Baş Melek Gabriel (Cebrail)’den Sevginin Yüzleri (16): DÖNÜŞÜM

Metamorphosis - Alex GreyArkadaşlar, Gabriel’in yazı dizisine kısa bir aradan sonra devam ediyoruz ve Gabriel bugünlere çok yakışan bir konuyla geri dönüyor: Dönüşüm. Bu yazı dizinin 2011 yılında başladığını ve bu süre zarfında inanılmaz bir dönüşümden geçmiş olduğumuzu anımsatmak istiyorum. Mesajdaki ufak detaylar bugünün enerjilerine uymayabilir. O kısımlara kendi notlarımı ekledim. Ancak, genel olarak dönüşüm sevginin kucaklamamız gereken bir yüzü. Etrafımızda hoşumuza gitmeyen şeyler olduğunda içimize dönüp neleri dönüştürmemiz gerektiğine bakmak, kendimiz ve sevdiklerimiz için yapabileceğimiz en önemli şeylerden biri. Bu aynı zamanda sizlerin “neden böyle oldu, anlamıyorum” dediğiniz şeyleri de açıklığa kavuşturacak ve istemediğiniz döngüleri de sona erdirecektir.

Değerli Sevgililer,

Bugün sizlerle “Dönüşüm” olarak adlandırılan Sevgi’nin bir başka niteliği hakkında söyleşmek istiyorum. Dönüşüm niteliği, kişinin günlük yaşantısındaki davranış ve düşünce tarzının değişip değişmemesi gerektiğini, hayatının herhangi bir alanında dengelenmesi gereken bir kutupluluk (artı ve eksi uçlar) olup olmadığını ayırt etme yeteneğini gerektirir. Varlığının mevcut durumunu, daha yüksek bir Varlık durumuna dönüştürebilmesi için, kişinin kendisini yüksek ideallerinin ve özlemlerinin peşinden koşmaya adaması gerekir.

Kişi, yaşamının herhangi bir alanını daha yüce bir hale dönüştürebilmesi için; önce kendisini, gerçek düşüncelerini, motivasyonlarını ve duygularını, derinden keşfetme çabası içerisinde olmalıdır. Ve kişi içine dönerek kendisini keşfetme aşamasında, son derece dürüst olmalıdır. Zihni ve amacı net olmalıdır. Kendi içine dönüp oradaki “iyi veya pek iyi” olmayan şeyleri görebilmek ve değişmesi gereken ne varsa onu değiştirebilmek, yani dönüşüm olarak adlandırılan niteliği uygulayabilmek, Cesur bir ruha sahip olmayı gerektirir.

Yeryüzünde yaşayarak ve her fırsatta size muhalif olan kişilerin “saldırılarına” maruz kalarak, sizin için neyin en doğru olduğunu ve sizi gerçek doğanızdan (özünüzden) neyin uzaklaştırabileceğini ayırt etmeye başlıyorsunuz. Bunu sonucunda da, sizin için neyin en doğru olduğunu biliyorsunuz. Ve Dönüşüm daima, sizin için doğru olanı “bildiğiniz” zaman yaratılabilir. Bu da yine, kendinizi tanımanızı ve sizi huzur, uyum ve refah ortamına kavuşturan şeylerin neler olduğunu, çok iyi saptamanızı gerektirir. Unutmayın! Bütün seçimleriniz ve kararlarınız, sadece sizi ve kendi dünyanızı etkilemez. Aynı zamanda bütün Dünya’yı ve onun üzerinde bulunan herkesi ve her şeyi etkiler.

İçinizde mevcut olan ve “BEN” diye adlandırdığınız Yüce Varlığı (Yaratan’ı) daha güçlü bir anlamda yaşayabilmek adına, zıtlığı, karşıtlığı ve kutupluluğu deneyimlemek için bu Dünya’ya geldiniz. Dünyevi deneyimleriniz arasında ortaya çıkan öyle olaylar vardır ki, bunların çoğunun yüce bir amaç veya sebepten dolayı meydana geldiği hemen fark edilemez. Beklenmedik ya da zor bir deneyimle karşılaştıklarında, bu olayların ortaya çıkma nedenini hızlıca kavrayabilen ve anında bu olayları dönüştürmek için adım atabilen, çok az kişi vardır. (Mor Alev: Aslında, bu konularda bir süredir çalışan kişiler, şu anda bu nedenleri çok hızla kavramaya başladı. Bu da 2011 yılından beri ne kadar çok geliştiğimizi gösteriyor)

Genelde Ruhların çoğu, başlarına gelen olaylara katlanmayı seçerek, bu olayların sürüp gitmesine veya sürekli karşılarına çıkmasına neden olurlar. Böylece bu deneyimlerden yavaş yavaş öğrenirler. Ve çıkarılan dersleri, kazanılan öğretileri veya lütufları, genellikle geriye dönüp baktıklarında görebilirler.

