Yeni Ay Yay’da (22 Kasım 2014) – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sagittarius above the Sahara Photo by Babak A TafreshiSevgili Okuyucularım,

Akrep’teki günleriniz nasıl geçti? Derinlerden çekip çıkardığınız gölgeleri aydınlatıp kendinizi yine(!) yeniye hazırlayabildiniz mi? Bir başka güçlü yeni ay yaşamaya hazırlanırken, bugün Akrep’in yeraltı krallığında son günümüz ve sanırım biraz da yorgunsunuz… Size bundan iki ay önce söz verdiğim gibi tempo düşmüyor, ama yoğun tempoda bile dinlenecek cepler yaratmayı öğreniyoruz. Yeni ay yarın 22 Kasım Cumartesi saat 14.33 de (IST) Yay burcunun ilk derecesinde gerçekleşecek.

Yay enerjisi sel gibi akmaya başlarken yeni başlangıçlar hissini pekiştirecek. Ama bir dakika duralım, aynı zamanda sanki hala yoğun, duygusal ve dönüştüren Akrep’in etkilerini hissediyoruz, yani Yay eğlencesi biraz yavaş başlıyor. Yay koşturup büyük bir maceraya atılmak isterken, şu anda hala sıkı sıkıya Akrep’in ellerindeyiz ve korkularımız, gölgelerimiz ve kırılganlıklarımızın farkındayız. Bu hafta Güneş ve Satürn Akrep’te birleşti ve bütün bir hafta onun etkilerini hissetmeye devam edeceğiz. Yani, her ne kadar büyük planlar yapmaya, telaş ve sevinçle onları gerçekleştirmeye hazır hissetsek de, bizi rüyalarımızı gerçekleştirmekten alıkoyan şeylerin son derece farkındayız.

Yeni Ay Sabian Sembolü: “Emekli askerler eski hatıralarını anmak için bir araya geliyorlar”

Bu sembolün bize verdiği bilgi şu: Hayatımızda yeni sayfalar açmak için eski yara ve şablonları bilinçli olarak farkındalığımıza çağırmalı ve onlardan aldığımız dersleri anlamalıyız. Yeni ay, her ne kadar yeni başlangıçlar ve yeni maceralar için atılan tohumları simgelese de, görülüyor ki geçmişimizi ve yaralı yönlerimizi onurlandırmadan bunu yapamayacağız.

Güneş ve Ay iyimser ve maceraperest Yay’da bir araya gelirken bu enerjiyi hatırlayalım: Yay, cesur, gözü kara ve eğer risk alırsa bir şekilde ödüllendirileceğinden emindir, bu ödüller ilk anda düşündüğü gibi olmasa da onları şükranla kabul eder. (Yay’ın bu hallerini çok seviyorum!) Fiziksel, duygusal ve doğa sevgisini taşıyan Yay aynı zamanda sezgisel ve geleceğe dönüktür. Hayallerinin peşinden gitmekten korkmaz ve kendi şansını kesinlikle kendisi yaratır. Gerçekten yıldızları hedef alır! Büyük resmi görür ve detaylarda kendini kaybetmez. Yay’ın amacı bilincimizi genişletmektir. Gerçeği arar, gerçeği söyler ve pek çoğunuzun bildiği gibi çoğunlukla da Yay’ın gün ışığına çıkardığı ham gerçeklerle yüzleşenler alınganlık yapabilirler. Gerçekler bazen acıtır! Hayatın anlamını aramak, özgürlük aşkı ve kalbini dinlemek Yay denince aklımıza gelen ilk özellikler. Ancak unutulmaması gereken şey şu ki, Yay’ın bulup getirdiği gerçeklerle inanç sistemleri gelişir, kanunlar yazılır. Herkes o gerçekleri kendine göre yorumlarken de, en sonunda inanılan şeylerin gerçekle ilgisi kalmayabilir. İşte o yüzden Yay tekrar tekrar arayışa çıkacaktır. (Burada Yay burcu kişilerden değil, etkisi altında kalacağımız enerjiden bahsediyorum, kişiler asla sadece bir burçtan ibaret değillerdir.)

Akrep’in Yay’dan önce gelişi Evren’in işleyişinin güzelliğini gösteriyor. Önce Akrep’te korku ve karanlık duygularımızla yüzleşiyoruz, sonra Yay hepimizin korkularına rağmen ayaklarının üzerine düşeceğine emin bir şekilde bir inanç sıçraması yapmasına yardımcı oluyor. İnanç, Yay’ın çok büyük bir parçasını oluşturuyor. Yay sayesinde kendimizden çok daha büyük güçler tarafından gelişmek ve evrimleşmek üzere yönlendirildiğimize ve bize yardım edildiğine inanırız. Bu inanç en zor zamanları atlatmamıza yardımcı olur, her olayda bir hayır olduğuna inanırız. İçimizdeki iyimser Yay, en zorlu deneyimlerin ne kadar acılı olursa olsun, ilerlememiz için hayranlık verici fırsatlar olduğunu görür. İşte şimdi neşeli, coşkulu, sosyal ve eğlenceli Yay dönemine girerken, şimdilik hala daha Akrep’in duygusal yoğunluğu ve Yay’ın genişleme arzuları arasına sıkışmış gibiyiz. Eğer bu ay (Yay dönemi bitimine kadar, yani 22 Aralık), korkularımızı onurlandırıp salıvermeye devam ederek ilerlersek, hissedilen şu ki, Evren de bizi yarı yolda karşılayacak ve gösterdiğimiz cesaret için ödüllendirileceğiz.

