Günün Melek Kartı – Kulak Çakraları: Duyduklarınıza Dikkat!

music to my ears

Hem dışarıdan hem de zihninizden gelen ses, müzik ve sözcükler şeklindeki mesajlara dikkat edin. Bunlar dualarınıza gelen gerçek cevaplardır

Bugün bu kartı çektik çünkü melekler bizim dikkatimizi çekmeye çalışıyorlar. Dualarımızı duydular ve gerekli harekete geçmemiz için bize bilgi ve direktifler veriyorlar. Meleklerin mesajlarını çeşitli yollardan duyuyoruz: tekrarlanan şarkılar, tesadüfen şahit olduğumuz bir konuşma, bir yabancının durup dururken bize bir şeyler söylemesi ya da zihnimizde duyduğunuz kelimeler. Meleklerin mesajları her zaman sevecen, olumlu, güvenilir ve yapıcıdır, asla negatif, zorlayıcı ve eleştirel değildir. Böylece egonun sesini meleklerden, yüksek benliğinizden ve evrenin sesinden ayırabilirsiniz.

Arkadaşlar, bildiğiniz gibi vücudumuzda yüzlerce büyüklü küçüklü çakralar yani enerji merkezleri var. Net duymak dört tepe çakrasına da bağlıdır. Bu dört çakra da bağlı oldukları hormonal bezler ve beyinle olan bağlantıları sayesinde duru işitme, görme ve bilme yeteneklerimizi yönetiyor. Bu çakraları aşağıya kopyalıyorum:

Çakra: Dil ve Duyular (Yeni)

 • Pozisyon: Çene ucu
 • Renk: Safir mavisi
 • Enerji: Ruhani korunma, inanç, bir şeyi sonuna kadar götürebilmek için duygusal sağlamlık, kendine ve ruhani inançlara güvenme. Ruhunda mücadele gücünü yenileme.
 • Fiziksel organlar: Duyu organları

Çakra: Beyincik ya da Yükseliş Çakrası (Yeni)

 • Pozisyon: Kafatasının arkasında
 • Renk: Lacivert
 • Enerji: Kulaklardaki denge duyusuna bağlı, vücudun kas kontrolü. Vertigo (baş dönmesi) hastalığı bu çakraya bağlı.
 • Fiziksel organlar: Kulaklar ve kaslar

Çakra: Üçüncü Göz (Eski 6. Çakra)

 • Pozisyon: İki gözün ortası
 • Renk: Mora kaçan lacivert
 • Enerji: İç görü, altıncı his, yaratmak, var etmek, ruhani gelişim
 • Fiziksel organlar: Hipofiz bezi, endokrin ve sinir sistemi arasındaki en büyük organizasyon ağını kontrol eder.
 • Hormon: Hipofiz endokrini

Çakra: Taç

 • Pozisyon: Başın tam tepesinde
 • Renk: Eflatun ve beyaz
 • Enerji: İlahi bilgi ve bilinç, kendini Tanrının bir parçası olarak bilmek
 • Fiziksel organlar: Epifiz (pineal bez), uyku düzenini ve biyolojik saati düzenleyen melatonini salgılar, melatonin aynı zamanda güçlü bir antioksidan, yaşlanma karşıtı özellikleri bulunan bir hormon, melatoninin sırları hala daha araştırılıyor.
 • Hormon: Melatonin

Arkadaşlar, son 10 gündür bütün bu yeteneklerimizde büyük bir ilerleme yaşadığımız ve bunu göz ardı etmememiz gerektiği bize söyleniyor. Özellikle Michael ve Yüksek Benlikleriniz son mesajında buna işaret ediyor.  “Duru-İşitme” diğerlerinden çok daha az rastlanan bir yetenek ama hepimizde var. Ancak bizler bilinmeyen korkular ve belki de geçmiş hayatlarda başımıza gelenlerden dolayı bu yeteneği çoğunlukla tamamen kapatmışız. Şimdi ise bir şeyler duymaya yeniden başlıyoruz. Bundan korkmayın. Bu yeteneğinizi değerlendirin ve iç sesinizi dinleyin. İlk zamanlarda duyduklarınıza tam olarak anlam veremezseniz bile bir süre sonra son derece değerli bilgilerin akmaya başladığını göreceksiniz. Sabahları bir kaç dakikada çakralarınızı dengelemeniz de buna yardımcı olacaktır. Sonra da kendinizi akışın ortasına atın ve bir dinleyin, bakın neler söylüyorlar… Çakra dengeleme, çakra listesi gibi bilgileri bu bağlantıda bulabilirsiniz.  Ancak, özellikle anlayışınızı ve iç bilişinizi geliştirmek için Kutsal Anne’nin Şeffaf Mavi Enerjisini tavsiye ederim.

Ayrıca, dün “Shift” filminden beni haberdar eden sevgili dostuma teşekkür etmeyi unutmuşum. Buradan kendisine sevgilerimizi yolluyorum.

Teşekkürler Melekler!

Telif Hakkı©2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

7 comments

 1. Selamlar ;
  Ben hafta sonu KPSS’ye gireceğim
  ve bu sabah kafamın için arka arkaya gelen Tarih dersinin bazı terimleriyle uyandım
  Anlam veremedim son zamanlarda çok çalıştım
  Bilgiler tek tek aklıma geliyor diye düşündüm
  Mor Alev’i açıp bu yazıyı okumamla
  çok şaşırdım.
  Ne anlama geliyor tam olarak bilmiyorum ama evet,ben son zamanlarda kafamın içerisinde sürekli sesler duyuyorum fakat dikkat etmiyordum bundan sonra not alacağım bir kenara.

  Beğen

 2. Merhabalar,
  son zamanlarda işaretler alıyor olmam sanırım tesadüf değil 🙂 onlar hep yanımızdalar, ve bizi koruyorlar.. çok şükür..
  “Shift” filmini en kısa zamanda ben de izleyeceğim, çok çok teşekkürler…

  Beğen

  1. Sevgili Judieth, Shift henüz çekilme aşamasında ama bu proje halkın bağışlarıyla sürdürülüyor. Çekimi hızlandırmak için para yardımı yapabilirsiniz. Sevgilerimle…

   Beğen

   1. Merhaba,
    internette “Shift” film ismi ile arattığımda karşıma başka bir film daha çıkıyor. Bu filme istinaden izleyebileceğimi yazmıştır. Ve tesadüftür ki filmlerin konuları yakın..

    Bilginize..

    Beğen

    1. Sevgili Judieth, evet buraya koyduğunuz film hakkında dün başka bir arkadaşa da yazmıştım. Bu filmi yıllar önce seyrettim. Gerçekten güzeldir. Konusu yakın değil ama “Genre” aynı. Yeni çekilen film senaryoya bağlı bir hikaye değil, röportajlar ve bilimsel gelişmeler üzerinden çekiliyor. Wayne Dyer hayranlarına eski shift filmini tavsiye ederim. Fotografisi da çok güzel. Sevgiler, teşekkürler

     Beğen

  1. Benim bahsettiğim bu Shift değil. Bu da güzel bir filmdir. Sanırım 2008 de seyretmiştim. Sevgiler..

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.