Bu zorlukların hepsinin, Benliğiniz üzerindeki hâkimiyetinizi kazanmanıza ve Yeryüzü denilen Gezegendeki yolculuğunuzu başarıyla tamamlamanıza yardımcı olması için meydana geldiklerini idrak etmelisiniz. Bu olayların altında, sizin bilinçli olarak algılayabileceğinizden çok daha fazlası yatmaktadır. Çünkü ruhsal sözleşmeler, Karmik dersler ve Karmik yükümlülükler içeren çok karmaşık bir düzen doğrultusunda ortaya çıkmışlardır. Ve Yeryüzüne bedenlenmeyi seçmiş olan bir ruh olarak sizler, yaşadığınız bu olayların bir parçası olmayı kabul ederek bu Dünya’ya geldiniz.

Işık olan her canlı, içinde barındırdığı ruhun gerçeklerini içsel olarak bilir ve farkındadır. Bundan dolayı Işık işçileri, yaşamları boyunca hangi koşullarla karşılaşırlarsa karşılaşsınlar, mümkün olduğunca sabır ve sükûnetle o koşullara katlanırlar. (Mor Alev: Aradan geçen yıllarda, dönüşüm hızımız, Baş Meleklerin bile kendi sözleriyle “hayran kaldığı” bir dereceye ulaştı. Yani, burada bize iletilen sabır ve sükun yerine, şimdi artık yeni bilincimizle harekete geçme vaktinin geldiğini iletiyorlar.)

Yüksek bakış açısından, yani Yüksek Ruhunuzun baktığı noktadan bakıldığında, her şey gayet iyi gidiyor ve tam bir bütünlük içinde, seçilmiş olan yola devam ediliyor. Herkes, Varlığının yeni, heyecan verici ve yüce durumuna “değişme ve dönüşme” aşamasında.

Her zaman şunu hatırlamalısınız! Şayet bir Ruh, bulunduğu Boyuttan daha alt bir Boyuta enkarne olmuşsa; Seçilmiş olan dersler, hem o Boyutta bulunan suretinin, hem de başka Boyutlarda varlığını sürdüren diğer “yüksek suretlerinin” en yüksek hayrına olduğu için tercih edilmişlerdir.

Yeryüzündeki yaşam yolunuzda asla yalnız yürümüyorsunuz. Çünkü “Işık ailenizden” bir ekip, bu yolda attığınız her adımda sizin yanınızdadır ve daima sizinle birlikte yürümektedir. Seçmiş olduğunuz bu “Dönüşüm” yolunda ilerlemeye devam edin ve daima Gerçek, Sevgi ve Dürüstlük içinde yürüyün.

Bu sözlerimi biraz düşünmeniz için şimdi yanınızdan ayrılıyorum. Yaratan’ın güzel evlatları! Bilin ki her biriniz, ölçüsüzce seviliyor ve destekleniyorsunuz!

BEN Baş Melek Gabriel (Cebrail)

 

Mor Alev Dostuna bu çevirisi için çok teşekkür ederiz. “Sevginin Yüzleri” yazı dizisinin diğer mesajlarını blogun sol tarafındaki “Konular” başlığı altına “Sevginin Yüzleri Yazı Dizisi – Baş Melek Gabriel (Cebrail)kategorisine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Dizinin amacı ve bir araya gelme hikayesi ise şu bağlantıda: Yeni Yazı Dizisi – Baş Melek Gabriel (Cebrail)’den SEVGİNİN YÜZLERİ

©2011-2015 Marlene Swetlishoff, http://www.therainbowscribe.com

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2015 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2015 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

2 comments

 1. Sevgili moralev
  mükemmel bir yazı
  gün içinde bunu okudum bazı sorularıma cevaplar buldum
  akşam ise koşulsuz sevgi sitesinde-http://www.kosulsuz-sevgi.com/yeni-eklenen-mesajlar/kryon-insan-ruhu-ifsa-edildi/
  mesajını okuyunca bu dünyada merak ettiğim hiçbir şey kalmadı:)
  şimdiden o yeni yaşamımı hayal etmeye başladım:))
  aydınlanmamda emeği olan birkaç kişiden birisiniz
  herşey için teşekkür ederim.

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.