Birliktelik Bilinci Burada!

Visionary Art By Shawn HockingSevgili Dostlar, bu yazıyı okumaya başlarken, dikkatinizi bedeninize vermenizi rica ediyorum.

En tepeden, saçlarınızdan (saçınız yoksa başınızdan) ayak tırnaklarınızın ucuna kadar. Önce her bir uzvunuzu hissedin. Kollarınız, bacaklarınız, elleriniz, ayaklarınız, sonra sistemlerinizi ve organlarınızı hissedin. Sadece odaklanın ve hissedin. Enerjilerini algılayın. Duyularınızı açın. Çok çeşitli dokularınızı görün. Ve o dokulardan da içeriye girin. Hücreler arası sıvıda yüzen o güzel hücrelerinizi hissedin. Enerjiyi hissedin. Evet, saç köklerinizden, kemik iliklerinize, lenf sisteminizden, her bir kılcal damara, hormon bezlerinize kadar… Derin bir nefes alın. Sadece seyredin. Bütün hücreler nasıl kendi görevlerini yerine getiriyor, değil mi? Kimi hızlı, kimi yavaş, kimi toksinleri eliyor, kimi kan üretimine katkıda bulunuyor. Devasa bir evren gibi bedenimiz. Bedenimiz bir elektro-kimyasal varlık. Ve elektro-kimyasal tepkimelerle çalışan hücreler topluluğu. Kaç hücreniz var sizce? Bana sezgisel olarak 13 trilyon sayısı geldi, kontrol ettim, hücre sayımız boyutumuza göre değişiyormuş, yani 45-50 trilyona kadar hücremiz olabilirmiş. Hücreler arası alışverişe bakın, her bir hücreye nefes alıp verin, enerjilerine odaklanın. Hücresel bilincinize size söylemek istedikleri herhangi bir şey olup olmadığını sorun. Siz enerji verdikçe hücrelerin elektrikle çaktığını görün, hissedin. Ve ardından gelen kimyasal tepkimeyi de görün. Canlanan, hızlanan ve, evet, ilginizden mutlu olan hücrelerinizi hissedin. Şimdi hücrelerden dokulara, uzuvlara, organlara ve sistemlere doğru yola çıkın. Görevini en iyi şekilde yerine getiren hücrelerin bir araya getirdiği bedensel kurumlarınızı görün ve hissedin. Enerjilerini algılayın. Solunum sisteminiz, burnunuzdaki süzgeçten geçen, ciğerlerinize dolan nefesiniz, sindirim sisteminiz ve her biri besini parçalayıp ayrıştıran parçalarınız, sizi topluca bir arada tutan kaslarınız. O güzel omuriliğiniz, bilgi toplayan dış sensörleriniz ve o bilgileri biriktiren beyniniz ve sonunda bilgileri değerlendiren her şeyin merkezi kalbiniz… Kendi evreniniz çok güzel! Sistemler harika çalışıyor. Tıkanıklıklar varsa eğer, size olumsuz duygular şeklinde sinyaller veriliyor, siz o blokajları çözdüğünüzde hücreleriniz görevlerini yerine getirmek üzere özgürleşiyor. Hissedin. Dinleyin.

İçinizdeki evren uyumla çalışan bireylerden oluşuyor. Her birinin genelde birden fazla görevi var ve elektrikle yani enerjiyle besleniyor. Sistemlerimizle besinleri enerjiye çeviriyoruz. Şu anda bedeninizdeki trilyonlarca birey enerji alışverişinde bulunuyor. Ayak parmağınızdaki hücre, beyin hücrenizle belki de hiç buluşamayacak, ama birbirlerini etkiliyorlar. Ayağınızı çarptığınızda, iletişim kanallarıyla beyin hücreleriniz bunu algılıyor ve acı sinyalleri ile bilincinizi uyarıyor. Bedeninizde aslında BİRLİKTELİK BİLİNCİNİN en mükemmel örnekleri yaşanıyor. Her hücre bir birey, farklı bir varlık ama bir bütün olarak hareket ediyorlar. O yüzden eksiksiz her bireyin sağlıklı, rahat ve canlı olması çok önemli. Teşekkür edin. Her bir parçanıza, her bir hücrenize, hatta her bir atomunuza. BİR olduğunuz için, sevgi bağınız için…

One World, Many Stories by Rafael LopezYukarıdaki ufak egzersizi yaptık çünkü mikro-kozmostan makro-kozmosa bir yolculuk yapacağız. İçinde bulunduğunuz küçük topluluklara bakın şimdi. Ailenize bakın. Bir kişinin mutsuzluğunun ya da mutluluğunun diğerlerini nasıl etkilediğini görün. Böyle bir enerjinin ailenin toplam fonksiyonuna nasıl bir etkisi olur? Diğer bireyler (ya da hücreler) görevlerini yerine sevgiyle, canlılıkla yerine getirebilirler mi? Durumun yansımalarını düşünün, dostlara, sosyal yaşama ya da hiç tanınmayan insanlarla bile gerçekleşen gündelik enerji alışverişine… İşyerinize gidelim, bir çalışan görevini aksatıyor olsun, diğerleri ne yapar? Aksamayı kapatmak için nasıl çalışır? Bu durum işyerinin hizmet verdiği halka nasıl yansır? Biraz daha yükselelim, topluluklara bakın, halklara, ülkelere, belli insan gruplarına. Bir grubun fonksiyonundaki aksamalar ya da olumlu ilerlemeler diğerlerini nasıl etkiliyor?

