Ve Satürn Gelir… – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

SaturnSatürn’ün Yay’a geçişi her birimiz için büyük önem taşıyor.

Arkadaşlar, bazen Astroloji konusunda büyük ustaların sesini burada duyurmak istiyorum. Carl Boudreau başka yazılarımda da bahsetmiş olduğum çok saygı duyduğum bir usta. O özellikle sosyo-politik ve ekonomik olaylara yoğunlaşarak, toplumsal evrimleşmemizi astrolojik olarak takip ediyor. Satürn Yay’a bu ay giriş yapacak ve bundan sonraki üç yılımızı, ve aslında hayatımızın geri kalanını etkileyecek. Bu döngü, fikir sistemlerinin doğuş ve ölümünü yönettiği için, aşağıdaki analizin şu anda yaşanan “çılgın” kaosu anlamamıza yardımcı olacağına inanıyorum.

İşte Carl’ın bence çok önemli Satürn/Yay analizi:

Pek çoğumuz derinlerden gelen ve bitmek bilmeyen bir huzursuzluk deneyimliyoruz. Ayağımızın altındaki zeminin kaydığını hissediyoruz, sağlam kazıklarla temel atamıyoruz ve onun için de gelecekle ilgili endişelerimizle olması gerektiği gibi iyi bir şekilde başa çıkamıyoruz. Bu dünyanın nasıl çalıştığı konusunu bildiğimize artık güvenemiyoruz.

Bu duygunun bir kısmı aslında Satürn/Yay döngüsünün şu anki durumundan kaynaklanıyor.

Yay fikirleri yönetir, özellikle de büyük, her şeyi kapsayan fikir sistemlerini, örneğin dini inanış sistemleri, felsefi, teolojik ve metafiziksel sistemleri sayabiliriz. Bunun yanı sıra, siyasi sistemler ve ideolojiler de Yay tarafından yönetilir. Burada düşünce tarzları, anlayış ve zihniyetlerden de bahsediyoruz, bu sistemler genelde “izm” ekini alırlar.

Fikir sistemleri, insan yaşamlarını ve toplumları çalıştıran bilgisayar programlarıdır. Hepimiz, hedefler koymak, ilerlememizi ölçmek, kendimize yapılar ve organizasyonlar kurmak için fikir sistemlerini kullanırız.

Aslında, bir çeşit fikir sistemine ağırlıklı olarak dayanmayan çok az şey yaparız. Mantıklı ve güvenilir bir sistem ihtiyacımız neredeyse doğamızda vardır. Bizlere rehberlik edecek fikir sistemleri olmadan kendimizi kaybolmuş hissederiz.

Fikir sistemleri yaşayan varlıklardır. Zamanla, üzerine eklentiler yapılır ya da bazı elementler sistemden çıkarılır. Var olan fikirler değişime uğrar, zamana uygun hale getirilir. Bu değişiklikler genelde uygulama sırasında, alelacele ortaya çıkar. En sonunda, kaçınılmaz olarak, fikir sistemleri daha az mantıklı hale gelir ve yaşanan gerçeklikle olan uyumunu kaybeder.

Fikir sistemleri belli bir noktada çürümeye başlayınca, çok geniş bir endişe yaşanmaya başlar. Dünya hakkındaki fikirlerimiz ve dünyanın kendisi arasındaki uçurum son derece belirginleşir. İşte bu, temel bir kaygının içinizi kemirmesine sebep olur. Dünyamızı anlama ve yolumuzu bulma yeteneğimizi kaybetmeye başladığımızı hissederiz.

Satürn/Yay döngüsü fikir sistemlerinin doğuş, büyüme, olgunlaşma, sürdürülme ve yok olmasını yönetir. Şu anda ve aslında son birkaç senedir, Satürn/Yay döngüsünün sonlarını yaşıyoruz.

