Sizler, Kutsal Varlıklarsınız Ve Kaynağın (Tanrının) Her Şeyi Kapsayan Sevgi’sine, Henüz Farkına Varabildiğinizden Çok Daha Fazla Layıksınız… – Wes Annac

what the cat sawSevgili Dostlar, aslında 13 Haziran Dolunay öncesi yayınlandığı halde evrensel mesajlar içerdiği için Mor Alev Dostu bu yazıyı bizim için çevirmiş. Konu yüksek benliğimiz, rehber ve meleklerimizle iletişime geçmek ve bunu yaparken de eski gereksiz inanışlar ve alışkanlıklardan arınmak,  ama eklemeliyim, elbette her şey yine kalbimizde kendimize ve tüm varlıklara karşı sevgiyi bulmak konusuna geri dönüyor. Wes Annac tanınmış bir kanal, iyi bir arkadaştır ve bu mesaj da kendine “Ruhsal Rehberler ya da Rehberlik” diyen kolektif bilinçten geliyor. Mor Alev Dostu, Wes ve Ruhsal Rehberlere çok teşekkürler.  Orijinal İngilizcesine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Yüksek Âlemlerin enerjilerine ve izlenimlerine uyumlandığınızda, genellikle içinizde bulunan ve kullanılmayı bekleyen bir şeyle bağlantı kuruyorsunuz. Size sunduğumuz enerjileri, çok hafif ve gelişigüzel alabilirsiniz. Ancak size verilen bu bilgileri yorumlamak ve edindiğiniz izlenimleri türetmek için, epeyce istekli olmalısınız ve çaba harcamalısınız.

Bizlere ve gönderdiğimiz enerjilere açık olmak istiyorsanız, mümkün olduğunca iyi bir “Alıcı” konumuna gelmelisiniz. Sizler bize kanal (aracı) olduğunuzda veya insanlığın farkındalığına yardım etme niyetiyle bir şeyler yaptığınızda, yaratıcı enerjinizi kullanıyorsunuz.

Algılarınız o kadar açık olmalı ki, kendi doğal yaratıcı enerjinizi ve bağlantı kurmaya çalıştığınız Ruhun enerjisini ortaya çıkarabilesiniz. Uzunca bir süre üzerinde çalışıp, başarılı bir şekilde bizimle bağlantı kurabildikten ve aldığınız enerjileri kelimelere dökebildikten sonra, artık bizimle iletişime geçmeniz çok daha kolay olacaktır. Ayrıca almış olduğunuz mesajlar size, daha zahmetsiz bir şekilde akacaktır.

Âlemlerin ötesinden gelen enerjileri alma yeteneğinize ince ayar yaptıkça, bağlantınız da netlik kazanmaya devam edecek ve böylece daha mutlu ve Sevgi dolu olacaksınız. Ayrıca, varoluşun ruhsal doğasını (ruhsallığı) daha iyi algılamanızın yanı sıra, İlahi Âlem ile bağlantı kurma ve bu bağlantıyı başkalarına yardım etmek için kullanma yeteneğiniz de, o kadar güçlenecektir.

Her şeyden önce, içinizdeki yaratıcı ilham enerjisini tüketmediğinizden emin olmanız için, açık kalp alanınızdaki Sevgi’ye, her gün “takviye” yapmanızı öneririz. Çünkü yaratıcı ilham enerjinizi tüketen, bir sürü etken vardır. Ayrıca, bu enerjiyi son limitine kadar kullanmak isteyen kişilere, hafif yiyecekler tüketmelerini öneriyoruz.

Sizler, açık kalp alanınızda bulunan Sevgi ile bağlantı kurma ve yaratıcı enerjinizi ilerleme amaçlı kullanma konusunda, sonsuz bir yeteneğe sahipsiniz. Ancak, enerjinizi tamamen tükettiğinizde ya da kalbinizdeki Sevgi ile aranıza engel koyduğunuzda, bizimle bağlantı kurmanız da zorlaşacaktır. Ya da, normalde size kolay gelen başka yaratıcı eylemleri tamamlamak, daha zor olacaktır.

