Değer – Konsey (Mesaj 44)

golden dropBugün “değer” kavramı hakkında konuşacağız. Bu konu, daha önce burada değindiğimiz bir konu değil. Ama bu kez bunu yapmamızın iyi olacağını hissediyoruz.

Değer nedir? Bir şeyin değeri en iyi nasıl belirlenir? Günümüzde bu değer, en iyi ve en doğru bir şekilde belirleniyor mu? İzninizle bugün size, değerin ne olduğuna dair mevcut anlayış şeklinde belki biraz değişiklik yapılması gerektiğini teklif edelim.

Değerin gerçek ölçüsü, ne bir madde, ne bir düşünce, ne de hayatı daha güzel kılan bir davranıştır.     Bir varlığın, sizin varlığınızın esas değeri, hayatın kendisidir. Değerli olmak denen şey, yaşam kalitesini daha mı arttırır? Yoksa yaşama zarar mı verir? Bu her zaman sizin belirlemenize bağlıdır, öyle değil mi? Yanılıyor olsanız bile, yine de siz her zaman bir şeyin değerini, kendiniz için en iyisi neyse ona göre tespit etmiyor musunuz?

Oysa biz yaşamın kendisinin, aktifleştirilmiş ve düşünülmüş yegâne evrensel olgu olduğunu ileri sürüyoruz. Böylece gerçek değerin, herkesin yaşam kalitesini arttırmak için en iyi şey neyse o, olduğunu düşündüğümüz de açıkça görünüyordur.

Belki siz şimdi kendinizi, herkesin yaşamı için en iyisinin ne olduğuna en iyi karar veren bir yargıç gibi hissetmiyor olabilirsiniz. Ve bu da çok doğru olabilir. Ancak siz, kendi anlayışınıza göre sizin için en iyi olanı yapmaya bağımlısınız. Böylece kendi “ölçüm cetvelinizi” başkaları için de kullanabilirsiniz.

Yani bu tam olarak, sizin Altın Kural dediğiniz ilkenin temelidir. “Şayet bana yapılan şey benim için iyi değilse, ben de o şeyi başkalarına yapmayacağım.” “Eğer benim yaşamıma avantaj sağlamayacaksa, onu yapmayacağım.” Nokta.

Peki, ya içinizden birisi kısa vadeli düşünüyorsa? Ya sadece kendi “acil memnuniyetinin” yerine getirilmesiyle ilgileniyor ve bunun için kaygılanıyorsa?

Bugünkü Dünya’nızın en büyük sorunu kesinlikle bu, öyle değil mi? Öyleyse biz de bunun çözümü olarak, basit bir değişiklik yapmanızı öneriyoruz. Kişisel memnuniyetinizi düşünmek yerine, Yaşamın kendisini düşününün. Herkes için en iyi ve en hayırlı olan nedir? Uzun vadede en iyisi ne olacaktır? Yaşam kalitesini ben/biz nasıl arttırabiliriz? Bu soruların cevabı, “Nasıl daha fazla şeye sahip olabilirim?” sorusunun cevabından oldukça farklı olacaktır. Böylece, bu denli “ulvi” düşünen ve davranan kişilerin büyük bir saygıyı hak etme nedenini, anlamış oluyorsunuz.

Bunlar, sizin bilmediğiniz bilgiler değil. Bir sır da değil. Bunlar, çok uzun zamandan beri Dünya’nızda var olan, ama görmezlikten gelinen bilgiler. Ve bu umursamazlık, yani bir davranışın başkaları ve yaşamın kendisi için doğuracağı sonuçları önemsememek, sizi şimdiki durumunuza sürükledi. Birisi bunu görmeyi seçer, ya da seçmez ama Dünya’nız, onlarca yıllardan beri uyarılan çöküşün eşiğinde. Toplumunuzun, bu işin sonunun nereye varacağını oturup tekrar düşünmesi gerektiğini ve bunun artık zamanının geldiğini düşünüyoruz.

Şimdi bu mesaj çok daha fazla iç karartıcı olmadan, Dünya’nızın birçok yerinde bu konularla ilgili birçok farklı şekilde uyanışlar olduğunu gördüğümüzü de söyleyelim. Bunlar size anlatılmıyor, çünkü güzel haberlerin de “iyi sattığı” henüz algılanmadı. Ama bu da zamanla değişecektir.

