Günün Melek Kartı – Aslında İnsanlar Çok Komik!

laughterArchangel Michael

Hayatınız olayların gülünç yönünü görme yeteneğinizden yarar görecektir. Kahkaha en iyi ilaçtır.

Deneyimlerinizi sanki bir filmden bir sahne izlermiş gibi görün. Bu senaryoda insan doğası ile ilgili komik olan neler görüyorsunuz? Belki birilerinin çocuk gibi bir şeyi tutturması, belki tamamen yanlış anlamalarla dolu bir diyalog, belki de pimpirikli, çok titiz karakterler, örnekler saymakla bilmez. İnsan doğası garip ama bir o kadar da sevilesi bazen de diğerlerini sinirden köpürtecek kadar kendine has özelliklerle doludur. “Mutlu olmak istiyorum” deriz, dertlerimize sıkı sıkıya tutunuruz. “Sağlıklı olmak istiyorum” deriz, bazılarımız hastalıktan adeta zevk alır. Tam bir zıtlıklar dünyası! Bugün daha hafif bir yolu, gülüp geçmeyi, toleransı ve sevmeyi seçin.

Michael diyor ki:

Kendinizin ve diğer herkesin davranışlarına yeni bir açıdan bakmak sizi otomatik olarak olaylardan sevgi ile ayırır. Mizah insanların defanslarını düşürmeye ve böylece sevgiyi içeriye almaya yarar. Mizah çoğu zaman kötü bitecek tartışmaları düzeltir, ilişkileri ve olayları iyileştirir, hatta şifa getirir.

Bugün başka bir şey için eski yazılara bakarken sevgililer günü yayınladığım Yeshua’nın ilişkiler için 3 Altın öğüdüne rastladım ve son öğüt Michael’ın bugün bize söylediklerine çok benziyor:

Espri ve kahkaha:

“Son olarak önereceğimiz şey ise lütfen espri anlayışınızı, gülme kabiliyetinizi unutmayın. Bozulup kızdığınız şeye gerçekten bakın, onu merhametle görün, onun esprisini görün. Benim gözlerimle bakın, Kutsal Anne’nin gözleriyle bakın ve komik olma olasılığını görün. Kendinize ve duruma zarif ve kibar davranın. Kahkahanın ortamı yumuşattığını hatırlayın.”

Michael şu duayı vermiş bize:

“Sevgili Tanrım ve meleklerim bu durumdaki mizahı görerek insan doğasına sevgiyle, anlayışla bakabilmem ve gülebilmem için bana verdiğiniz yardıma teşekkür ederim. Gerekli sevgi ve şifayı kendime çekmek için bu deneyime ve hayatıma yeni bir ışıkta bakmaya hazırım.”

Nisan enerjileri kampanyası devam ediyor. Nisan’ın son haftasına randevu almak isteyenler için birkaç boş yer var.

Teşekkürler Michael!

Telif Hakkı©2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/