Arkadaşlar, bunlar günlük yaşadığımız şeyler. Siz belki dünyanın elindeki ufacık bir kemiğin minicik bir hücresi olabilirsiniz, ama dünyanın karaciğerindeki ufacık bir hücreler topluluğunun enerjisi sizi olumlu ya da olumsuz etkileyecektir. Sizin varlığınız da bu dünya için vazgeçilmezdir, karaciğer hücrelerinin de. Bunu artık derinden deneyimlemeye başladık. Bu dünya tamamıyla yaşayan bir canlı organizma ve varlıklar arası etkileşim çok büyük. Okyanuslardaki planktonlar olmasa bizlerin de yaşaması imkânsızlaşıyor. Bir bölgedeki sosyo-ekonomik dengesizlik mutlaka o bölgenin binlerce kilometre ötesindeki dengeleri de bozuyor. Yani, açgözlülüğümüzle yok ettiğimiz yağmur ormanları, iklimi dengesizleştirdiğinde Pasifik okyanusunun ortasındaki bir adada yaşayan kişiler denizin yükselmesiyle evlerini kaybediyorlar. Peki, yağmur ormanlarının talan edilmesine orada yaşayan hücreler neden karşı çıkmıyor? Olası sebepler, aç, işsiz ve çaresiz hissetmeleri, ya da belki bize bir bütün olduğumuzu göstermek.

Bu blogun başlangıcından beri Birliktelik Bilinci konusunda sürekli konuşuyoruz. Nasıl bir şey olduğu, nasıl hissedildiği, etkilerinin neler olduğu, ne zaman geleceği… (Nedense hep bir şeylerin “dışarıdan gelmesi” beklenir.)

Aslında Birliktelik Bilinci burada! Çevremizdeki her şeyle BİRiz. Bu gerçek hiçbir zaman değişmedi. Hepimiz bir bedenin organları, hücreleriyiz.

O yüzden, yaşadığımız semtin arka sokaklarında bir çocuk eğer aile içi şiddet görüyorsa, gece aç yatıyorsa bizim tam, bütün ve sağlıklı olmamız olasılığı yok. Aynı şekilde, eğer bir başka ülkenin insanları baskı altında eziliyorsa, açlık, savaş ya da çevresel felaketler yaşıyorsa, ne kadar uzak olurlarsa olsunlar etkileniyoruz. Birden bire o sorunların sonuçları bir kale gibi koruduğumuzu sandığımız evimizin dış kapısında beliriyor.

BİR olma farkındalığı çok eskilerde de vardı. Dünya ile, tabiat ile bir olduğumuz, dünyanın üzerinde oturup tüm kaynaklarını har vurup harman savurduğumuz bir kaya parçası olmadığı biliniyordu. Bu farkındalık zamanla Kali Yuga sırasında kayboldu. Ve şimdi yeniden geri geldi. Ama henüz adını koyamadık, çünkü ağaçlara bakmaktan ormanı göremiyoruz.

Sanki Dünyanın insan hücrelerini bağlayan sinir sistemi felç olmuş gibiydi binlerce yıldır. Ve şimdi o sinir sistemi adına teknoloji dediğimiz buluşlarla son yüz-yüz elli yılda yavaş yavaş yeniden hayata döndü. Ana akım medya, naklen yayınlar, internet, sosyal medya, düşük bütçeli uçak şirketleriyle seyahat, cep telefonları, filmler, kitaplar, belgeseller… Biz dünyanın tamamına aitiz ve o da bizim bir parçamız.

Yukarıda verdiğim çoğu örneğin olumsuz olduğunu biliyorum çünkü birliktelik bilincinin daha yeni bir araya gelen teknolojik sinir sistemi sürekli alarm zilleri çalmaya programlanmış. İyi haberler dikkat çekmiyor, iyi haberlerden ne kadar etkilendiğimizi bile bilmiyoruz. Peru’nun enerji ihtiyacının (son okuduğuma göre) %94’ünün yenilenebilir çevre dostu kaynaklardan sağlandığını atlayıp geçiyoruz. Onların dünyamıza olan katkısını görmezden geliyoruz. “Bu harika bir örnek, biz de bunu yapabiliriz” demiyoruz. Bu programlamayı değiştirmek elinizde. Bilinçli bir seçim yapın ve iyi haberlerin bugün, burada, bu hayatınızı nasıl etkilediğini görmeyi niyet edin.