Accepting Saturn - you get what you deserveHemen hemen her 28 yılda bir, Satürn Yay’a geri döner ve tam disiplinli bir öğretmen gibi, fikirler evreninde düzenlemelere gidilmesini sağlar. Satürn’ün Yay’daki son transiti 1988 yılında başlamıştı. (Mor Alev: 1988 yılından itibaren, Perestroika ile Doğu Bloku ülkelerinin açılımını, iki Almanya’nın birleşmesini ve Sovyet/Demir Perde Komünizminin dağıldığını ve Çin’de bugünkü devasa Çin’i yaratan ekonomik ve ideolojik reformlara gidildiğini hatırlayalım.)

İşte bu döngünün sonlarında, var olan fikir sistemlerimizdeki sorunlar iyice ortaya çıkmaya başlar. Şimdi olduğu gibi, Yay ve onun devasa fikirler denizi, Satürn’ün ayakları yere bastıran doğrudan etkisi olmadan çok uzun süre geçtiğinde, tüm fikirlerimizde biraz delilik, biraz çılgınlık baş gösterir.

Yaptığımız şeylere, yaşanan olaylara kenardan köşeden, hafif kaçıklıklar, mantıksızlıklar sızar. Hatta, çılgınlık ve saçmalamak normal görünmeye başlar. Fikirler ve onların etkilediği sayısız şey fonksiyonsuz bir yöne doğru kayıp yuvarlanmaya başlar. Endişe ve belirsizlik zirve yapar. (Mor Alev: Arkadaşlar, lütfen gazetelere bir bakın, Carl hafif çılgınlıktan bahsediyor ama bence biz şu anda ülkece bunun birkaç oktav ötesindeyiz.)

Satürn Yay’daki yolculuğuna Aralık 2014 de başlayacak. Yazın Akrep burcuna geri dönecek ve tam transit için Eylül 2015’de Yay’a yeniden giriş yapacak.

Satürn Yay’a girdiğinde fikir sistemlerimizi arındırmaya başlar, mantıksız ve deli parçaları budar. Temeli sağlam olan fikirlerin üzerine inşa etmeye ve fikirleri yeniden gerçeklerle uyumlamaya başlar. Zamanla, akıl sağlığı yerinde ve mantıklı bir görünüş geri döner. Belirsizlik ve kaygı hafifleyerek geri çekilir.

Satürn Yay’dayken, var olan fikir sistemlerimizin bozukluğunu gözler önüne serecek olaylara sebep olur. Bunu o kadar kesin ve acil bir şekilde yapacaktır ki, o sistemleri derhal değiştirmeye bizi zorlayacaktır. İşe yaramayan, iyi olmayan fikirlerimiz bize zaman, para ve ilişkilere mal olacaktır.

İşte böylece, iyi olmayan fikirlerin iyi olmadığı çok net bir şekilde gösterilirken, aynı zamanda onları değiştirmek için bizi cesaretlendirecektir. Ve Satürn, bu değişimin dikkatlice yapılmasını ister. Tüm bakış açıları, tüm rakamlar, tüm taraflar titizlikle incelenmelidir.

Satürn, Yay’daki yolculuğunu bitirip Oğlak ve Sonra Kova burcuna geçerken, dünyanın fikir sistemleri reforma uğramış ve toparlanmış olacak. Böylece Dünya ve kişisel yaşamlarımız da daha düzenli bir hale gelmiş ve yenilenmiş olacaktır.

Sevgili Okuyucularım, hepimiz bu aydan itibaren fikirlerimizi, inanışlarımızı gözden geçirip, salıvermemiz gereken parçalarını arkada bırakarak, yeni fikirlere gereken değeri verdiğimiz takdirde, çok çabuk kendimizi bu toplu kaostan çekip çıkarabiliriz. Toplumsal olarak, bunun biraz daha vakit alacağını düşünmek herhalde yanlış olmaz. Önemli olan, umut, olumlu beklenti ve sevgiyle yolumuza devam ederken, değişime uyum sağlamak ve kimi zaman da değişimin lokomotifi olmayı kabul etmek.

Carl bu bilgileri Facebook’ta paylaşmış olduğu için, orijinali verebileceğim bir internet sayfası maalesef yok. Carl’a paylaşımı için çok teşekkürler.

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizden rehberlik almak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Mor Alev

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com