Bob Fickes: Evrimleşme ve Değişimin Salıncağında

Saatchi Online Artist Loui Jover; Drawing, summerArkadaşlar, bu mesajı hem siz okuyucular, hem de birlikte çalıştığım kişiler arasında bazen ilginç bir duruma rastladığım için seçtim. Bazıları, hayatlarındaki her şeyi meditasyon, enerji çalışması ya da dua ile düzeltebileceklerini düşünüyorlar. Ama bu düzelmeyi gerçekleştirmek için harekete geçmiyorlar. Oysa, hayat yaşamak içindir. Bütün bu içe dönük çalışmaların meyvelerini görebilmek, kalbimiz aracılığı ile aldığımız bilgileri kullanmaya ve hayatımızda somut adımlar atmaya bağlıdır. Sorumluluğu üzerimize almalı ve gereken ne ise onu yapmalıyız.

Ayrıca, genel olarak hayatın ego bakış açısıyla küçük, hatta önemsiz görünen anlarının da büyük bir ruhani güç taşıdığına inanıyorum. Hayat bu ufak anlardan oluşuyor. Küçük bir çocuğun komik bir yorumu, yolda gözünüze çarpan betonun içinden fışkırmış bir çiçek, sabun kokulu tertemiz giysiler, belki de sadece bir bardak berrak taze su… Meditasyon, her şeyden önce farkındalığımızı artırdığı için hem anda kalıp bu ufak anların güzelliğini bilincimize kabul etmemizi ve şükran duymamızı , hem de ego benliğimize göre “daha önemli” görünen seçimleri yaparken netliğimizi sağlıyor.

O yüzden sizlere iki çok farklı şeyi öneriyormuşum gibi gelebilir:

  • Mutlaka kendinize sessiz, sakin zaman cepleri yaratın, meditasyon yapın
  • ve sonra da gidip hayatı dolu dolu yaşayın!

Bob Fickes bu ikisinin uyumunu ve nasıl bir bütünü yarattığını aşağıdaki yazısında çok güzel ifade etmiş. Kendisine teşekkür ederiz. (www.bob-fickes.com)

***

Bazen yaşantımıza o kadar çok odaklanıyoruz ki, onu bir türlü bırakamıyoruz. Zihnimiz sorunlarımızın içine dalmış oluyor ve şalteri kapatıp, sadece normal ve rahat olmayı nasıl becereceğimizi bilemiyoruz. Bilincimizin tüm bu odaklanmadan kopup, daha fazla özgürlüğe ve neşeye açılmaya ihtiyacı var.

Bir şeye tutunduğumuzda ne kadar sımsıkı yapıştığımız konusu hayret verici. Bırakmak istesek bile bırakamıyoruz. Bu yıllardır beslediğimiz alışkanlıktan geliyor. Hiç şalteri kapayıp sessizliğe doğru salınmayı öğrenmedik. Meditasyon bizi derin sessizliğe doğru sallar ve bilincimizi genişletir. Aynı bir şeyi elimizle tuttuğumuzda olduğu gibi, parmaklarımızı açıp onu bırakmayı da bilmeliyiz. Böylece ellerimizdeki kaslar rahatlar ve kan dolaşımı her bir parmağa geri döner. Meditasyon yapmaya oturduğumuzda, zihnimiz günlük sorunlara tutunmayı bırakır ve derin sessizliğe kendini açar. Aynı zamanda zihnimiz daha çok Yaşam Gücü almaya kendini açar ve tazelenmiş hisseder.

Bilincin gün içinde sıkıca odaklanmaktan, gün sonunda tutunduklarını salıverip genişlemeye doğru sallanma ihtiyacı vardır. Bilincin parmakları açılır ve zihnimiz hayatımızdaki diğer şeylerin de sevgi ve ışığının tadını çıkarmak üzere özgür kalır. Eğer biz yoğun bir şekilde yaşantımıza odaklanırsak ve sonra da salıverip, bütünüyle meditasyon içinde rahatlarsak, evrimleşme ve kişisel değişim çok daha doğal bir şekilde oluşur. Bunu yaptığımızda, yenilenmiş hisseder ve hayatımızı iyileştirebilecek pek çok olasılıklarla ilgili de iç-görü sahibi olabiliriz.

Meditasyon ve dinamik aktivite, evrimin sağ ve sol ayaklarıdır. Bilincimizi tazelemek için meditasyona doğru, sonra da onu uygulamak için harekete doğru salınırız. Bu, bilincimizi genişletmek ve Aydınlanmamızı yaşamak için en hızlı yoldur. Bizler derin iç sessizlikten, dinamik aktiviteye doğru sallanırken, hayat daha yüksek, daha da yükseğe ulaşabilen bir salıncaktır.

***

Arkadaşlar, Bu konuya tekrar tekrar geri dönüyorum, çünkü hala Aslan Kapısı enerji dalgasının içindeyiz. Eylül bence çok güçlü bir seri enerjiyle geçecek, bu şimdiye kadar yaşadığınız en büyük dalga olabilir. Düzenli meditasyon ise hem uyum sağlamamızı kolaylaştırır, hem de gerekli arınmayı destekler ve her büyük enerji girişinde olduğu gibi fiziksel, duygusal ya da zihinsel olarak sarsılmanızı engeller.

Ancak, bu mesajda bahsedilen meditasyon şekli, bir enerji çalışması değildir. Burada bahsedilen (ve bence okullarda çocuklara da öğretilmesi gereken) sade, egonun sustuğu, tamamen derin rahatlamayı deneyimlediğiniz klasik meditasyondur. Çok sayıda tıp uzmanı ve bilim insanı tarafından bu tarz meditasyonun günde en az 10 dakika yapılması önerilmektedir. Bu sene bu konuda defalarca konuştuk ve sizlere bir seri meditasyon yöntemi de vermiştim. Onlardan birkaçını aşağıda yeniden veriyorum:

Diğer seçenekler için de lütfen sol sütundaki “Konular” başlığının altındaki “Meditasyon” kategorisine tıklayın.

Hepinize harika bir hafta diliyorum

Mor Alev

Enerjilerin çok yoğun olduğu bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2015 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2015 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

2 comments

  1. Tam da dün gece, daha fazla meditasyon yapmam gerektiği söylendi kalbime.Çünkü iletişimi arttırmak isteyen Işık Kardeşlerim var ve düşüncelerimin yoğunluğundan dolayı,tam Bağlantıyı kuramıyorum.Bende 8.8.8 kapısı günü yoğun bir topraklama ve şükür olayı Yaptım.Bunu yapmam içinde çok özel enerjiye sahip bir göle yönlendirildim.Su toprak,hava ve Güneş.Saatlerce suda kaldım 😊Dün de,gece başlayan sağanak yağışın altına koştum,daha doğrusu çağırıldım.Tam bir enerji patlaması gibiydi.Ve benim için en önemlisi blr çok çiçeğim ve sokak hayvanlarım var ama çiçeği çok zor açan ve benimki Ölmek üzere olan Orkidem,her akşam verdiğim sevgiyle,sağanak yağıştan sırılsıklam olmuş olarak eve döndüğümde, bana çiçek açtı.Bunlar küçük Ayrıntı olabilir ama farkındalık budur diye düşünüyorum.Örneğin bir çok yiyecek,içecek vb.şeylerde kendiliğinden Gülen yüzler oluşuyor.Bunları bu yazınıza örnek teşkil edebilir diye yazdım.Yine tam 12 den vurdun Sevgili Mor Alev.Adım atmak enerjileri harekete geçiriyor.Emeğine sağlık,Sevgilerrr❤️❤️❤️

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.