Yüksek Âlemlerle sürekli bağlantı halinde olmayı ve İlahi mertebeden gelen ilhamları hayata geçirmeyi arzulayan her Ruhun, daha mütevazı yaşamalarını öneriyoruz. Zira dünyevi şeyleri fazlasıyla tüketmek, iletişim kanallarınızı bloke edecek ve pek çoğunuzun aradığı İlahi akışı bulmanızı, zorlaştıracaktır.

Şayet algılarınızı, spiritüel konulara daha fazla açmayla uğraşamayacak kadar fiziksel Dünya’nıza âşıksanız,  bağlantınız bloke olacaktır. Sonra da, eskiden gayet normal olarak hissettiğiniz enerjileri veya ilhamları, neden birden hissedemediğinizi merak edeceksiniz.

Yaratıcılık, ruhsal ilhamla gelen harika bir şeydir. Dünyevi olan hiçbir şey, harika algı ve yaratıcılık özelliğinizi kullanmanız kadar, sizi tatmin etmeyecektir. Yine de, yaratıcılık konusundaki doğal enerji kaynağınızı, asla sonuna kadar tüketmemenizi tavsiye ederiz.

İlahi şeylere karşı algınızı güçlendirmenin ve Yüksek Âlemlere zahmetsizce bağlanma yeteneğinizi arttırmanın birçok yolu vardır. Bunlardan bir tanesi, aktif olmaktır. Mümkün olduğunca Doğa’da bolca vakit geçirerek, bağlantı kanallarınızı canlandırabilir, ruhunuzu besleyebilirsiniz.

Bazılarınızın evleri, Doğa’ya yakın noktalarda olduğu için çok şanslılar. Biz de tüm kalbimizle, bu yerlere gitmenizi ve mümkün olduğunca enerji ve canlılık kazanmanızı öneriyoruz. Bunu yaparsanız, daha önce hiç olmadığı kadar algılarınızın açılmasını sağlayacaksınız ve İlahi bilgileri alma yeteneğiniz, sonsuza kadar artacaktır.

İlahi akış ve Ruhsal bağlantı konusundan bu kadar çok bahsetmemizin iki sebebi var:

Bir tanesi, bizim enerjimizi yorumlayan ve kendisine göre önemli olan konularda bize ışık tutan kâtibimizin (mesajı kaleme alan kişi), şu an aklında bu konunun olmasıdır. Diğer sebebi ise, gerçek ve saf bir şekilde arayış içinde olan ve bu akışa bağlanan kişilere, yaratıcı özgürlük sağlayacağı içindir. Söylemek istediğimiz şudur; Atılım yapmayı düşündüğünüz herhangi bir yaratıcı proje ya da girişim, sizin İlahi akışa bağlanmanızla ve üretmek istediğiniz şeyleri bu ilahi akışa bırakmanızla, katlanarak güçlenecektir.

Sizler, tabii ki yaptığınız işlerden sorumlusunuz. Ancak bu akışa bir kez adım atmakla kendinizi, Benliğinizin daha yüksek bir yönüne bağlanmış gibi, düşünebilirsiniz. Sizin aracılığınız ile çalışan ve üretebileceğinizi asla düşünemediğiniz şeyleri, sizin için üreten yüksek yönünüzle…

Yüksek Benliğinizle veya onlarla bağlantı kurmanızı bekleyen sayısız Rehberleriniz ile bağlantı halindeyken, spiritüel yolculuğunuza verilen desteğin yanı sıra, ruhsal algılarınızın güçlenmesinde ve deneyimlediğiniz her şeyin anlamını kavramanız konusunda, önemli ve değerli yardımlar alacaksınız.

Hepiniz, zor ama gerekli tecrübelerden geçiyorsunuz. Ve dünyevi deneyimler, iniş ve çıkışlardan geçmenizi gerektiriyor. Olabildiğince merkezde ve dengede kalarak, bu iniş ve çıkışlarda yönünüzü bulabilirsiniz. Karşılaşacağınız bazı zorluklar, sizleri beklediğinizden daha fazla sınayacaktır. Bazıları ise yukarıda belirtilen denge alanında kaldığınız takdirde, çok daha kolay atlatılacaktır.