Quantum Mechanics of the Soul

Satürn Faktörü

Ağır, karanlık ve kısıtlayıcı Satürn’den uzaklaşan Ay ve Güneş, Yay’daki eğlenip, gülüp, insanlarla bir araya gelmek isteyen Venüs’e yaklaşıyorlar. En sonunda o da olacak, ama önce geçen iki aydır bizden beklenen dürüstlük, şeffaflık ve arınma temalarını gerçekten tamamlamamız gerekiyor. 26 Kasım’da Merkür de Satürn’le buluşacak, bu açı neredeyse melankolik bir hava taşıyor ve Satürn hayatımızın gerçeklerini ve görmek istemediğimiz kısıtlamalarını çiğ bir ışıkla aydınlatabilir. Arkadaşlar, gerçekdışı korkularınızla bir daha yüzleşme şansınız işte burada. Böylece korkular sizin üzerinizdeki güçlerini kaybedecekler ve tam bir Yay gibi özgürce eğlenceye katılacaksınız!

Burada vermem gereken bir başka haber ise en sonunda Akrep’teki Satürn’ün Ekim 2012 den beri üzerimizde yarattığı baskının bitmek üzere olduğu. Bunu Satürn Aralık ortasında Yay’a geçer geçmez hissedeceksiniz. Sonra, yazın yeniden Akrep’e geri dönecek ama Eylül’de Yay’a tam olarak yerleşecek ve bu geçişin üzerinizden alacağı tonlarca ağırlık hissini anlatmama imkan yok. Bu sefer gerçekten duygusal arınmanın son noktalarını yaşadığımızı size söylemek istiyorum. Doğrusu, ben bir 28 yıl daha Satürn’ü Akrep’te görmeyeceğim için çok mutluyum. Şimdilik, Yay’daki Satürn’ün fikirlerin ölüşü, doğuşu, gelişimi ve özellikle işe yaramayan fikir ve inanışların elenmesi dönemini getirdiğini bilmemiz yeterli. Bu konuda daha sonra daha detaylı yazacağım.

Uranüs-Plüton Kare Açısı

Arka planda bu kare açının gelişinin gürlemesini duyuyoruz. Sosyo-politik ve ekonomik açıdan biraz daha çalkalanmaya hazır olun. Serinin altıncısı yaklaşırken artık bu çalkantılara alıştığımızı ve onlarla en iyi şekilde başa çıkmayı öğrendiğimizi düşünüyorum. Bu konudaki detaylı yazımın bağlantısı burada.

Neptün ve Chiron’ın şifası…

Bazen kendimize o kadar acımasız davranıyoruz ki, Neptün’ün bize bu gezegende elinden gelenin en iyisini yapan evren güzeli ruhlar olduğumuzu hatırlatmasına gerçekten ihtiyacımız oluyor. Bu dönemde Neptün ve Chiron bize şifa vermeye devam ederken, gerçeklerden kaçma içgüdüsüne karşı koymamız gerekiyor. Gerçeklerden bazen televizyon seyrederek, bazen bilgisayar oyunları, aşırı alışveriş, aşırı yemek, ve …. Kısacası sayısız şekillerde kaçmak konusunda bayağı idmanlıyız. Oysa kendimize de başkalarına gösterdiğimiz kadar şefkat ve anlayış göstersek, hiçbir şeyden kaçmamıza gerek kalmayacak. Nelerden nasıl kaçtığınıza bakın, ve saklanmazsanız neler başarabileceğinizi düşünün. Yardımcılarınız burada.

Özetle..

Violet horseBu Yeni Ay kendimize karşı tam dürüstlük şartını koşmaya devam ederken, inançla ileriye doğru atılmamızı destekliyor. Sabian Sembolünün açılımına yeniden dönersek: “Eskiler yanıp bittiğinde yeni olasılıklara doğru uzanmak; yetenekleri en iyi şekilde zorlayacak net hedefler edinmek; hayatta hangi savaşların buna değer olduğuna karar vermek; önemsiz sorunları salıvermek ve önünüzdeki önemli iş için kalbinizi güçlendirmek; net bir gelecek vizyonu için birlikte hareket etmek”

Enerjiler bu ay da geçen ay olduğu gibi tek bir yöne doğru gitmiyor ve çok çeşitli şeyler söylüyorlar ama havada kesinlikle Yay iyimserliğinin ve idealizminin kokusu var. Yay “değişken” bir ateş burcu (“değişken” ateş burcunun diğer tanımı “dönüşüm yaratan” demektir) ve renklerinden biri de mor olduğuna göre, ay boyunca Mor Alev enerjisi ile çalışmanızı öneririm. Harika sonuçlar elde edeceğinizden eminim.

