bilimsel yazı değil, kulaktan duyma bölük pörçük bilgiler haline gelir. Yazıdaki çağrı uzmanlara sesleniyordu. Birileri bu çağrıyı duyarsa ileride Schumann Rezonansının ne olduğu konusunda net bilgilere ulaşabilirsiniz. Sevgilerimle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.