Deneyimlediğiniz şey her ne olursa olsun, onunla başa çıkmanızın anahtarı, içsel uyumunuzdur. Bu sizin yolunuza çıkan her şey için geçerlidir. Sevecen, barışçıl ve içsel merkezinizde kaldığınız sürece, hiçbir şey kendinizin “güvende” olduğuna dair inancınızı sarsamaz.

Güvence, sizin harici gerçekliğinizde bulunmaz. Kalp boşluğunuzda yerleşik olan, “Öznel kesinlik” (kendinden emin olma) durumunda bulunur. Her Ruhun aradığı gerçek Güvence, Kaynağı ve kendini bilme olgunluğunda yatar. İç âlemlerinizi ve kanallık yapabilme gibi, metafizik yeteneklerinizi keşfettiğiniz zaman, çoğunuzun yana yakıla aradığı Güvence’yi de, bulmuş olacaksınız.

Fiziksel beden, Kaynağa (Tanrı’ya) ve kişinin kendi Varlığına şükretmesi için kullanabileceği, kutsal bir Mabettir. Ve bedendeki Ruh, gerçek Benliktir. Asla ölmeyen, gerçek Öz’dür. Sizlerin gerçek Benlikleri, her daim var olacaktır. Fiziksel bedeniniz öldüğünde, sadece onu terk etmiş olacaksınız. Böylece özgürleşerek, esas Gerçekliğinizi çok daha zahmetsiz bir şekilde keşfetmek için, eterik Benlikler haline dönüşeceksiniz.

Alt Boyutlarda edindiğiniz deneyimler, Ruhunuzun yüksek bir parçası olan, Yüksek Benliğinizi oluşturur. Ve gerçek Öz Benliğiniz (Ruh), zamanı gelince bu “Yüksek Ruh-parçanızla” buluşacak ve birleşecektir. Aslında bu birleşme, zaten gerçekleşiyor. Her ne kadar şu anda Kâtibimin (mesajı alan ve yazılı ileten kişi) konuşabilme yeteneğine ve kelime dağarcığına sığınsam da, İnsan varlıklarıyla iletişim kurabilmem için,  aynen her birinizin kendi Yüksek Benliklerinizle birleşeceği gibi, ben de kâtibim ile birleşmeyi sürdürmek zorundayım.

Yüksek Âlemler, buna sizlerin Yüksek Benlikleri de dâhil, Yeryüzüne iniyorlar. Ve aynı şekilde Yeryüzünün alt-Boyutlu Varlıkları da, bizlere doğru yükseliyor. Her birimizin, kendi algılarımızı birleştirmemiz, insanlığın cephesinde çok daha güçlü ve saf algının ortaya çıkmasıyla sonuçlanacaktır.

Sizler, dördüncü Boyuttan geçmeye devam ediyorsunuz. Ve daha önce de söylediğimiz gibi, toplumunuzun büyük bir bölümü şu anda, dördüncü Boyutun düşük algıları içinde kök salmış durumda. Yine de bu durum, aydınlanmış olan Işık İşçilerini, gelecekteki olayların hazırlığı için olabildiğince çok ve olabildiğince saf Işığı ortaya çıkarmalarından alıkoymuyor.

Yükseliş işleminin, çoğu arayış içinde olanların düşündüklerinden daha fazla aşaması vardır. Ancak, daha yüksek bilinç seviyesine topluca geçiş yapabilmenize yardımcı olacak, birçok önemli olaylar da mevcuttur. Tabii ki şayet onlardan faydalanmayı bilirseniz. Örneğin, 13 Haziran Cuma günü meydana gelen Dolunay, bu önemli enerjik olaylardan biriydi. Ve şayet biraz gayret etmişseniz, o gün sizlere bahşedilen ve epey yoğun olan bu saf enerjilerle uyumlanmışsınızdır.

