Dolunay Oğlak’ta: Elması Arındırmak – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Cutting diamondsSevgili Dostlar, geçen yeni ay yazısında söz verdiğim gibi hem yukarıda, hem aşağıda o kadar çok olay oluyor ki, astrolojik güncellemelere haftada bir iki yazıyla devam ediyoruz… Son üç yazıda kapsadığım bütün enerjiler geçerliliğini korurken ona bugün ve yarın bir katman daha ekliyoruz: Dolunay etkisi.

Sadece yıldızlar mı, yeryüzünde de inanılmaz bir hareketlilik var, Yunanistan’daki mali krizin kopma noktasına gelmesi bence kesinlikle yeni finans ve yaşama sistemlerinin doğuşuna işaret ediyor, peş peşe pek çok ülkede hatta muhafazakâr ABD de bile eşcinsel evliliğin yasal sayılması ayrımcılığın yavaş yavaş aramızdan silinebileceğini ve birbirimize şefkatle bakabileceğimizi gösteriyor. Bir yandan karanlık elinden gelen her şekilde ışığa isyan ederken, diğer taraftan Türkiye gibi ülkeler ya fırtınanın gözünde sakin ve dengeli kalmayı seçecek, ya da siklona kapılacaklar… Buraya sığdıramayacağımız pek çok gelişmeye şahit oluyoruz, özellikle tıp ve bilim alanındaki gelişmeleri kapsayan ayrı bir yazı için makaleleri biriktirmeye başladım. Michael, SaLuSa, St Germaine, Arkturuslular, Hilarion ve diğerlerinin bize çok önceden müjdelediği bütün gelişmeler biz dikkat etmezken gerçekleşiyor, 2015 gerçekten yaşadığımız hiçbir seneye benzemiyor.

Peki, dolunayın bununla ne ilgisi var? Arkadaşlar, ya zamanın enerjisine uyacağız, ya da geçmişte kalıp yavaşça kaybolacağız. Bunu sadece kişisel değil, toplum, sistemler, kurumlar ve devlet yönetimleri açısından da geçerli bir evrensel kural olarak iletiyorum. Bu dolunay, diğer bütün enerjilerle birlikte bizi yeniye ve aydınlığa taşımak üzere geliyor. Potansiyelimizin ne kadar yüksek olduğunu bize gösteriyor ve bu potansiyeli gerçekleştirmek için yapmamız gerekenlere de yardımcı oluyor. Sabian sembollerini duyunca bu enerjiyi gerçekten takdir edeceksiniz.

Dolunay 2 Temmuz 05.20 de (İstanbul) 10⁰ Oğlak’ta: “Denizcinin elinden beslenen bir albatros.”

albatrosBu sembol, insanoğlu ile diğer yaşayan varlıklar arasındaki sözde ayrı olma duygusunun aşılmasına işaret ediyor. Farklılık düşüncesi, ayrı olmak hissi ve ayrımcılık, birbirimizi tam olarak anlamadığımızda ya da birbirimize güvenmediğimizde ortaya çıkar. Burada albatros insanlara bu kadar yakın olmanın getirdiği korkuyu yenmeli, denizci ise kendi batıl inançlarıyla savaşmalıdır. (Ünlü “Kadim Denizci” hikâyesinde, bir denizci gemisini kurtarmaya yardımcı olan albatrosu öldürür ve sonsuza dek yedi denizde kara bulamadan yelken açmaya mahkûm olur. Denizciler albatrosların kötü şans getirdiğine inanırlardı.)

Bu açı, korkularımızı, kısıtlayıcı düşüncelerimizi ve batıl inançları aşmamızı gösterir. Korkuları aşmanın yollarından biri, etrafınıza ördüğünüz duvarları indirmeye hazır olmak, insanlar ya da hayvanlarla bir araya gelirken kırılganlığınızı bir kenara bırakıp zarafete yönlenmektir. Diğer varlıklarla aranıza bir duvar örmek ise kendi kendinizi yabancılaştırdığınız ve ilişkilerin getirebileceği olası ödülleri inkâr ettiğiniz bir gerçeklik yaratır. Arkadaşlar, dün yazdığım gibi derin sevginin nasıl bir şey olduğunu deneyimlemek için Jüpiter ve Venüs bize büyük bir kapı açıyor, hemen ardından dolunay “kalıpları, duvarları yıkın!” diyor. Benim kelimelerimle, kalbinizi daha büyük ve koşulsuz sevgiye açın, asla pişman olmayacaksınız.

