Affetmek ve Yoluna Devam Etmek – Konsey (Mesaj 25)

sunlight coming through doorArkadaşlar, dün bu dönem affetmenin yeniden en ön safhada yer alan bir çalışma olduğunu yazmıştım. Affetmek salıvermenin başı, sonu, ruhumuzu rahatlatmanın en kısa yoludur. Bizi ilerlemekten alıkoyan çoğu engelin kökeninde, aslında kendimize ve diğerlerine ya da Evren’e karşı olan kırgınlık ve kızgınlığımız yatar. O yüzden affetmek, aslında zincirlerimizi kırmaktan başka bir şey değildir. Böylece istediğimiz kişi olma özgürlüğüne adım atabiliriz.

Ben yaşadığımız bu dönemi tam olarak kırılma noktası olarak görmeye başladım. İçimden bir şey, bu bahar aylarından sonra hayatımızda hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını söylüyor. Ama, aradaki boşlukta kalmak ve ilerleyememek gibi bir durum da söz konusu olabilir. Eski olan tamamen bitmiştir ama siz ruhen hala geçmiştesinizdir. Bu da yeniyi geciktirir. Geçmişi geride bırakıp, yeniye doğru ilerlemenin en önemli adımlarından biri geçmişle olan güçlü negatif bağlarımızı kesmektir.

Sevgili Dostlar, affedin gitsin. Harika günler, yeni olaylar, yeni yetenekler, yeni bir Dünya geliyor. Geçmişinizdeki bütün negatif olaylar bugün olduğunuz kişiye, olgunluğunuza katkıda bulundu. Size ne kadar affedilmez gelirse gelsin, hepimizin buraya belli rolleri üstlenerek geldiğimizi, ne kadar sönük olursa olsun herkesin içinde Yaratan’ın ışığının var olduğunu hatırlayın. O olay ve kişilerin hala daha sizi geride tutmasına izin vermeyin, kendi gücünüzü ilan edin.

Mor Alev Dostu bu Konsey mesajını bizler için çok çabuk çevirdi, kendisine, Ron Head ve Konseye çok teşekkürler. Mesajın orijinaline http://www.oraclesandhealers.wordpress.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Olduğunuz yerde bu görevi sizden daha iyi yerine getirebilecek başka kimse bulunmuyor

Bugünkü mesajımız, affetme konusu ile ilgili olacak. Bir defa daha, çoğunuz için hiç de yabancı olmayan bir konu hakkında konuşmuş olacağız. Ancak bu konu, bu dönemde üzerinde durmanız gereken önemli bir husustur.

Belki, geçmiş meditasyonlarınız, şifa çalışmalarınız veya içsel keşifleriniz sırasında bu konuyla ilgili yeterinden fazla zaman harcamış olduğunuzu düşünebilirsiniz. Ve birçoğunuzun, başkalarını affetme konusunda epeyce dürüst ve adaletli davranmış olduğunuz da doğrudur. Hatta bazılarınız, kendinizi bağışlama konusunda oldukça fazla çalışma da yaptınız. Bazılarınız da geçmiş olaylardan dolayı Evrene, hatta onun kutsallığına olan kırgınlıklarınızın bile “kazılıp atılması” gerektiğinin farkına vardınız. Bunların hepsi övgüye değer çalışmalardır. Ancak şimdi, bu konuyu tekrar bütünüyle ele alma zamanıdır.

Peki neden? Çünkü bugüne kadar işinizi çok iyi yaptınız. Aslında tam olarak sebebi şudur; Şimdiye kadar öyle bir aşamaya geldiniz ki, bir sonraki (üst) bilinç seviyesine sıçramak için son bir hamle yapma fırsatı, tam önünüzde duruyor. Ve şimdi de çoktan hallettiğinizi düşündüğünüz konular, rüyalarınızda veya meditasyonlarınız sırasında tekrar ortaya çıkarak, önünüze sunuluyor. “Bu da ne böyle? Ben bunu yıllar önce halletmiştim!” diye düşünüyorsunuz.

Lütfen bu konuda kendinizi üzmeyin. Biz sizlere, zamanın döngüsel doğası hakkında uzun bir tez sunabiliriz. Tekrar tekrar, “soğan kabuğunu soymak” örneğini verebiliriz . Ama şimdi, konumuza dönelim. Evet, bu tür arınma ve affetme çalışmalarının hala daha ilk aşamasında olan birçok kişi var. Bunları temizlemek için bildiğiniz veya yapabildiğiniz hangi yöntem varsa, onu yapın.

Şayet siz yukarıda bahsettiğimiz kişilerden biriyseniz ve kendinizi uzun yıllar boyunca bu arınma işlemine adamışsanız, ama yine de karşınıza çıkmışsa, lütfen şuna dikkat edin: Belki ufacık bir parça, ya da son tortular bilincinizde kalmıştır ve temizlenmek için bekliyordur. Belki sadece ona odaklanmanız, algılamanız ve kendi yoluna gitmesine izin vermeniz gerekiyordur. “Bu ben değilim! Buna tutunmayacağım. Benim bunlarla işim bitti!” diyerek “dönüşmesi” için onu Işığa geri gönderin.

Bu kadar çok kişinin, bu tür mesajları verebilmemize olanak sağlayacak kadar gelişmiş bir konumda olması, harika bir şey. Başardığınız ivmeyi (hızı) en azından “olağanüstü” olarak adlandırabiliriz. Belki de bu affetme ihtiyacınızı, sanki bir “kaçış/kurtulma hızı” olarak düşünebilirsiniz. (Fizikte Kurtulma Hızı: Bir cismin, örneğin arz gibi bir çekim sahasından kurtulması ve teorik olarak sonsuzlukta yolculuğa devam etmesi için ulaşması gereken hız.) Ama sakın bu söylediğimiz cümleyi, tatlı gezegeninizi terk ediyorsunuz anlamında algılamayın. Sadece olumsuzlukları artık hızla ardınızda bırakmaya hazırsınız.

Çevrenizdeki güzellikleri keşfetmek ve kutlamak için daha fazla zaman harcamaya da çoktan hazır olduğunuzu düşünüyoruz. Her yerde güzelliği görün. Hatta, güzelliğin çok derinlere saklanmış olduğu yerlerde bile görün. Onları ortaya çıkarın. Tekrar yapılandırın. Dünya’nızda “yeniden güzellikler yaratma” görevinize başlamanın zamanı gelmiştir. Ve her zaman olduğu gibi, bu içinizden doğru başlayacaktır. Yine her zaman olduğu gibi, olduğunuz yerde bu görevi sizden daha iyi yerine getirebilecek başka kimse bulunmuyor. Bizim elimiz olun. Bizim ayağımız olun. Sevgimizi, varlığımızı ve coşkumuzu hissedin.

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2015 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2015 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

3 comments

  1. Çok güzel bir mesaj, yine tam zamanında! Bahar aylarından sonra hiçbirşeyin eskisi gibi olmayacağına ben de inanıyorum. Steve Rother kanalıyla Grup Mart ayında -yaza kadar uzanabilecek bir süreç içerisinde- zaman çizgisinde atlama yapacağımızı söylüyordu (kendi deyimleriyle “timeline crossing”). Güzel yazılarınız ve Işığınız için çok teşekkürler!

    Beğen

  2. Yazılarınız olmasaydı ne yapardım bilemiyorum. Gerçekten çok teşekkür ederim öyle bir zamanda geldi ki çok rahatladım tam da affetmem gereken bir şey vardı… derinlerde çok şey olduğuna da eminim. Bu konuda çalışmam gerek tekrar sağ olun…

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.