Artık sevginin, yardımlaşmanın, önemsemenin, başkalarını ayağa kaldırmanın ve diğer varlıkların değeri ve bu değerin yaşamın kendisine olan yararları idrak ediliyor ve bu düşünce yaygınlaşıyor. Bu da Dünya’nızda görülmeye ve hissedilmeye başlıyor. Meydana gelen felaketler, uzak yerlerde olan insanları bile birbirine yaklaştırıyor. Yukarıdaki sözlerimizin aksine, şirin bir u-dönüşü yaptık. Öyle değil mi?

Kendi yaşamınıza değer verdiğiniz kadar, diğerlerinin de yaşamlarının değerli olduğu bir yaşam kalitesini önemsemeyi öğreniyorsunuz. Herkesin yararı için, birleşmeyi öğreniyorsunuz. Ve çevre kirliliği sizi tehdit ettiğinde, çevreyle ilgilenmeye başlıyorsunuz. Hatta belki de, bu şekilde düşünmeyi reddedenlerin sayısından daha fazla olmaya başlıyorsunuz. Bu olabilir. Oluyor.

Bu durum, bilincinizin genişlemesinin etkisidir ve devam edecektir. Ayrıca bilincinizi genişletmeniz gerektiğinin esas nedenlerinden bir tanesi budur. Ve size “daima kalbinizin doğrultusunda yaşamayı öğrenin” diye söylememizin sebebi de budur. Bu, empati ve şefkat duygusuyla yaşamaktır. Bu herkesin yaşamına önem vermektir. Değer olgusu budur. Gerçek ölçüm budur.

Ve sizler bu şekilde yaşamaya başladığınızda, zihniniz ve bedeniniz de bundan etkilenecektir. Tüm yaşamınız dönüşecektir. İçinde bulunduğunuz enerjiler, şimdiye dek hiç olmadığı kadar sizi destekleyecektir.

Son mesajlarımızda bunu defalarca konuştuk. Gezegeninizin “enerji imzası” sizin sayenizde yükseliyor ve aynı zamanda sizin enerjinizi de yükseltiyor. Ayrıca “dışarıdan” gelen ve mümkün olan her şekilde bu duruma katkı sağlayan enerjiler de bulunmaktadır. Dünya’nızın değişmesine karar verilmiştir. Siz bunu biliyor, ya da bilmiyorsunuz ama Dünya’yı değiştirme kararını, Siz aldınız. Siz bunu biliyor, ya da bilmiyorsunuz ama Dünya’yı değiştirme kararını, Siz aldınız. Ve biz de size, mümkün olan her şekilde destek vermeyi sürdürüyoruz. Bu Konseyi, bir planlama komitesi olarak ve kendinizi de yeryüzündeki “birliklerimiz” olarak düşünün. Bu işler böyle yürür. Ve bu değişimi başarıya götürecek olan tek yol da budur.

Yeryüzüne bir “kurtarıcı” gönderildi. O sizsiniz. Şimdi sıra sizde. Bunun, çok zor bir yöntemmiş gibi göründüğünü biliyoruz. Keşke size “dışarıdan” yardım edilseydi, diye düşünüyorsunuz. Büyük bir “dış yardım” desteği almayı gerçekten çok isterdiniz. Ama anlayacağınız üzere buradaki esas nokta, hem kendiniz, hem de Yaşamın kendisi adına, sizin öğrenmeniz ve gelişmenizdir. Ve sizler bunu yaptınız, yapıyorsunuz ve yapacaksınız… Hem de hayret verici bir biçimde!

Bu anlattıklarımızı anlamanıza yardımcı olacaksa eğer, o zaman bilin ki bu işler her yerde böyle yürüyor. Bunu yapmanız için seçilen sadece sizler değilsiniz. Sizler sadece “güncel” olanlarsınız, şu anda Yeryüzünde olanlarsınız. Tebrikler…

Bu mesaj için Ron Head ve Konsey’e ve çevirisi için Mor Alev Dostuna çok teşekkür ederiz. (https://oraclesandhealers.wordpress.com/)

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2015 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2015 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/