Uranüs-Plüton Kare Açısına Değişik Bir Yaklaşım: Çakra Aktivasyonu – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Clare Goodman - seven chakrasSevgili Okuyucularım, Cosmic Intelligence Agency den Tara Greene’in 7 kare açıyla 7 ana çakranın arasında bağlantı kurduğunu görünce, bunu sizlerle paylaşmak istedim.

Bana Tara’nın yaklaşımı mantıklı geldi. Yazının tamamını burada çevirmiyorum, ama öğrendiklerimi aktarıyorum. Tara’nın yazısını okurken sürekli geçmişe gidip verilen tarihlerle kendimde, çevremde ve toplumsal olarak neler olduğunu karşılaştırdım. Size de bu yazıyı öyle okumanızı tavsiye ederim.

Bilgilerin kendisine geçmeden çakra aktivasyonunun ne demek olduğunu konuşalım. Bence buna güncelleme de denebilir. Çakra genişliyor, etkisi artıyor ve çakranın ilgili olduğu konularda arınması, salıverilmesi gereken inanışlar, alışkanlıklar ve durumlar büyüyerek sizlere kendini gösteriyor. Bazen çakra aktivasyonu ilgili çakranın bedenimizdeki organlarında rahatsızlık olarak da ortaya çıkabiliyor. Örneğin, Kök Çakra aktivasyonu hayatta kalmakla ilgili konuları öne çıkarıyor. Bunlar tamamen fiziksel konular, yani para, ev, iş, karnını doyurmak, aileye bakmak, güvenlik ve elbette yaşama sevinci ya da bunun tam tersi öne çıkıyor. Arınma tamamlandığında ise, çakra güncellenmiş haliyle tam ve olması gerektiği gibi enerji değiş tokuşunda bulunarak her geçen gün bizi daha da ileriye götürüyor. (Çakralar hakkındaki detaylı bilgiler için buraya bakabilirsiniz.)

 • 24 Haziran 2012 ~ Uranüs 8º Koç/Plüton 8º Oğlak – Kök Çakra (Hayatta kalmak)
 • 19 Eylül 2012 ~ Uranüs 6º Koç/Plüton 6º Oğlak – Sakral Çakra (Yaratıcılık, verimlilik, özsaygı ve cinsellik)
 • 20 Mayıs 2013 ~ Uranüs 11º Koç/Plüton 11º Oğlak – Solar Pleksus (Güç, irade, üç boyutlu benliğin merkezi)
 • 1 Kasım 2013 ~ Uranüs 9º Koç/Plüton 9º Oğlak – Kalp Çakrası (Evrensel varlığımızın merkezi, sevgi)
 • 21 Nisan 2014 ~ Uranüs 13º Koç/Plüton 13º Oğlak – Boğaz Çakrası (İletişim, gerçekler)
 • 15 Aralık 2014 ~ Uranüs 12º Koç/Plüton 12º Oğlak – Üçüncü Göz (Sezgiler, psişik güçler, ruhani gelişim, aydınlanma)
 • 17 Mart 2015 ~ Uranüs 15º Koç/Plüton 15º Oğlak – Taç Çakra (“Bir” olmak, birliktelik bilinci, kozmik bilinci anlamak ve onunla sürekli olan bağlantımızı tanımak)

Tara’ya göre bu ay Üçüncü Göz çakramızda kolektif bir güncelleme yaşanacak. Yani, sezgilerimizde bir patlama yaşayabiliriz. Ama, bu döngülerin etkisi her zaman anında görülmüyor. Genel olarak, bir süre geçtikten sonra geri dönüp baktığımızda “işte olan buymuş!” diyoruz. Uranüs-Plüton kare açısını genel olarak yazdığım yazıda da bunun hemen hemen 100 yıllık bir döngü olduğunu ve 60larda başlayan devrimin devamının şimdi geldiğini yazmıştım. Yani zamanlama konusunda bunu da düşünmemiz iyi olacaktır.

Tara bu ay gerçekleşecek olan aktivasyon/güncellemeyi şöyle tarif ediyor:

“Bu aklımızı başımızdan alacak bir aktivasyon olacak. Kişilerin sezgileri çok daha isabetli bir hale gelirken, telepatik güçler de ortaya çıkacak. Kolektif sanki dünyanın bütün büyük şehirlerinin içme suyuna LSD katılmış gibi hissedecek. Sadece kişilerin Üçüncü Göz çakrası değil, yeryüzünün de Üçüncü Göz çakrası aktive olacak. Mor/mavi renkte yiyecekler yemek, ametist kristali ile çalışmak ve Mor Alev enerjisi ile meditasyon yapmak bu aktivasyonu hızlandıracak.”

Tara etkiler konusunda da şunu söylüyor:

“Bu uyanış, kendini sadece ego benlikleriyle bağdaştıran, kendilerini başkalarından ayrı hisseden, defansif, kendini diğerlerinden üstün gören kişiler için tamamen şok edici olabilir. Hepimiz, ataerkil, ego tarafından yönetilen, realistik, Oğlak burcu karakterini taşıyan hiyerarşik yapılar tarafından büyütüldük. Kolektif enerjiler yükselecek, ama bu bazı huzursuzluklar olmadan gerçekleşmeyecek. İnsanlar kolektif olarak aklını kaybediyormuş, toplumlar hep birlikte deliriyormuş gibi görünebilir. Ama aslında bu, ufalanarak yerle bir olan eski gerçekliğin yerine yenisinin gelmesidir. Şu anda hali hazırda “Işık İşçisi” kimliğini kabul etmiş, yüksek benlikleriyle iletişimde ve sevgiyle çalışan kişiler için bu harikulade bir gelişim olacak. Çünkü kendilerinin ve etraflarındakilerin ihtiyaçlarını çok daha net bir şekilde sezebilecek ve yüksek bilinçteki enerjilere çok daha kolayca ulaşabilecekler. Telepatik-telefonla konuşmaya başlayacağız. Unutmayın, yeni bir gerçekliğe yavaş yavaş açılırken, enerjimizi hep korumalı ve psişik sınırlarımızı güçlü tutmalıyız.”

Özellikle Reiki ve diğer enerji şifası yöntemleri ile çalışan arkadaşlar, bu bilgiler sizlere de yakın geliyor mu?

Mor Alev

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizden rehberlik almak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

4 comments

 1. Benim bir tane pembe kuvarsım var ama ametist de almak istiyordum şimdi hemen alacağım o zaman. Mor alevle çakra temizlemek çok yararlı olabilir herhalde. Bir kere yapmıştım çok harika şeyler deneyimlemiştim. Ne tesadüf ki bu sabah da aklıma gelmişti ama yapamamıştım. Çok teşekkürler paylaştığınız için bazı insanlar üşenir hani sizde o yok.

  Beğen

  1. Sevgili Simge, daha neler paylaşmak istiyorum da insan olduğumuz ve hala aslında “var olmayan” zamana uygun hareket ettiğimiz için hepsini yayınlayacak gücüm ya da vaktim olmuyor… Çok teşekkürler.

   Liked by 1 kişi

 2. Benim amatist taşım var, yüzüğümde var ne yapacağımı nasıl çalışacağımı bilmiyorum. Sevgili Mor Alev.

  Beğen

  1. Sevgili Nuray, Ametisti elinizde tutarak ya da ona odaklanarak veya kalbiniz ya da üçüncü gözünüze koyarak Mor Alev meditasyonu yapın. Sevgilerimle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.