6-7 Kasım 2014: Dolunay Boğa’da; alışıldık, bildik şeyler ve sıcak çikolata??? – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

 

taurus full moonBu sorunun cevabını verirken seçim size ait, ama ben kendi açımdan “pek sanmıyorum” diye cevap vermeliyim. Dolunay 6 Kasım Perşembe gecesinin Cuma’ya bağlanışından hemen sonra 7 Kasım saat 00.23 de gerçekleşecek. Dolunay etkisi 4-5 gün sürer, ama bu ayın tamamının dolunay benzeri bir enerji ile geçeceğini yeni ay raporunda konuşmuştuk, işte o yüzden Çarşamba’dan Pazartesi’ye yoğun enerjilere hazır olun! (Ayrıca, bu rapor yeni ay raporunun bir devamı şeklinde, o rapordaki çoğu enerji de sürüyor, yani ikisinin birlikte değerlendirilmesi yerinde olur)

Bu ay döngüsü 23 Ekim’deki güneş tutulmasıyla beraber başladığı için çoğu dolunaydan daha fazla hayat değiştirecek etki ve içgörüleri getirme potansiyeline sahip. Hiç şüphesiz, Ekim başından beri deneyimlediğimiz yüksek enerjiler ve değişime doğru itilmemizde, çok sayıda yüksek güçte enerjili güneş patlamalarının da katkısı var. 23 Ekim’den beri M seviyesinde 39 ve X seviyesinde 9 güneş patlaması gerçekleşti.

Dolunay Boğa’da

Dolunay Boğa’da ışıldarken karşısına Akrep’teki Güneş ve Venüs’ü alıyor. Her dolunay ışığının parlaklığıyla, elbette bize yeni fikirler ve genişlemiş bir farkındalık potansiyeli sunarken, Güneş’e olan zıt açısı sebebiyle zıtlıklar arasında yeni denge ihtiyacını da getirebilir.

Boğa’daki dolunay ise çekirdek değerlerimizi yeni bir ışıkta görme şansı veriyor. Ama Boğa tanıdık, bildik şeyleri sever, yenilikten çok hoşlanmaz ve kendi rahat alanında (o alan nasıl olursa olsun) kalmayı tercih eder. Buradaki risk, hayatı tazelenmiş bakışlarla görmektense, olduğumuz yerde kalıp eskiden yaptıklarımızı, eskiden yaptığımız gibi yapmak, ve her defasında aynı sonucu almaktır. İşte eskiyi tercih edersek, bu sırada şikayet etmeye devam edebilir, hayatın ve diğer insanların haksızlıklarla dolu olduğunu tekrarlayabilir ve hiçbir şeyin değişmediğini söyleyebiliriz! Bu tuzağa düşmemeliyiz! Önümüzdeki haftalarda karşımıza hem yaşam deneyimlerimizi, hem de anlayışımızı değiştirmek yolunda pek çok fırsat çıkacak. O fırsatları, sadece tanıdık oldukları için tutunduğumuz yorgun yaralar, eski acılar ve “kurban psikolojisi” için feda etmek çok yazık olacaktır. Kasım ayı, eğer geleceğimizi yaratma sorumluluğunu üzerimize alırsak, bize sayısız fırsatlarla cevap verecek açılara sahip.

Venüs sahneden inmedi…

fall loveVenüs’ün bu dolunaydaki önemli rolünün iki nedeni var: Venüs dolunay sırasında Güneş’le birleşecek ve aynı zamanda Boğa’yı yöneten gezegen. Bu demek oluyor ki, sevgi, ilişkiler, kalbin genişlemesi, maddi/manevi kaynaklar temaları bu dolunayın enerjisiyle tam olarak birleşiyor. Bu neredeyse hayatımızdaki önemli şeylerin büyük çoğunluğuna denk geliyor. İşte dolunayın parlak ışığı sayesinde hayatımızın bu bölümlerine yeni yaklaşımlar bulabilir, mutluluğumuzu artıracak yeni yollara rast gelebiliriz. Bu arada sorunlu noktaları göz arkası etmeden, ışığı kucakladığımız gibi gölgeleri de kucaklamalıyız.

Venüs, 12 Kasım’da Satürn’le birleşiyor. İlişkileriniz hakkındaki gerçekleri görebilmeniz için gözlerinizi açan bir enerji yayıyor. Gerçekten birlikte aynı hedeflere yürüyor musunuz? Ya da bu kişiler sizi gerçekten yoğunlaşmanız gereken konulardan alıkoyan birer engel mi? Bu açı her zaman bir şey ya da şeylerin gerçek değerini gösterme becerisine sahiptir.

Kirli Harry: Mars ve Plüton birleşmesi

Doğrusu, 10 Kasım’da gerçekleşecek ama etkisi bence 2 haftaya yayılacak bu açı, pek de iyi bir kombinasyon değil. Saldırgan, öfkeli ve rahatsız edici davranışlar, her ne pahasına olursa olsun kendi istediğini kabul ettirmek arzusu ve güç kullanımı bu birleşmenin etkilerindendir. Bu hataları hepimiz yapabiliriz ve çok uyanık olmalıyız.

