Yıldırım! ve Sonrası…

lightning strikes a treeArkadaşlar, Cuma akşamı fırtına sırasında sokağımıza yıldırım düştü. Birkaç bina kötü etkilendi ve yine bizim bütün elektrik ve elektronik sistemlerimiz,  aletlerimiz bozuldu. Telefon ve internetimiz yeni geldi. İşte o yüzden sessizdim Cuma’dan beri…

Ancak yıllar önce olsa çok üzüleceğim bu duruma şimdi gülüyorum. Resmen tepemize yıldırım düştü, karikatür gibi! Aslında şu yaşadığımız 3 boyutlu hayatın kriterlerine göre gülünecek bir şey yok, sizi temin ederim. En iyi yönü kimsenin yaralanmamış olması. Elektrikçinin, tamircinin biri geliyor, biri gidiyor. Bazı aletler tamir edilemez durumda ve yenilerinin alınması gerekli. Ama bizim verdiğimiz tepki son derece soğukkanlı. İşte size asıl anlatmak istediğim şey bu. Sıkılıp üzülerek negatifi katlayarak çoğaltmak yerine ne yapmamız gerekiyorsa onu yapıyoruz ve yumuşak bir şekilde durum düzeliyor. Bunu böyle bir örnekte göreceğim aklıma gelmezdi.

İnternet çalışmaya başlar başlamaz,  Cuma gününün enerjisine astrolojik yönden bakmaya karar verdim. Çünkü “Neden?” ve “Bunun bize verdiği ders nedir?” soruları yıldırım düştüğünden beri aklımda. Ve açtığım ilk sayfa Andrew Foss’un günlük enerji yorumlarıydı, başka bir yere bakmama da gerek kalmadı çünkü cevap oradaydı:

 • Yönetici Mahavidya: Bagalamukhi (Fırtına Dindirici)
 • Beceri: Bir zürafa gibi ol ve ufuklara bak
 • Negatif etki: Felaketlerle uğraşmak, dürtüsel davranmak, katastrof
 • Pozitif etki: Ölçülü tepki, kendini anlamak, parlak bir gelecek

“Bugünün enerjisi fırtınalı. Ama endişelenmeyin çünkü Fırtına Dindirici Bilgelik Tanrıçası bugün görevde. Bazen son dakikada bazen biraz daha önce gelir ve ve günü kurtarmamıza yardım eder. Enerji elektrikli ve teatral. Dürtüsel davranıp, felaketler yaratabilirsiniz, kontrol edemeyeceğiniz şeyler üzerinde egemenlik kurmaya çalışıp sinirlerinizi bozabilirsiniz. Bu potansiyel hakkında önceden verdiğimiz uyarıyı ciddiye alın. Ama, sezgilerimizin bize getireceği elektrikli, çarpıcı flaşlar ve altın fırsatlar da günün taşıdığı potansiyeller arasında. Anı yaşarken aynı zamanda ufuklara bakma becerisiyle bu potansiyeli kullanabilirsiniz…”

HairOnEndAndrew özellikle elektrikten ve fırtınadan bahsediyor. Bu bir tesadüf olamaz. Bence biz bir sokak dolusu insan olarak bu sınavdan başarıyla geçtik. Ama saçlarımız şu yandaki resim gibi kalsaydı belki birazcık olsun üzülürdüm!

Anlayabileceğiniz gibi, daha yapılması gereken çok iş var. Onun için yorumlarınıza cevap vermekte yavaş davranabilirim. Günün melek kartını da yarın çekeceğim.

Sevgilerimle, Mor Alev

4 comments

 1. Çok geçmiş olsun ama bu doğal duruma bile bilgelikle ve sakin yaklaşmak her yiğidin harcı değil )) ben de çevremin bana verdiği negatiflerle hep enerjimi düşük hissediyorum ve her seferinde Heyyyyt diyerek sıyrılıyorum, çok yorucu olsa da alıştım bu hale 🙂

  Beğen

  1. Merhaba,

   Geçmiş olsun. Siz ve sevdikleriniz o an dışarıda olup yaşanan bu durumdan etkilenebilirdiniz. Herşeyin telafisi mümkün görünüyor 🙂 Sadece enerji ve can telafisi yaşam içinde mümkün değil…

   Aletlerinizin yenilenmeye ihtiyacı varmış. Masraflı olsa da 🙂

   Bizlere, yaşam içerisinde , negatif olan her duygu, kişinin de hatırlatacağı, öğreteceği birşeyler vardır diye düşünüyorum.

   Her karşılaşmanın bir öğenme olduğu gibi…

   Sevgiyle kalın her ana gülümseyerek:)

   Yasemin

   Beğen

   1. Sevgili Yasemin, söylediğiniz gibi her şeyin telafisi mümkün. Alınan ders ise can sıkmamak gerektiği… Çok teşekkürler. Sevgilerimle..

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.