Önünüzdeki kısa bir süre için eyerlerinize sıkı tutunun! – Yüksek Benlikleriniz Konseyi

rollercoastersBu mesaj Mor Alev Dostu tarafından çevrilmiştir. Ron Head tarafından 21 Ocak 2014 de iletilen mesajın orijinaline buradan ulaşabilirsiniz.

Devam ediyoruz…

Bu zaman zarfında diğerlerinin çoğuna neler olduğunu, bizim gibi görebilseydiniz eğer şu anki durumunuza – maalesef çoğunuzun yapmadığı gibi – daha net ve iyimser bir bakış açısından bakardınız. Siz kendi ilerleme sürecinizi net veya bulanık görüyorsunuz. Belki arkadaşlarınıza ve tanıdıklarınıza neler olduğunu biliyorsunuz. Ona rağmen sizin bilginiz, size anlatılanlar ve sizin bu söylenenlerden çıkardığınız yorumlarla sınırlı.

Ancak biz, kolektif tablonun tamamını görüyoruz.  Nasıl görmeyiz ki? Zira size bir şeyler öğretmek için yoğun çaba harcayan bizler de, bu sürecin tümünde katılımcı olarak bulunuyoruz. Sizlerin de bu sürece tamamen dâhil olduğunuz gerçeğini anlamaya başlamanız, sizin için çok önemlidir. Tülleri kaldırıp, perdeyi yana çektiğinizde, bu gerçeğin büyük bir bölümünü anlamaya başlayacaksınız.

İsterseniz hemen, şu anda birçoğunuz için devam eden çok önemli bir sürecin resmini çizelim. Burada veya başka yerde bu konudan bahsedildiğini gördünüz ama belki de olması gerekenden daha az dikkatinizi verdiniz. Bu arada, bahsettiğimiz bu özel şeyler şu anki deneyimlerinizin bir parçası değilse, hiçbir şekilde kendinizi dışlanmış hissetmenizi istemeyiz. Yapmak istediğimiz şey, kendi içinizin ve dışardaki hayatların benzer değişimlerini gözlemlemeniz için sizleri uyarmak. Bazılarında sahip olduklarını bilmedikleri yetenekler, aktive edildi. Bazıları, rüya halinde veya dışarıda, olması muhtemel diye düşündüklerinin haricinde, varlıklarla buluştu.  Bazıları, bir takım şeylerin aniden sona erdiğini, onların tabiriyle “bir düğmeye basıldığını” fark ederek bir süre şaşkınlık içinde oturup kaldı. Bazıları da, kendi yüksek benlikleriyle birleşmeyi deneyimlediklerini anlayabiliyor. Bahsetmediğimiz daha bir sürü şeyler var.

Sizler neredeyse yedi milyar kişisiniz ve her birinizin benzersiz görüntüsü ve amacı var. Bizim burada o kadar yerimiz yok. Şu noktaya işaret etmemize izin verin: Bundan sonra gelecek olan değişimlere kendinizi hazırlamanız için, size en fazla gerekli olan şey, sizin kendinize ve bizim size kattıklarımızdan ibarettir.

Bazılarınız bu mesajı almayı seçmeyecektir. Ancak bu tür mesajları takip eden kişiler, ya “eli mahkûm, hiç istemeden” ya da “güle oynaya” bu mesajı alacaklardır. Bu seçimi sizler yaptınız ve seçiminizin arkasında durmanız engellenmeyecektir.

Şimdi teslimiyet zamanıdır. Oh evet, bu kelimeyi sevmiyorsunuz. Biz de bunun sebebini anlıyoruz. Sizden yapmanızı istediğimiz şey, dizginleri biraz bize vermeniz ve şu kalan kısa sürede, değerli hayatlarınız için eyerlerinize asılmanız. Bunu, hızlı dönen atlıkarıncaya binmiş gibi düşünün. Veya komedyenlerinizin dediği gibi, “Biramı tut ve seyret”.

Bu sene Sevgililer, eğer bu şekilde davranırsanız, eğlenceli bir yıl olacak. Tabii ki bazen pek hoş olmayan ve düzeltilmesi gereken bazı şeyler olacaktır. Ancak odaklanmaya devam edin ve sonra her şey güzel olacak.

Sevgilerimizle, “bir dahaki sefere kadar”

Telif Hakkı©2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/