Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu – Yeni Ay Kova Burcunda: Devrim mi, Evrim mi?

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır.new moon illuminate
 

Evren sabırla bizim olgunlaşmamızı ve zekamızın kıvraklaşmasını bekleyen sihirli güzellikteki şeylerle tıka basa dolu

Kova burcundaki yeni ay bize ilham, değişim ve dünyadaki yerimizi daha derinden anlamamızı sağlayan bir potansiyel sözü vererek gelen değişik bir ay. Bu yeni ay hem süper ay, hem de mavi ay. Enerjisi ve etkileri çok güçlü!

Bu yeni ay sayesinde her türlü dönüşüm, çözüm ve yeni anlayışlara sahip olabilirsiniz. Bu yeni ay için Sabian sembolü şöyle: “Sessiz bir saatte bir adam bütün hayatları değiştirecek bir ilham alır”. Bu ilham bir sorun ya da bir ikilem için çözüm yollarını içeren bir fikir ya da bir cevaptır, ilk adımları içerir ve yaşamları değiştirecek güce sahiptir. Önce bu değişim hayatın bir yönünde etkilidir ancak zaman ilerledikçe bütün bir yaşam baştan aşağıya değişir.

Bu yeni ay bizi zaman ayırıp derin düşünmeye ve meditasyona davet ediyor. Elinizden geldiğince yalnız kalıp iç benliğinizle temasa geçmeye çalışın bugün. Paha biçilmez cevaplarla geri dönmeniz olası. Bu sessiz süre belki bir dakika, belki de birkaç saat ya da gün olabilir. Şimdiye kadar gerçekçi bir çözüm için kafa patlatmış ama yine de işin içinden çıkamamış olabilirsiniz, yeni ay ise tüm gücüyle size yardım ederken sessizliğin önemini anlayacak ve gelen bilgileri değerlendirmeye başlayacaksınız – tabii eğer siz böyle bir şeyi niyet ederseniz.

Bugünün kartının söylediği gibi bugün yavaşlayın. Sezgilerinize ve iç dünyanıza açılın. İmkansız diye bir şey olmadığını göreceksiniz.Bu bir çeşit değişimi birlikte getirecek, belki pek önemsemediğiniz, ya da diğer sorumluluklar, meşguliyetler yüzünden bir kenarda kalmış bir şeyin mutlaka değiştirilmesi gerektiğini anlayabilirsiniz. Lütfen ipuçlarını dinleyin, dışarıdaki gürültüyü ve egoyu susturmaya çalışın.

Bütün bu çalışmayı yaparken mükemmel olmadığınızı ama bu şartlar altında elinizden gelenin en iyisini yaptığınızı görebilirsiniz. Aynı şeyi diğer insanlar için de düşünebilirsiniz. Bu önce sizi üzebilir ama mutlaka aydınlatıcı ve özgürleştirici olacaktır. Değişime karar vermek bu yeni ay için son derece olağan bir şey.

Şu ana kadar sadece yeni ayın getirdiği enerjiden bahsettik. Ancak bu sefer çok önemli diğer açılar da yeni ay enerjisine katılıyor. Sizi diğer açılarla çok fazla meşgul etmeyeceğim, onlardan geçen raporda da bahsetmiştim. Son derece gergin, potansiyellerle dolu ve her yöne çekiştirildiğimiz bir zamandan geçiyoruz. Kendinizi, kalbinizi dinleyin arkadaşlar. Kalbiniz size bu sıkıntılardan kurtulmanın yolunu gösterecektir. Yepyeni bir sizin kozadan çıkması için değişmeye istekli olmanız gerekiyor. İşte bu evrimleşmenin ta kendisi. Eski fikirleri bir bir salıverip yenilerini getirdikçe tansiyonun düştüğünü ve daha önce çok önemli sandığınız şeylerin aslında o kadar da önemli olmadığını görmeye başlayacaksınız.

Makro açıdan bakıldığında devrim her yerde. Bu yeni ay bütün ülkelere gereken değişikliklerin yapılması için ilham veriyor. Ukrayna’dan, Tayland’a, ABD’den Türkiye’ye kaynayan ve değişim isteyen bir kolektifle karşı karşıyayız. Bana çok enteresan gelen bir analiz okudum, şöyle diyordu: “En tepede olmak ya da en altta olmak önemli olmayacak çünkü bu kişiler her an yer değiştirebilir”. Hımmmm, ne olacağını göreceğiz.

Lynda Hill bu yeni ayın etkilerini şöyle özetliyor: “Bana bu zaman “gerçek bir devrim” zamanı hissi veriyor. Daha ne kadar aslında koşarak kaçmak istediğimiz şeyler çok harikaymış gibi yapacağız? Toplumun çok severek yaptığı baskıları daha ne kadar kabul edeceğiz? Bu yeni ay içimizdeki bizi tanımamız için fırsat veriyor ve onu tanıyınca da isteklerine daha fazla kulak tıkayamayacağız ve böylece gerçek değişim gelecek.”

Hepinize mutlu bir yeni ay dilerim.

Mor Alev

Telif Hakkı©2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/

3 comments

  1. Size de çok mutlu bir ay diliyoruz. Bu güzel bilgiler için teşekkürler…

    Beğen

  2. hersabah ilk işim sizin sayfanız, emeklerinize sağlık. güzellikler bizimle olsun 🙂

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.