Geçen Cumartesi günkü yazımla 12-12 de yapılacak global meditasyonlara katılmanız için bir çağrıda bulundum. Dünyanın enerjisini yükselterek hem kendinize, hem de çevrenize hizmetiniz olacağını da yazdım. Bunlar doğrudur, burada bir sorun yok. Meditasyonla hava durumunun bile etkilenebileceği “neredeyse” bilimsel olarak kanıtlanmış durumda. O çok güldüğümüz yağmur duaları eğer içinde ego/korku kaynaklı yalvarma ve çaresizlik enerjisi olmasa, onun yerine sevgi, şükran ve “yapabiliriz, yaratabiliriz, hava ve su elementiyle çalışabilir, onlarla bir olabiliriz” enerjisi taşısa işe yarayacak aslında.

Ancak, 12-12 ve diğer enerji portalları, son zamanlarda yaşadığımız bütün enerji girişleri birer dilek ağacı değil. Dilek ağaçları da güzeldir, bağladığımız bir kurdele ya da bez parçasıyla niyetimizi, kalpten gelen arzularımızı evrene ilan ederiz. Yani arabanızı yenilemek ya da bir aile kurmak istiyorsanız, bunların hepsi geçerli birer dilektir. Çocuğunuzun sağlığı, işinizde yükselmek… Hepsi önemlidir sizin gerçekliğinizde. Dilekler, daha da geliştirip, büyütüp niyetler haline getirmek ve gerçekleştirilebilir hedeflere dönüşmek için vardır. Ama dediğim gibi, enerji portalları bundan çok daha fazlasını içeriyor.

Bize ait olan enerjileri, bize hediye edileni zarafetle ve şükranla kabul ettiğimiz akımlardır bunlar. Gelişmemize katkıda bulunan ve bunu aslında hücreleri olduğumuz tüm dünya, tüm kolektif için yapan enerjileri sevinçle içimize almaktan daha doğal bir şey göremiyorum.

“Bütünün hayrı” tanımlamasının sizin de hayrınızı kapsadığını hatırlayın, hem de düşünemeyeceğiniz şekilde fiziksel, ruhsal ve zihinsel esenliğinizin tamamını içeriyor “bütünün hayrı”. İçinde yaşadığımız bedenin tüm hücrelerinden, dünyanın tüm varlıklarına, yani adına kolektif dediğimiz, parçası olduğumuz bu güzel dünya ve evrenin bu köşesi kendini yeniden bütün ihtişamıyla ilan ederken, aslında BİR olduğumuzu – bunu her gün haberlerle, Güney Amerika’dan ithal muz, Afrika’dan ithal kahveyle, Güneydoğu Asya’da üretilmiş ayakkabınızla, Uzak Doğu’da bir araya getirilmiş cep telefonunuzla yaşadığınızı – hatırlayın. Topraktaki solucandan, sindirim sisteminizdeki dost bakteriye, denizdeki ahtapottan, ülkemizdeki maden işçisine ve Baltıklardaki edebiyat öğretmenine kadar hepimiz BİRiz ve asla ayrı olmadık.

Benim ümidim, bu gerçeği derinden hissetmemiz ve 12-12 enerjilerinin de birliktelik bilinci farkındalığımızı yükseltmesidir. O yüzden yılda birkaç sefer, ufak tefek hücresel dileklerimizi askıya alalım. Bütünün sağlıklı ve mutlu olmasıyla bu insani hayatımızın en güzel şekilde keyfini çıkaracağımızı düşünelim. Ve bu Cumartesi meditasyonumuzda bütüne odaklanalım. Kendimizi dünyanın tüm varlıklarına hizmet etmeye açalım.

©Mor Alev 2015

Not 1: En tepede verdiğim bedeni hissetme, onu enerjik olarak algılama ve hücrelerle konuşma egzersizi son derece şifalıdır. Hem farkındalığınızı artırır, hem de sizi bedeninizle birlikte çalışmaya, onu onurlandırmaya yönlendirir. Bu egzersizi ne zaman isterseniz birkaç dakikada yapabilirsiniz. Rahat bir yerde oturup, derin nefes almayı unutmayın yeter.

Not 2: Benden yarın gerçekleşecek yeni ay üzerine bir astrolojik yazı beklediğinizi biliyorum. Henüz yazıp yazmamaya karar vermedim. İçinden geçtiğimiz ve 12 – 25 Aralık arasında sürecek enerji tünelinin ana temalarından bahsetmeye ve hep birlikte bu enerjilere hazırlanmamıza daha fazla yönlendiriliyorum. 2015 hareketli geldi, muazzam bir hareketlilikle geçti ve büyük bir hareketlilikle, devasa bir enerjik havai fişek gösterisiyle bitiyor!

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

9 comments

 1. Sevgili Moralev
  bu yazı bir şahaser
  sayfanın en üstünde 3 ay kalmalı
  ve mümkünse dünyadaki her bir insan okumalı
  özellikle de çıkar veya rant için dünyanın talan edilmesine göz yuman,izin veren bütün politikacılar okumalı
  tebrikler

  Beğen

 2. Zamanin olur da okursan faydali olacagi kesin. 

  Sevgimle

  Samsung Mobile tarafından gönderildi

  Beğen

 3. Teşekkür ederim:))12-12 de bütünün hayrına olmasına niyet edip burada olacağım sevgilerimle.

  Beğen

 4. Çok Teşekkür ederim Sevgili Mor Alev, farkındalık yarattığınız için…

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.