Yükseliş - Büyük Uyanış

Cennetten Mektuplar #5056 – Sevgi’nin Yaptığı İşte Budur!

Rafal OlbinskiBu mesaj Mor Alev Dostu tarafından çevrilmiştir, kendisine ve Gloria Wendroff’a çok teşekkür ederiz. Orijinalini http://heavenletters.org/ da bulabilirsiniz.

Tanrı dedi ki;

Tüm hayatınız boyunca aradığınız şey, kendi kalbinizin içindeki Sevgi’dir. Ama maalesef biraz rotanızdan şaştınız. Başkalarının size vereceği Sevgi’yi aradığınızı sandınız. Tüm Dünya’nın sizi sevmesine ihtiyacınız olduğunu düşündünüz. Hâlbuki bunca zaman boyunca yana yakıla aradığınız Sevgi, aslında kendi Sevgi’nizdi (Özsevgi).

Kendinize Sevgi’nin türlü türlü şartlarını ve standartlarını dayattınız, öyle değil mi? Oysa siz Benim için yeterince iyisiniz. Siz de kendinizi yeterince iyi bulamaz mısınız? Artık (daha iyi, daha güzel, daha zeki vs.) olmak istemeyi bırakın. Olduğunuzdan başkası olmanıza gerek yok! Şu anki halinizle, siz benim en değerlimsiniz, sevdiğimsiniz. Nasıl göründüğünüz önemli değil. Ne kadar kusursuz ya da kusurlu olduğunuz önemli değil. Önemli olan, sizin kendinizi sevmenizdir. Nasıl olursanız olun, her hâlükârda kendinizi sevin. Ancak ondan sonra başkalarını, oldukları gibi sevebilirsiniz.

Siz bu Dünya’ya, hata bulmak için bedenlenmediniz. Sevgi’ye can vermek, onu çoğaltmak ve yaymak için bu Dünya’dasınız. Sadece bunun için! Sevgi alış verişi olmadan yaşanan bir hayat, adeta bir çöle benzer.

Sanki siz o kızgın güneşin altında bir çiğ tanesiymişsiniz gibi, Sevgi’nizin de öyle tazeleyici ve öyle ferahlatıcı olmasına izin verin. Benim Sevgi’mi herkese yayan kişi, siz olun.

Diyelim ki bir otobüs şoförüsünüz ve kendinizin, sadece otobüsü süren bir kişi olmaktan çok daha fazlası olduğunuzu biliyorsunuz. Zira siz, sürdüğünüz otobüse binen her yolculuyu (Sevgi ile) selamlıyorsunuz ve otobüsten inen her yolcuyu (Sevgi ile) uğurluyorsunuz. İşte, Benim size uygun gördüğüm “görev tanımı” tam da budur. Kalbinizi başkalarına açarsanız, onlar da kalplerini size açarlar.

Aslında cana yakın ve cömertsiniz. Ama Sevgi konusunda hiç de cömert değilsiniz. Oysa siz, Benim Sevgimi dağıtıyorsunuz. Kalplerinizde Benim Sevgim bulunuyor. Paylaşmanız için size bahşettiğim Sevgi, Benim Sevgimdir. Hepiniz, hem size bahşettiğim Sevgimden, hem de Sevgimi başkalarıyla paylaşmanızdan dolayı, “çifte kutsanmış” varlıklarsınız.

Bu Dünya’ya ne için geldiğinizi sanıyordunuz? Sadece almak, ya da sadece vermek için mi?

Sevgi vermek ayıp bir şey değildir. Dolayısıyla “Sevgi talebinde” bulunan herkese, adeta bedava bilet dağıtıyormuşçasına, Benden size akan Sevgi’yi karşınıza çıkan herkese verin. Asla ayrımcılık yapmayın! Sizce Sevgimi kime vereceğimi, Ben seçer miyim? Öyleyse siz neden seçesiniz ki?