Bu ayı en mükemmel Yay coşkusu, öğrenme sevinci ve macera hissiyle muhteşem deneyimler yaratarak geçirmenizi dilerim!

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Mor Alev

Bu yazı Tom Lescher ve Carl Boudreau gibi usta öğretmenler olmadan yazılamazdı. Hepsine teşekkür ederim.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

10 comments

 1. Merhaba Sevgili Mor Alev, bugünlerde nette gazetelerde okuyorum 21-22-23 Aralık tarihinde Dünya üç günlük karanlığa bürünecek yazıyor Foton kuşağı açıklamaları var. Bunlar hakkında bir bilginiz varmı?, ben şimdiden etkisinde kalmaya başladım

  Beğen

  1. Sevgili Nuray, bunu 2012 kış gündönümü için de söylemişlerdi. İnsanlar panik oldular ve o zaman aldıkları mumlar hala evlerinde duruyor. Sanki mum devasa güneş gücünün yerini tutabilirmiş gibi… Sizce böyle bir şey mümkün mü? Neden birden bire dünyamız karanlığa bürünsün ve güneş parlamaktan vaz geçsin? Foton kuşağına gireli 3 ay oldu bile. Enerjiler yükseldi. Her şey gayet güzel gidiyor. Harika bir kış geçireceğimizden eminim. Çok güzel bir yılbaşı ve gündönümü olacak. Böyle hurafelere bakmayın siz. Korkularınızı salıverin gitsin. Sevgilerimle

   Beğen

 2. Teşekkür ederim. Sevgili Mor Alev korku değilde tuhaf bir beklenti içine girdim, ne olacak nasıl etkileneceğiz düşüncesi pencereden bakmayın ,perdeleri sıkı kapatın uyarıları vardı. Birde Nasa nın açıklaması olunca doğal olarak ciddi bir kurum etkilendim açıkçası .

  Beğen

  1. Ben gerçekten merak ettim, niyetleri nedir bu insanların. NASA böyle bir uyarı yapmadı ve asla yapmaz çünkü panik çok daha zararlı bir şey. Gidip http://www.nasa.gov dan kontrol edebilirsiniz. Boş verin gitsin!

   Beğen

 3. Tabiki benim için en güvenilir kaynak meleklerim ve siz siniz onun için size sormak istedim.

  Beğen

 4. Ben bir akrebim ve yükselenim yay, gene beni derinden ilgilendiren şeyler olacak ama güzel şeyler:)) ödüllerimi sevgiyle kabul ediyorum.

  Beğen

  1. Bu herkesi etkiliyor ama sizi daha fazla mı etkiler onu bilmiyorum.

   Beğen

 5. NASA dünyanın yaşanacak olan güneş fırtınası nedeniyle 3 gün karanlığa gömüleceğini açıkladı.

  NASA yetkilileri yaşanacak bir ‘Güneş Fırtınası’ nedeniyle, 21, 22 ve 23 Aralık tarihlerinde Dünya’nın bir bölümünün güneş yüzü görmeyeceğini bildirdi.Haberi medyayla paylaşan NASA’nın Başkanı Charles Bolden, Dünya kamuoyuna olağanüstü olay karşısında sakinliğini korumasına yönelik çağrıda bulundu.

  SON 50 YILIN EN BÜYÜĞÜ
  Bolden, uzay olayının son 50 yılın en büyük ‘Güneş Fırtınası’ olacağı için Dünya’daki karanlığın bu kadar uzun süreceğini belirtti.

  SABAH

  Ben haberlerin yalancısıyım okuduğum yazı bu kaynakda Haber 365 ve Habertürk

  Beğen

  1. Sevgili Nuray, bu ülkede gazeteciliğin ve muhabirliğin büyük ölçüde sona erdiğini tekrar görüyoruz. O şirketlerde çalışan insanların da ekmeği ile oynuyorlar böyle güvenilmez olarak. Geçen gün HT de global ısınmanın büyük bir aldatmaca olduğu yazıyordu, güya kanıtlanmış! Yalan haber, kontrol edilmemiş bilgiler, dedikodu… Çocukluğumuzda buna “atmasyon” denirdi. Belki de bu tarz medya kuruluşlarına sevgi ve ışık göndermeliyiz. Daha güvenilir haber kaynaklarına yönelmenizi tavsiye ederim. Örneğin, doğrudan Reuters ajansını ya da BBC Türkçe’yi takip edebilirsiniz. NASA geçen ay gerçekleşen güneş patlamaları ile ilgili uyarı yayınladı ve bunun da 3 gün karanlıkla hiç ilgisi yoktu. Sadece cep telefonu, radar ve TV yayınlarını etkileyebileceğini ve bazı elektrik sistemlerinde arızaya yol açabileceğini söylediler ama bu da gerçekleşmedi. Sevgilerimle

   Beğen

 6. Teşekkür ederim. Sevgili Mor Alev ben çok ciddiye almıştım ciddi, ciddi 19 Aralıkta memlekete gidecektim, enazından soba var donmayız diye.

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.