Ama bu birleşmenin yıkıcı yönünü üzerimize almak zorunda değiliz. Başka bir seçenek daha var. Ve bu başka seçenek Kronos tarafından destekleniyor. Kronos bu iki güçlü gezegenin karşısında, onlara ve bize “gücün haklılığı getirdiği” kavramının eskilerde kaldığını hatırlatıyor. Yani artık sadece para ya da bir şekilde güce sahip olunduğu için başkalarına ait olan hakların gasp edilmesi durumunda bunun bir karşılığı olduğunu söylüyor. Bu dönemde zorbalığın sonlara yaklaşmış gösterilerini izleyeceğimize inanıyorum.

mars-plutoYeni doğan Kova Çağının gerçek ruhani savaşçısı, tüm yaşamlar için azimle şefkat duyan, sadece kafasında değil, kalbinde yaşayan, hakiki gücün gerçeği derinlerden yüzeye çıkartacağını bilen ve bütün bu özelliklerin bedenlendiği kişidir. Gerçeği otoriter kafa yapıları ve egoist yalanlarla bastıranlar bu açıda yara alacaklardır. Şu anda bu açının olumlu yanı, bizleri ruhani savaşçılar olmaya çağırıyor. Böylece gerçeğin kılıcı ile sertleşmiş egoları yarıp içerideki bilgeliğin ve içgörünün bir merhem gibi akarak yaraları iyileştirmesini sağlayabilirsiniz.

Ama, eğer bu kılıcı başkaları üzerinde kullanmaya karar verirsek, önce kendi egolarımızı kontrol etmemiz gerekiyor! Kendimize bakıp, neler olduğunu tam olarak anlamanın zamanı geldi. Başkalarını hedef alırken, kendimize ait neleri görmezden geliyoruz? Şu anda Plüton, Mars ve Kronos, eksiksiz her birimize aynaya baktığımızda gördüklerimiz konusunda gözünü kırpmayan bir dürüstlüğün sorumluluğunu veriyor. Aralık ortasında Uranüs ve Plüton bir sonraki kare açıyı oluşturduğunda bu dürüstlük sizi katlarca fazlasıyla ödüllendirecektir. (Bu kare açı hakkında yeni yazdım, detayları burada bulabilirsiniz)

Yukarıdaki ikiliye ek olarak, 12 Kasım’da Mars Uranüs’le de bir kare açı yapacak. İsyan, özgürlük isteği, düşünmeden hareket etmek, çılgınca gemileri yakmak eğilimleri hissedebilirsiniz. İşte o zaman yine aynaya bakmanızı ve iç ve dış sorunları ancak birlikte çözerseniz kalıcı rahatlığa kavuşacağınızı hatırlamanızı öneririm.

Nefesin Önemi

Pam Younghans diyor ki, bu değişim zamanlarında nefes almanın öneminden ne kadar bahsetsek az kalır. Tıp dünyası, fiziksel gelişim uzmanları ve ruhani okulların nefese odaklanmaya bu kadar çok önem vermesi bir tesadüf değil. Bilinçli nefes almak doğumdan, meditasyona ve hatta bağışıklık eksikliği tedavilerinde bile kullanılan bir yöntem. Derin nefesler hücrelerinize oksijen sağlar, bu da besinlerin emilmesine yardımcı olur. Böyle olunca vücudu toksinlerden temizleyen lenf sistemi uyarılır. Derin nefes aynı zamanda merkezi sinir sisteminizi destekler.breathing exercise

Önemli olan şu ki, nefesimize odaklandığımızda birden bire çok olumlu şeyler olmaya başlar. Fiziksel olarak rahatlarken, odaklanmak daha kolaylaşır, duygusal gerginlik ve stresi azaltırız ve zaman zaman da ihtiyacımız olan bilgi aklımıza geliverir!

Boğa bir toprak burcu, beş duyuyu kullanarak rahatlık yaratmaktan, sakin, sıcak ve güzel bir evden hoşlanır. Nefes çalışması ne kadar hava burçlarına uygun gibi görünse de, bu dönemde kendi vücudumuzu hissetmemiz ve onu rahat ettirmemiz açısından hepimize iyi gelecektir. Böylece Boğa’nın arzuladığı sakinlik ve rahatlığı sağlayabilir, aynı zamanda Plüton-Uranüs-Mars enerjilerinin salladığı dünyada tutarlı merkezde kalabiliriz.

Önümüzdeki bir hafta – on günlük süreyi gerçeklere bağlı, gözleriniz açık ve cesaret-merhamet-sevgi üçlüsüyle geçirirseniz, 16 Kasım’da Yay’a geçen Venüs, ilerlemeye başlayan Neptün ve Chiron ortalığı aydınlatacak ve sizi de hafifletecektir.

Hepinize harika bir dolunay diliyorum

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Mor Alev

Bu yazı Tom Lescher, Kelley Rosano, Sarah Varcas, Carl Boudreau gibi usta öğretmenler olmadan yazılamazdı. Hepsine teşekkür ederim.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com