Bu vesileyle batıl inançlar konusuna değinmek ve bu inançların, arayış içinde olduğunuz ruhsal gerçekliğiniz üzerindeki etkileri hakkında konuşmak istiyoruz.

Bir aynanın kırılması, merdivenin altından geçmek, kara kedi görmek gibi çeşitli şeylerin, uğursuzluk habercisi olduklarına inanılır. Ve Cuma gününün ayın 13’ne denk gelmesi de bu sınıflandırmaya girer. Ancak Gezegeninizdeki çoğu kişinin bilmediği şey ise;  korku tellallığı yapan bu olumsuzluk odaklı batıl inançlar, insanlığın geniş algısını alakasız savlarla sınırlamak içindir. Ayrıca her türlü batıl inanç, çürütülebilir.

Aslında, Gezegendeki diğer insanlar için, belirli tarihlerin, sembollerin ya da numaraların ne anlama geldiği, hiç önemli değildir. Çünkü bu sembollerin sizin için ne anlama geldiğini, sizler belirliyorsunuz. Örneğin, Cuma günü ayın 13’ne denk gelen Dolunay’ı, kendi spiritüel gelişmeniz için olumlu olarak düşündüyseniz, bu doğrultuda yararlı deneyimler yaşayacaksınızdır. Zira sizler, kendi gerçekliğinizi yaratıyorsunuz.

Herhangi bir sembolün, tarihin vs. başkaları için ne anlama geldiği önemli değildir. Siz şoför koltuğunda oturuyorsunuz ve direksiyon sizdedir. Bu sembollerin sizin için ne anlama geldiğine, siz karar vereceksiniz.

Eğer isterseniz, her günü kutlanası yapabilmek için bir neden bulabilirsiniz. Her günün bir bayram olduğunu ve Varlığınızın neşe dolu Doğa’sını kutladığınızı hayal edin, Sevgili Ruhlar. Gerçek şu ki,  bu düşük titreşimli yerde bile, böyle mucizeleri ve güzellikleri algılama yeteneğine sahipsiniz.

Özellikle ayın 13’ne denk gelen Cuma günlerini, giderek artan saf Kaynak enerjilerine uyumlanmak için, kendi oluşturduğunuz bayram günleri olarak kullanabilirsiniz. Ve bunu yaptığınızda, kendinizin ve çevrenizdeki insanların bilinçlerinin bu gibi günlerde arttığını fark edeceksiniz.

Gezegeninize ve onun üzerinde yaşayan herkese, özgür irade hakkı verilmiştir. Yine de birçok dünyevi ruhların (sizlerin) Yüksek Benlikleri, Yeryüzündeyken bağlantıları koparılmış olan Tanrı Kıvılcımlarına, ruhsal düzeyde bağlantı kurmak için hazırlar. Böylece, bu Ruhların hakkı olan bağlantıyı kurmalarına yardım etmeleri için, sayısız Işık işçileri ve yıldız tohumları Gezegeninize çağrılmışlardır.

Ruh ile bağlantı kurmak, her birinizin içinde barındırdığı İlahi bir haktır. Ancak hiç kimse, bu hakkınızı kullanmanız için baskı yapamaz. Yüksek Âlemlerde bulunan hiçbir Varlık, Gezegeninizde hüküm süren çok güçlü illüzyonun ötesine bakmanız ve gelişen yüksek boyutlu Işığı algılamanız için size baskı yapamaz. Sadece siz yapmak isterseniz, bağlantı kurabilirsiniz.

Ancak bizim kâtibimiz (kanal) ve diğer kanalların öğrenmeye başladıkları gibi, bu bağlantıları kurmak bir şey, bağlantı durumunu belli bir süre muhafaza etmek ise, başka bir şeydir.

Bir kez Yüksek Âlemlerle bağlantı kurma veya halkın hatta tüm insanlık bilincinin yararına herhangi bir şey yapma yeteneği ile donatıldığınızı fark ettiğinizde, bu yeteneğinizi mümkün olduğu kadar kullanmanız için teşvik edilirsiniz. Yani daha önce de söylediğimiz gibi, “sütü son damlasına kadar sağmanız” için yüreklendirilirsiniz.

