Bu Benimle Aynı Rezonansta Titreşiyor! – Konsey (Mesaj 3)

resonate with meArkadaşlar, başlıkta verilen “aynı rezonansta titreşmek” son 5-6 yıldır İngilizcede fazlasıyla yer etmiş bir söylem. Bunu artık iş toplantılarında bile duyabilirsiniz, bu da aslında enerjik olarak ve bilinç düzeyi açısından ne kadar geliştiğimizin bir göstergesi. Herhalde 10-15 yıl önce normal bir günde, bir şeyin enerjisinin bizimle uyum içinde titreştiğini söylesek, soru işaretleriyle yüzümüze bakarlardı. (Bu söylemi Türkçeye nasıl taşırlar bilmiyorum ama lütfen “ben bununla rezoneyim” gibi yanlış İngilizce-Türkçe olmasın diye dua ediyorum.) Peki bu ne demek? Aşağıda konsey açıklıyor, ama ben de burada bir iki kelime eklemek istiyorum. Bu bir şeyin öz benliğimizle uyum içinde olduğunu, onu anladığımızı, onayladığımızı ve en önemlisi o şeyin ruhumuza hitap ettiğini  gösterir.

Ekinokstan hemen önce verilen 4 mesajdan ilk ikisini dün yayınlamıştım ve bugün geri kalan iki mesajı peş peşe yayınlıyorum. Bu mesajlara ortasından başladıysanız ilk ikisini de okumanızı tavsiye ederim. (Sol sütunda Konular başlığı altında “Baş Melek Michael (Mikail) ve Yüksek Benlik Konsey Mesajları – Ron Head” kategorisinde)

Mor Alev Dostu, Ron Head ve Konseye çok teşekkürler. Mesajın orijinaline http://www.oraclesandhealers.wordpress.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Sizlere söz verdiğimiz gibi, bu kanal (Ron Head) ve başka kanallar aracılığı ile ilettiğimiz tüm mesajların, “sizinle neden aynı rezonansta titreştiği ve sizleri nereye yönlendirdikleri” hakkında konuşacağız.

Evet, şayet her birinize sizin söyleminizle “bu mesajların sizinle neden aynı rezonansta titreştiğini” sorsaydık, büyük olasılıkla; “Çünkü onların içindeki gerçeği kabul ediyorum, benimsiyorum” cevabının, farklı varyasyonlarını duyardık. Bu cevap, üç aşağı beş yukarı “benimle aynı rezonansta titreşiyor” cümlesinin anlamını ifade ediyor. Öyle değil mi? Sonra da tam bu noktada, (benimseme nedeninizi) sorgulamayı bırakıyorsunuz. Biz de sizlerden, daha derinlere bakmanızı rica ediyoruz. Ve biz bunu, sizleri kim olduğunuza dair daha derin bir anlayışa yönlendirmek için, yapıyoruz. İlerlemeniz için, bu çok önemlidir. Eninde sonunda, kim ve ne olduğunuzu öğrenmeniz ve gerçek Benliğinizi tüm ihtişamıyla ortaya çıkarmanız gerekiyor.

Müsaade ederseniz, dikkatinizi çekmek istediğimiz bir başka fikrimizi daha söylemek istiyoruz. O mesajların içeriğindeki “benimsediğiniz” gerçek, çocukluğunuzda size öğretildiği anlamdaki gerçek değil. Aileniz veya arkadaş gruplarınızca genel olarak kabul edilen gerçek de değil. Aslında esas olay şudur; O mesajları gördüğünüzde, içeriğindeki “gerçek ve kavram türlerine” İçsel Benliğiniz, Yüksek Benliğiniz, Gerçek Benliğiniz ve dolayısıyla Konseyin kendisi, “EVET, işte bu!” diyor. Bu “onaylama”, her birinizde farklı şekillerde ortaya çıkabilir. O anda içinize en iyi dokunan hangi gerçek ise, ona bağlı olarak bir titreme nöbeti ya da gerçeklik şoku yaşayabilirsiniz. Ama kesin olan şudur ki, hepiniz “Siz olmanın ne demek olduğuna” dair derin bir farkındalığa yönlendiriliyorsunuz. Hem de çok iyi bir nedenden dolayı. Çünkü hepiniz, çok önemli zamanların tam ortasında bulunuyorsunuz ve çok önemli bir göreviniz var.