Bu sembolün bir başka yönü daha var. Bu yön dolunayın arındırıcı etkisini özellikle güçlendiriyor. Bizden istenen şey şu: Tam olarak sonuca ulaşamadığınız, hayal kırıklığı yaşamış olduğunuz anılar, fikirler, ilişkileri salıverin. Kaçırılmış fırsatların artık bir önemi yok, yas tutmayın. Kendinize veya başkalarına karşı katı ve zor davranış tarzlarını, inatları bırakın gitsinler. Bunlar aynı o lanetlenmiş denizci gibi dönüp durmanıza ve ayaklarınızı basacak kara bulamamanıza sebep olurlar. Pusulanızı bozarlar.

Güneş 10⁰ Yengeç’te: “Büyük bir elmas kesim işleminin ilk aşamalarında”

Star of Africa DiamondAyın tam karşısında duran Güneş en umut veren, en mutlu ve en büyük potansiyel taşıyan derecelerden birinde yer alıyor ve Jüpiter-Venüs-Uranüs açısını güçlendiriyor. Bu sembol, bir kişinin ya da durumun mükemmellik, yetenek, güzellik ve büyük bir bolluk (hatta zenginlik) potansiyeli olduğunu gösterir. Ne şekillendirmek, ne yaratmak, ya da kendinizi nasıl geliştirmek istiyorsanız isteyin, bu zaman, beceri ve itina ister. Ama zımparalanmadan, cilalanmadan, kesilmeden mükemmel kesime ulaşamayız. Kesildikçe, elmasın yüzleri ortaya çıkmaya başlar ve çok daha ışıldar, güzelleşir.

Çok güzel, çok faydalı ve kesinlikle verilen emeğe değecek bir şeylere başlamak üzere olabilirsiniz. Ortadaki potansiyel devasa ama dikkat ve özen istiyor. Bu durumun tohumları çok uzun süreler önce atılmış olabilir ve şimdi yavaş yavaş şekillenmesini görmeye başlıyoruz. Arkadaşlar, üzerinde çalıştığınız projeler, hayalleriniz ve arzularınız bu boyutta bedenlenmeye başlıyor. Gereksiz kaya parçalarını elmasınızdan kesmeye, onu parlatmaya devam edin.

Temmuz’da konuşacağımız daha pek çok astrolojik etki var. Şimdilik harika bir dolunay diliyorum!

©Mor Alev 2015

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

6 comments

  1. Sonsuz teşekkürler… Her okuduğum yazınızda farkındalıkla yaşadıklarımla yüzleşiyorum ve “evet aynı bu durumu yaşıyorum”u tekrarlıyorum. Yüklerden kurtulmayı ve anı yaşamayı, açılan kapıları görmeyi seçiyorum. Namaste…

    Beğen

  2. Mor Alevin Işığını yakmayı başardım pencerede idi :)) Bugün rüyamda mum yakmam söylendi bende 41 tane yaktım meditasyon yaptım gözümü açtığımda pencerede kırmızımsı mora yakın alev vardı. Venüs ve Jüpiter de tam karşımda karika bir akşam geçiriyorum.Teşekkürler Sevgili Mor Alev:))

    Beğen

  3. Sevgili Mor Alev,yine sana teşekkür etmeden geçemiycem.Tam 30 haziranda başlamam istenen ve bugün yani dolunay günü son bulan Mikail ile Bağları kesme çalışmasına,yazınızla çok anlam yüklendi.Olan hiç blr şey tesadüf değil.Bu blr kez daha kanıtlandı benim için.Emeğine sağlık.İyi ki bizimlesin❤️❤️❤️

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.