Günün Melek Kartı – Temiz ve Taze Hava

picnickVücudunuzun çim, ağaç, bitkiler ve çiçekler tarafından oksijen sağlanmış havayla tazelenmeye ihtiyacı var. Tabiat Ana’nın beşiğine olabildiğince yakın yerlerde zaman geçirin. Pencereleri, perdeleri açıp evinizi havalandırın.

Arkadaşlar, ayarlasam böyle isabetli bir kart gelemezdi herhalde. Bu hafta “nefes” ve “temiz hava” gitgide öne çıkan bir konu oldu ve bu hafta sonu da kesinlikle doğanın kucağına çağırılıyoruz.

Melekler bu kartı gönderiyor çünkü temiz havaya ihtiyacınız var. İçeride çok uzun vakit geçirdiniz ve hem vücudunuz, hem de ruhunuz oksijene hasret kaldı. Evinizde ve işyerinizde pencereleri açın ve havalandırın. Sonra siz dışarıya çıkın ve derin derin nefes alıp verin. Eğer şehir içindeyseniz elinizden gelen en kısa sürede kırlara veya ormanlara gidin, çok ihtiyacınız olan oksijeni soluyun. Evinizde ve işyerinizde bol miktarda canlı bitkiyle sürekli temiz hava dolaşımını sağlayın.

  • Spor ve egzersizlerinizi dış mekanda yapın.
  • Güneş ışığı önemli, güneş görebileceğiniz yerlere gidin, ya da güneş gelen yerlerde oturun.
  • Ağaçlar ve bitkilerin çevresinde biraz oturun.
  • Doğayla aranızdaki ilişkiyi yenileyin.
  • Size sıkıntı veren durum ya da ilişkiye biraz taze hava katın.

Oksijenin ve güneş ışınlarının bilgi kodları taşıdığını, ayrıca güneşin sağlığımıza da çok iyi geldiğini de unutmayın. Evet, bu hafta sonu görevimiz dışarıya çıkmak!

Teşekkürler Melekler!

Telif Hakkı©2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/