Cennetten Mektuplar #4912 – Yaşam nasıl olursa olsun, kendinizden vaz geçmeyin

reflection

Sevgili okuyucularım, bu çeviri Mor Alev Dostundan bir mesajla bizlere geliyor. Bunu birkaç gün gecikmeyle yayınlıyorum, Mor Alev Dostundan özür dilerim. Bugün hafta sonu tatilinin bir devamı olduğu için günün kartını yayınlamıyorum. Enerjilerde bir değişim yok.

19 Mayıs Bayramınızı kutlar ve bundan sonraki 19 Mayısların çok daha mutlu, coşkulu ve şenlikli geçmesini dilerim.

Mor Alev Dostu:

Nedense ülkemde herhangi üzücü bir olay olduğunda, Cennetten mektuplar serisi aklıma geliyor. Sanki o gün göreceğim mektup, üzüntülerimize merhem olacakmış gibi geliyor bana. Bu gün de, bu mektubu gördüm.

Ancak bu kez, sadece paragraf alıntısı olarak, serbest çevirmek istedim. Çünkü şu anki olay, canımızı yakmaktadır. Soma’daki Maden Ocağı faciasından dolayı, derin bir hüzün yaşayan duyarlı dostlar, lütfen bu mektubu sadece yaşadığımız faciaya uyarlanmış olarak okuyun. Zira Şu anki yürek yaramızı bize, Soma açmıştır ve gerisi hiç önemli değildir.

Işığınız bol olsun…      

Tanrı dedi ki;

Yaşamınızın her gününde öğreniyor ve olgunlaşıyorsunuz. Belki bunu görmüyorsunuz. Aslında bazen de, geri geri gittiğinizi hissediyorsunuz. Böyle bile olsa, her gününüz bir ilerlemedir…

Bazen Dünya’nın en tepesindesiniz. Sonra da, Güneşi görmediğiniz günler oluyor ve Güneşin nereye kaybolduğunu merak ediyorsunuz. Bazen Cennet ellerinizin altındaymış gibi hissediyorsunuz, sonra onu kaybediyorsunuz veya birileri onu elinizden alıyor. Hatta Cennet sizi tamamen terk etmiş gibi hissediyorsunuz. Kendinize göre büyük bir kahramandınız oysa şimdi yaşam sizi hüsrana uğratıyor. Ve kendinizi Merhametten yoksunmuş gibi hissediyorsunuz…

Bir süre için elinizdeki her şey altına dönüşüyor ve sonra da sanki her şey parmaklarınızın arasından akıp gidiyor. Bunu kesinlikle anlamıyorsunuz ve mantıksız buluyorsunuz. Sesli veya sessiz, kalbiniz haykırıyor; “Tanrım, neden beni terk ettin?”

….

Belki kendinizi, benim tarafımdan ihanete uğramış gibi hissediyorsunuzdur. Hâlbuki size karşı olmadığımı ve asla da olamayacağımı biliyorsunuz. Hayat sizleri, hayal kırıklığına uğratabilir. Yaşam, sizi bir köşeye fırlatabilir. Ya da uçurumdan aşağı itebilir. O zaman dahi Ben, yani TANRI, daima sizinleyim….

Elimi tutun, Sevgililer. Yaşam nasıl olursa olsun, kendinizden vaz geçmeyin. Kalbinize çok acı veren bir şey bile, belki daha sonra sizin için hayırlı olacaktır. Aslında bunun “belki”si yoktur. Her yara iyileşir. Bu bir arınmadır. Her yara, ileriye götüren bir adımdır. Yaralı olmak, durum ne kadar kötü görünürse görünsün, asıl o durumu içinizde nasıl hissettiğinizle oluşur.

…..

Bunların hepsi geçecektir. Benimle kalın, hatta sizi terk ettiğime dair yanılgıya kapılsanız bile…

Telif Hakkı© 2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2014  by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/