Yine daha önce söylediğimiz gibi, çoğunuzun Yeryüzündeki varoluş amacı, Yüksek Benliğinizin ve Rehberlerinizin enerjilerini ortaya çıkarmaktır.  Dolayısıyla, eskisinden daha azimli çalışmaya başlayın ve bunun sonucu olarak daha güçlü bağlantıların tadını çıkarın.

Ruh ile bağlantınız, hayal edebildiğinizden veya düşünebildiğinizden daha güçlü olabilir. Tek yapmanız gereken şey, İlahi olana açık olmak ve ruhsal olarak esinlendiğiniz her ne ise onu, olabildiğince saf haliyle ortaya çıkarmak için, çaba harcamaktır.

Örneğin kâtibimiz geçenlerde, bundan böyle her gün kanallık yapmaya karar verdi. Bu karar, kanallık akışı için kendisini adamasını ve kendi bilincinin yüksek yönünü ortaya çıkarması için günlük özveride bulunmasını gerektiren, büyük bir taahhüttür.

Kanallık yapmak kolay olabilir. Ancak hepinizin erişebildiği bu sonsuz akışta etkin rol oynamak, şayet bu işlemi yapmakta kararlı değilseniz, zordur.

Gittikçe artan bir sayıda bize kanallık yapma arayışı içinde olan kişilerin, zaman içerisinde bunda daha da kararlı olacaklarından eminiz. Ve sizler gibi birçok Ruhun, bizimle bağlantı kurmak istemesinden dolayı çok heyecanlıyız. Bunu yapabilme konusunda çok yetersiz olduğunuza dair inandırılmış olmanıza rağmen, farkındalığı giderek artan insanlık için bu işlemin ne kadar kolay gerçekleştiğini görünce, çok mutlu oluyoruz.

Tüm insanlık, Ruhsal Âlemlerin varlığı ve bu Âlemlerde mevcut olan Ruhlar ve Gezegeninizin çok yakınında bulunan çeşitli dünya dışı uygarlıklar hakkında, daima yanlış yönlendirilmiştir. Artık öğrenmeniz gereken çok şey var. Örneğin; Kendi ruhsal doğanızı, Yüksek Âlemlere bağlanmak için sonsuz yeteneğe sahip olduğunuzu, hatta size kendilerini göstermeleri için yıldız kardeşlerinizi çağırabileceğinizi öğrenmeniz gerekiyor.

Aslında bu biraz karmaşık bir konudur. Çünkü Yıldız kardeşleriniz, bilinç arayışı içinde olanlara ve kendilerini görünce şaşkınlık yaşamayacak kişilere, kendilerini göstermek için epey hevesliler. Ancak,  bir uzay aracını görmek isteyenlerin yanı sıra, yüzlerce insanın da gece veya gündüz gökyüzüne bakabilme olasılığından dolayı, dikkatli olmaları gerekiyor.

Aslında birçoğunuza, yıldız kardeşlerini görme imkânı verildi. Ama her seferinde, özgür iradenin engellenmemesi ve bu kadar dikkat çekici ve fiziksel algı dışında bir şeye tanık olmaya hazır olmayan insanlar adına, son derece dikkatli ve tedbirli davranıldı.

Yüksek Âlemlerdeki her Varlık, buna yıldız kardeşleriniz de dâhil,  insanlık için büyük ihtimam gösterir. Bizler, hiçbir Ruhun fiziksel Âlemin ötesini görmeyi reddedecek kadar korkmasını ve algılarını kapatmasını istemeyiz.

İnsanlığın uyanışına yardım etmek en zor şeydir; dünyevi bir Ruha, Yüksek Âlemleri veya oradaki Varlıkları açık ve net bir şekilde görme imkânı verilseydi, belki de şimdi arayış içinde oldukları şeylere karşı tüm algılarını kapatacak veya onları yadsıyacaklardı.

