Kadınlar Günü ve Affetmek

Nepali Women by Gu CasArkadaşlar, bu Uluslarası Kadınlar Gününde cinsler arası barışın affetmekten geçtiğine inanıyorum. Kadınlar diğer kadınları, kız çocukları annelerini, kadınlar erkekleri, erkekler kendilerini ve eksik doğduğuna inanan kadınlar kendi kendilerini ve aşağılanmışlıkla, değersizlikle geçen binlerce yıllık insanlık tarihini affetmeliler… Aşağıdaki Yaratan mesajı tam bu güne uyuyor:

Hatalar, yargılamada yapılan anlık yanlışlar, başkalarına kötü zamanlamayla söylenen sözler ve kötü kararlar… Bütün bunlar insan olmanın birer parçası. Buraya öğrenmeye ve duygusal benliğinizde gelişmeye geldiniz.

Bu şeylere takılıp sürekli düşünenleriniz, sevgilim, lütfen kendini affet!

İçtenlikle ve kalpten gelen bir “özür dilerim” şifalanma sürecini başlatır.   Bunu, hata yaptığınızı düşündüğünüz kişiye ya da sessizce evrene de söyleseniz, durumun suçluluğunu ve utancını salıvermeniz, ruhunuzu özgürleştirir ve sizi daha huzurlu kılar. Kendinizi affetme fırsatından yoksun bırakmayın. Bu, kendinize ve diğerlerine verebileceğiniz en önemli hediyelerden biridir. – Yaratan

Ve, hazır Yaratan bunun en önemli hediyelerden biri olduğunu söylemişken, bugün “kadın hakları” ile ilgilidir. Bu, “kadın alışveriş günü” değildir, bu “kadınlara parfüm al, sonra da ona kaba davran” ya da “incik boncukla kadınları susturalım” günü hiç değildir!

Bu, eşit eğitim, iş, ücret ve rahatça sokakta yürüyebilme, istediği yerde, istediği gibi yaşayabilme, istediği seçimleri yapma ve her şeyden önce mutlu olma hakkının öne çıkarıldığı bir gündür.

Siz bunu biliyorsunuz elbette, ama cep telefonuma o kadar çok kadınlar günü indirim mesajı geldi ki, kendimi tutamadım. Kadını sadece tüketici olarak gören bir toplum için de “artık yeter!” demenin zamanı geldi sanırım.

Tüm kadınlara ve içindeki kutsal kadın enerjisinin farkına varmaya başlayan erkeklere:

Yolumuz uzun, işimiz çok, ama enerjiler bizim yanımızda. Eğer aynı fikirdeyseniz, işe affetmekle başlayalım.

Evet, belki de bir kadın grubun şarkısını koymalıydım ama Queen’in adı üzerinde, bence her iki enerjiyi de çok iyi taşıyan bir grup, burada cinsiyet ayrımcılığı yapmıyoruz. Kadın, erkek ve çocuk herkesin özgürlüğü için, sevgilerimle

Mor Alev

 

3 comments

  1. Gerçek yaşamımızda hissedilmese bile, adet yerini bulsun. Yaşanan kadın işkecelerinin, cinayetlerinin son olması dileğiyle. Kadınlar günümüz kutlu olsun arkadaşlar.

    Beğen

  2. Harika bir mesaj ve en sevdiklerimden Queen…Freddy Mercury’nin de bize uzaktan gülümsediğini düşündüm dinlerken…Barış ve huzurlu dişil-eril dengesiyle mutlu bir evrende yaşamaya niyet ediyorum.

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.