Şimdi sizi bu bilgi, (benim zaten çok önemli görevlerim var diye) “yerinizden zıplatmadan” veya “umutsuzluğun derinliklerine” göndermeden önce, biraz sakinleştirelim. Evet, bazılarınız gerçekten çok önemli gibi görünen görevlere katılıyorlar. Ancak, hepinizin birer parçası olduğunuz bu “çok önemli görev” aslında, tüm suretleriniz ile yüzleşerek, affederek ve şifalandırarak, sonunda bir BÜTÜN olma görevidir. Siz bunun için yaratıldınız.  

Şimdi, “bu nasıl olacak, ya da olmayacak, ya da neden olmuyor?” gibi tantanaları bırakın da, yoğun bir şekilde dikkatinizi ve önceliğinizi, bu Yükseliş yolculuğunuzu tamamlamaya verin. Şayet bunu yaparsanız, her şey zaten yerli yerine oturacaktır.

Bilincinizde daha yoğun bir şekilde yer etmesi için, yukarıda kullandığımız bir cümleyi tekrar edeceğiz. Şöyle söylemiştik; “İçsel Benliğiniz, Yüksek Benliğiniz, Gerçek Benliğiniz ve dolayısıyla Konseyin kendisi…” bu cümleyi yakalayabildiniz mi? Geçmiş yıllar boyunca, gerek bu mesajlarda gerekse diğer mesajlarda, “daima sizinle birlikteyiz” diye birçok kez söylediğimizi biliyoruz. Bu gerçekten de böyle ve gördüğünüz üzere, sizin olduğunuz kadar, biz de BİR’in (Bütünün, Yaratan’ın) bir parçasıyız ve bizim olduğumuz kadar, siz de BİR’in bir parçasısınız. Biz sizlerden ayrı değiliz ve olamayız. Aramızda gizli saklı hiçbir şey yok. Duyulmamış olan hiçbir duanız yok. Cevaplanmamış olan hiçbir duanız yok. Sadece, sizin tarafınızdan duyulmamış olan bir sürü cevaplar var, ama bu da başka bir konudur.

Bugünkü konu ile ilgili olarak, şuna işaret edecek olursak; Sizlere, birilerinin sesi ya da yazıları aracılığıyla, mesajlar gönderiyoruz. Siz bu mesajları aldığınızda kulağınıza, kalbinize ya da “altıncı hissinizde” EVET! diye haykırıyoruz. Sizin, “aynı rezonansta titreşme” dediğiniz, işte budur! Bağlantıyı kurunca, (mesajları algılama konusunda) kendinizle gurur duyacak derecede hassas olduğunuzu, göreceksiniz ve bu mesajların aslında, kendi içinizden geldiğini anlamaya başlayacaksınız.

Peki, tüm bu mesajlar sizi nereye yönlendiriyor? Hepsinin amacı, kendiniz ve Yüksek Benliğiniz arasında daha fazla ve daha iyi bir iletişim kurmanız için sizi yönlendirmektir. Sonuç olarak bu mesajlar sizi, kim olduğunuza, insanlığın kim ve ne olduğuna dair, daha fazla farkındalığa götürmeyi amaçlıyorlar. Şu an bizim odak noktamız ve amacımız, budur.

Şimdi, yolculuğunuz boyunca size yardımcı olacak ve sizi daha fazla motive edecek olan, oldukça ilginç yetenekler edineceğinizi anladığınızı, kabul edelim. Yine de size, şunu önermek istiyoruz. Bu yetenekler yararlı birer “araç” olarak kullanıldıkları zaman, size en iyi şekilde hizmet ederler. Bir hedef olarak düşünüldüğünde, değil. Hedefiniz sadece, bilincinizi genişletmek ve frekansınızı yükseltmek olmalıdır. Bunun haricinde her şey, kendiliğinden hallolacaktır.

Sanıyoruz bugün için bu kadarı yeter. Ekinoks olayınız yaklaşıyor. Frekansların yoğunluğunda bir artış var. Belki bir sonraki buluşmamızda, bu konuyu ele alırız. İyi günler.

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/