Bizler sadece sizleri uyandırmak ve farkında olmanızı sağlamak istiyoruz. Ancak sizleri, kendi zaman sürecinizde uyandırmak istiyoruz, sizin adınıza bir başkası tarafından belirlenmiş bir süre içinde değil…

Yine de bir uzay aracını görebilmek için sabırla beklemeye razı olan kişiler, zihnen ve kalben bunu isteyebilirler ve neler olacağını görebilirler. Aslında çoğu kişi bu yöntemin, aradıkları şeyi görmelerine yardımcı olduğunu, onaylayacaktır. Herkes bunu farklı şekillerde deneyimleyebilir. Ancak bazı kişiler, çeşitli nedenlerden dolayı buna tanık olmayabilirler.

Bu sebeplerden bir tanesi, daha önce dediğimiz gibi, birlerini korkutmak istemediğimizdendir. Diğer sebebi de, bir veya bir dizi araç gördüklerinde ve özellikle bu görüntü oldukça kesin ve net ise, kişinin fiziksel değerlerinin parçalanmasına neden olmamak içindir.

Aranızda birçok kişi, fiziksel olarak açıklanamayan bir şeye, korkmadan tanık olabileceğinden epeyce emin. Ancak gökyüzündeki milyarlarca aracı fiziksel olarak görebilme izni verilen veya rüyalarında gören kişiler, bu deneyimden dolayı kendilerini huzursuz hissettiklerini kaydettiler.

Kısacası; şayet çok hızlı uyanırsanız, bu sizi oldukça sarsabilir. Bu ve bunun gibi birçok nedenden dolayı, sabırlı olmanızın ne kadar önemli olduğunu yeterince ifade edemeyiz.

Bırakın ne oluyorsa, doğal olarak kendiliğinden aksın. Şayet sizin beklentiniz bu değilse ya da çok etkileyici bir şeyle baş edebileceğinizi hissediyorsanız, Yüksek Benliğinizden isteyin. Veya kendinizi, etkileyici olayları daha rahat deneyimleyebileceğiniz, farklı zaman çizgisine oturtun.

Bu iletişimimizde son olarak, içinizde taşıdığınız ve tekrar keşfetmeye başladığınız Sevgi akışını ortaya çıkarmaya devam etmenizi, son derece onayladığımızı ve sizi buna teşvik ettiğimizi ifade etmek istiyoruz.

Bu içsel Sevgi algısını, mümkün olduğunca güçlendirin. Çünkü Sevgi olmadan, yaşantınız soğuk ve boşluğa dönüşüyor. Ve bunun da tükenmişlik duygusuna sebep olduğunun, altını çiziyoruz. Tüm içsel kanallarınızı saf ve akışkan tutun. Ve fiziksel bedeninizi, yani mabedinizi, mümkün olduğunca temiz ve saf tutun.

Sizler, kutsal Varlıklarsınız ve Kaynağın (Tanrının) her şeyi kapsayan Sevgi’sine, henüz farkına varabildiğinizden çok daha fazla layıksınız. Sizlere, tüm Yüksek Âlemlerin Sevgi’si ve desteği bahşedilmiştir. Bunu en karanlık ve zor zamanlarınızda hatırlayın ve her zaman zarafet ve kolaylıkla erişebileceğiniz bu güçlü Sevgi akışını,  etrafınıza yayma arayışı içinde olun.

Yüksek benliğime ve ruhsal rehberlere teşekkür ederim.

Telif Hakkı© 2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2014  by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

3 comments

 1. Harika bir yazı sonsuz teşekkürlerimi sunarım.Ayrıca bu metni çeviren arkadaşımıza da başarılarından dolayı teşekkür ediyorum. Sevgilerimle…

  Beğen

  1. Evet, Mor Alev Dostu yine harika bir çeviriyle zor bir konuyu son derece anlaşılır kılmış. Ona kalpten teşekkürler! Size de teşekkürler sevgili Emel.

   Beğen

 2. Güzel bir yazı ve benim gibi bir müsrüf ve obura uyarıydı gibi algıladım. Bukadar güzel çeviri yapıp uğraşları içinde sonsuz teşekkürler.

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.