Unutmayın! Dağıttığınız, Benim Sevgimdir. Onu size Ben emanet ettim. Ve siz onu, Benim adıma dağıtıyorsunuz. Sevgim paylaşıldıkça, kalpleriniz de daha fazla Sevgi ile beslenmiş olur. Böylelikle bütün Dünya’yı ve siz dâhil üzerindeki herkesi Sevgi ile beslemiş olursunuz.

Aslında bu gayet kazançlı bir alış-veriştir, Sevgililer. Zira dağıttığınız Sevgi’nin tamamı, size geri döner. Ve siz de bunu yansıtırsınız. Sonunda da, pırıl pırıl parlayan bir güneş gibi olursunuz.

Büyük spiritüel Ustalar da aynen böyle yaptılar. Onların gözlerinde, sözlerinde, kalplerinde ışıl ışıl parlayan şey, Benim Sevgimdi. Onlar Beni temsil ettiklerini, Beni yansıttıklarını biliyorlardı. Hepsinin çok büyük rolleri (görevleri) vardı. Ama bundan hiç yakınmadılar. Çünkü her şeyi, Bana hizmet etmek uğruna yaptılar. Onlar Biri/Bütünü, “derin manada yaşadılar. Bu büyük Ustalar, kendilerini “kaybederek”, Öz-benliklerini buldular. (Bu cümle, bilinen ve bilinmeyen birçok büyük üstatların “Yaratan’ı ve kendi özünü bulma” felsefesini anlatmaktadır). Gerçi “kaybetmek” gibi bir olgu tabii ki yoktur. Sadece kazanç, herkes için kazanç olgusu vardır.

Bu büyük Ustaların Aşkı, dünyevi anlamda hissedilen (kişilere karşı hissedilen) duygusal aşk değildi. Onların Aşkı, bu duygunun çok ötesinde bir şeydi. Tüm sınırları aşan bir Aşktı. Bu Aşk onlar için, nefes almak kadar önemli ve vazgeçilmezdi. Nasıl olmalı diye düşünmediler. Ölçüp, biçmediler. Onların Aşkı çıkarcı, fabrikasyon, üretilen ya da türetilen bir Aşk türü değildi. Bu Aşkın içinde hiçbir abartı, gösteriş ya da “tantana” yoktu. Bu Ustalar sadece Aşkın gücüne ve ihtişamına sahiptiler. Onlar size Benim Sevgimi verdiler. Benim Sevgimi hala daha, onların aracılığı ile almaktasınız. Sevgimin sonu yoktur. Sevgim…! Ötesi yoktur.

Benim Sevgim sizlersiniz. Benim için geçerli olan ne varsa, sizin için de geçerlidir. Burada Birlik’den bahsediyoruz, Sevgililer. Sizin ve Benim Bir/Bütün olduğumuzu kabul edin. Siz Benimle Bir’siniz. Böyle olduğunuzu artık kabullenin. Herkesi de Bir olarak görün. Birlik gerçeğini gözler önüne serin. Sevgi’nin yaptığı işte budur!

*********

Bu dönemde hayatınızın her yönünde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizin rehberliğini almak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2015 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2015  by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

2 replies »

  1. Şu an hala kendimde değilim, böylesine sözcüklerle bile ifade edemeyeceğim bu mesaj beni çok çok etkiledi,nasıl etkilemesin ki?Yağmur altında kalmış gibi gözlerimden yaşlar oluk oluk aktı gitti…. Sen öylesine güzel,öyle eşsizsin ki Yücelerin Yücesi Rabbim,SENİ ÇOK SEVİYORUM, SENİ ÇOK SEVİYORUM, SENİ ÇOK SEVİYORUM,Yarattığın her canlıyı koşulsuz seviyorum..Binlerce kez teşekkürler… BİLİYORUM HERŞEY SEVGİYLE BAŞLAR……!

    Beğen