Günün Melek Kartı – Metatron’la Yepyeni Başlangıçlar

Yellow - Vladimir KushYENİ. İnançta bir sıçrama. Hayallerini takip etmek. Beklenmedik fırsatlar

Arkadaşlar, bugün Türkiye saatiyle tam 11.17 de Venüs ve Jüpiter Aslan’da tam olarak birleşiyor. Bu kartın gelmesine hiç şaşırmamak gerek. Bu enerji ve gökyüzündeki diğer hareketlerin bize getirdiği pozitif etkiler şunlar:

 • Yaratıcılık
 • Çözüm odaklı olmak
 • Özgüven, özsaygı
 • Dayanıklılık
 • Dönüşüm
 • İşaretler

Elbette, zıtlıklar boyutunda yaşadığımız için madalyonun diğer yüzünde ise – eğer biz izin verirsek, ve egolarımıza yenik düşerek, bu enerjik fırsatı değerlendirmezsek- dengesizlik, ırkçılık, ayrımcılık ve ayrılık, değişime uyum sağlamamak ve dönüşümün negatifi mutasyon var. Bunu neden yazıyorum? Çünkü enerjileri kullanmak ve gerekli değişiklikleri yapmak elimizde. Ya da, özgür irade yasası gereği istediğimizi yapabiliriz. Bu kadar güzel enerjilerin olduğu bir günde, eğer somurtkan olmaya kararlıysak bu da bizim seçimimiz olacaktır.

Bu kartı ve bugünün enerjilerini uzun uzun anlatmak istiyorum, çünkü bunu bundan sonraki haftanın ve dönemin işareti olarak görüyorum. Bu kart Tarot’un “sıfır” numaralı birinci kartı Joker’e denk geliyor. Hafta sonu bizden çakralarımızı dengelememizi rica eden Metatron bu kartın da hamisi. Yani dalga dalga gelen enerjilerle eskileri, gereksizi sıfırlıyoruz. Eskiyi temizlerken yeniyi de oluşturmaya başlıyoruz. Doğada hiçbir şey keskin çizgilerle ayrılmaz, her şey akar, dönüşür, yeni ve eski zaman zaman çakışır, yumuşak bir şekilde ömrünü dolduran geri çekilir, enerjisini dönüştürür, yeni filizlenir. Bu haftaya kadar eskiden kurtulmaya odaklanırken, bugünden itibaren yeniyi inşa etmeye başlıyoruz. Yani bir tarafta duvarları yıkmaya devam ederken, diğer yanda temel atıyoruz.

Bu kartı hangi kelimelerle süslersek süsleyelim, ortaya çıkış şekli nasıl olursa olsun, kısaca YENİLİĞİN HABERCİSİDİR.

Bir anlamda içimizdeki çocuğu simgeler. Ani yeniliklerin ve önyargılardan sıyrılacağımızın habercisidir. Gamsız, kaygısız ve neşe dolu bir yaşantıya kesin beklentilerimiz ve ön bilgimiz olmadan, biraz da şaşırarak gireceğimizi gösterir. Biraz havailik içerir.  Ama özellikle bu dönemde, bu platformun okuyucuları için uzun ve zahmetli bir arayışın sonunda alçakgönüllü bir bilgeliği keşfettiğimizi de işaret eder. Her durumda bu kartın etkisiyle kişiler şimdiki zamanda yaşar, ani kararlar alır, yeni deneyimlere açık ve namusludur. Günlük hayatımızda şunları bekleyebiliriz:

 • İş hayatında yeni bir tecrübe alanı, bu yeni bir iş ya da proje olabilir
 • İlişkilerde hayat dolu ve neşeli bir ortak yaşam
 • Taze bir başlangıç
 • Önyargıların ve tabuların yıkılışı
 • Çok yeni, hiç beklemediğiniz olaylar

Bu durumda, bugün ve önümüzdeki günlerde yeni ve heyecanlı bir evreye giriyorsunuz. Kendinize ve evrenin başarılı olmanızı istediğine inanmanız çok önemli. En başta verilen bilgilere dikkat edin, belki de konu ile ilgili uzmanlara danışın, bu kart tecrübesizliği de simgeler. Böylece çok çabuk öğrenip, çabuk uyum sağlayacaksınız. Ama bu uyarının hareketinizi engellemesine izin vermeyin.

Yaratıcı çözümler öne çıkacak, eski bilgilerin ve alışkanlıkların sizi hapsetmesine izin vermeyin. Sezgilerinize güvenin ve kanatların uçmak için olduğunu hatırlayın!

Teşekkürler Metatron!

Telif Hakkı© 2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2014  by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/